86 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Spánok a antidepresíva

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
von Bahnhof (anonym)
Poraďte mi prosím, po akom antidepresíve dobre spíte. Na mňa takzvané sedatívne pôsobia tak, že som unavený, utlmený, polihujem, nič sa mi nechce robiť, ale zaspať nemôžem, v noci sa každé 1 - 2 hodiny budím. Chví?u pomáhalo užívať navyše Neurol, alebo Hypnogen, ale na dlhšie to nie je riešenie.
4. Prosinec 2006 - 10:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Luděk (anonym)
Ahoj, mně se na spaní osvědčil Prothiaden 75.
4. Prosinec 2006 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
4.12.2006 17.00 (anonym)
mne na spaní pomáhá pro změnu antidepresvum trittico beru nejmenší možnou dávku,75 před 10 měsíci to byl 150 pak100 a nyní jsem na těch 75. beru i prothazin jen půl tabletky .spím jak nemluvně 8-9 hodin zkuste to.
4. Prosinec 2006 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jeane (anonym)
Nepleťte si, prosím, antidepresiva a antixylotika!!!! Antidepresiva NEJSOU na spaní!
5. Prosinec 2006 - 7:19
Obrázek uživatele Návštěvník
von Bahnhof (anonym)
Tritico pôsobilo tak, ako som popísal, Prothiaden je dosť nebezpečný, tak som dostal Lerivon, ale účinkuje približne rovnako ako Tritico. Ten Prothazin je na predpis ? (Antidepresíva, ani anxiolytiká nie sú vyložene na spanie, ale niektoré podporujú spánok a niektoré sú naopak proti spánku. Povzbudzujú.)
5. Prosinec 2006 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jeane (anonym)
Tak v tom případě Lexaurin a Prothazin. Nic lepšího neznám
5. Prosinec 2006 - 12:09
Obrázek uživatele Návštěvník
P. (anonym)
ahoj, trpel jsem nespavosti z uzkosti, uz od puberty jsem mel naruseny spankovy rezim s castym buzenim, az dvouhodinovym usinanim... beru 6 mesicu prothiaden 75 a musim rict, ze v tomto smeru zabral jiz od prvnich davek. zadne velke nebezpeci u nej nevidim, jedine, ze nesmis pit alkohol - coz co si budeem povidat spanek maximalne posiluje. kvalitnis panek s alkoholem nejde dohromady. brat lexaurin mi prijde jako totalni pitomost, vytvari se na nej tolerance a dost silna zavislost. navic tlumi tak, ze se musi brat aspon 3 hodinky pred spanim, aby ses rano vubec probral.
5. Prosinec 2006 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
von Bahnhof (anonym)
Ten Lexaurin je návykové anxiolytikum, to radšej nie. Takže Prothiaden a Prothazin. Ko?ko toho beriete a nemá to nejaké nepríjemné účinky?
6. Prosinec 2006 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
ostruzina (anonym)
Kdysi jsem sem psala, že jsem měla závislost na benzodiazepinech a dopadlo to katastrofálně.Nyní beru antidepresiva, blbě jsem spala, takže stačilo snížit dávku, spím lépe a kromě toho si pomáhám bylinkami--vřes, mučenka, oves, zkrátka uklidňující.Nezabírají hned, ale fungují.Lexaurin a nic podobného bych už nevzala do pusy.Přečtěte si příbalový leták, a všechno, co tam píšou je pravda. Vymetená hlava mi stačila jednou.
11. Prosinec 2006 - 16:44
Obrázek uživatele Návštěvník
von Bahnhof (anonym)
Ostruzina. Mne pomáhal Neurol (benzodiazepín), ale prestáva účinkovať. Aké antidepresívum berieš, aká dávka bola príliš a akú dávku berieš teraz - po ktorej dobre spíš.
12. Prosinec 2006 - 16:30
Obrázek uživatele Návštěvník
ostružina (anonym)
von Bahnhof- především, naslouchej svému tělu a mozku, každý jsme úplně jiný a jinak reagujeme na ty mg.Co se týká antidepresiv.- nikdy to nevysazuj hned- snižuji po čtvrtinkách, když si zvyknu snížim dál- třeba až po měsíci.Jinak si uděláš v hlavě ještě větší bordel.Poté, co jsem se po 15 letech braní Xanaxu(v podstatě to samé jako Neurol)složila a to tak, že velmi, dali mi v blázinci Efektin-to jsou dost silná antidepresiva + Buspiron-protiúzkostný lék - není to benzodiazepin!Nevím, proč ho nepíšou rovnou všem a perou do lidí benzodiaz.Nyní jsem přešla na Velaxin- beru 37,5mg, nicméně jelikož jsem abnormálně citlivá na vedlejší účinky léků, blbě to snáším.K tomu stále beru Buspiron- beru 2x 10mg.Chci to snížit na 25mg Velaxinu a 10mg Buspironu.Totiž ty benzodiazepiny dávají k antidepresivum proto, aby zmírnily vedl.účinky antidepresiv., a tak jsi v začarovaném kruhu, ze kterého se ven dostaneš, ale musíš opatrně.A mít komunikativního doktora, kterého já zatím nemám.Prostě dělám všechno proto, abych brala co nejmenší dávky, protože vím, že antidepresiva a všechny tyhle jedy poškozují mozek.Neurol je stejné svinstvo jako Xanax, těžko se ho budeš zbavovat, asi by bylo lépe zbavit se ho pod dozorem, ale upozorňuji Tě, že jsem ještě rok po vysazení Xanaxu měla občas problémy a chyběly mi euforické stavy a všechno bylo divné šedivé.Kdybys chtěl vědět víc, napiš mi na salvia.d"seznam.cz .Jinak je v podstatě jedno, jaká antidepresiva bereš, spíš se snaž brát všeho co nejméně a znovu říkám-naslouchej svému tělu. Jinak mám soukromé podezření ze svých zkušeností, že milá antidepresiva deprese i způsobují.Ráno si vezmu prášek, po obědě se mi chce brečet ,nevím proč a večer se zmátořím.Takže můj soukromý výzkum je takový, že to v hlavě vymlátí zbytky tvého serotoninu apod., dodá to tam tu chemii a je to. A pak se lidi skládají, když antidepresiva vysadí, ne hned ale třeba až tak za měsíc, za půl roku.Tohle období se prostě musí nějak přežít a pomoct mozku přírodními doplňky.No nic, mějte se krásně a pijte bylinky.
13. Prosinec 2006 - 8:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Helen (anonym)
Souhlasím, že je lepší přejít na bylinky.Se všemi psychofarmaky opatrně.Po jejich vysazení se člověk fakt lehce složí.Je třeba přehodnotit svůj život,změnit práci,nespoléhat na prášky na spaní.Psychické rovnováhy se dá docílit i jinak bez prášků, ale chce to zázemí v rodině a podporu. Jasno v hlavě si udělá pouze člověk, který není závislý na lécích. Jinak ty léky Tě mají stále pod kontrolou. A no to pozor !!!Chce to duševní očistu a být sám sebou. Každý jsme jiný, nikomu to nevnucuji!! H.
13. Prosinec 2006 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
von Bahnhof (anonym)
Ostružina - beriem 1 mg Neurolu na noc plus Lerivon a Sulprid. Zo začiatku to bolo OK, teraz neurol prestáva stačiť na spanie a vracia sa i strach (z chudoby...). Všetko pozitívne skoro isto spôsobil Neurol, tie ostatné lieky sú skoro nanič. Márne h?adám nejaké AD ako náhradu Neurolu. Nepotrebujem eufóriu, ani závislosť. Neurol by sa hodil ako záloha pre akútne stavy. Buspiron mi ešte viac zhoršoval spánok. Velaxin som namal predpísaný, ale je zo skupiny SSRI, ktorá povzbudzuje, nie uspáva. Za informácie ďakujem, zase som o čosi múdrejší.
13. Prosinec 2006 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Helen (anonym)
Pro von Bahnhofa:kolik je Ti roků?Střídáš ty léky fakt hodně.Měl by sis vyhledat pořádného psychiatra.Neurol není řešením.Vymete Ti to hlavu!Zkus homeopatika.A na tu závislost pozor,vypadá to,že jsi mladý!! H.
13. Prosinec 2006 - 18:37
Obrázek uživatele Návštěvník
ostruzina (anonym)
von Bahnhof -Velaxin není SSRI , je to SNRI, jinak nevím, co Ti je, zdali máš deprese nebo úzkosti nebo co je Ti jiného.Především bych asi hledala pořádného psychiatra, který zná a ne že budeš zkoušet a patlat dohromady všechno možné.Buspiron je protiúzkostný, také jsem ze začátku blbě spala, takže jsem začala hledat, jak si pomoct.Především je blbost brát antidepresiva v poledne nebo večer, pouze ráno a jak říkám, co nejmenší dávku, se kterou můžeš jakžtakž fungovat.Nehledej pomoc jenom v těch chemických prášcích.Beru ještě Stressvit-to jsou velké dávky vit.B, koupíš v lékárně.Radila jsem Ti byliny, to záleží na Tobě, jestli je budeš pít.Ale vím, že pomůžou.Ten Neurol lze vysadit, je to k ničemu a nechceš to brát přece do konce života nebo dokud nebudeš mít problémy se srdíčkem atd.Buspiron zabírá až tak za 14 dní, ale pak je to v pohodě.Stejně jako píše Helen- na Neurolu není nic, ale vůbec nic dobrého, akorát Ti zatemní mozek, jenže pod Těmi prášky se děje pořád to samé a když to pak vysadíš tak je to ještě horší, zkrátka je to k ničemu a nic to neřeší.A jinak by to chtělo také trochu psychoterapiem a zamyslet se nad svým životem a nad sebou, jenže to jde s Neurolem těžko.
14. Prosinec 2006 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Helen (anonym)
S Neurolem jde vše moc těžko, pořád se člověk cítí, jakoby nyl někým ovládán. Má vymetenou hlavu.Stejně působí i Prosulpin a jiná psychotika. Člověk už není to , co fakt je, ale lék Tě dělá někým jiným Na to pozor.Musíš si svůj život sám přehodnotit. Já teď čekám na inv.důchod a není mi moc do zpěvu. Až sem Tě to může dohnat, pozor na to!!! Všem přeji jen to hezké, ale je to moc těžké... H.
14. Prosinec 2006 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
ostružina (anonym)
Milá Helen,málem jsem dopadla také tak, že jsem šla do inv.důchodu, jen vědomí, že musím živit sama dítě mě donutilo ráno se zvednout a jít do práce.Ale tak rok to bylo dost hrozné.Ráno jsem vstala a jediné, co jsem si přála, aby byl už večer.Vím, že všechny ty psych.prášky člověka ničí a oslabují nerv.soustavu, místo aby jí posílily.Berou mu sílu a také možnost přirozenou cestou se uzdravit, a tak jsem začala pátrat v alternativě, i když vím, že ta chemie je většinou silnější.Především jsem došla k tomu, že u žen ovládají psychiku hormony, a tak jsem šla i touhle cestou, prostě vyladit hormonální sféru - ne antikoncepcí!!!Prostě odmítám brát kvanta léků, protože vím, že mi to způsobuje ještě větší problémy.Těžko se to říká těm, kteří nemají dlouhodobou zkušenost s těmihle prášky a začínají s tím, většina tomu nevěří.Je to škoda, že budou muset sami časem přijít na to, že už to nejsou oni. Nevím, co Ti je, ale přeji Ti, aby se Tvůj stav zlepšil, nebude to třeba hned, ale snaha a trpělivost růže přináší.
15. Prosinec 2006 - 7:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Helen (anonym)
Já to také tak vidím. Na prášky se člověk spoléhat nemůže.Já chci ten důchod pouze částečný, abych mohla pracovat na zkrácený úvazek.Ale teď se cítím podstatně líp. Neberu nic.Organismus se postupně regeneruje a hlava mi přemýšlí. Nemá to cenu zase spadnout znova do prášků.Někdy mi to připadlo jako droga.Mám rodinu - manžela. Tak tu podporu mám a vážím si toho. To je asi lepší terapie než prášky. Dík za mail. H.
15. Prosinec 2006 - 9:57
Obrázek uživatele Návštěvník
A. (anonym)
Já jsem docela spala po Lexaurinu, ale pak mě po něm začala hrozně bolet hlava. Trittico mně akorát totálně utlumilo, způsobilo pořádné zdravotní potíže a spánek žáný. Cipralex - ještě větší svinstvo. Začala jsem tedy před rokem s Hypnogenem a zůstala na něm zaseklá. Bez něj už si noc nedokážu vůbec představit. Takže aŤ to jsou anxiolytika nebo AD včetně hypnotik, je lepší nezačínat si s ničím!
15. Prosinec 2006 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
linda (anonym)
prosim o radu.Moje mama je uz patym rokem v invalidnim duchode s chronickou depresi. Momentalne bere uz asi 2 roky Hypnogen a jine prasky na spani plus silene kvantum antidepresiv.Chci ji pomoct,jelikoz chatra pred ocima.Je apaticka ke vsemu a uplne ji to zmenilo osobnost.Ted se vratila z nemocnice,zdvojnasobily ji davky Hypnogenu,no a to je des.Nema uz svou vlastni vuli,nevim jak ji primet,aby zmenila zpusob lecby jeji nespavosti.Existuji nejaka terapeuticka centra? Jine leky, hormonalni??? Moc dekuji za odpoved.
15. Prosinec 2006 - 13:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Helen (anonym)
Prášky na spaní jsou jedny z nejhorších pro vznik závislosti.Doktoři při hospitalizaci v nemocnici většinou přidávají.Máma je apatická z léků. Existují různé stacionáře při PS léčebnách.Záleží odkud jsi?Jsou i léky homeopatické, ale ty by jí už asi teď nepomohly.Já jsem prožila podobný stav před 10 léty.Musela jsem se z toho sama vysekat.Po tom Hypnogenu musí být šíleně utlumená.Doporučuji jí lázně v Jeseníku nebo Dubí.Jsou tam docela fajn terapie, ale musí na sobě sama makat, jinak ten stav jde rapidně k horšímu.Manžela asi nemá, že? Většina chlapů to nechápe a ženský si často sáhnou až na úplné dno.Bohužel je to tak.Radím Ti: sport,lázně, procházky a fyzickou zátěž.... H.
15. Prosinec 2006 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
ostruzina (anonym)
Já radím totéž, najít rozumného psychiatra, snížit léky na minimum(i když bude mamce nějaký čas hůř), podpořit mozek vitamínama, pít bylinky, chodit na procházky. Trošku se nutit do činnosti.Na spaní je dobrý vřes(klidně 1litr během dne -je dobrý) oves, mučenka atd.(třezalka se s antidep.nemá brát, až po jejich vysazení).Psala jsem to všechno již výše.A pokud je sama, tak je dobré mít zvíře, o které by se mohla starat. A kromě toho brát přírodní doplňky pro ženy v menopauze, jsou tam látky, které stabilizují psychiku)
15. Prosinec 2006 - 16:49
Obrázek uživatele Návštěvník
von Bahnhof (anonym)
ostruzina - bez liekov myslím len na to, aký som úbožiak a či by nebolo lepšie zastreliť sa. Celú noc sa preva?ujem a nemôžem na dlhšie zaspať. Po Neurole som spal celú noc a nemyslel len na najhoršie. Teraz Neurol prestáva účinkovať a antidepresívum a nenávykové anxiolytikum ho nedokážu nahradiť. Zvyšovanie Neurolu sa rovná závislosti a dlhodobé užívanie Hypnogenu vraj vzbudzuje niečo ako nedotklivosť, či hašterivosť... Dúfal som, že dlhodobé užívanie antidepresív to zlepší, ale zatia? mám smolu.
16. Prosinec 2006 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
von Bahnhof (anonym)
Ešte som zabudol. Bylinky nezaberajú a homeopatické lieky tiež (sú v podstate podvod). Nevie niekto čo je v slovenčine VŘES ?
16. Prosinec 2006 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Helen (anonym)
Kdo už má něco za sebou, jako já, tak ví, že léky jsou cesta do pekla. Pokud je to dlouhodobé, už je to jenom o závislosti.Bylinky nevymetou hlavu a člověk se stabilizuje. Důležitá je vůle.Pokud je tam pořád ta myšlenka na sebevraždu, je to špatný. To už léky brát musíš a v případě krize, okamžitě do nemocnice na terapie.Vřes a chmel je dobrý nebo kozlíkové kapky. Mně se ulevilo, až si to ta moje hlava přebrala a vysadila jsem léky. Neurol je jeden z nejhorších pro závislost, totálně to devastuje logiku a člověk se dostává na pokraj psychické krize.Na to pozor!!! H.
16. Prosinec 2006 - 18:35
Obrázek uživatele Návštěvník
von Bahnhof (anonym)
Helen: Bylinky mi nezaberajú. Ja po Neurole pozorujem len pozitívne zmeny. Nepríjemné je, že na spanie vyžaduje zvýšenie dávky = závislosť. Akú dávku v mg si brala keď ti devastoval logiku? Lieky sú cestou z pekla, keď sa užívajú tie správne a v predpísanom množstve.
17. Prosinec 2006 - 17:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Máma má manžela,ale ten je doma s ní jen o víkendech.Chodí s ní do hospody:-(.Řeší SVOJE problémy pivem v kombinaci s Xanaxem a kardioléky.To jsou mí rodiče.Totálně jiný než před léty.Je mi z toho do breku.Též beru antidepresiva proti úzkosti.Jinak máma je z Olomouce.Jeseník ji vždy udělá dobře,ale je to jenom na chvilu. Pak jak je pres týden sama doma do toho vlítne znovu.Jste moc hodný "holky", poradim to mámě a ty bylinky ji seženu a snad i toho rozumného psychiatra.Nemáte na někoho kontakt?Já bydlím v Praze,tak s ní nemůžu být moc často a mám malýho 11měs.prcka,ale ona sama nic neudělá.Její vůle je momentálně na nule.I psa jsem jí koupila,nádherný štěně kokršpaněla pod stromeček,nebyla schopna se o něj starat.Po pěti měsících ho někomu darovala:-(.
17. Prosinec 2006 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Helen (anonym)
Pokud je máma z Olomouce,je to v pohodě.Dobří psychiatři jsou ve fakultní nemocnici I.P.Pavlova.Je tam ambulance.Já mám konkrétní zkušenosti, ale musela bys mi dát mail.adresu. Nechci to jméno tady veřejně napsat.Jeseník mám letos za sebou, je to fajn, ale jen na krátkou dobu. Dobrá je třezalka, až bude léto, klidně Ti ji u nás nasbírám čerstvou.A nasuším. Mám tetu v Praze a ta je na bylinkách celý život. Už je jí skoro 90 a je ps.svěží.Vůle té mladší generace je fakt pryč a je to škoda.Mnoho lidí je na AD a na drogách.Je mi z toho smutno. H.
18. Prosinec 2006 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Milá Helen, má adresa je kulta"centrum.cz. Děkuji za kontakt,snad mámu přesvědčím.Je zcela závislá na těch práškách,a bylinkám nevěří.Ale já ji je koupím a budu na ni fakt tlačit.Jinak z ní bude totální troska za pár let,či měsíců. Jinak co se bylinek týče,osobně mi nezabraly.Nespala jsem týden v kuse,a cpala jsem se bylinkama o 106. Nakonec jsem se zhroutila.Bez těch antidepresiv a v počátku anxiolitik bych dneska už asi nebyla.Po 5 letech užívání antidepresiv jsem docela fit,zkoušela jsem znovu bylinky a nemá to na mě vliv.Ale nezavrhuji je.Na každýho to působí jinak.
19. Prosinec 2006 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
ostruzina (anonym)
von Bahnhof- vřes- nevím jak se to řekne slovensky- roste v lese, kde je sucho, má to fialové květy a dá se to koupit v bylinkářství.Zabírá to pomalu, je dobré ho zkombinovat s mučenkou, rozrazilem, chmelem.Ne s třezalkou, pokud bereš antidepresiva. Z Tvého psaní mám dojem, že těm práškům hodně věříš, ale věř, že Ti devastují mozek, mám vlastní zkušenost stejně jako Helen.Časem to nejsi už Ty, způsobují všechno, co tkzv.léčí a pak jsou z lidí trosky, kteří neví, co jsou vlastně zač.Totálně se rozpadnou.Jsem o tom přesvědčená, vlastní zkušenost je ale nepřenosná. Od bylinek někteří lidé čekají zázraky.Když se předtím mozek poničí chemií, tak je logické, že nemůžu za týden čekat zázraky.Je škoda, že se těmi bylinkami nezačíná hned, když je člověku blbě, ale až na konec, když člověk neví kudy kam.Znovu píšu, že zabírají pomalu, chce to trpělivost a nejančit, když je člověku chvíli hůř.A brát vitaminy B. lecitin a vše, co zklidňuje a podporuje mozek. Víte, když tady čtu, jak je spousta lidí závislých na těch práškách (bohužel patřím zatím mezi ně)atd, tak si říkám, co když se ocitnu v situaci, že ten prášek prostě nebudu moci vzít atp. (bezvědomí a jiné katastrofické scénáře:-)nedovedu si představit, co to s člověkem udělá, když by se to ze dne na den vysadilo.Obávám se, že skončí v blázinci na uzavřeném.Lidi přemýšlejte a berte toho co nejméně, ve svém vlastním zájmu.
22. Prosinec 2006 - 8:53

Stránky

Přidat komentář