112 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Statiny

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Dobrý den. Prosím o radu, jakým altrnativním lékem je možné nahradit Atorvastatin 20mg. Po ročním užívání mám chol z 8 na 4,7mmol/l. Docela se potýkám s vedlejšími účinky jako jsou bolesti v zádech,únava či malátnost a závratě. Děkuji za odpověď. Karel N.
19. Březen 2013 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den, Léky na cholesterol užívám 20 roků.Asi 6 let taky statiny-Mertenil.Mám podobné potíže jako vy,navíc trpím nespavostí a musím brát léky.Když jsem se zmínila srdcařovi,aby mě předepsal něco šetrnějšího,abych mohla spát,řekl,ať je beru ráno.No hlavně,že mu z toho sype.Vyzkoušela jsem mnoho altern.způsobů,podotýkám,že jsem je dodržovala poctivě,ale cholesterol jsem nesnížila.Je to začarovaný kruh.Slyšela jsem,že jak se jednou začnou léky užívat,musí se brát trvale.Jako např.u vys.tlaku. Asi jsem vám moc nepomohla,snad je váš lékař lidštější a dá něco jiného.Hezký den.Jana
27. Březen 2013 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Vzhledem k tomu, že statiny mají poločas odbourávání v řádu desítek hodin, je úplně jedno, jestli se užívají ráno nebo kdykoliv jindy v průběhu dne.
21. Leden 2014 - 10:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Diabetik (anonym)
Dobrý den, statiny na snížení cholesterolu (původně 6,9 mmol/l) užívám od roku 2006. Dříve Atoris, nyní Sorvasta 30 mg. Asi po roce užívání se mně silně zhoršila cukrovka 2. typu (dříve stačila pouze dieta, teď 4x denně inzulín a per os Metformin). Následovala nutnost navštívit psychiatra kvůli nově vzniklé depresi. Nyní jsem našel na internetu stanovisko SÚKL (Statní ústav pro kontrolu léčiv, nejkompetentnější orgán přes léky v ČR), z poloviny roku 2012 k užívání statinů. Nařizuje doplnit dokumentaci a příbalové letáky u všech statinů o tyto nově zjištěné vedlejší účinky: Časté: 1. Zvýšení glykemie na hodnoty, vyžadující už diabetickou péči 2. Poruchy spánku 3. Deprese 4. Sexuální dysfunkce Mám silné podezření, že moje zhoršená cukrovka a depka s užíváním statinů nějak souvisí. Má někdo podobné zkušenosti? Založil jsem na toto téma novou diskusi na doktorce.cz, ale administrátor to smazal. Kolem statinů se točí veliké prachy a spousta doktorů, dealerů a výrobců z toho má obrovské zisky a provize. Dříve byl limit na cholesterol 7 mmol/l, ale vešla se tam většina lidí a statiny se nepředepisovaly. Tak to snížili na 5 a statiny jdou dobře na odbyt. Navíc si tím vytvářejí nové pacienty - diabetiky a lidi s depresí, což má za následek další navýšení spotřeby léků pro léčení následků léčby statiny.
22. Leden 2014 - 12:59
Obrázek uživatele Návštěvník
pepina (anonym)
Ano, mam podobnou zkusenost s leky na snizovani cholesterolu: deprese, bolesti hlavy, rozhaseny hormonalni system, vaginalni suchost, ztrata libida a podobne "lahudky". Pote, co jsem si o cholesterolu neco nastudovala a zjistila, ze ten tzv. spatny cholesterol je prekurzorem vetsiny hormonu (tj. ze telo z nej hormony vytvari) jsem pochopila pricinu mych potizi a to svinstvo vysadila. Tyto leky (mozna) snizi cholesterol ale nesnizuji proceto umrti na kardiovaskularni choroby. Takze za mne - uz nikdy vic!
7. Únor 2014 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
HELENA (anonym)
DOBRI DEN MAM PODODNE PROBLEMI ZISTILIMI CUKROVKU CHOLESTEROL MAM PROBLEMI S NOHAME CKUKANI MRAVENCENI BOL MI PREDPISANY ATORVASTATIN PODLA TOHO AKE MATE SKUSENOSTI NEVIEM CO ROBIT DAKUJEM
9. Prosinec 2015 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
HELENA (anonym)
DOBRI DEN MAM PODODNE PROBLEMI ZISTILIMI CUKROVKU CHOLESTEROL MAM PROBLEMI S NOHAME CKUKANI MRAVENCENI BOL MI PREDPISANY ATORVASTATIN PODLA TOHO AKE MATE SKUSENOSTI NEVIEM CO ROBIT DAKUJEM
9. Prosinec 2015 - 22:03
Obrázek uživatele rohni
rohni
Mám vysoký cholesterol (6.8mmol/l) a před lety jsem dostal atorvastatin. Bral jsem jenom menší dávku - půlku a výsledek se brzy dostavil: - obrovská únava - svalové bolesti - výrazné zhoršení ekzému - postupně deprese - o nějakém libidu vůbec nemluvím - vysoký tlak A tak jsem k tomu dostal spoustu dalších užitečných prášků a bylo mi čím dál hůř. Když už mně bylo opravdu nesnesitelně tak jsem začal držet půst, všechno jsem vysadil a začal běhat. Cholesterol mám zase vysoký, tlak mám v 47 letech 120/80 a je to OK. Doporučuji - záznam MUDr. Hnízdil: http://ulozto.cz/xWiuB7B/jan-hnizdil-jak-vyrobit-pacienta-mp3
11. Prosinec 2015 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
lidu (anonym)
Drazí a už Vám nějaký lékař řekl, že cholesterol není to co Vámubližuje? A že statiny z Vás udělají pouze vynikající sponzory farmaceutického průmyslu?
24. Září 2016 - 7:43
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Naprostý souhlas. Spojitost mezi hladinou cholesterolu a ucpáváním cév je pouze hypotetická a nikdy nebyla věrohodně prokázána. Hlavním smyslem předepisování statinů z hlediska výrobců léčiv je: 1. Dostat zpět peníze, které farmaceutické firmy vložily do "výzkumu" a pokud možno na tom ještě vydělat. 2. Vhodně využít vedlejších (i hlavních) účinků k výrobě nových pacientů - diabetes, deprese aj a tím získat odbytiště pro další léky (antidiabetika, antidepresiva). 3. Lékaři jsou za předepisování statinů odměňováni provizemi, bezplatnými odbornými rekreačními "školeními" a dalšími prebendami. Naštěstí se už teď najdou i méně chamtiví nebo zodpovědnější lékaři, kteří statiny přestali předepisovat.
26. Září 2016 - 8:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Vera (anonym)
Sekla jsem se statiny - deprese, pocení, bušení srdce, křeče v lýtkách. Na to všechno jsem brala další léky- tak to ne!!!
26. Září 2016 - 15:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
https://www.celostnimedicina.cz/farmaceuticke-firmy-siri-lzi-o-pusobeni-leku-se-statinem.htm
5. Listopad 2016 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Rostislav (anonym)
lékař mi předepsal ZOCOR(statiny) po 4 měsících jsem měl bolesti páteře, kloubů, svalů a další problémy. navštívil jsem neuroložku,po apsolvování ruznych vyšetření neuroložka doporučila požádat lékaře o změnu léku,když jsem doporučení tlumočil lékaři arogantním důrazem odpověděl NEEKZISTUJE TO BUDETE UŽIVAT DO SMRTI.Lékařská komora zrušila HIPOKRATOVU přísahu která říkala lékař má pacientovi pomoci jakymkolyv způsobem a nesmí pacientovi podat nic co by mu škodilo.ČLK si podřídila policii která odmítá řešít oznámení.Lékaři poškozují zdraví pacientů.
12. Prosinec 2016 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
lékař mi předepsal...Pokud máte triglyceridy v pořádku a zvýšený je jen cholesterol, pak bych statiny do pusy nedala. Ale je to na pacientovi, najít si informace a případně konzultovat i s jiným doktorem.Mám zvýšený cholesterol léta a moje mudr. mi tohle svinstvo nedává. Zkuste si dobře přečíst tento článek na který dávám odkaz. Jinak máte Vy volbu a arogantní doktor ostrouhá ! http://www.vyvazenezdravi.cz/statiny-zrychlene-starnuti-poskozeni-mozku-cukrovka
12. Prosinec 2016 - 22:41
Obrázek uživatele Návštěvník
janice (anonym)
měla jsem snad všechny vedl.úcinky při braní Torvazinu 20- vysadila jsem a týden je mi dobře,upravil se mi spánek,přestaly bolesti hlavy,zas svalů,kostí,nebolí mě v krku,břicho.Brala jsem 2 roky-a dost!lepší mít zvýšený cholesterol než se trávit takovými léky-léky?spíš jedy.
1. Květen 2017 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Ringo (anonym)
Statiny jsou strašné kurevstvo !! Lidi neberte to , je to jen šílený kšeft farmacie !!! Doporučuji Reishi nebo LKVB6 vše přírodní , ale toto svinstvo nežerte !!
2. Květen 2017 - 0:39
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Statiny jsou strašné...Altoris, hrůza, děs, únava, bolesti hlavy, ranní závratě, bolesti svalů. Potom nebyl v prodeji, pohoda. Všechno vymizelo. Doktorka následně vnutila Lipanthyl. Totéž, navíc intenzivní bolesti ve svalech, úbytek svalové hmoty. Tak jsem to hodil do koše a mám už rok pokoj a cítím se výborně.V tento čas jím denně medvědí česnek a mám v 73 letech kondičku jak mladík.Tak mě napadá, že i ta doktorka by patřila do koše.
2. Květen 2017 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Leňa (anonym)
Dostala jsem mertenil, mám 8.3 cholesterol ;( beru ho 3 měsíce. Zhubla jsem 10 kilo, a jdu znovu na kontrolní testy. Nevím jestli je to omezením masa, hlavně uzenin, ale možná je to díky těm lékům. V pátek budou výsledky, Spím úplně v pohodě, beru lék večer. Průjem nemívám.
2. Srpen 2017 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Leňa (anonym)
Tak mám výsledky, po 3 měsících mám 4.6 dr.mě pochválila, ale léky mi nechala. Beru mertenil 20g.
14. Srpen 2017 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
marie balajková (anonym)
Altoris, hrůza, děs,...Lypanthyl M beru.bolí mě denně celé telo unaveně se vleču mám46 kg a 152 cm aty statiny mi zvyšují občas cukr atáta na cukrovku zemřel a i nacholesterol co mám dělat lidi? Je mi 60 a ziju zdravě a hYBU SE ČESNEK MI SNIŽUJE MŮJ UŽ TAK NÍZKÝ TLAK PROSÍM DO ZPRÁVY NA FB NEUMÍM ZDE HLEDAT. POMOZTE NĚCO PŘÍRODNÍHO DĚKUJI VÁM MOC .MARIE..
1. Říjen 2017 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
.... (anonym)
na cholesterol sú najlepšie doplnky s obsahom monakolinu-k, napríklad arterin a wellion cholex.
1. Říjen 2017 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
adina (anonym)
na cholesterol sú najlepšie...souhlasím s vámi já mám cholesterol v normě jen HDl nižší dostala jsem nejdřív lypanthyl a mrtenil a teď mám fortilip a rozumop bolesti nohou hrozné závratě bolesti hlavy nespavost a samozřejmě mě vylétl cukr takža další prášky a už toho mám plný zuby protože oni nám ty nemoce vyvolávají aby nám mohli dát další prášky jedině vyhodit a nezabývat se cholesterolem dřív se nic nesledovalo a byl klid
2. Říjen 2017 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Statiny jsem musela vyhodit z léčby. Po pár měsících jsem měla vysoký cukr, tak mi přidali léky na cukrovku. Velmi mě bolely svaly, nohy mě nechtěly nosit, cítila jsem slabost ve svalech. Přestala jsem statiny užívat, postupně problémy odezněly. Když jsem to oznámila lékařce- internistce, vynadala mi, že léky musím užívat všechny tak, jak mi předepisuje. Já jsem jí řekla, že jsem zodpovědná sama za své zdraví, že ty léky mě ničí, pomalu ale jistě zabíjí. Napsala mi to do lékařské zprávy. Cukr už mám zase v normě , svaly mě nebolí a neubívají. Ještě zmíním, že jsem měla asi půl roku chronickou rýmu a po ránu záchvaty kašle, to jsem si neuvědomavala, že by to dělaly statiny, na to jsem byla přeléčena antibiotiky, to nepomohlo, tak na alergologii, tam mi napsala doktorka Xyzal, ten to trochu zmírňoval, ale až vysazením sortisu mi kašel a rýma přestaly, takže to bylo z toho léku.
3. Říjen 2017 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Post-statinový (anonym)
Statiny jsem musela vyhodit z...Dobrá zpráva je, že se po vysazení statinů glykémie zase časem upraví. Statiny jsem po 6-letém užívání přestal užívat (asi před rokem) z výše popsaných důvodů, ale musím dále užívat inzulín i Metformin a glykémie zatím moc neklesla. Od statinů už upouštějí i někteří rozumnější doktoři. Internistka, co jsem k ní chodil, mně je vnucovala s tím, že léčba statiny je "lege artis". Když jsem je odmítl, elegantně se mě zbavila převelením do "lipidové poradny" (k oboustranné spokojenosti). Zde probíhá léčba tak, že nic neužívám a jednou za půl roku chodím na kontrolu (odběr krve).
3. Říjen 2017 - 19:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Dobrá zpráva je, že se po...Ja beru leky na cholesterol 7 let,jednou jsem je zkusila vysadit a po pul roce jsem měla cholesterol 11,takže jsem od doktora dostala, ale já se nepřiznala, že jsem je nebrala,chtěla bych moc s tim skončit, ale bojim se, že se mne zas hodně zvyši,prosim o radu jak postupovat? zdali pomalu vynechavat tablety a nebo zas to zkusit uplně
4. Říjen 2017 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
adina (anonym)
Ja beru leky na cholesterol 7...právě že když se berou statiny a vysadí se tak cholesterol jde nahoru tělo si ho začne vyrábět víc nejlépe je vůbec je nezačít užívat já jsem je bralataké a byla jsem úplně vyřízená už jsem nemohla skoro vůbec chodit denně mě bolela hlava zvýšil se mi cukr takže další prášky nemohla jsem spát nakonec mě bolelo celé tělo něco hrozného doktor to vše popřel statiny nejím a zatím se cítím lépe žádnej cholesterol si už kontrolovat nenechám tučné nejím a navíc cholesterol si tělo vyrábí samo a když je trochu vyšší tak to nevadí organismus asi ví proč je to důležitá stavební buňka
22. Říjen 2017 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Filípek (anonym)
Musím s tím vším co tu čtu souhlasit. Mám vysoký cholesterol a začali mě také cpát statiny atorvastatin..bolest svalů, tak mi ho vyměnili za simvastatin..bolest svalů neubývala hrozný stavy navíc bolesti břicha, nyní beru rosuvastatin..svaly mě tolik nebolí, ale ty statiny mi vyvolali cukrovku. Je to svinstvo chol.mi sice spadl a dostal jsem cukrovku užívám další léky na DM 2 st. Je to opravdu svinstvo a lékaři už zapomněli, že přísahali na Hippokratovu přísahu. Lidi jsou jim u zadku, hlavně že jim z toho pěkně teče do kapes.
30. Leden 2018 - 18:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Babca (anonym)
Tak já již beru leky na cholesterol 25 let,poslednich 6 let atorvastatin.Nevim, zdali kdybych je nebrala v jakém stavu by ten můj cholesterol byl.Má dcerka taky tady co četla před 3lety na internetu je po 5 letech vysadila a tak se ji zhoršil zdravotní stav, že si pobyla dlouho v nemocnici a je rada, že je tady mezi nama,takže tedka už opět je zobe.Tak nevi, zdali je lepši neposlouchat lekaře a nebo radějic neposlouchat a vše nečist co se kde piše. Každej lek je svinstvo, ale když to jinak nejde,tak si myslim, že každy po němsahne
31. Leden 2018 - 7:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Měl jsem cholesterol 5,7 a pan "dochtor" mi samozřejmě předepsal Torvacard Neo a hned 20 mg. Samozřejmě to svinstvo neberu, nejsem blázen. Jednou za rok mě pošle na odběry, aby zjistil jestli mám už játra v háji, anebo cukrovku, tak to beru tři neděle před tím. No a pan doktor je sokojený, chlesterol 4,7, a mám klid. Ve vzdálené rodině mám lékaře a ten mi řekl, abych to svinstvo nebral, že nadělá víc škody, než užitku. Pak má jednoho známého veterináře, se kterým se znám od dětství. Bavil jsem se s ním o statinech, říkal, že má cholesterol 8 a nic nebere, že je to pěkné svinstvo. A vyjmenoval mi všechno, na co to negativně působí. Tož asi tak. Lidičky, používejte vlastní rozum a nevěřte všechno panu dochtorovi. Medicína je byznys. Když vám statiny poškodí zdraví, nikdy to nedokážete. A to, že když jednou začnete brát statiny, už je musíte brát furt je nesmysl. Jinak, statiny jsem měl brát už od padesáti let, to jsem měl stresující práci a cholesterol 6,8. Dnes mi je pětašedesát, jsem pár let v důchodu, a i když jsem deset kilo přibral, cholesterol mi klesl i bez statinů na 5,7. Takže mi doktoři se statinama můžou, víte co...
7. Únor 2018 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Taky zvažuji opět o vysazeni statinu. Jednou jsem to po 3 letem uživani zkusila a cholesterol byl na desitce, nepřiznala jsem se a navyšil mne to,ale já brala poctivě dva roky polovinu davky,takže 20 a cholesterol byl na 8 a tedka to asi zkusim vysadit,ale trochu se bojim
7. Únor 2018 - 12:24

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama