46 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Stenóza páteřního kanálu

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Zdravím vás lidičky.Máte někdo stejný problém?Co s tím děláte?Jak se rehabilitujete?Poradí někdo?
15. Prosinec 2004 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Ahoj Jarko, tuto diagnózu jsem se dozvěděla minulý týden a teď hledám další informace. mohu se zeptat kolik je ti let? Díky Alena 49.
24. Leden 2007 - 6:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Zoe (anonym)
Stenóza krční nebo bederní - ta je častější - páteře? A v jaké úrovni? A jaké problémy vám to dělá?
24. Leden 2007 - 8:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Krční páteř v rozsahu C4 - C7. Bolesti hlavy, pravé část kolem páteře směrem k lopatce např. 4-5 dní bolest hlavy z toho 2 dny ležím a nezmůžu se na nic často i zvracím. Neznám 4 týdny v kuse bez bolesti hlavy.
26. Leden 2007 - 16:18
Obrázek uživatele Návštěvník
aloe"aloe-gel.c (anonym)
Velmi často přicházejí lidé do Poradny zdraví s tímto problémem. Jsou to závažná onemocnění a jejich řešení je na týdny i měsíce. Je vždy otázka potlačení momentální bolesti a jejich následků a dlouhodobé řešení příčin. Pro paní Alenu : bolesti hlavy se dají zmírnit pitím čistého aloe vera gelu s názvem Avtivator. Stačí 30-50 kapek do čaje a za půl hodiny je poznat úlevu. Dále bolestivá místa masírovat krémy aloe s propolisem a s MSM. Pokud to není chronická bolest, tak pomáhá Aloe Heat Lotion. Pak ale následuje "vnitřní" řešení : Fytoterapie a vhodná strava mají na kosti, klouby,svaly, i šlachy blahodarný vliv. Na příklad ploténky jsou elastické chrupavky upnuté mezi jednotlivými obratli. Jejich střed je želatinový a obklopuje jej odolný chrupavčitý a vláknitý prstenec. O přírodním řešení bolesti pomocí MSM je u nás dobrá kniha od Stanley W. Jacob, Zázračný MSM, vydal Pragma 2002. Originál je The Miracle of MSM. Produkt Freedom je považovan za světovou špičku a v současné době nemá obdoby. Freedom není ale jen na klouby, pomáhá při mnoha jiných problémech. Jeho účinnost je veliká a jak říká doktor Naswettr, někdy i odborníci v nemocnicích žasnou, kdy pomůže.Na příklad je velké překvapení, že Freedom stimuluje tvorbu nové chrupavky. Glukosaminsulfat v koloidní formě společně s aloe a MSM umožňuje omezení používání předepsaných prášku proti bolesti, protože bolesti se nedostavují. Mnozí lidé používali Aloe Gel a Bery Nectar ke spokojenosti. Jakmile začali používat Freedom, již se k Aloe Gelu nevrácejí.Hodně zkušeností mají diabetici...ale chce to vyzkoušet a studovat všechny dostupné prameny. Spoustu nemocí máme společných, ale každý člověk je svým originálem. Proto i jednotlivé kúry mohou býti jen návrhy na základě zkušeností a každý sám časem zvolí určitou skladbu produktů podle toho, jaký má vztah ke svému zdraví a ke své peněžence. Vždy je to otázkou priorit v životě. MSM může být zázračné, pokud se současně začne měnit i životní styl. A otázka výživy v životním stylu je dominantní. Zdraví strejda Honza
26. Leden 2007 - 18:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Jsu taky po operaci bederní části páteře tzv. stenóza. Operovali mně v únoru 07 a po 1/2 roce mám stejné problémy a vypadá to na další operaci.Co se týče rehabilitace tak chodím 3 x týdně.
25. Srpen 2007 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Mám taktéž stenózu krční páteře, mám časté bolesti hlavy a teď se mi přidaly pády na zem bez příčiny. Jaké máte vy příznaky této nemoci? Jste po operaci,může mi napsat aktuální pooperační stav ? Děkuji
16. Říjen 2007 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
to Marie Záleží na tom, co stenózu zposobuje, zda je to vrozeně užší páteřní kanál či např. zúžení kostními nárůstky, vyklenutím ploténky a podobně. Příznaky mohou být od bolestí v šíji, do hlavy, do ruky, brnění a snížení necitlivost ruky či prstů /většinou jen některých prstů, nebo některých víc/. CT nálezy na krční páteři bývají méně přesné,proto se v případě potřeby provádí přímo magnetická rezonance. Pády vyžadují ale vyšetření jiné příčiny /interna, kardiologie především/.
1. Prosinec 2007 - 7:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Podstoupil jste někdo operaci?
2. Prosinec 2007 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Erika (anonym)
Mám stenózu bedení páteře nevíte kde bych sehnala nějaké knihy o této nemoci. Děkuji
2. Duben 2008 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
babča (anonym)
Ahojky, tak tohle jsem se dozvěděla minulý týden a jdu si lehnout do H. Zatím mne čeká vyšetření a pak i možná operace.Tak hledám na internetu co mi vlastně je, neboť jsem se dozvěděla, že na to trpí většinou ženy :-).Beru to s rozumem a věřím, jsem optimista za všech okolností....,zdravím a nestresujte se , jaro je tady, děvčata
29. Duben 2008 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Radim (anonym)
Mám tentýž problém.Rád bych se od někoho,kdo operaci páteřního kanálu dozvěděl,jaké má poznatky,zda je to lepší než před operací.
24. Září 2008 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
judy (anonym)
Ahojte, mám diskopatie C 5/6 a 6/7 se sek.stenozou páteřního kanálu, zjistila jsem to až po náhlém nedobrovolném zhubnutí, kdy se mi sesula páteř a měla jsem až tlak na břicho.Nasadili mne elektroléčbu, magnet, vodní a mechanické masáže, hodně cvičení a plavání.Nepřeháním fyzickou práci, jaké to může mít další důsledky mi nikdo z lékařů nechce říci, ale jedno je jisté, lepší už to nebude.
28. Září 2008 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Dobrý den. Po 16 měsících běhání po různých vyšetřeních mi byla zjištěna primární spinální stenosa, artrosa facet. kloubů, chondrosa C4/5, C5/6 uncovert. artrosa. Nevím, co mi vlastně je. Jedná se o to, že celou dobu mám zvláštní stavy, kdy nejsem schopný nic dělat,je mi na omdlení, mám příznaky mrtvice (necitlivost rukou, tváří, jazyka). Mozek bych měl mít v pořádku (vyšetření CT a MR), stejně i srdce (Holter). Jsem (nebo jsem spíše byl) člověk aktivně žijící (hodně jsem sportoval), ale v současné době mám i se sportem problém, hlavně s jízdou na silničním kole (dříve jsem najezdil kolem 10.000 km ročně). Dá se s touto pro mne neznámou diagnozou něco dělat, abych mohl zase žít stejným způsobem jako dříve. Předem děkuji za odpověď. mail: p.espandr"centrum.cz
5. Duben 2009 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
vendy (anonym)
Dobrý den Mám podobné potíže,už si připadám jako cvok,chodím od doktora k doktorovi .Nejhorší je to trnutí jazyka.Dnes jsem byla na obstřiku páteře, tak jsem zvědavá co to udělá.
4. Květen 2009 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Dobrý den, mám od března 2009 bolesti zad a nohou. Mám za sebou 2x rehab. CT a naposledy MR s nálezem primární stenoza Th páteře, diskopatie Th 7/8 s lehkou inpresí, bez známek myopatie. LS páteře těžší vícezátěžové dege změny, těžká foraminostenoza L5/S1 převážně osteofyt. akcentovaná spondylarthroza L4/5. Prosím o odpověď co mi vlastně je?Děkuji
5. Leden 2010 - 17:39
Obrázek uživatele Návštěvník
serga (anonym)
Srejdo Honzo! Kolik stojí připravek freedom.
26. Duben 2010 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Zdravím vás lidičky.Máte... Měl jsem tuto nemoc,prý to vyřeší jedině operace.Samozdřejmě,že na operaci jsem nešel.Letos v září to bude 3 roky a problémy s brněním nohou ustupují.Chce to posilovat svaly bederní páteře.Je mi 59 let.Tato nemoc je choroba lidí, kteří mají sedavé zaměstnání.
16. Srpen 2010 - 18:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Mám stenosu páteřního kanálu v bederním úseku diagnostikovanou před 4 lety. Je mi pouhých 22let. Zajisté záleží na místě, které je zůženo, ale je jisté, že každému alespoň trochu pomůžou speciální cviky posilující okolí zúžení, které je tímto drží aby i po delším dni páteř "nesesedala tak rychle. Osobně doporučuji pražskou ÚVN či Homolku. Je to ale běh na dlouhou trať...možná nekonečnou. Bolí to strašně...ale za pár let si na to člověk i zvykne...alespoň trochu:-/
30. Říjen 2010 - 23:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Souhlasím s Vámi pane Jardo-posilovat ty svaly skutečně pomůže problému. Léky a různé likéry mohou potlačit bolest, zvednout náladu,ale problém neřeší. Osobně mé sedavé zaměstnání vypada asi takto - 8 let profesionalně tančím - balet:-D ...teď už ne, jsem ráda, že chodím. Může to být totiž i vrozené.... Každopádně je to degenerativní...což vám potvrdí každý nerolog či neurochirurg, který se s tímto problémem setkal.
30. Říjen 2010 - 23:22
Obrázek uživatele Návštěvník
maitland (anonym)
Chronická lumbální stenosa v segmentu L4/5.Je mi 36 let a mám to již 10let.Ty začátky byly dost děsný,ušel jsem cca. deset kroků a víc jsem nevydržel.Pomohlo cvičení,ale noha stále brní a pálí.Není pravda,že je to ze sedavého zaměstnaní,jsem řemeslník(malíř).Spíš si myslím,že to je vrozená vada.
11. Prosinec 2010 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Mám stenosu páteřního...Eliško, Váš příspěvek je starý 2 roky. Zajímalo by mě, jak se Váš zdravotní stav (stenosa páteř.kanálu, beder.pát.) za 2 roky vyvíjí? Mám obtíže 3/4 roku, jednoznač.stanovisko více neurologů: návrh na operaci´= odstranění potíží. Hledám zkušenosti pacientů s tímto postižením.
3. Prosinec 2012 - 18:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef Rabina (anonym)
Chronická lumbální stenosa...Procházím potížemi,marastem v oblasti lumbální stenózy (bederního zůžení kanálu míchy). Nemoc je v tom nevýhodná, že si ji když nastupuje neuvědomuje a bere ji jako bolest od přetížené páteře s tím, že jsou tam již nějaké degenerativní změny. Předloni jsem v srpnu šel opět řešit bolavou páteř, ale tentokrát již jsem cítil, že nemohu řádně jít a měl jsem útlaky a mrvančení v dolní části nohou. Paní doktorka mně poslala kupodivu na elktromagntickou rezonanci a tam zjistili zůžení kanálu a míchy mezi L3 a L4 až na 7 mm s názvem, zůžením až cirkulárním s tím že páteř je poškozena až po L5,S1. Důvod pátěř je v této poškozena již značně skyfozou a lordosou, ale to nejdůležitějším problémem byly značné asteofity (výrustky) do mišního kanálu. Paní doktorka neuroložka řekla "Vaše změny jsou již nevratné musíte jít na dekompresní operaci". S tím jsem šel na konzultaci za odborným chirurgem u nás na ortopedii do Bohunické nemocnice, který prošel celkový nález snímku a CD z elktromagnetické rezonance. Přidal mně inromaci, že kromě dekompresivní operace musí být k rozsohu poškození provedena i stabilizační operace za pomocí šroubů až 6. Jako technik jsem věděl, že je asi nevyhnutelná s ohledem na růst výrustků, přesto jsem ještě rehabilitoval pod odborným dozorem 4 měsíce, ale k úlevě nedocházelo. Jen zprvu krátkodobé. Když jsem dovršil v březnu 59 let a stal jsem se poprvé dědečkem 4.4.2012 rozhodl jsem tuto nevýhodnou situaci řešit operací dne 16.5.2012. Výsledkem je že jsem zatím stabilizován, ale v mém případě zůstaly parézy (přichromlost) na obou nohách. Stále poctivě a přiměřeně rehabilituji již pátý měsíční okruh a sedmý měsíc jsem doma na neschopnosti. Závěrem chci jen říci, že je nutné vědět co způsobuje nemoc. Pokud je rozsah nevratný, je potřeba jít na operaci co nejdříve, neboť čím déle je nerv utlačován, tím je regenerace k nápravě pomalejší, či nemožná! Samozřejmě je tam vždy kromě odborného zásahu i lidský faktor, jak se operace povede, ale tak to je. Zdraví vás Josef R.
15. Leden 2013 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
maitland (anonym)
Chronická lumbální stenosa...mam totez zuzeni beder. pater kanal- ale co s tim.rhc -jedine asi pomuze uvolnovaci cviky. magnety nevi, asi nepomohly, elektro asi tez moc ne.mate s tim zkusenost? a jak jste ted na tom dale?lazne asi ne...
5. Únor 2013 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivča (anonym)
mam totez zuzeni beder. pater...Lázně Vám mohu vřele doporučit. Byla jsem v Teplicích. Na rehabilitace chodím pravidelně, ale ty lázně mi pomohly opravdu hodně. Hlavně co se týče chůze. A také doporučuji masáže, ale od opravdu dobrého maséra. Hezký den.
11. Duben 2013 - 16:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Operace (anonym)
Lázně Vám mohu vřele...Já jsem dne 17 dní po operaci bederní páteře kvůli zúžení páteřního kanálku na dvou místech. Ty ukrutníé bolesti a naprosté vyřezení z běžného života - bolesti při stání, chůzi, vlastně nemožnost stát a chodit - mě přivedly až na operační sál. A okamžikem operace zmizely. Začalo to cca před rokem, léčili mě léky injekcemi, infúzemi, rehabilitací, pomohla až operace . Sice ještě bolí záda po operaci, ale konečně stojím a chodím bez bolestí. Tak to je moje zkušenost s tímto problémem.
13. Duben 2013 - 23:29
Obrázek uživatele Jitka.B.
Jitka.B.
Já jsem dne 17 dní po...Dobrý den,mám podobné potíže už skoro 3 roky.K mé smůle jsem na začátku dostala Lymskou boryliozu takže se mé obtíže přisuzovali tomu.Až nyní mi diagnostikovali zúžení páteřního kanálu.Bolesti mám takové,že už se nedají skoro ani vydržet.Doma nejsem pracuji,ale je to peklo né život.Mohu se zeptat kde Vás operovali,mě navrhují Prahu,Plzeň a Ústí nad Labem.Můžete mi také prosím popsat jak operace probíhala jak dlouho jste byla v nemocnici a jak potom probíhala rekonvalescence?Předem děkuji J.B.
3. Květen 2013 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
jarka.m (anonym)
Dobrý den,mám podobné...dobrý večer,mám stejný problém jako vy,jsem 3 roky po operaci a potíže se opět vracejí v plné síle,zkuste tejpy tour maline,pocituji po nich značnou úlevu
10. Květen 2013 - 23:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Eliško, Váš příspěvek...Re : Romana cca 6 let po diagnostice (někteří ji i zpochybnili - jste malá, tak to není pravda) téměř denně cvičím, nenosím těžké věci a snažím se střídat činnosti a vyhýbat se těm, co nesmím...někdy (1/měsíc) bych ale bez anlgetik nepřežila. Neurologové radí zatím počkat neb zásah do páteře je (u tohoto rozsahu) rizikový a i při úspěchu bude vyžadovat opakovaní. Chystám se založit rodinu (není to dědičně, což se mi ulevilo), takže uvidím, jak to se mnou zamává. Stačí mi mít batoh s pitím celý den a večer mi bolesti připomenou, že prostě mi vše musí někdo nést...ale co, člověk si zvykne a i ta bolest k životu patří neb je vyvážena mnoha klady. Hlavně přežít ten start - bez opory přítele a přátel bych to vzdala neb před léty intenzivního cvičení to bylo fakt kritické...:-/ Přeji hodně štěstí a hlavně doufám, že neurologové vědí, co dělají/radí;-)
27. Srpen 2013 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Já tímto taky trpím, ale vše se dá zvládnout, když se zatnou zuby a lékař dá dobré léky. Mě rehabilitace pomáhaly ze začátku, ach ta úleva. Poté se to začalo stupňovat a já nemohla dojít ani do práce. Sedět v kanceláři bylo někdy takové utrpení. Všem doporučuji tyto stránky, jsou tam základní informace http://www.kntb.cz/pruvodce-pacienta-operacni-lecbou-degenerativni-onemocneni-patere . Jsem po operaci (FNKV Praha) víc než měsíc. Je to celkem v pohodě, jen než se vše ustálí, to může trvat až půl roku. Moje zkušenost je taková, že všechno co máte doma je buď moc nahoře, po operaci se nenatáhnete a nebo moc dole, to se zase neohnete. Tak je dobré mít doma někoho s velkou trpělivostí, kdo se o vás postará - oblékne, obuje a vše podá. Já jedla vždy v leže, ale ne všem to vyhovuje. Dá se jíst i ve stoje, ale to bylo dost náročné. Hlavní je nic neuspěchat.
1. Duben 2014 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena R. (anonym)
Já jsem dne 17 dní po...Prosím můžete mi doporučit nějakou kliniku v Čechách, kde operují zúžený páteřní kanál (bederní páteř)? Podělte se prosím o své zkušenosti. Potřebuji co nejvíce informací, jde o mou maminku (75 let). Můj e-mail: alena.roberova@gmail.com
17. Červenec 2014 - 23:50
Obrázek uživatele Návštěvník
majka (anonym)
Jsem 2 roky po operaci vyhřezlé plotenky.Bolesti pomalu ustoupily i když ne na 100 %,nevím jestli můžu běhat,aby se to nezhoršilo,máte někdo s tím zkušenosi?
17. Září 2014 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
ladislava Eichl (anonym)
Mám stenozu bederní páteře 7mm,prosím o radu,zda by se v nějakém zařízení /lázně/mohlo toto onemocnění nějak zastavit,či zlepšit.Mám bolesti nohou,ale zatím stále,ač špatně chodím.Prosím moc o radu - je mi 78 let.Cvičím denně,používám bio lampu ,denně se sprchuji teplá,studená na celé tělo,používám bederní pas,beru léky na bolest Díky situace se nelepší ladka.eichlerova@seznam.cz
30. Říjen 2014 - 17:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Mám stenózu páteřního kanálu. Mám bolesti nohou a chtěla bych vědět, zda pomůžou rehabilitace. Napište na email:hahakovab@seznam.cz. Děkuji
9. Květen 2015 - 0:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Zdravím, ráda bych ulevila své tetě, která trpí bolestmi se zády. Má zužené páteřní kanálky na několik místech, možná je jen operace, která jí není doporučena. Dělá ji problém i běžný pohyb jako chůze a to nemluvím o práci. Je možnost nějaké "úlevy"? Zajímám se o tejpování! Myslíte, že by to mohlo min. pomoci? Nerada bych ji tím nějak ublížila, přece jen, jedná se o páteř.
27. Květen 2015 - 19:36
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Zdravím, ráda bych ulevila...Nejsem si jistá ale myslim že tejpování na stenózu nepomůže
27. Květen 2015 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Jo, to já samozřejmě vím. Jde mi jen o tu úlevu, resp. jestli by minimalizoval tejp tu bolest zad, nebo zlepšil. Tím, že se to tím nespraví, to je fyziologicky nemožné.
28. Květen 2015 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Taky se přidám, objevují se mi stavy, kdy po nějakém pohybu - ohnutí, dřepnutí, otáčení dojde ke "zmrtvění nohou", brnění a neschopnost pohybu. Po pár minutách to přejde, ale je to na paniku. Zatím vždy doma, naštěstí. Obávám se, že to může být některá ze stenóz. Nevíte někdo jako cviky se mohou provádět? Ráno cvičím, abych se rozhýbala, ale třeba to dělám špatně. Děkuji :-)
29. Květen 2015 - 9:04
Obrázek uživatele Návštěvník
ahoj (anonym)
Taky se přidám, objevují...Tohle mi dělala ploténka, a to jsem pak musela do nemocnice na kapačky, ne hned rozhýbávat to až potom, raději si dojdi k doktorovi ať víš o co jde
29. Květen 2015 - 11:59
Obrázek uživatele Návštěvník
mery (anonym)
Měl jsem tuto nemoc,prý to...Reaguji na tento příspěvek.Mám stenózu páteřniho kanálku a že by to bylo ze sedavého zaměstnání?Blbost,já pracuji už 39-let střídavě v sedě ve stoje a mám ty samé bolesti.Jsem sportovní,štíhla v164,58kg.Hodně se pohybujíci.Dneska nemůžu kolo,dlouhé procházky
26. Červen 2016 - 16:11
Obrázek uživatele Návštěvník
mery (anonym)
Měl jsem tuto nemoc,prý to...Reaguji na tento příspěvek.Mám stenózu páteřniho kanálku a že by to bylo ze sedavého zaměstnání?Blbost,já pracuji už 39-let střídavě v sedě ve stoje a mám ty samé bolesti.Jsem sportovní,štíhla v164,58kg.Hodně se pohybujíci.Dneska nemůžu kolo,dlouhé procházky.A co si vytrpím?to jsem tolik netrpěla ani u porodu.A naše zdravot.vyděláva na bolesti lidí.Mám pocit že jsem pokusní králik.Marie.
26. Červen 2016 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
ahoj (anonym)
Reaguji na tento...Tak já dělala naopak ve stoje. Pak i v sedě ale našli mi to když jsem byla naopak cca 2 roky bez práce. Brněla mě ruka pusa jak hadrová panenka slabost, odvezla mě záchranka mysleli že mam mrtvičku. Byla jsem na kapačkách týden, hrozili operací :-( nakonec to povolilo byla tam i plotýnka tlačící na míchu...doufám že už se to nebude opakovat
26. Červen 2016 - 19:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Jamam stasni bolesti zad mam fominostenosa L5-S1 prosel sem vsechno a reklimi zetomam a zto mam dosmti nekdy seto neda vidrzet porattemi prosim jatak zit nechci.beru nato silni prasky nezabiraj ja jsem zoufali us.jabich bral tu operaci
30. Červenec 2016 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
ahoj (anonym)
Jamam stasni bolesti zad mam...Zkus cvičení ale pod vedením toho kdo tomu rozumí.
30. Červenec 2016 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Nina (anonym)
Lze na tuto nemoc dostat invalidní duchod
12. Květen 2017 - 7:41

Přidat komentář

Reklama

Reklama