6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

SSRI a moklobemid

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Agáta (anonym)
Proč je vzájemné užívání AD typu SSRI a moklobemidu tak nebezpečné? Je pravda, že při vyšších dávkách SSRI spolu s Moklobemidem by člověk mohl skončit nějak hodně špatně v důsledku serotoninového syndromu? Děkuju za odpovědi.
24. Květen 2014 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Pampeliška (anonym)
Proč je vzájemné...Je to přesně tak, jak píšeš, hrozí serot. syndrom. A může vyústit i fatálně. Doporučuje se až 14denní odstup těchto léků, aby bylo zajištěno, že je fakt z těla pryč. Sama jsem z Moklobemidu přecházela na Escitalopram, a čekala jsem poctivě.
3. Červen 2014 - 13:47
Obrázek uživatele Sta67
Sta67
Oba působí na hladinu serotoninu. Jeden brání jeho zpětnému vychytávání v nervových synapsích. A druhý blokuje enzym, který serotonin rozkládá. Když se nasadí jen jeden z nich, tělo má ještě druhý mechanismus na jeho regulaci. Když se nasadí oba najednou, oba mechanismy se vyblokují, a hladina serotoninu může nekontrolovatelně růst. A pokud by ti bylo tak zle, že bys nestihla doktorovi říci, co se stalo, nejspíš to nepozná, protože neexistuje žádná jednoznačná diagnostika serotoninového syndromu.
20. Březen 2015 - 17:55
Obrázek uživatele Návštěvník
serotoninový sy (anonym)
SSRI AD se mohou užívat po dvou týdnech po přerušení podávání ireverzibilního IMAO - nejsou v ČR na trhu, nebo nejméně po 24 hodinách po přerušení podávání reverzibilního IMAO (např. právě moklobemid,nebo linezolid, methylthioninium-chlorid (methylenová modř; předoperační vizualizační činidlo, které je reverzibilním neselektivním IMAO)). Mezi přerušením léčby SSRI AD a začátkem léčby jakýmkoliv IMAO by měl uplynout nejméně jeden týden.
20. Březen 2015 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Cože (anonym)
?
20. Březen 2015 - 23:04

Přidat komentář

Reklama

Reklama