93 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Sny

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
Říká se, že se během spánku zdá každému mnoho snů.Můj problém je v tom, že to u mne buď není pravda, nebo spíše to, že si absolutně nic nepamatuji. Může mně prosím někdo vysvětlit, proč tomu tak je?Díky všem. Jindra
27. Leden 2001 - 23:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Ahoj Jindro. Sny se údajně zdají každému. Problém je se zapomatováním. Možná, že se probouzíš příliš rychle - budík - a nemáš čas si uvědomit, co se ti zdálo. Sny strašně rychle ulítnou. Zkus třeba o víkendu po probuzení ještě znovu usnout. Takové to dlouhé lenošení po ránu je podle mých zkušeností největší loviště snů. V některých knihách jsou doporučovány sugestivní techniky, kdy si člověk večer před usnutím několikrát opakuje afirmaci: "Dnes si své sny zapamatuji" Chce to tak opakovat několik dní a po čase se prý výsledek dostaví. Hlavně hned po probuzení nespěchat z postele a snažit se v klidu vybavit, o čem se ti zdálo. první myšlenka by neměla být na vstávání a denní povinosti, ale na to , co se v noci zdálo. Přeji ti krásný lov:-)))
22. Březen 2001 - 0:40
Obrázek uživatele Návštěvník
pro jindru (anonym)
Jestli Vám mohu doporučit, netrapte se tím a buďte ráda, že Vám to probíhá tak, jak píšete. Já bych naopak uvítal, kdybych některé sny neměl,nebo si je mohl nepamatovat, protože je mi z nich špatně ještě dlouho po probuzení
24. Duben 2001 - 0:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Casey (anonym)
Dobrý den, co způsobuje a jak se zbavit skřípání zubů při spánku. Pozoroval jsem to už u několika partnerek, ale nemohu přijít na společné znaky mezi nimi. Odpovědi prosím na můj mail casey.ryback"mail.usa.com.Předem velice děkuji
29. Květen 2001 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Jo to by mě taky zajímalo. Občas si taky zaskřípu. Můj neodborný názor je takový, že se ve spánku v podobě snů, mluvení ze spaní a i skřípání zubů ventiluje nějaké napětí nebo problém, který jaksi podvědomě není ventilován ve stavu vědomém. Ale zajímal by mě názor odborníka.Mimochodem, skřípou i chlapi.
30. Květen 2001 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Odborně se skřípání zubů nazývá bruxismus. jeho následkem může dojít k uvolnění zubů a dásní.Možné příčiny vzniku jsou: nedostatek vápníku a hořčíkustresvýkyvy hladiny cukru v krvi či nízká hladina krevního cukru - hypoglykemie (haldina krevního cukru by se měla dát vyšetřit!)Takže mezi doporučení patří zvýšit příjem vápníku a hořčíku, užívat B-complex a vitamín C na zmírnění stresu, popř. užívat chrom pikolinát pro normalizaci krevního cukru. Celkově by se měly dodržovat zásady zdravé výživy, omezit rafinované cukry a alkohol.
31. Květen 2001 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Čau lidičky, já bych spíš se chtěla dozvědět jestli když se vám něco zdá,tak jestli to má spojitost s minulostí, a proč se člověku zdají ošklivé sny když v normálním životě se mu nic neděje.Mě se třeba zdálo že mi uřízly nohy a nebo že mě někdo škrtil apod.Čím to je způsobeno,podvědomím?
31. Květen 2001 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
PETR (anonym)
Pani doktorko, prosim vas poradte mi. Stale spim! Kdekoli si sednu usnu! Pres noc spim normalne, neponocuji, takze jsem vyspali, kdyz jedu autem musim si zpivat, nebo kourit, protoze se mi chce spat. Jizda autem se mi zda riskantni, ale potrebuji auto kvuli zamestnani. Prijdu z prace domu sednu si treba na sedacku a usnu, jdu s kamarady do kina - usnu, jedu nekdy vyjimecne autobusem - usnu, jdu na navstevu a kdyz se zacnu nudit - usnu. Ja vim mozna se to nekterym lidem zda smesne, ale pro me je to spis trapne a nevim co mam delat. Je mi 26let a trapi me to uz snad 10let. Jsem schopny spat 24hodin denne, kdekoli a muze to byt i v hlucnem prostredi. Moje mamka je uz z toho spatna a boji se o me. Nevymyslim si, prosim pomocte mi! Jeste jedna vec, kdyz se zacnu hlasite smat, tak se mi zacnou podlamovat kolena a razem padam na zem, takze se radsi smeji decentne a nemuzu dat vlastne najevo plne sve emoce. Pomocte mi, nebo se mi nekdo ozvete se stejnym problemem.
12. Červen 2001 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Petře, doporučila bych vám navštívit lékaře, nejlépe odborníka v oblasti neurologie či psychiatrie - popis vašich potíží může znamenat onemocnění zvané narkolepsie, popř. jinou foprmu hypersomnie (nadměrné spavosti), kterou je nutno léčit. I příznak podlamování kolen po výbuchu smíchu svědčí pro narkolepsii a nazývá se kataplexie (ztráta svalového tonusu při afektu).
14. Červen 2001 - 0:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Dita (anonym)
1:Je zajimave ze kdyz spim doma sem tam se mi neco zda a jen nekdz si to zapamatuji.Ovsem kdyz jsem prijela ke sve kamaradce do Zlina kaznou noc se mi zdaly tak zive sny ze me to moc udivilo.2:Sama se zajimam o cinskou teorii feng-shui(kk te rozhodne sny patri) a verim v lecivou silu kamenu.Zkousel se nekdo o tohle zajimat?DEkuji ze mi nekdo rekne svuj nazor!!!Papa Ditinka Kytinka
31. Červenec 2001 - 12:17
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Ahoj lidi,přečetla jsem si vaše příspěvky o snech a přidávám se se svou zkušeností.Mě se někdy zdají tak hrozný sny,že se probudím úplně zpocená děsem,nebo řeším ve spaní nějaké problémy a ráno jsem ráda,že to byl jen sen a někdy mě z toho ještě třeští hlava.Je to tím stresujícím způsobem života.A ještě k tomu příspěvku o spavosti.Moje tchyně tímto trpí od mládí,jednou nám takto usnula v autobuse a vypadla,nebo cestovala a na nádraží usnula na lavičce a okradli ji,nebo čekala v čekárně u lékaře až na ni přijde řada a tvrdě usnula a když ji probudili,byl už doktor dávno doma.Jsou to někdy úsměvné historky a myslím,že ji samotnou to nijak neomezuje.Doma si vyhoví(je už v důchodu)a mě osobně se zdá,že díky tomu,že pořád spí,má nervy ze železa.Léčila se ,ale bez valného výsledku.
31. Červenec 2001 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Mohl by mi někdo vyložit, co mohou znamenat sny o tom, že mám sex s matkou. Rozhodně nejsem na ženy a v normálním životě nemám žádné zvláštní sexuální touhy. navíc ten sen byl nepříjemný. jednalo se spíš o mé znásilnění matkou.
10. Srpen 2001 - 14:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristina (anonym)
Me se leta zdali sny, ve kterych se dlouholety partner choval strasne, necitlive, hnusne, proste tak, jak se v zivote nechoval. Ve skutecnosti to byl naopak hodny, chytry, obetavy kluk. A jednoho dne nastal zlom a stala se z nej PRESNE ta mura ze zlych snu...Zmenil se o 100% ? Vedela jsem v podvedomi, co v nem je ? Kdo vi.
10. Září 2001 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Pávek (anonym)
Může jít o to, že tě matka nějakým způsobem znásilňuje v normálním životě, k něčmu tě nutí, chce ovládat něco ve tvém životě nebo ty to tak pociťuješ, no a ve snu se to symbolicky projeví jako sexuální znásilnění.
10. Září 2001 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Pávek (anonym)
?íká se , že naše podvědomí zná vše i naši budoucnost. Já bych však navrhl ještě jeden pohled. Možná, že na základě nějakých svých špatných zkušeností z minulosti si se podvědomě obávala, že by ti mohl jednou partner ublížit, no a tento strachse objevoval ve snech. zárově? však platí, že to čeho se bojíme, tak to si přitáhneme. Možná tento podvědomí strach působil na partnera i tebe a začal váš vztah měnit. vše je energie a naše myšlenky, strachy a touhy vytvářejí naši realitu.
10. Září 2001 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Taky mě napadla tato myšlenka. Ve statistice jsme se učili teorii předpokládaného vývoje nebo tak nějak. Platí, že čeho se člověk nejvíc obává, to si svým chováním přivolá. V ekonomice to znamená třeba, že se bojíme, že zdraží ledničky a tak všichni rychle začnou nakupovat ledničky a nestane se při takové zvětšené poptávce nic jiného, než že ledničky skutečně zdraží. A pak říkáme: Já to tušila. Mohl by to snad být podobný případ? Že z obavy o klid a mír ve vztahu jste partnera svojí úzkostlivou opatrností a starostlivostí o vztah vyprovokovala k tomu, aby se v něm probudili věci (které v něm samozřejmě musely být nějak zakódovány), které do té doby spaly? Snad jste ho začala po nějaké době štvát a u někoho je způsob řešení problémů agresivita nebo násilí. Ze zkušenosti vím, jaké zlo se dokáže ventilovat z člověka, který na každého působí naprosto vyrovnaně a klidně.
11. Září 2001 - 8:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristina (anonym)
Nebyla jsem starostlivá závislačka, ale to , jak náš dopadá mě vadilo a mluvila jsem o tom. Možná ho to štvalo...Zakódováno to asi měl. O agresivitě jsem sice nepsala, ale i na ní došlo :-(
12. Září 2001 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Véna (anonym)
Zapamatování si snu má hodně společného s křivkou spánku.Během noci se střídá tzv.mělký a hluboký spánek. Proto někdy vstanete a jste odpočatí a fit(to jste se probudili ve fázi mělkého spánku)a někdy jste zbití a unavení(to bylo probuzení ve fázi hlubokého spánku).Podobně to funguje i se sny,ty co se zdají ve fázi mělkého spaní si pamatujeme a ty které si nepamatujeme vlasně zaspíme(zdají se před fází hlubokou).Tuto informaci jsem četla kdysi v nějakém časopise a byla tam vyobrazena i křivka našeho spánku.Též bylo doporučeno aby si každý vyzkoušel kdy se budí a podle toho chodil spát tak aby vstával ve fázi mělké,že prý se zvyšuje výkonost přes den.
5. Říjen 2001 - 9:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Véna (anonym)
Pro jistotu předchozí příspěvek byl pro Jindru.
5. Říjen 2001 - 9:17
Obrázek uživatele Návštěvník
-boc- (anonym)
Sve sny si vylozene uzivam. Ale po nekterych zazitcich si uvedomuju, ze je to malo a mohl bych "zazit" vic. Mate nekdo zkusenosti s Lucidnim snenim? Podelte se!(pripadne poradte,jak jednoduse na to a co ve snu delat)
18. Únor 2002 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
-boc- (anonym)
Sve sny si vylozene uzivam. Ale po nekterych zazitcich si uvedomuju, ze je to malo a mohl bych "zazit" vic. Mate nekdo zkusenosti s Lucidnim snenim? Podelte se!(pripadne poradte,jak jednoduse na to a co ve snu delat)
19. Únor 2002 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Káča (anonym)
Já si sny taky užívám. Hlavně ráno, když nemusím vstávat. Záměrně upadám do polospánku znovu a znovu a vyvolávám si zpět sny, a tak trochu je řídím, avšak nedokážu přesně popsat jak to dělám, protože přece jenom je to v polospánku a úsilí nemůže být veliké, abych se neprobudila. Prostě jenom nějaký sen chci znovu oživit a jsem zvědavá, co se ještě v něm odehraje. Ne vždy se mi to povede, někdy se mi začne zdát něco jiného a někdy z toho vyleze paskvil. Též nemám zmáklou nějakou speciální techniku. Prostě někdy to přijde samo a já sním nějaký sen na pokračování a určité věci i ovládám svým přáním. Důležité však je mít dost času, nikam nespěchat, nemít žádné povinosti, které by člověka nutily vstát. Budík je zabíječ snů.
19. Únor 2002 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
jarda (anonym)
Ahoj vsem,lucidni sneni jde perfektne nacvicit ovsem stoji to trochu namahy ostatne nic neni zadarmo.Ten princip je, uvedomit si, ze jste ve snu potom se s nim uz da delat prakticky cokoliv.Je na to spousta technik.Kdyz trochu pohledate na internetu urcite najdete prakticke navody.Jo a taky je zajimave to, ze nekterym lidem to jde a uplne bez cviceni....
28. Březen 2002 - 14:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
Problem je, ze neovladate sen, ale zda se vam sen o tom, ze ovladate svuj sen.
2. Červenec 2002 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
V. (anonym)
Jako mala jsem se v noci pocuravala,ne pravidelne, ale proste se mi zdal sen,ze sedim na WC a pocurala jsem se,bylo to tak realne,ze mi nedoslo,ze spim. Ze to dela ten sen,na to jsem prisla o par let pozdeji.Jednoho dne jsem se naucila nektere sny ovladat a problemy zmizely (bohuzel az v 6te tride,takze posmechu jsem si uzila dost). Objevi-li se mi sen o WC, rychle se probudim,popr.ho zazenu.Nekdy je fajn si svuj vlastni sen prizpusobit dle prani.Budim se pak odpocata, spokojena.Neni nad krasny,i kdyz trosku zmanipulovany sen.Mimochodem ted uz je mi 23let a zadne WC trable.
8. Červenec 2002 - 12:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Macík (anonym)
Mě se zdálo, že jsem jela v metru. Seděla jsem v hnusném tmavém vagónu. Vedle mě seděli z každé strany 2 lidi a v jednu chvíli mi oba sahli na kolena a vyrvali mi je z nohy.Já jsem v tom snu strašně křičela.Pak jsem se koukla na protější stěnu toho vagónu. Byl tam větrák, který se točil a tekla z něj krev. No a pak jsem se vzbudila a byla jsem ráda, že se mi to jen zdálo. Jo a taky se mi ale zdají hezký sny. Třeba že létám a jsem přitom šťastná.
24. Červenec 2002 - 12:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Já mám taky někdy hnusné sny, dost se divím, protože v nich často vraždím nebo nějak ubližuju, což nemohu pochopit, ledaže by to mělo souvislost s tím, co tady někdo psal, že mě přitahuje to, čeho se strašně moc bojím. Lucidní sny mám taky a už dlouho, vlastně už jako malá jsem přišla na to, že je to příjemné. Teď mě ale už pár let budí buďto budík, nebo řev mých dětí, takže nějaké pospávání po ránu nepřipadá v úvahu. Taky musím říct, že obvykle jsem ráno po probuzení hrozně unavená, mám pocit, že mě všechno bolí, vůbec nemám chuť do života. Třeba teď večer se cítím mnohem lépe než ráno, po odpočinku. Ale chci psát taky o tom, že někdy ve snu vstávám z postele a někam jdu a třeba se proberu až s rukou na klice nebo na záchodě, taky mluvím, třeba se rozčiluju na děti nebo tak. Když jsem ještě bydlela na koleji, jednou jsem se probrala s rukou na klice dveří z pokoje s tím, že musím pustit ven kočku - zřetelně jsem ji "viděla", jak sedí u dveří. Jindy jsem taky měla nutkání opustit místnost oknem, byl to cihlový domek přízemní ve snu, ale ve skutečnosti sedmé patro koleje. Teď doma se mi často zdá, že děti něco vyvádějí a já se snažím tomu zabránit. Nebo jasně "slyším", že někdo zvoní a jdu otevřít, a pak se divím, že je všude tma a říkám si, to je přece blbost, kdo by u nás v noci zvonil. Zatím jsem v takovém stavu nic neprovedla, ale kdo ví, jak mi to bude dlouho trvat...O mamce se mi taky zdají divné sny, jednou jsem jí třeba pomáhala u ní doma při porodu, ale těch dětí bylo snad patnáct. Prostě takové hlouposti, já opravdu nevím, kam na to chodím, někdy bych byla opravdu raději, kdybych si to nepamatovala.
24. Červenec 2002 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lia (anonym)
Zajímalo by mě, jaké má kdo názory na sny. Naznačují nám něco, řeší naše problémy nebo je to jen směs našich prožitků. Sama mám jeden takový ne moc velký"problém", který jsem zasunula a nepřipouštím si ho, nebo se ho učím zvládnout a řešit zdravým rozumem. Myslím, že v realitě se mi to i daří, ale v různých variantách se mi to ve snech vyobrazuje. Záměrně nepíšu, co je to za problém.
25. Srpen 2002 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Daňula (anonym)
Tak to jsme asi dvě. Taky vím, už ráno, že mi v noci umřela babička nebo se narodil synovec. Vždy jsou to sny o něčem jiném, ale já to z toho vytuším. Je to ono o čem ses nechtěla rozepisovat ? Nejhorší je, když vím, že se něco stane, ale přesně něvím co.
25. Srpen 2002 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Lia (anonym)
Sice jsem to takhle nemyslela, ale nevadí. Můj miniproblémek je reálný, nic tajemného nebo senzibilního. I když. Nedávno, když jsem byla na dovolené, se mi zdál sen. Dozvěděla jsem se, že se něco stalo. Vybourali se moji známí a strejda Novák to nepřežil. Bouračka se stala směrem na Dobřichov od naší vesnice. Ráno jsem si říkala, co se mi to zdálo za nesmysl. Když jsem přijela domů z dovolené, řekli mi naši, že zemřel strejda Novák na rakovinu, ale druhý Novák (ne ten co jsem si myslela). Bydlel za Dobřichovem, směrem od naší vesnice.
25. Srpen 2002 - 15:00

Stránky

Přidat komentář