45 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Sternalni punkce a trepanobiopsie

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurná (anonym)
Chtela bych povzbudit ty kteri na nektere z techto vysetreni maji jit, ze v obou pripadech pres ponekud hruznou povest jde o vykon temer bezbolestny, ktery se navic provadi po aplikaci lokalniho anestetika. Vetsina pacientu se obava bolesti, ale podle svych zkusenosti mohu rici, ze zbytecne, vetsina vykonu napr u zubare se mi zdala mnohem problematictejsi. Jirina
25. Červen 2002 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef Stransky (anonym)
Nemohu souhlasit. Byl mi realizovan pokus o odber kostni drene z bederni kosti pri aplikaci lokalniho anestetika. Malem jsem se vyskrabal po stene jaka to byla bolest. Odebirajici doktor musel ukoncit predcasne tenhle ukon. Na netu jsem hledal info o tomhle vykonu a nasel jsem ze ukon se provadi bezne pri celkove nebo michove anestezi
19. Červenec 2006 - 15:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Pane Stránský souhlasím.Během měsíce jsem byla dvakrát na odběr kostní dřeně.Po druhé bolest byla tak hrozná,že jsem omdlela.Lékaři říkají,že to nebolí,ale ta bolest je děsivá tak nevím jak někdo může říct,že to nebolí a pokud to tvrdí tak kecá.
4. Říjen 2006 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
sandra kmochova (anonym)
steralnalni a lumbalni punkce mam celkem bezke z duvodu me nemoci a musim rict ze boli a urcite se to da vydrzet(zalezi
6. Listopad 2006 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Milena Bohmova (anonym)
Ahoj Sandro, jestli spravne chapu z Tveho prispevku, jsi jeste v detskem veku. Ve ctvrtek mam jit se svym 3,5 letym synem na sternalni punkci. Rekli mi, ze to maleho urcite nebude bolet, ale po precteni vsech prispevku opravdu nevim. Muzes mi prosim popsat jak to probiha? Jinak Ti preji, at Tva nemoc brzy ustoupi.
7. Listopad 2006 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
skate.em"seznam (anonym)
Před dvěma týdny jsem byla na sternální punkci z hrudní kosti. Bolelo to i když jsem dostala lokální umrtvení, ale těch pár vteřin šílené bolesti se dalo vydržet. Strašně jsem se bála a to byl nejspíš hlavní problém. Je mi 19 let a už na sternální punkci byl podruhé šla s velkými obtížemi, ale šla. Nebojte se, na světě je mnoho horších věcí. Opravdu...
16. Listopad 2006 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
sandra (anonym)
dobry den vasi otazku jsem si precetla az ted ,muzu se zeptat jak jste dopadli?
28. Listopad 2006 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
pepa (anonym)
Nesouhlasim, je mi 20 let a několikrát mi brali kostní dřeň z hrudníku a nic to teda nebylo, pak mi brali kostní dřeň tam nad zadkem a taky v pohodě vy hrdinové. celkem mi to dělali asi 5x
7. Prosinec 2006 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Pepo můžu se zeptat jakou máte nemoc,že vám již tolikrát brali kostní dřen.
7. Prosinec 2006 - 21:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Lidičky,19.12.jdu s mojí dcerkou-bude mít za pár dní na odběr kostní dřeně,jsem z toho teda pěkně vyděšená.Někde čtu na netu,že to trvá chvíli a nebolí to,někde,že dvě hodiny a je to v narkoze...se fakt v tom nevyznám.Jdu do Dětské nemocnice v Brně,doufám,že to bude v plné narkoze.Podle mne by to tak měli dělat i dospělým,není to zase tak jednoduchý zásah a co z nám t vyprávění..bolelo to každého...
10. Prosinec 2006 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Před třemi dny jsem byla na trepanobiopsii v Praze na Karláku. Po přečtení příspěvků na téhle stránce jsem měla opravdu strach. Ale úplně zbytečně, protože všechny pacienty (čekalo nás tam šest),před výkonem uspali. O žádné bolesti nevím, brali mi dva vzorky z pánve. Pokud jdete někdo do stejné nemocnice, buďte úplně v klidu.
21. Leden 2007 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Taky mám jít na biopsii kostní dřeně,ale tady v ÚSTÍ mi anestezii odmítli dát.Zkusím se objednat do Prahy.Díky za příspěvky!
25. Únor 2007 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Další poznatek z odběru kostní dřeně.Chodím co tři měsíce na odběr ale jako teď to ještě nebolelo,bolest hrudního koše a to je po týdnu,nemohu se ani pořádně nadýchnouta to mi budou povídat,že to nebolí!!!
17. Duben 2007 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Dnes jsem podstoupil trepanobiopsii v českobudějovické nemocnici. Po přečtení několika příspěvků na tomto fóru, jsem měl docela strach z bolesti, jelikož vím, že v ČB se "neuspává". Dle p. primáře jsem byl pacient s hóóóódně silnýma kostma. Samotný zákrok trvá cca 3-4 minuty a NENÍ TO NIC HROZNÉHO !!! Nemusel bych to podstupovat každý týden, ale vydržet se to dá a dle mě je zubař daleko horší, zdavím Michal z Písku
11. Červen 2007 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
radek (anonym)
včera jsem se vrátil z Chomutovské nemocnice po trepanobiopsii a žádné lokální znecitlivění mi neposkytli, bolest byla dost velká, zlatý zubař.
13. Červen 2007 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Iren (anonym)
Sternální punkce mě čeká 1.8.07,kamarád,který je zapsán jako dárce kostní dřeně,a ujistil mě na rovinu,že to opravdu bolí,ale hlavně když odezní anestetika.Držte mi palce
26. Červenec 2007 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Několikrát jsem absolvovala obojí a asi ne naposledy. Sternálku vždycky s lokálním umrtvením a i když jsem po druhé a další věděla, co mě čeká, bylo to hodně nepříjemné.Ale dá se to vydržet. Myslím, že záleží i lékaři jak je dobrý. Odběr z kyčle mi pokaždé dělali v krátkodobé celkové narkoze (Praha Motol). Takže to bolelo jen po výkonu. Asi bych každému doporučila požádat u trepanobiopsie o celkovou narkozu, i na těch pár minut.
27. Srpen 2007 - 16:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra S. (anonym)
Tyto příspěvky mě zbytečně vystrašily, dalo se to vydržet v pohodě. Asi záleží na doktorovi, dělali mi to jen s lokálním umrtvením.
6. Září 2007 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Růža (anonym)
Mám jít na zákrok 21.2.2OO8,hrozně se bojím.Narkozu nemohou poskytnout,protože bych se z ní neprobrala.Chtěla bych ještě vědět zda po zákroku se jde hned domu nebo aspoň do rána jsem v nemocnici.
1. Únor 2008 - 8:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Z trepanobiopsie se zjistilo,že mám myelofibrozu a trombocytémii.Hledám stejně nemocné lidičky,se kterými bychom se mohli společně podělit o zkušenosti s léčbou.
16. Červen 2008 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
8.6.2008 11.04, (anonym)
Dobrý den všem, včera jsem absolvovala sternální punkci.4 roky se léčím na hematologii ve Vinohradské nemocnici u Mudr.Jindřicha Polívky.Mohu všechny které tento zákrok čeká uklidnit,kromě vpichu kdy mi znecitlivěly místo odběru jsem necítila žádnou bolest,pouze tlak.To co píší někteří pacienti mi připadá příliš přitažené za vlasy.Šla jsem na tento zákrok s velkým strachem,ale naprosto zbytečně.Záleží samozřejmě na lékaři a sestrách.Mudr.Jindřich Polívka je podle mého jeden z mála lékařu s lidským přístupem k pacientům.Takže buďte bez obav ,zákrok opravdu nebolí.
8. Srpen 2008 - 11:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeňka (anonym)
Já jsem tento zákrok absolvovala 16.9. v nemocnici v Havířově a můžu říct, že strach byl o moc větší než bolest. Po znecitlivění místa odběru jsem nic necítila, jen pocit byl takový, že mi někdo drcá do židle, na které jsem seděla. Takže vzkazuju všem: nebojte se, za pár minut odcházíte domů, já jsem ani po odeznění injekce žádnou bolest necítila. Všem přeji hodně štěstí.
18. Září 2008 - 10:51
Obrázek uživatele Návštěvník
maya (anonym)
Zdravím, připojím svou zkušenost s trepanobiopsií, kterou mi dělala dr. Marková na hematologii na Vinohradech. Měla jsem hrozný strach, ale nakonec nebylo z čeho. Nejdřív jsem dostala dolzin (po něm mi bylo jenom trochu divně), a těsně před zákrokem mi do žíly nakapali dormikum...předpokládám, že pak mi dali i přímo do místa něco znecitlivujícího, ale fakt nevím, normálně jsem to prospala, i když za anestézii se to považovat nedá. O Dormicu jsem četla, že někdo je po něm zblblý, a někdo rovnou usne, což se zřejmě stalo i mně. Jen si matně vpozmínám, že jsem se ptala, jestli už je to hotové, ale ani na to bych přísahat nemohla. Jen mě to teď při některých pohyběch bolí, ale to je tak všechno:-)
3. Březen 2009 - 8:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dobrý den, chtěla bych reagovat na příspěvek paní Zdeňky. Pohybuji se ve zdravotnictví. Sternální i lumbální punkce se provádí s lokální anestezií místa vpichu, postupy jsou mírně odlišné, lumbální punkce se provádí nejčastěji mezi 4. a 5. lumbálním obratlem,za ůčelem odběru mozkomíšního moku, při sternální se jedná o punkci do hrudní kosti, kvůli odběru kostní dřeně, odebírá se malé množství, kolem 5 ml. Při sternální punkci téměř není bolestivý vpich, ale následná aspirace kostní dřeně ano, podle zkušeností pacientů je to velmi nepříjemné, ale každý z nás bolest může vnímat jinak. Každopádně ani po jednom z popisovaných zákroků hned neodcházíte domů, např. po lumbální punkci je třeba 24h(minimálně však 6h) ležet ve vodorovné poloze na zádech a postupně doplňovat tekutiny, vždyť mozkomíšního moku máme asi 150 ml a odběr je kolem 5 ml(max 10 ml), což je poměrně dost. Všem přeji hodně zdraví a hezký den!
17. Duben 2009 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
EL (anonym)
Dobry den,dneska jsem se vratila z hematologie z Opavy kde mi delali Trepanobiopsii.Po precteni nekterych prispevku jsem mela trochu strach,ale musim rict ze to vubec neboli-jen je citit trochu tlak.Takze pro vsechny-vubec se toho nebat ;-)
1. Prosinec 2009 - 19:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Láďa (anonym)
Ja mel pred časem Lumbální punkci, ale byl jsem jestě relativně zdráv a diky sestřičce, ktera mě konejšila sem se vic baál než cítil bo,kest. Ale Minuly tyden se doktor pokusil o biopsii kostní dřeně a už ta injekce proti bolesti mě skoro složila a kdyz mi pak (po pul hodine) dával lokalni umrtvení, tak jsem škrábal zeď a okusoval postel. Ukončil to a řekl, že tímto zpusobem to snaší 80% pacientu ale ostatni, jako já trpi, takže mě čeka druhe kolo. Anesteziolog me uspi na 15 minut, provedou mi zakrok, probudí mě a pak jestě hodinu budy dospávat na sálku. To prý neucítím vůbec, což mě těší, protože po 36 chemo a mé nemoci mě bolí, i když na mě spadne sněhová vločka a to si nedělám srandu. Nikomu nepřeju ani nemoc, ani zákrok.
9. Leden 2010 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana Dvořáková (anonym)
Dobrý den všem, čeká mě Trepanobiopsie za 2 měsíce. Chtěla bych celkové uspání neboť nejsem žádný hrdinný typ. Momentálně jsem objednaná na Bulovku,ale dávali mi na výběr i Karlák. Mohl by mi někdo poradit, kde celkově uspávají a jaké jsou vaše zkušenosti? Předem moc děkuji. Opravdu mám velké obavy a jsem zděšená z tohoto zákroky.Doktorka mi říkala,že to nebolí,ale upřímně jí vůbec nevěřím.
28. Květen 2010 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Dobrý den všem, čeká mě...Já byla na trepanobiopsii v Motole v celkové narkoze a nemohu si stěžovat.Po probuzení jsem cítila trochu bolest, ale ne takovou.. Kdybych si měla nyní vybrat, tak bych raději na trepanobiopsii než na sternálku.Nejsem hrdina a raději si připlatím za celkovou než místní..
21. Září 2010 - 8:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Naďa (anonym)
Chtela bych povzbudit ty...Dnes jsem podstoupila v Praze na Karláku trepanobiopsii kostní dřeně a můžu říct,že zákrok opravdu není tak hrozný.kromě lokálního umrtvení mi ještě vpustili do žíly látku dormicum,která vás zklidní a skoro uspí.Zákrok si skoro nepamatuji.Za dvě minutky bylo po všem.Po zákroku jsem tam dvě hodiny ležela a pak jela domů.Opravdu je cítit jen malý tlak.
15. Březen 2011 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
wirgil (anonym)
Dneska jsem absolvoval odběr kostní dřeně z pánevní kosti (11.5.2011). Mohu zde všechny ujistit, že navzdory své pověsti, se jedná o téměř bezbolestný výkon. Injekce pro lokální anestezi je asi tak to nejhorší, co bylo cítit. Při výkonu jsem neustále čekal, že TEĎ to přijde, ohlušující bolest, při které si prokousnu zápěstí a místo toho jsem najednou uslyšel, že je hotovo. Nanejvýš jsem vnímal, že tam vzadu se něco děje. Pak jsem si poležel dvě hodiny na lůžku a poslali mě domů. Po odeznění anestetik (cca 4 hodiny) mám pocit jako po špatně píchnuté injekci. Ještě jednou opakuji: není se čeho bát a kdyby mi teď zavolali, že se něco nepovedlo, a že zítra musím zase, neměl bych s tím žádný problém. Tímto způsobem chci i poděkovat personálu na oddělení hematologie v nemocnici v Pelhřimově za perfektní práci i přístup.
11. Květen 2011 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
bela (anonym)
Dnes jsem podstoupila sternální punkci. Lumbální punkce byla nepříjemnější, hlavně kvůli dlouhému následnému ležení a bolestem hlavy (někdo i zvrací). Bylo to rychlé, nepříjemné tak středně. Raděj bych šla znovu na sternální než na tu lumbální. Lepší je se na tu odběrouvou jehlu nedívat. Trvá to chviličku. 5h po zákroku nic necítím, jen při pokusu o rozběhnutí jsem cítila jakoby mně chtěl někdo promáčknout hrudník, nedostatek dechu, ale rychle to zmizelo a zas dobrý. Asi je lepší být v klidu.
29. Červenec 2011 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel K. (anonym)
Dobrý den, dnes jsem podstoupil trepanobiopsii a chtěl bych všechny,které toho vyšetření čeká povzbudit..Já se ho děsně bál,ale opravdu se není čeho bát.Bylo nas tam 7 a z toho 5 nas jakoby přispaly.. Přirovnal bych to k tomu,když si da človek pár piv,normálně jsem vnímal.Bolesti se bát nemusíte,protože sestřička se neustále ptá a kdyžtak vam přidá ty tlumící léky.Bolest bych řekl jsem fakticky skoro necítil.Nikdo z nás,co tam byl neřval bolestí a jelikož jsem byl jeden z prvních,tak jsem i sledoval,jestli náhodou někdo něco necítí a nikdo nic..Fakticky se není čeho bát.Trepanobiopsie mě byla provedena ve všeobecné fakultní nemocnici v Praze a tímto bych chtěl poděkovat sestřičkám za výbornou práci :))
10. Leden 2012 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
A.dobrý den (anonym)
dobrý den také jsem podstoupila odběr kostní dřeně z prsní kosti a řeknu vám raději příště bych šla rodit než opět odběr kostní dřeně.Obšr prováděla mladičká lékařka nejdříve mi místo lokálně umrtvila a před tím ještě 10minut mačkala místo kde by to tak mohlo být a při mém údivu mi zdělila,žeto proto ,že se zákrok také nemusí povest.Když do mě vrazila šídlo to bylo děsný bolest jako blázen poté šídlo natáhla a vycucla kostní dřen připadala jsem si jak Ježíš na kříži ůplně mne to vymršilo z lehátka no bolest příšerná pak mi sestra ránu přelepila a poslala domů žádné ležení.Ani nevím jak jsem sešla z nemocnice asi oněh 20schodu přes bolest a slzy jsem neviděla a asi týden jsem se nemohla vůbec předklonit a nadechnout a obvodní doktor mi řekl že jak jsem byla v křeči tak mám namožené všechny svaly na krku až po prsa.Prý se má být u toho uvolněný ale to mi nikdo neřekl a já byla v křeči neb bolest jako blázen.Tak jen nechápu jak to někoho nebolelo nejsem cimprlín porodila jsem2 děti a to byla pohádka růž.sadem oproti kostní dřeni!
10. Leden 2012 - 15:59
Obrázek uživatele Návštěvník
vlastik (anonym)
nedávno jsem podstoupil sternální punkci a kromě strachu to nic nebylo.trvá to tak minutku a žádná velká bolest se nekoná,jen je to zvláštní nepříjemnej pocit.nenechte se strašit.
18. Leden 2012 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Dnes jsem byl na odběru kostní dřeně a mohu říct,že nic příjemného to není.Vzhledem k mé vyšší hmotnosti injekce proti bolesti moc nezabíraly.Povedl se až druhý odběr starší a zkušenější lékařkou,která mi zadek pořádně umrtvila,ale přesto byl odběr cítit.Naštěstí se povedl,protože třetí kolo bych už absolvovat nechtěl.Nechci nikoho strašit,ale je to nutné zlo pro správný způsob léčby. Přeji Všem hodně štěstí a výdrž.
12. Říjen 2012 - 15:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Před 2hod.mi byla provedena trepanobiopsie z lopaty kosti kyčelní a můžu všechny které to čeká povzbudit dá se to vydžet takže žádné strachy základ celého zákroku je v tom,že se to můsí pořádně opíchat tak mi to říkala dr.co mi punkci prováděla i během zákroku mi to neustále připíchavála takže celkově se nejednalo o žádnou šílenou bolest pouze takové tupé pocity,že se vám,vzadu něco děje nic víc.
27. Listopad 2013 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Před 2hod.mi byla provedena...Ahoj, odběry kostní dřeně musím absolvovat pravidelně a je to opravdová hrůza. Na hematologicko-onkologickém oddělení v Plzni nedávají vůbec žádné léky na tlumení bolesti, ani prášky, a to ani před sternální punkcí ani před trepanobiopsií. Dříve léky dávali, ale to víte, peníze... Lékaři nejsou zrovna příjemní, sestry se jen hihňají, nikdo Vás neutěší... Prostě stojí to...víme všichni za co. Dřívě to bylo lepší. Teď již ani nezkontrolují, jestli po odběru nekrvácíte, minule jsem přišla domů s obrovskými fleky od krve a nespala jsem pak několik nocí. Tak obrovské fialové hematomy po celých zádech, že si to nedovedete představit, a to je tu prý špičkové pracoviště...
12. Květen 2014 - 19:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Sandra (anonym)
Ahoj, odběry kostní...Nemohu nic jiného než souhlasit. Také se na tomto oddělení dlouho léčím. Hrozně se to tu zhoršilo. Je to velká škoda. Pacienty berou jako kus za kusem. A opravdu nedávají žádnou anestezii ani před odběrem válečku kosti. A to si všichni platíme zdravotní pojištění, proč??? Vzhledem k neustálému přetížení oddělení probíhají vyšetření ve stresu, rychlosti a bez anestezie. Není už dost stresující to naše onemocnění??? Moc s Tebou cítím!!! Chápu vše.
12. Květen 2014 - 20:04
Obrázek uživatele Návštěvník
lili (anonym)
Nemohu nic jiného než...ahoj sandro ja idem na odber kostnej drene za par hodin ale mne primarka hned povedala ze v celkovej anesteze!
2. Červen 2014 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Sandra (anonym)
ahoj sandro ja idem na odber...No tak to buď ráda, že to bude v celkové anastézii. Tady v Plzni opravdu nedávají vůbec nic. Musíme to vydržet!!!
16. Červen 2014 - 19:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Dnes jsem trepanobiopsii podstoupil v nemocnici v Havířově. Bolest byla zanedbatelná, na úrovni píchání injekce. Navzdory parnému počasí zdravotníci v pohodě, akorát ta typická "organizace" práce ve zdravotnictví - všechny pacienty pozveme na ráno a pak si je budeme brát jak to nám vyhovuje. To je nešvar bohužel rozšířený.
21. Červenec 2014 - 16:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlasta (anonym)
nedávno jsem podstoupil...Mohu jen potvrdí ze odběr kostní dřeně není nic hrozného.Dnes jsem byla na tomto zákroku ve FN Brno Bohunice.Zákrok byl v pohodě,trochu nepříjemná je umrtvujici injekce.Potom vše v pohodě,také díky skvělému zdravotnímu personálu.
13. Březen 2015 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Zdravím všechny, kdo bojují s hematologickým onemocněním. V pondělí musím podstoupit vyšetření kostní dřeně, hemoglobin mám již 50 a musím bohužel na oddělení HOO v Plzni. Bohužel píši proto, že jsem si v předchozích příspěvcích přečetla o tom, jak to v Plzni probíhá. Mám samozřejmě strach, a to teď při tomto stavu krvinek nemohu skoro ani chodit, hučí mi v uších, je mi fakt hodně zle. Dá se nějak požádat při vyšetření o něco na bolest? Nevíte někdo?
27. Červen 2015 - 12:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Sára (anonym)
Ahoj všichni,teď jsem právě přijela z Rychnova z hematologie. Vůbec jsem nevěděla co se tam bude dít. Dělali mi sternalní punkci. Jsem ráda že to bylo tak bez varování protože bych si tady přečetla diskusi a snad bych na to nešla. Ale můžu uklidnit všechny kdo mají před. V lokální anestezii,jen nepříjemný tlak. Vážně se to dá v klidu vydržet. Hodně zdraví všem!!!!
2. Září 2015 - 12:31

Přidat komentář

Reklama

Reklama