209 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

spolek utrápených tchýní-SUT

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
zvědavá (anonym)
zvědavá-tak jsem tady na netu krátce,brouzdám si různými diskuzemi a na jedné nejmenované jsem našla diskuzi na téma utrápených snach SUS,no to jsem si početla,co všechno my tcháně dokážeme.sama jsem také dvojnásobná tchýně,tak by mě zajímalo,zda jsou zde na netu seniorky,které mají zase pro změnu problémy se snachami,ale debata nemusí být jen o problémech ale i o dobrých zkušenostech se snachami,zvláště v těch případech,pokud obě generace bydlí společně nebo ""nebezpečně"" blízko.Těším se ,že se tady upřímně a bez emocí ""vypovídáme""z toho co nás trápí nebo i těší.
18. Leden 2009 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Já říkam,že tchýně, pivo a uzený, nejlepší jsou studený!!!
19. Leden 2009 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
zvědavá (anonym)
na tento názor zrovna nejsem,těch je dost i na jiných diskuzích,ony ani ty snachy nejsou leckdy žádní svatouškové.
19. Leden 2009 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nakopat do prdele tchyně.Jak jsem rád,že jsem se jí zbavil sekerou a zakopal v lese.Před pěti lety a nikdo na to nedošel.hehe.
19. Leden 2009 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Držím tchýním palce.Určitě mají ve své domácnosti nějaký zádrhel,plus vlastní ženské problémy do kterých se řítí a k tomu ještě ty nerozumné mladé.Aby měly rozum Anštajna a silu slona.
19. Leden 2009 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
nonono (anonym)
to snad nemyslíš vážně,ty jeden siláku,co umíš tak pracovat se sekerou a ještě snad i s rýčem,nebo to snad byla jen motyka?! jako vtip dobrý ale běž s tím jdi na jinou diskuzi,tady neprud!!!!!!!!!!!
19. Leden 2009 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
anonymní (anonym)
sice už nejsem utrápená tchyně,ale se svou první snachou jsem si taky užila.Bydleli ze začátku u nás a narodil se jim můj první vnouček.s tím jsem chodila na procházky,ale jednou se stalo,že se snaše něco na mě nelíbilo/už si ani nepamatuju,co to bylo za blbost/a když jsem oblékla malého,že půjdeme na procházku,tak mě ho vyrvala z ruky,že nikam nepůjde.malý řval,že chce jít s babí,tak mu ještě nabančila aby mě to bolelo ještě víc.
19. Leden 2009 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Pudel (anonym)
Koukám že ty snachy jsou taky pěkný píči!
19. Leden 2009 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Markyta (anonym)
Mam taky , problem se snachou ,dokat jsem davala bylo dobře ale jak jsem na duchodě je zle , přestala tady chodít už dva roky tu nebyla né není mi vubec smutno ,před pěti lety jsem onemocněla važnou nemoci ani jednou nebyla za mnou v nemocnici synek naš chodí nemluvíme otom , je slaboch anebo chce mít klid doma ale rakovina není chřipka , nehorší je že vnučky nechodí , už nemužeme davat co jsme davali , duchody nejsou tak fantaztické jak si myslí mladí , a ten sprostak at drží hubu , my ho moc dobře zname , ,, na doktorce,,, nevšímej te si ho , nestojí za to je to ubožak , kdery ma , molou zasobu slov, tak je sprostí , zrdavím
20. Leden 2009 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Markyto (anonym)
je to smutné,vid?Ale co s tím člověk nadělá,když se nechce jak říkám já vnucovat.Já jsem taky byla smutná z toho,že jeden z vnuků se mnou přestal komunikovat a domnívám se že také kvůli tomu,že jsem mu odmítla půjčit na motorku.Já jsem mu předtím půjčovala drobnější částky/např.1-2 tisíce/,sliboval jak bude pravidelně splácet ale sliby chyby. dal vžycky jednu nebo dvě splátky a ostatní jsem mu pak odečítala z vánoc nebo svátků a narozenin.Docela mě to ponižovalo to od něj vymáhat.Staršímu vnukovi,jeho bratrovi jsem ale na motorku předtím něco půjčila,ale ten má úplně jiný splát.režim/posílá mě to poukázkou na knížku/.A ted proč to vůbec píšu,syn se rozvedl a tento mladší vnuk podléhá názorům matky,v jejímž stylu mohlo být"tak se na bábu vy... a nechod tam."Letos tady nebyl ani na vánoce.
20. Leden 2009 - 10:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Pudeli,Pudeli (anonym)
kdyby jsi aspon tu "pí.." dal do uvozovek,ale některé snachy se docela snaží,my bydlíme s "mladými" už 20 let,máme u nich vejminek,tak doufám že tady i dožijeme,ale docela to s mladými jde.Snacha nám od začátku tyká a oslovuje tatko,mamko.někdy to také zajiskří,ale nikdo ani my nejsme svatí,ale máme takové diskuzní čtvrthodinky u společného pití kávy a tam se vše co se líbí nebo nelíbí probere.Ze začátku,když se "mladé" něco dotklo,tak jsem ji pozvala na dvojku červeného a při tom jsme si to rozříkaly.a to jsem dělala i když měla máslo na hlavě "mladá",to jsem si říkala,že musím mít rozum a mladá že na to dojde časem.Ale žádné alkoholičky z nás nejsou tuktuktuk na dřevo
20. Leden 2009 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Pudel (anonym)
Ale já vím, že se některé snachy snaží. Některé tchyně a tchánové ale taky, ne? Já jsem reagoval na příspěvek 19. 1. 2009 21:30:36, a to jak jistě uznáte, taková snacha se ani ty uvozovky nezaslouží.
20. Leden 2009 - 11:02
Obrázek uživatele Návštěvník
anonymní (anonym)
tak to jsi PUDELI hodný,že jsi to tak pojal,je zajímavé ,že na téma tchán tolik nářků a vtipů není,asi je to tím,že chlapi mají leckdy tvrdší slupku a nějaké malichernosti ,které snachy řeší na tchýních se jich ani nedotknou.Vím,o čem mluvím,můj muž taky strkal hlavu do písku,když by bylo něco k řešení mladí kontra staří.
20. Leden 2009 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
zajímavé (anonym)
např. na Abecedě založila děvčata diskuzi s názvem Tchýně. Tchyně si založily diskuzi s názvem Spolek utrápených tchyní ... Byla jsem utrápěná snacha a neventilovala jsem to - už je to minulost - rozsekl to můj manžel. Nedělá už víc, než je nutné v rámci slušnosti vůči svým rodičům - nebudu tady vypisovat jejich jednání ani chování vůči nám - jako snaše, chápu, jsem pro ně cizí člověk, ale tady šlo i o syna. Měla jsem to jednoduché - mantinely jsem nemusela stanovit já, stanovil je muž - po x letech, kdy sám bez mé pomoci zjistil, že ho tchyně a tchán jen prachsprostě využívají. O chování ke mně z jejich strany mluvit nechci, je to za mnou a dívám se dopředu. Majka.
20. Leden 2009 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO 7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU
20. Leden 2009 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Všem tchzním (anonym)
Utrápené tchýně, proč chcete žít se snachou? Vybral si ji váš syn, ne vy. Doufám, že bydlí mimo vás . od této chvíle jste vy, tchýně, jen příbuzné, ke které se chodí na narozeniny a vánoce na povinnou návštěvu příbuzenstva. Začněte žít už konečně sama pro sebe, vždyť syna už máte z krku.
20. Leden 2009 - 15:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Betka (anonym)
To je fakt- nechte syna a jeho ženu žít a vy si najděte konečně svůj život, rodičovské povinnosti jste splnila. A víte, že nemusíte hlídat vnoučata? A víte, že nemusíte finančně nikoho podporovat? Jenže vy budete dolejzat, tak jaká rada....
20. Leden 2009 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
tchyně (anonym)
často vzdychají, jak musí hlídat vnoučata a podporovat mladé - opravdu NEMUSÍ. Moje tchyně ani jedno z mých dětí nevezla v životě v kočárku, prvního kluka viděla až ve čtvrt roce a to bydlela v místě, kde já, deset minut chůze a byla zvána se na něj podívat - jen neměla byť jako důchodkyně už v té době ( šla do důchodu v 52 letech ) čas. Přes dvacet let ji slyším nadávat na vše - na vládu, nejdřív na komunisty, teď na kapitalisty, na výši důchodů apod. V životě nám nic nedali. Podporovala jen nejmladšího syna - ale já se ptám - proč by mně měla tchyně podporovat a hlídat moje děti ? Já jsem povinna se o své děti postarat a finačně zajistit rodinu - spolu s mužem. Tchyně má právo na svůj život, klid, zázemí. Jen by bylo fajn, kdyby se podle toho řídily ty tchyně a nemluvily do věcí mladých. A pak jsem i alibista - jsem ráda, že pro mně nikdy nehnula prstem, protože nemám ráda, když jsem za cokoli komukoli zavázaná a jsem tedy ráda, že jí nemám zač projevovat vděk. Že na stará kolena se o ni bude starat můj muž, stejně jako o tchána, a ne její syn, kterého rozmazluje, podporuje a živí - svobodný ve 32 letech, je jiná věc - můj muž je slušný člověk. Ale i to půjde mimo mně. Lotka.
20. Leden 2009 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Je mi 55 a nemám potřebu ani chuť hlídat malé děti, chodit s nimi na procházky , vařit jim a žít jen pro ně. Už nemám tu energii a elán a taky trpělivost. Vychovala jsem 3 děti a opravdu se jim věnovala, podruhé už nechci. Mám svoje záliby a svůj život. Tak jsem to řekla a dala najevo na začátku. Dodnes vycházím se snachama víc než dobře. Scházíme se na kafi v kavárně a klábosíme o módě a knížkách. Děcka chodí do školy, nikdo je nevyváží autem, odpoledne se pohlídají sami.
20. Leden 2009 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Makyta (anonym)
nic si ztoho nedělej, ono se to zpatky vrati jak oni nanas tak jejich dětí jim to splati neboj , jak si říkaš? kolik je ti mě je 59 let to víš,jak xhceš budeme si psát ahoj
20. Leden 2009 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ne nám se to nemůže vrátit, protože moje největší zkušenost na světě je, že mladí nemají žít ve stejném domě se starými - neznám nikoho, komu by to fungovalo.Takže protože bydlíme s tchyní v jednom domě již 20 let, tak nikdy nedovolím svým dětem doma zůstat, abych se nestala tchyní, kterou bude snacha tak nenávidět, jak nenávidím svoji tchyni já. Člověk i v tomto věku má mít své koníčky a žít svůj život. Já kdybych s tchyní nesdílela společně dům /nejde o finance - ale o rozhodnutí manžela, který je sice na mé straně, ale chce se o dům postarat, protože nikdo jiný tady bydlet s tchyní nechtěl/, tak bych ji měla určitě moc ráda. Ale něco jiného je občasná návštěva a něco jiného je každodenní vměšování se do života vlastně cizí rodiny. A když si v mých 40 letech dovolí stěžovat mému otci, že mé 17 leté dceři kupuji časopis Dívka, a jak si to můžu dovolit - tak to je opravdu čarodějnice, která si prosazuje svou a nestačí, že jí manžel řekne, ať se o to nestará. Takže paní Makyto mějte svůj život a nevyhrožujte, že se někomu něco vrátí! Ono pořizovat si děti s tím, že se o ně a o jejich rodiny budete starat do smrti a žít jejich životem - tak to je potom těžké. Oni o to mladí nestojí.
20. Leden 2009 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
makyto (anonym)
máš svatou pravdu,taky mám takovou zkušenost,dřív se říkalo,že boží mlýny melou pomalu a jistě,jedna z mých snach mě pořád předhazovala,že vnučka od staršího syna,která k nám jezdila na víkend je ........možno dosadit několik negativ co může nebo nemůže cca 12letá holčina.Jak běžel čas,tak je ta snacha v těch samých,má dvě dcery a pořád je musí honit aby......,ony se vymlouvají jedna na druhou,tak si kolikrát na to vzpomenu,ale neříkám nic,jsem "poučená"tchýně.
20. Leden 2009 - 21:29
Obrázek uživatele Návštěvník
anonymka (anonym)
to já asi nejsem normální,s tchýní bydlíme v jednom domě taky přes dvacet let,říkám ji mamko,jezdím s ní i na dovolenou.dřív jsme jezdily i s mými dětmi,jejími vnoučaty a letos jedeme k moři zase společně .ale už bez mládeže,.ti už si jedou sami s partnery.Ale někdy mě taky štve,ale to jsou většinou takové malichernosti,které se dají přehlídnout. tak co,jak to vidíte? jsem normální?!
20. Leden 2009 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
jsi normální (anonym)
anonymko, máš prostě fajn tchyni, je jich jako šafránu, ale existují, znám taky dvě ženy, které bych moc chtěla za tchyně, jedna z nich se jí kdysi dávno málem stala - skvělá baba a tchyně, vím, jak to u nich je. Pomůže, ale nevtírá se, vše má v hlavě srovnané, žije svým životem a se snachou je kamarádka připravená pomoci, vyslechnout - sousedka má taky úžasnou tchyni a jezdí spolu na dovče. Ta moje je sobecká a zahleděná do sebe, ale já nemám problém, manžel se od nich už i malinko distancuje, zatím ho zavolali jen když něco potřebovali. Na domě, půjčit peníze nebo se vykvákat ze špatné nálady, tchyně má celý život koutky dolů, jako když kouše citron a její povahu a život bych nechtěla mít. Muž má dost práce sám a neustálý servis jim už nestíhá. Ony mají dva další syny, mohou o pomoc požádat někdy je. Takže buď ráda a hodně štěstí ! Lotka.
21. Leden 2009 - 12:03
Obrázek uživatele Návštěvník
mamma (anonym)
JO vychovat vnoučata o potom jak už jsem stara a nemocna ani nevolají ani nepřijedou bo už jsem jim řekla že nemužu jsem vážně nemocna , to je láska dětí dnešní generaci, nic mi nepíšte , domov duchodcu si najdu sama ,celích15 let jsem pčíjmala jenom mužu přivez dětí? a já ANO,,,, jednou jsem řeklané je zle,,,,
13. Únor 2009 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
mammo (anonym)
na tohle téma bych mohla taky dlouze diskutovat,u dvou vnoučat z pěti to mám taky tak,odmítla jsem půjčit peníze a najednou mě neznají a nepřijeli ani popřát svátky.
13. Únor 2009 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
achjo (anonym)
chudinky tchýně ....
13. Únor 2009 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Werich (anonym)
Víte, co jsou to smíšené pocity? Když muž vidí, jak jeho stará tchýně se řítí v jeho novém autě do propasti.
13. Únor 2009 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
no, chudinky tchyne...to zrovna! Kdyby jenom taky porad nekontrolovaly vsechno, co se deje okolo a hlavne u mladych v rodine, byli bychom za to moc vdecni.
13. Únor 2009 - 23:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
Kdybyste vy, mladí, nebyli taková nevyzrálá jelita, nestrachovaly bychom se tak o vás a vnoučata.Ale děti patří rodičům jen určitý čas, kdy jsou s námi, pak je musíme nechat jít svojí cestou.Můj recept na spokojený vztah s mladými je bydlet alespoň 100 km od nich, aby mladí neotravovali s hlídáním, zásadně nepůjčovat peníze, nemusí mít všechno hned.Když přijedou, jenom je vyslechnout, pokývat hlavou, usmívat se ně a být hlavně zticha, nekritizovat, i když je to někdy tak těžké!Mladá neví nic o hospodaření v domácnosti, neumí uvařit, je to kopyto.Já je ráda vidím, ale raději jsem, když odjíždějí.
14. Únor 2009 - 0:23

Stránky

Přidat komentář