6 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Současné užívání 2 léků

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Martin M. (anonym)
Jaké je vzájemné ovliňování léků: Sortis 10mg (Torvacard 10mg) a Wafarin 5mg Dobrý den, prosím o informaci jak se můžou ovlivňovat následující 2 léky které mám předepsané. Nyní před vytaháním stehů mám předepsané injekce Fraxiparine 0,6ml 2* denně. Po vyndání stehů budu brát Warfarin 5mg a už nyní beru Sortis 10mg. V lékarně Sortis nebyl skladem, dostal jsem náhradní lék Torvacard. V příbalové informaci k léku Torvacard je: Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky, napsáno následující: Některé léčivé přípravky mohou ovlivňovat účinek přípravku TORVACARD: -jiné přípravky, o kterých je známo že ovlivňují účinek přípravku TORVACARD včetně Warfarinu. Může být hladina Cholesterolu 7,20mmol/l, HDL-cholesterolu 1,16 mmol/l, a LDL- chol.direct 5,08 mmol/l ovlivněna zvýšením stresu? Jaký je rozdíl mezi léky: Torvacard a Sortis? Děkuji za odpověď. Martin M.
14. Březen 2010 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
Sortis (20 mg) beru taky, ale Warfarin neznám
14. Březen 2010 - 19:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Spousta lékovýc (anonym)
Jaké je vzájemné...Takže ti jednoznačně asi nikdo neodpoví. Ale můžu tě uklidnit, moje babička bere 11 druhů léků a celkem prosperuje. Tělo si zvykne na všechno. Lépe než u doktora je lepší se zeptat v lékárně, tam vědí všechno. Ale je nutný se ujistit, že hovoříte skutečně s magistrem farmacie, ten bývá totiž v lékárně obvykle jenom jeden. Též se tam pohybují doktoři přírodních věd a dokonce i středoškolačky ze zdrávky. A ty vám toho moc neřeknou
14. Březen 2010 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
On sám Sortis není žádná sláva - http://zdravi.doktorka.cz/sortis-zrejme-vice-vedlejsich/ Já ho vyměnil.
14. Březen 2010 - 22:48
Obrázek uživatele Návštěvník
MK (anonym)
Jaké je vzájemné...Mezi Sortisem a Torvacardem neni realny rozdil, je to stejna latka od jinych vyrobcu. Soucasne uzivani s warfarinem muze vest k mirne (vesmes prechodne) zvysene ucinnosti warfarinu, ale to by mely podchytit laboratorni kontroly (Quick). Stres se muze podilet na zvysenych hodnotach lipidu, primy vliv je ovsem maly, spise ale negativne ovlivnuje stravovani.
15. Březen 2010 - 18:17

Přidat komentář

Reklama

Reklama