10 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Standartní deviace při měření obvodu hlavy

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Miroslav Tomáš (anonym)
S narozením dítěte je velká pozornost věnována měření fyziologických parametrů. Protože se v naší rodině vyskytly 2 případy dětské rachitidy (křivice) sestra mé matky a dědova sestra, měli jsme opodstatněné obavy při narození naší dcery, aby nedošlo také k nějaké geneticky podmíněné poruše skeletu. Obvod hlavičky při narození měla 34,5 cm což je zcela v normálu, ale vyskytla se mírná deformace kyčelního kloubu. Přesto nám pediatr nařídil sledovat srůst lebečních švů (fontanel). V této souvislosti se ptám jaký obvod hlavy měřený v dospělosti u ženy a muže je patologický, tedy nad 2 standartní deviace. Podle názoru zlínského neurologa záleží na konstitučním typu jednotlivce, přesto uvedl že obvod hlavy dospělého muže by neměl přesáhnout 61 cm a ženy 58 cm. Lze s tímto názorem souhlasit ? Podle názoru jiného lékaře jsou patologické rozměry lebky i jiných kostí měřeny podle percentilových tabulek, které jsou však dostupné pouze pro věk do 15-ti let. Poraďte nám kde získáme percentilové grafy obvodů hlavy dospělé populace. Děkujeme.
24. Srpen 2005 - 15:54
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
prilis odborny dotaz na normalni smrtelniky co sem pisou a odpovidaji, doktorka tu neni. No.. zkus to nekde jinde
24. Srpen 2005 - 18:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Janinka (anonym)
Tabulky najdes kdekoliv na internetu (google)po zadani nazvu. Ale hlavne se pise "standardni".
25. Srpen 2005 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Na to jsem se Vás neptal,pojem standardní i standartní připoučští pravidla českého pravopisu. Je vidět, že se místo na základní problém zaměřujete na podružné pravopisné poučky. Apropo nejste učitelka ... ?
22. Únor 2006 - 8:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
Janinko, já se učil standartní a také si myslím, že je možné psát oboje. Zrovna tak jako prezident či president. Takže svoje rady si strč víš kam.
22. Únor 2006 - 9:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Janinka (anonym)
Děláte si legraci??????? StandarTní ma něco společného s vlajkou (standarta). StandarDní znamená běžné a odjakživa se píše s D. Učitelka nejsem. Nemám ani VŠ, ale tohle snad ví (skoro) každý. Omlouvám s, této diskuze se to netýká.
22. Únor 2006 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Gypsi (anonym)
To, že nejsi učitelka je vidět. Odjakživa(!), to si pamatuj, že se psalo STANDARTNÍ. Až z úpravou pravopisu, někdo přišel s nesmyslnou úpravou slova, ke které nebyl důvod. To, že nemáš VŠ, tě neomlouvá. Snad jedině věk. Doporučil bych ti zapůjčení nějaké starší knihy a zjistíš, že se psalo výhradně standart, standartní! To by měl vědět každý! Takže když budeš chtít někoho opravovat, nejdříve si zjisti, jak to doopravdy je. Nebudeš se zesměšňovat.
22. Únor 2006 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Janinka (anonym)
Znovu opakuji, ze to není vhodné do téhle diskuze, nicméně si stojím za svým. Viz. pravidla: Slovo "standartní" neexistuje Nalezené tvary: standarta ~ standart ~ standartách ~ standartám ~ standartami ~ standarto ~ standartou ~ standartu ~ standarty s standarta ž. (prapor, zástava - od roku 1918) Nalezené tvary: standardní ~ standardního ~ standardních ~ standardním ~ standardníma ~ standardními ~ standardnímu ~ standardnost ~ standardnostech ~ standardnostem ~ standardnosti ~ standardností ~ standardnostmi s standardní Podobné:n nadstandardní,nadstandardní (1918) Možná si už špatně pamatuješ.
22. Únor 2006 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
mia (anonym)
zkuste gymplácké učebnice na praktika...určitě jsme to tam dělali...taková stará, tenká, črná a oranžovým ornamentem...
21. Listopad 2007 - 19:59

Přidat komentář

Reklama

Reklama