Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Spalničky

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Renka (anonym)
Ahoj, chtěla bych se zeptat - slyšela jsem, že spalničky mohou ohrozit plodnost dospělého muže - je to pravda? Slyšela jsem to o příušnicích, ale u těch spalniček se mi to nezdá... Může to dospělému člověku způsobit nějaké další komplikace? Ať už jakéhokoliv charakteru... Díky moc!
14. Prosinec 2006 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Patrik (anonym)
Ahojky Renko,to je nesmysl,spalničky absolutně plodnost muže v dospělosti neohrožují.V dospělosti se jedná o velmi závažnou infekci,která může ohrozit i život,ale po vyléčení nezanechává žádné následky.Kromě toho výskyt spalniček u nás je prakticky nulový,lze si je dovézt jedině z ciziny,v Evropě především z Itálie,kde je očkování jenom dobrovolné.Jinak prakticky nikde v Evropě se nevyskytují.Očkování chrání asi 20 let,takže když se jede do země s výskytem spalniček,určitě není od věci dát se přeočkovat. Domnívám se ,že vznikla záměna se zarděnkami,ty ale ohrožují pouze těhotné ženy.
15. Prosinec 2006 - 9:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Pája (anonym)
Omyl
26. Prosinec 2006 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
peci (anonym)
Babicka mela jako mala spalnicky - a dvakrat... slysel jsem, ze se to ojedinele stava, a pak je ze spalnicek smrtelna nemoc... babicka nastesti prezila, ale asi ji to poskodilo nektere organy... da se rict, ktere?
6. Březen 2007 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Výskyt spalniček v poslední době se zvyšuje, hlavně v sektách.
15. Červenec 2009 - 16:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Rostislav (anonym)
Dobrý večer chtěl bych se zeptat na spalničky.Moje přítelkyně je dostala a já se o ní nakazil.V dětství jsem je prodělal.Jsem infekční a zatím se mi neprojevily vyrážky.Je možné,že by se mi spalničky neprojevily v plné síle?Děkuji za odpověď.Rostislav.
28. Duben 2017 - 17:56

Přidat komentář

Reklama

Reklama