27 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Spolehlivost HA

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Zajímalo by mě jestli z Vás uživatelek některé selhala HA a otěhotněla při užívání i přesto ,že ani nezapoměla a ani si nevzala nic co by účinnost HA snižovala.Mojí kamarádce se to stalo a já mám ted strach aby se něco takového nepřihodilo i mě ??
20. Březen 2003 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka1 (anonym)
Nic není 100%ní....i to se stává.
16. Duben 2003 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Pat (anonym)
Jak nam rikala pani ucitelka na zakladce: "Spolehliva je jedine abstinence". Jeji kamaradka mela zavedene nitrodelozni telisko. Selhalo. Narodilo se ji zdrave miminko, v kuzi u zadecku melo telisko prirostle :o))). Vim o trech holkach, co braly HA a otehotnely, u dvou nevim, ale u jedne vim 100%, ze ji brala pravidelne a nebrala zadne leky, ktere by mela HA ovlivnit. V litopadu bude mit pry zdravou holcicku :o)
22. Červenec 2003 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jezis, to me desi, na mimco je na me jeste moc brzo :-) Nekde jsem slysela, ze kdyz zena bere HA a otehotni, tak je jista pravdepodobnost (nevim, jak velka), ze dite bude mit nejakou vadu, ze bude nejak postizene. Nevite, co je na tom pravdy?
5. Září 2004 - 18:58
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Nechci strašit, ale literatura udává možnost selhání HA při řádném užívání asi 0,2%. Není to nijak závratné číslo, ale chudera na kterou to padne.
6. Září 2004 - 9:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Ayperi (anonym)
Jano spis jsi slysela ze to dite nemusi donosit, ne ?
6. Září 2004 - 22:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepa (anonym)
Pokud antikoncepce ať již HA nebo kondom selže a dojde k otěhotnění pozná se těhotenství dle toho, že se nedostaví menstruace? Někde tu je napsáno, že při selhání HA se pozná těhotenství třeba až po 3 měsících.. Pokud dojte k protržení kondomu a oplodnění vajíčka tak se asi menstruace nedostaví ne? Díky za upřesnění.
7. Září 2004 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Anita (anonym)
V příbalovém letáku jsem četla, že účinnost antikoncepčních tablet je 99,6%. Moje kamarádka otěhotněla i když pravidelně užívala antikokncepci. Šla na potrat a celou částku jí hradila pojišťovna,protože se jí to stalo i když brala prášky. Jak to lékař pozná,že tabletky selhaly?Jo a můžou antibiotika ovlivnit účinnost antikoncepce? Díky za odpověď ani
4. Listopad 2004 - 6:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Lůca (anonym)
Anito, antibiotika mohou snížit účinnost HA! Jinak by mě taky zajímalo, jestli ty holky, co otěhotněli při HA, ji užívali správně a pravidelně. Taky mě někdy děsí představa, že bych otěhotněla, i když HA užívám bez chyb...
4. Listopad 2004 - 10:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Ja jsem HA uzivala pravidelne (nikdy jsem nevynechala) a taky jsem otehotnela.
4. Listopad 2004 - 17:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Lůca (anonym)
Radko a jaký jsi užívala preparát? Víš, jaký měl složení? Docela mám strach. Nyní beru HA s velmi nízkou dávkou hormonů.... Co ti na to otěhotnění řekl doktor?
5. Listopad 2004 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
No, ja uz si nazev nepamatuju, protoze uz HA neberu zhruba 6 let. Zacinalo to myslim na T. Ja jsem potom samovolne potratila, pote co jsem spadla ze schodu. Ten plod byl asi dost slaby (vzhledem k uzivani HA) a tak se neudrzel. Do te doby jsem vubec nevedela, ze jsem tehotna. Doktor mi nerekl nic, protoze jsem mu to nikdy nerekla. Ted uz provozuji jen prerusovanou souloz a musim rict, ze jsem od te doby uz neotehotnela a navic si HA nenicim zdravi.
5. Listopad 2004 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Doporučuju symptotermální metodu-mnohem spolehlivější než přerušovaná soulož (99%). Je založená na měření teploty, pozorování změn na děložním čípku a hlenu a trochu k určení plodných a neplodných dnů pomáhají i minulé cykly. Používám tuto metodu asi rok a je to super.
28. Prosinec 2004 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lůca (anonym)
Báro, poradíš mi, jak funguje tato metoda? Kdyžtak piš na maila. Děkuju.
28. Prosinec 2004 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
To je super, že o to má někdo zájem!!! Všude akorát čtu, jak je úžasná HA a propagace této úžasné metody se moc nedaří... Všichni mají zafixované, že přirozené metody jsou nespolehlivé. Tohle je ale metoda, kdy se kombinuje několik metod-teplotní, hlenová, čípková a kalendářní.Nenech se odradit složitostí metody, není to tak hrozný, jak se ze začátku zdá...Musíš si každý den po probuzení, ve stejnou dobu měřit teplotu- v ústech nebo pochbě- v pochvě to je spolehlivější. Časem ale zjistíš, že to není potřeba každý den, protože už budeš přibližně vědět, kdy máš ovulaci. Navíc, když občas zapomeneš, nebo se ti to nehodí, nic moc se nestane, jen se někdy plodná fáze trochu zkrátí...(tedy ne skutečně, ale podle pravidel této metody).Po ovulaci teplota stoupá, ale není to tak jednoduchý..Dále si žena zkoumá každý den děložní čípek (je trochu problém ho najít, ale časem se to určitě podaří), v průběhu cyklu stoupá s blížící se ovulací, měkne a otevírá se. pak zase klesá.Hlen lze sledovat vnitřně, spolu s čípkem, ale to se mi moc nedaří (nic tam většinou nenajdu) nebo na záchodě-z toho, co najdeš na toaleťáku. V průběhu cyklu je hlen nejdřív lepkatý, pak tažný, pak opět lepkavý a nakonec zmizí úplně. Čím tažnější, tím jsi plodnější.Všechno, co na sebě zjistíš, se zaznamenává do tabulky a vyhodnocuje (k čemuž se dají narozdíl od HA použít chlapi:))Pravidla, kterými se určují plodné a neplodné dny jsou rozsáhlá a těžko se popisují. Doporučuju knížku Přirozené plánování rodičovství(autora si nepamatuju), ale dá se objednat na stránkách www.lpp.cz, kde najdeš obsáhlé informace.Taky doporučuju kurzy, které Liga pár párů pořádá, kde se to člověk fakt naučí. Navíc se tam učí i o ekologickém kojení, což je bohužel neznámý, ale dost zajímavý.S touhle metodou člověk i ví, kdy je plodnej a to pak může navíc použít, když naopak chce dosáhnout těhotenství...Tuto metodu propaguje církev, díky čemuž jsou všechny materiály velmi levný, na druhou stranu člověk musí překousnout některý jejich názory, s kterejma se třeba neztotožňuje (předmanželská čistota, neonanovat, atd....).Ale zase se na kurzech dozvíš věci, který jinde těžko najdeš.
28. Prosinec 2004 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Lůca (anonym)
Báro, jsi moc hodná. Děkuju. Užívám HAK, ale mám spoustu zdravotních problémů, které jak se zdá má na svědomí právě ona. Nicméně si stále nepřeju otěhotnět a zároveň si chci sex užít beze strachu a občas i bez kondomů. Akorát by mě zajímalo, jestli poznám blížící se ovulaci podle hlenu... Abychom se s přítelem nemilovali a spermie ve mě nepřežily 2 dny, kdy už bych měla ovulaci... Jak dlouho dopředu poznám blížící se ovulaci?Ale asi do půl roku se může stát, že přejdu na své vysněné povolání, kde bych pracovala na směny. To by asi nemělo smysl,měření teploty... Je nějaká možnost, jak i v tomto případě tohle řešit?Děkuju za odpověď.
29. Prosinec 2004 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Ovulace se dopředu poznává těžko, akorát když používáš tuto metodu nějakou dobu, vidíš, kdy to přibližně je(před vzestupem teploty)- bývá to každý měsíc přibližně stejný.II. fáze (plodná) začíná výskytem hlenu. To je základní pravidlo. Kromě toho jsou ještě dalčí, např. pokud nejkratší z minulých 6 cyklů nebyl kratší než 26 dní, do 6. dne cyklu je I., neplodná fáze.Spermie můžou přežít i díl než 2 dny, výjimečně i 5. A ještě se pro jistotu nechává rezerva 1-2 dny..To měření v různý denni doby myslim, že taky nějak funguje, chce to vyzkoušet. V Knížce Přirozené plánování rodičovství se o tom píše, ale mě se to netýká, takže si to nepamatuju. Ale mrknu se a napíšu.
3. Leden 2005 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Lůca (anonym)
Báro mockrát ti děkuju, jsi moc hodná. Já to teď strašně řeším. Trochu jsem pátrala o této metodě na internetu, ale o tom měření v různou dobu jsem se toho moc nedozvěděla... Kde se dá sehnat ta knížka a kolik stojí?Já mám ještě jeden problém, partner se netváří nadšeně pro vysazení HAK. Asi ani ne tak z pohodlnosti, ale má prostě strach z těhotenství. Kdybych otěhotněla, chce si mimčo nechat, ale prostě nechce, abych otěhotněla. Je pravda, že naše současná situace není na mimčo ta pravá...Mám strach, že na mě ta metoda třeba nebude fungovat... Nebo, že se budu trápit, když to nedostanu na den přesně... Se mnou je to těžký. Já asi sama nevím, co chci.
4. Leden 2005 - 8:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Samozřejmě, když se zeptáš doktorů, budou prosazovat jen apouze HAK. Na oficiálních stránkách se o jejích negativech nic nedozvíš. Já teď ale hodně čtu diskuze na netu a až tady se člověk dozví, co všechno může HAK způsobit.Navíc, symptotermální metoda má 99% spolehlivost (pokud člověk opravdu dodržuje všechna pravidla)- tedy skoro stejně jako HAK. Jenže když otěhotníš při braní HAK, je docela velká pravděpodobnost, že dítě bude poškozený.Bohužel, ne všechno, co tvrděj doktoři, je to jediný správný. Na HAK se vydělávaj ohromný peníze. U sympt. met. můžou něco málo získat jedině výrobci teploměrů:)).To myslím, je hlavní důvod, proč je HAk tak podporovaná.Knížka se dá najít a objednat na www.lpp.cz.Nebo pokud se chceš jen na něco zeptat, napiš mejl na lpp"lpp.cz.
4. Leden 2005 - 15:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
!!!!!!!!ahoj holky,na trhu je NOVA NEHORMONALNI ANTIKONCEPCE(takze zadne zvysovani vahy,snizene libido,deprese..)je to nitrodelozni telisko SilverLily nebo Goldlily. Je to vhodne i pro holky CO NERODILY(telisko je v ruznych velikostech) a NEOBSAHUJE HORMONY. JE ze stribra nebo ze zlata. Dá se objednat v lékárně a gynekolog vám ho zavede.UCINNOST 99,6%. sILVERLILY ZINC NAVIC SNIZUJE DELKU KRVACENI A PUSOBI BAKTERICIDNE A FUNGICIDNE-PROTI KVASINKAM. CENA JE 1400 SILVERLILY A 2000 GOLDLILY A JE TO NA 7 LET ale muzete si ho nechat samozr.kdykoliv vyndat. TADY JE ODKAZ NA STRANKY. http://www.metrimpex.cz/Nabidka-2-3.htm CETLA SEM O NEM V RUZNYCH DISKUZICH A VSICHNI SPOKOJENÍ. je nehormonalni, takze se nepribira ani nahodou. Jeste straky s diskuzi: http://diskuse.doktorka.cz/silverlily/
19. Prosinec 2006 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Už jděte s tou antikoncepcí do prdele. Celá Doktorka je zamořená "HA, HAK a antik. pilulkami". Ta, která to dělá, ať dostane genitální herpes.
19. Prosinec 2006 - 13:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Evik (anonym)
Chtela bych se zeptat jestli je normalni kdyz uzivam HA Mercilon ze dostanu menstruaci az za 5 dni?dekuji za odpoved(beru je od zari)
27. Prosinec 2006 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
myslite ze tady to telisko ma dobrou spolehlivost?
27. Prosinec 2006 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
PŘÁNÍ DO ROKU 2007, DÁREK A NABÍDNUTÁ RUKA PRO KAŽDÉHO, KDO JE SCHOPEN VIDĚT DÁL, NEŽ K PŘÍŠTÍ VÝPLATĚ. Je úplně jedno, zda jste zaměstnanec, podnikatel, student, maminka na mateřské nebo starobní či invalidní důchodce. Je jedno, z které jste země. NABÍZÍME VÁM PRAVDĚPODOBNĚ NEJLEPŠÍ VÝDĚLKOVOU PŘÍLEŽITOST VAŠEHO ŽIVOTA. (pokud by Vám to nepřipadalo aktuální, někam si to uložte - možná za rok, za dva můžete mít jiný názor a rádi byste začali vydělávat opravdu víc) Motto :
7. Leden 2007 - 0:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
písou 99,6 spolehlivost...prasky maj 99,8
12. Leden 2007 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Ela (anonym)
Ale musíš vše 100% dodržovat :-) dávat bacha na střevní potíže a podobně:-) plus kombinace prášků... Já HA celkem věřím.
12. Leden 2007 - 15:25

Přidat komentář

Reklama

Reklama