1693 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

snížená funkce štítné žlázy

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
autoimunní onem. štítné žlázy-léčení-přesto,že parametry labor. hodnot jsou v normě při užívání Euthyroxu, mám potíže s únavou , přibýváním hmotnosti, bolestmi kloubů a svalů a také brněním v končetinách .
6. Duben 2002 - 17:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Hanko, přesně těmito problémy trpím jíž 3 rokem, bolesti kloubů, brnění, únava, slabosti, taky tloustnu - teprve nyní na imunologii mi zjistili také hraniční hodnoty ke štítné žláze, jdu na vyšetření na endokrinologii. Musím říct, že než se přišlo na příčinu tak mě každý doktor posílal na psychiatrii. Beru také ten lék jako ty, ale napiš něco bližšího jak dlouho máš potíže a co ti říkají lékaři? Ahoj Lenka
7. Duben 2002 - 13:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Cítím se někdy hrozně i po psychické stránce,za 10 let jsem přibrala 40 kg a začímám mít i potíže s tlakem ,zatím hraničním 140/90.Chci navšívit institut celostní mediciny.Myslím,že má velký podíl psychika,dost se trápím v manželství,jednu dobu jsem byla i dosti fyzicky přepracována.teď vážím 113kg
8. Duben 2002 - 0:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Hanko, díky za odpověď, je mi líto, že se Ti nedaří, máš pravdu v tom, že velkou roli v tomto hraje psychika. Co se týká celostní medicíny, už jsem léčbu tam vyzkoušela, ale mě nepomohla, akorát jsem solila peníze, ale je věc názoru. Tak zatím - měj se hezky. Lenka
8. Duben 2002 - 8:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Náhodou jsem našla tuto diskuzi. Vaše problémy jako by mi mluvili z duše. Rovněž mi zjistili sníženou funkci štítné žlázy, jejíž funkce sahala na hranici funkčnosti. Po 1/2 ročním užívání Euthyroxu 100 mám stále potíže s otěhotněním. Nemáte zkušenosti, jakou dobu potrvá než se organismus vyrovná s hormonálními výkyvy?
16. Květen 2002 - 6:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
Ahoj Hanko aostatní holkyv současné době řeším podobný problém, jako máte vy. Mám diagnostikovanou sníženou činnost štítné žlázy a od června beru Euthyrox. Nejprve 3 měsíce Euthyrox 25, a protože to prý nepomohlo a výsledky jsem měla horší, než předtím, tak po 3 měsících (zhruba od září) baštím Euthyrox 50. Mám ale hrozné potíže, které nevím, zda mohou ta prášky způsobovat:padají mi vlasy úplně po hrstech (mám jich z toho necelého půl roku snad čtvrtinu...) lámou se mi a štěpí nehtyje mi pořád zimajsem dost unavené a taky a hlavně přestala jsem hubnout. Od ledna, kdy jsem měla 120 kilo jsem zhubla do konce května asi na 92 a přes prázdniny opět začala přibírat. Fakt je, že jsem si trochu povolila v jídle, ale zase jsem měla dost pohybu a tak...přišlo by mi normální, kdybych přestala ubývat, ale já na konci prázdnin měla 104!!!!Od září opět tvrdě makám na hubnutí a teď mám tak 98, ale jde to dost ztuha a hlavně mám úplně nezvládnutelné žrací úlety.... Připadám si jako "jídelní narkoman!"To jsem počátken roku vůbec neznala. Chtěla jsem se zeptat1) jestli jste těmi prášky spokojené, jestli taky nemáte nějaké vedlejší účinky a jak dlouho je berete.2) jestli se vám při jejich braní upravila váha (mně to lékařka tvrdila, že budu hubnout)Díky za odpověďTina
25. Říjen 2002 - 16:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Už jsem psala do diskuzního fóra Štítná žláza. Beru Euthyrox 150 nebo 100 dvakrát denně už 14 let. S váhou mám stálé problémy. Jakmile se mi líbí že hubnu, okamžitě jsou problémy jinde. Třes rukou, bušení srdce, pocení, nervozita. Chvilku mi to nevadí hlavně že jde váha dolů, ale časem musím hormonu ubrat a zase jedu zpět. Ale lidem kolem, kteří tohleto nezažili, to nevysvětlíš. Je to věčný kolotoč.
12. Listopad 2002 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmara (anonym)
Vážené paní a dívky, tento problém hypofunkci štítné žlázy jsem řešila, kromě jiného, více než sedm let. Asi rok beru bylinné preparáty z Francie. Jsou vyrobeny unikátní technologii na bázi hlubokého zmražení a problém je pryč. Přestala jsem brát Eutyrox i Jodid a beru jen SVELTFORM a je mi dobře. Rovněž rozbor krve v Endokrinologickém ústavu úkázal, že jsem v pořádku. Pokud máte zájem ozvěte se na můj mail.Ahoj Dagmara
13. Listopad 2002 - 12:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniela (anonym)
Ahojte. Tiež mám diagnostikovanú funkciu štítnej ž?azy. U mňa je to ale trochu inak - nemala som žiadne príznaky (váhu mám normálnu, unavená nebývam), len mi to náhadou pri preventívnej prehliadke z krvi zistili (miernu odchýlku). Tak mi nasadili Euthyrox 25, potom 50 a teraz, po 2 rokoch, mi povedali, že mi štítna ž?aza nefunguje skoro vôbec a že ju mám zväčšenú a zvýšili mi dávku na 75 mg. Nemôžem si pomôcť, ale ke´d si to zrekapitulujem, výsledok je taký, že kým som nič nebrala, mala som len miernu odchýlku od normy, a po liečbe sa mô stav rapídne zhoršil Keď som to povedala doktorke, odpovedala mi, že to je blbosť. Je možné, že mi Euthyrox stav zhoršuje na miesto toho, aby mi ho zlepšoval? Nepočul niekedy niekto, že by autoimunitná reakcia proti hormónom štítnej ž?azy bola rakciou na tie umelé hormóny a nie moje vlastné? Nedokážem sa zmieriť s tým, že mám stále zvyšovať dávky a byť stále viac chorá, čím viac sa liečim. Pripadá mi to nenormálne. Prosím, pomôžte. Tiež by ma zaujímali informácie o tých francúzskych bylinkách v predchádzajúcom odkaze.
2. Prosinec 2002 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Eduard Boháč (anonym)
Koukám, že se jedná o dámskou jízdu, dovolte mi se přidat. Také mi před lety našli sníženou funkci štítné žlázy, tak léta užívám Letrox 100. Problémy žádné nemám, ale měl jsem je mnohem dříve, než mi byla zjištěna porucha š.ž. Byl jsem stále unavený, potil jsem se, vystresovaný a podobné problémy. Vše zmizelo po odstínění geopatogenních zón. Stres způsobený zemními vlivy překonáváme zvýšeným přísunem potravy a v tom je ten zakopaný pes.
7. Prosinec 2002 - 16:46
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
A už je to tady, kdo to nezažil a nezažívá, nepochopí. Kdo tady mluví o zvýšeném příjmu potravy jste vy. Opravdu už po x letech poznám kolik hormonu mám a poznají to lidi i kolem mně. Plus mínus 5 kg se pohybuju přes 10 let a není to jen jídlem. Ale je zbytečné to hlásat kolem sebe, neboť nezasvěcení neuvěří.
15. Leden 2003 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Stáňa (anonym)
Moje zkušenosti se štítnou žlázou jsou takové, že ona je potvůrka někdy díky imunitě trochu oslabená. Jdete k lékaři, on vám napíše léky a tak místo aby začala pracovat jak má, převezme to za ní pilulka a ona tím spíš nic nedělá, až je zcela k ničemu a léky musíte brát do konce života. Je třeba nenahrazovat její funkci nějakým "dočasným" lékem, ale naučit ji pracovat. Jsem kineziolog a dost často odblokovávám energii u lidí se špatnou funkcí štítné žlázy. Většinou je původ v psychice a to v tom, že člověk těžko tráví nějaký hněv, křivdu nebo jiné trápení, ubližování, které si může nést už z dětství. Je nutné odstranit příčinu a ne následek. Štítná žláza je vaše a má důležitou funkci v těle, proto se musí naučit fungovat. Pokud by někoho zajímaly souvislosti, moje adresa je cagstan"quick.cz ahoj a držím všem palce.Stáňa
14. Duben 2003 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
lukas (anonym)
Chtel bych se jenom zeptat, jestli je mozne pouzivat pri snizene fci stitne zlazy betakaroten. Moje endokrinolozka mi ho zakazala, ze ma pry podobne slozeni jako nejaky hormon a dost ovlivnuje jeji fci... jak je to tedy doopravdy. Diky za odpoved.
27. Duben 2003 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Nika (anonym)
Mezinárodní název - hashimoto. Kdo umí německy, anglicky, francouzsky, najde si dle toho mnoho informací - viz google. Jsem naprostý začátečník na internetu, ale informace na německém fóru mi pomohly víc než výrok paní doktorky - vezmete si prášek a budete v pořádku. Kdo má zde tu energii a znalosti, prosím, ať založí forum Hashimotothyreoiditis dle německého vzoru. Je tam spousta užitečných informací a jistě by i pomohli, kdybychom se zde do toho dali. Já sama jsem moc nemocná, tak to realizovat nemohu. Zdravím a doufám, že se toho někdo ujme.
30. Duben 2003 - 1:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Nika (anonym)
Dodatek - ti z toho fóra by jistě pomohli - to jsem nenapsala jasně. Oni k tomu lidi nabádají, píšou tam i odjinud. Ale - zatím - proč nezaložit sdružení? Mají ho lidé s jinými zdravotními problémy, nakonec i anonymní alkoholici, jinde taková sdužení jsou a lidé se scházejí a pomáhají si. Tady jsem sdružení hashimoto-nemocných marně hledala.
30. Duben 2003 - 1:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Nika (anonym)
Dodatek - ti z toho fóra by jistě pomohli - to jsem nenapsala jasně. Oni k tomu lidi nabádají, píšou tam i odjinud. Ale - zatím - proč nezaložit sdružení? Mají ho lidé s jinými zdravotními problémy, nakonec i anonymní alkoholici, jinde taková sdužení jsou a lidé se scházejí a pomáhají si. Tady jsem sdružení hashimoto-nemocných marně hledala.
30. Duben 2003 - 1:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Mám také Vámi uváděné problémy. Loni mi byla dokonce operativně odstraněna polovina štítné žlázy i s malým nádorkem. Před operací mi dělali punkci s nejasným výsledkem po které jsem měla silné bolesti a značné polykací potíže.Beru stále Letrox. Mám také pocit, že po Letroxové léčbě se mi potíže zhoršují i když mi lékařka tvrdí, že hladinu hormonu mám v pořádku. Špatná funkce štítné žlázy může nastat po silném nebo dlouhotrvajícím stresu, což má většina z nás denně. Imunitní systém těla se jejím hormonům brání (více těm umělým)a reakce jsou různé, většinou ty, které popisujete. Mám je bohužel taky - únava, přibírání na váze, pocit chladu(hlavně večer u televize se klepu zimou i ve vytopeném pokoji)a podobně.Snažím se dodržovat zdravou výživu, s pohybem je to horší, někdy je únava značná.Byla jsem si v bazénu zaplavat, ale byla mi tam hrozná zima. Budu Vám vděčná za každou pozitivní zkušenost, kterou bych mohla zkusit a bylo mi po ní lépe. Děkuji. Laďka.
14. Květen 2003 - 8:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Chtěla bych zeptat jesli se Vám netvoří boláky na způsob aftů, ale na rukách, také mi padají vlasy, napište jestli se Vám po užívání léků zlepšila kvalita vlasů.Děkuji Tereza
14. Květen 2003 - 18:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Ahoj Terezko, na rukách se mi boláky nedělají. Na pleti mám občas malé červené beďárky, což je zřejmě důsledek nadbytku estrogenu. Je mi již 53 let a nemám menstruaci. Vlasy mám také řidší než dříve, ale dá se to vydržet. Dokonce si je i barvím. Používám po mytí výživné ampulky Herba na suché a barvené vlasy. Stojí asi 68,- Kč a vlasy jsou po nich kvalitnější. Já už si to aplikuji co si barvím vlasy a jsem spokojená. Zkus to. Nosím kratší účes a vlasy si foukám přes kartáč a potom trochu přitupíruji a tak vypadají bohatší. Už s tím asi více neudělám. Velmi mě překvapilo, co žen poslední dobou trpí na problémy se štítnou žlázou. Podle mé obvodní lékařky ona nic takového nepamatuje. Taky mi vadí, že se o tomto problému moc nepíše a přitom to nabourá celý organismus. Mám pocit, že si s tím asi nevědí rady. Jedinou léčbu kterou mají je operace a umělé hormony. Pohodový den přeje Laďka.
15. Květen 2003 - 8:18
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
Ja osobně mam zvýšenou funkci šž a myslim že takove sdružení by bylo fajn °.Možná by se dalo spojit štítnou žlázu jako takovou a tím lidi s jakýmkoliv on.šž.Znám takovou společnost u lupenkářů SPAE.bohužel taky zatím nic nenadělám-zd.stav-.přeji všem lidem co jsou nemocní hodně klidu a pohody.Jen tak se uzdravíme.Léky nejsou všechno.
13. Červen 2003 - 10:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka Kramolišo (anonym)
Zdravím všechny (postižené) nemocí štítné žlázy. Mně ji taky zjistili asi tak před dvěmi lety. Tenkrát jsem přibrala deset kg. a nevěděla jsem co se děje. Pak těhotenství - 17 kg. pak mi nasadili eutyrox 50, 100. Do dneška mám problém s váhou. Pokud jsem byla zdravá, měla jsem 52,5 kg. Teď mám 62 kg. a pořád to kolísá. Jednou nahoru, jednou dolů. Ale abych se dostala na svou původní váhu, tak to nejde ať se snažím sebevíc. Kdo může poradit co stím????
20. Červen 2003 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jája (anonym)
Ahojky,před několika dny mi zjistil gynekolog po rozboru krve,že mám sníženou funkci štítné žlázy a mám jít na vyšetření.Nemohu otěhotnět a menstruaci jsem měla naposledy v dubnu.Je mi nějak divně,tloustnu a hlavně pořád cítím v krku jako bych tam měla knedlík.
4. Červenec 2003 - 23:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Seja (anonym)
Ano, takhle přesně to cítím já...nabrala jsem 30 kg, mám vkrku knedlík, bolí hlava, depka, únava...Objevila jsem pod seznam.cz heslo:snížená funkce štítné žlázy zajímavé odkazy a doporučení, npř. užívat řasy chlorela a spirulina
24. Červenec 2003 - 14:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Nika (anonym)
Neví někdo o přírodním hormonu štítné žlázy - nazývá se Armour Thyroid? Zda je v Čechách k dostání? Mnohým lidem se s ním daří líp. Údajně jsou v přírodním hormonu ještě další složky, které nejsou ještě úplně prozkoumány. A ještě dotaz - MUDr. Jonáš tvrdí, že tato nemoc je vyléčitelná alternativní metodou. Má s tím někdo z vás zkušenost? Děkuji za odpověď.
4. Srpen 2003 - 2:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Dobry den, mam otazecku. Ma nejaky smysl, podavani Letroxu 25mg denne? Neni to uz tak male mnozstvi, ze by mohla zlaza fungovat sama?Uzivate nekdo takovou malou davku?
12. Srpen 2003 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikola (anonym)
Zdravím všechny lidičky "vlastnící špatně fungující štítmou žlázu". Souhlasím s poznatkem jednoho z nás, že kdo to nezažil, nepochopí. Spoustu energie vynakládám na to,aby nikdo v mém okolí " nepoznal a netrpěl" tím,jak blbě mi někdy je. Je pravda, že ne vždy se mi daří, v práci to jěště zvládám,pracuji na úřadě,ale doma nejsem vždy ve střehu, i když se snažím , aby rodina poznala co nejméně, že maminka je unavená , vystresovaná, apod. Ovšem konstatování manžela "hlavně že se máš na co vymlouvat " není právě tou pravou psychickou podporou. Souhlasím s tím , že kromě samotné nefunkčnosti jakési žlázy má asi na vznik tohoto oněmocnění vliv stav vlasního podvědomí.V dubnu letošního roku jsem po tříletém léčení podstoupila operaci štítné žlázy a naivně si myslela, že veškeré dříve prožité zdravotní problémy skončí. Po úplném odstranění št.žlázy mi byl nasazen Euthyrox 25, já byla celkem v dobré pododě, ale hladina hormonů asi ne , protože po 3 měsících mi lékařka v 6/2003 zvýšila dávku na 50, ale už v 7/2003 nastaly opět známé potíže, ale doktorka mi řekla že jsem objednaná až na září, takže musím vydržet. Intervaly mezi jednotlivými kontrolami jsou více než tři měsíce, což je dost dlouho, ale ona tvrdí, že dřív se změna v množství léku na zdrav. stavu neprojeví, ale já sama přesně poznám, kdy už to zase "neklape" tak, jak má. Takže je to věčný kolotoč,nejhorší je ten pocit vlastního zklamání, kdy člověk nefunguje tak, jak by sám chtěl a ostatní potřebovali, což samo o sobě je možná důvodem ke stresu. Budu ráda za jakoukoliv radu , jak se s tímto naučit zacházet, ono po tom i ty hormonální "potvůrky" začnou líp fungovat. Zdravím a jsem taky pro založení iternetového FANCLUBU , třeba s názvem "Spolek pro ochranu hormonů", přeji všem dobrou náladu, nepodléhejte panice, hůř snad už nebude a když ano, jsme na tolik dobří , že to zase sami zvládnem , protože nám nikdo jiný nepomůže.A co nás nezabije, to nás posílí. Každá dobře zvládnutá počínající stresová situace je důvodem k malé odměně.To se pak můžemě odměnovat několikrát denně. No není to důvod k radosti každý den, jen co ráno otevřeme oči ? Někteří lidé jsou na tom bohužel ještě hůř. A přesto mají více síly a optimismu.
5. Září 2003 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Ahojky, chtěla bych požádat o informace , lépe řečeno o rady. Již dva roky se léčím na sníženou funkcištítné žlázy, užívám euthyrox 100.Rodila jsem v roce l987, nevím, zda-liv té době jsem již tímto problémem trpěla, ale syn je zdravý. Nyní uvažuji o dítěti, ale mám strach, zda-li nemoc a tablety neovlivní miminko.Může-li mi nějaká maminka , která čeká miminko nebo porodila poradit, budu ráda. Mám strach, že by miminkomohlo být např. postižené apod. Děkuji.
9. Září 2003 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar Králová (anonym)
Milá Dagmaro,můžeš mi prosím poslat kontakt, jak zakoupir léky, které ti pomohly? DíkyDáša
5. Říjen 2003 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Lolita (anonym)
Je to pravda také jsem vyzkoušela celostní medicínu nepomohlo mi nic absolutně nic.Navvíc ty jejich bylinky mi nejspíš vyvolaly spoustu zánětů v těle jenom to stojí prachy a nic z toho.Je mi zle jsem tlustá at jím či nejím celá se třepu a je mi zima mám hnusnou náladu a pořád spím a bolí mě hlava a je to šílené.Dneska sem si říkala že už nechci žít.
6. Říjen 2003 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lolita (anonym)
užívám tak malou dávku a je to mnohem lepší než když jsem užívala vysoké dávka euthyroxu,po těch jsem omdlela.
6. Říjen 2003 - 14:48

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama