287 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Smysl života??

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
Chtěla bych se zeptat žen,které mají odrůstající děti,jak vyplní tu mezeru,co vzniká.Celý svůj dospělý život se starám o to,abych byla aspoň tak dobrou matkou,jak to jde,manželkou,jak umím.A teď,když se mi děti začínají osamostatňovat,začínám cítit podivné prázdno a zkoumám takové otázky,jako v čem je smysl života.Prožily jste to některá(věřím,že ano)a jak to u vás probíhalo? Je to normální,taková krize?Nechci vyplňovat čas milenci,alkoholem,nákupy a tlacháním o ničem.Mám své koníčky,ale stále si neumím představit budoucnost.Určitě to souvisí i s tím,že manželství mi neklape(mou vinou),ocitám se v podivných náladách,jednou nahoře,jednou dole...budu vděčná za jakoukoliv odpověď.Abby
9. Leden 2004 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
kariss (anonym)
Ahoj Abby,já se tedko taky "plácám" v něčem podobném,je to trošku jinačí,ale to,o čem píšeš je tam zahrnuto také.Založila jsem si také forum,když mi bylo opravdu pod psa a několik milých lidiček mi napsalo pár nápadů,které mě odstartovali ode dna.Takže cítím z Tebe,že také asi máš málo vnitřní radosti, ač se pro okolí snažíš už Tě to tolik vnitřně neuspokojuje.Jseš jako klíč na kroužku,který plní dobře svou funkci,ale jeho cestu vytyčuje jen ten kruh.Musíš se vyvliknout a z gruntu změnit svůj postoj k dosavadnímu životu.Není to jednoduché a moc hezky se o tom píše,ale pokud nechceš,aby se z Tebe stala zapšklá sebelitující a protivná stařena,holka zlatá nic jiného Ti nezbývá.Já už jsem se rozhodla zkusit pár nových věcí a pokud budeš chtít mohu Ti podávat "hlášení " jak jsem dopadla.Zrovna před chvílí jsem se dostala na on-line tarot na www.dusecz.com a nebudeš mi věřit,ale na tři své otázky jsem dostala odpovědi,které mě ohromily svou pravdivostí,zkusil to i známý - i on dostal na dvě otázky trefné odpovědi.Moc těmto věcem přes počítač nevěřím a na náhodu také nevěřím--no každopádně jsem byla mile potěšená.Jesti tam také zabrousíš,tak si klikni na esoteriku a poté na duchovní rozvoj a přečti si články Renaty Raušerové,já se viděla v Sebelítosti a myslím,že něco z toho děláš i Ty. Náladu mi zvedlo povídání a obrázek v rubrice Zdraví a pak klikni na Arteterapii.Taky jsem se dozvěděla o metodě SRT a chci jí zkusit,i když se asi finančně zruinuju,ale co peníze budou a my nebudem a pokud mi to pomůže dát si život do pořádku určitě zmena za pokus stojí.Nevím jak máš staré děti,já kolem 20 let a ač jim samozřejmě budu pomahat,tak si budu dávat moc velký pozor,abych to nepřeháněla.Ono někdy méně,znamená více.Nechci je svou péčí omezovat a raději se budu věnovat tomu na co jsem neměla čas -- sobě.Stokrát nic i osla umořilo a pokud Tě už ani koníčci dostatečně neuspokojují,nastává doba dát je k ledu--pokud to jde.Pěstuješ-li květiny,či rybičky a pod. je má rada ovšem hloupá.Já si také rozděluji věci na důležité a nedůležité pro život a divila by jsi se kolik zbytečných pitomostí na úkor těch správných jsem dělala.O partnerských vzazích vím docela dost-pár let jsem v tomto odvětví pracovala,ale musela bych vědět víc,asi bych se přikláněla i k soukromí,jesti budeš chtít,napiš mi na mail.Zatím se měj a nezoufej, vždycky jsi na tom lépe,než se na první pohled zdá.
24. Leden 2004 - 20:58
Obrázek uživatele Návštěvník
red_bull (anonym)
smysl zivota = dobre se najist + dobre si zasukat + skvele se vyspat a tohle neustale opakovat. Funguje uz to tak par milionu let :-)
25. Leden 2004 - 1:23
Obrázek uživatele Návštěvník
slunecnice (anonym)
red_bule,tak to máš sakra veliké štěstí,když Ti v životě stačí tyto tři věci.Asi Tě ještě nikdy nepotkal žádný průšvih ,či vážná nemoc- co?Promin? ,ale Tvá odpověd? se mi zdá omezená.Abby asi čeká něco jiného.Milá Abby já bych Ti také radila obrátit život naruby a chvili se věnovat sama sobě,hledat nové aktivity Tobě příjemné a omezit starost o rodinu.Držím palce.
25. Leden 2004 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
kariss (anonym)
Promin? Abby s tím tarotem jsem asi ujela,jak jsem dnes zjistila,určitě jsi o hodný kus dál,já jsem zatím malý začátečníček.Zlepšila se Tvá situace od minula alespon?o trošičku? U mě to jde po mravenčích krůčcích dopředu.Také jsem dostala radu,že bych neměla myslet na budoucnost, ale řešit a prožívat víc současnost a poučit se z chyb,které jsem udělala v minulosti pro lepší budoucnost.Abby proč si myslíš,že Ti neklape manželství Tvou vinou ?Z toho mála,co jsi napsala,se mi zdá,že je to trochu jinak.A pak mi napadla ještě jedna věc,nevím kolik Ti je ,ale odhaduji 36-40 ??? je možné i to,že Ti pomalu ubývají jisté hormony a ženy si v té době začínají dávat otázky velice podobné Tvým.Víš ono to může být jak se říká jedno s druhým.... .Moc Ti držím palce ahoj K.
29. Leden 2004 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
kariss (anonym)
Jéé ani jsem si nevšimla,že i slunečnice Ti drží také palce a určitě ještě pár lidiček přibude a věřím,že se ještě najdou dobré rady z kterých si vybereš a ku své spokojenosti zvládneš situaci.
29. Leden 2004 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
AHOJKY Kariss!Moc díky za tvé příspěvky! Koukám,že máme podobné zájmy:-) na dusecz chodím,taky se mi lípí zdejší tarot.Je mi o pár roků méně,ale asi se ti to tak zdá,protože jsem měla dost brzo děti,čili jsem v situaci asi jako 36letá:-)Proč si myslím,že vina na krachu manželství je na mě? Protože manžel byl prý dosud spokojen.To jen já si vymýšlím.Takže?Já jsem ta nespokojená-dle něj nebudu spokojená nikdy..humor.Je to asi tím,že jsem se začala zajímat i o jiné věci než výchova dětí,domácnost a zahrada.Chápeš..vidím život trochu jináč než dříve,ale manžel zůstal tam,kde byl.Pro něj je hlavní,že nemáme finanční krizi,děti začínají být samostatné a my si prý můžeme začít užívat..z toho mám depku.Moje zájmy jsou nesmysly,jsem prý "zblblá"...tohle ale tvrdí jen on.Prostě mě zajímají i jiné aspekty života.Mě nestačí sedět si doma a říkat si jak se mi to krásně žije..
29. Leden 2004 - 14:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Ahoj Abby, já myslím, že smyslem života je život sám... Jisi žena a na to nezapomeň. Teď máš právě příležitost svůj život změnit, zaměřit pozornost na sebe... nemyslíš?
30. Leden 2004 - 8:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Agnes (anonym)
Ano, nezapomen na to, ze jsi zena. A ty, Libore, nezapomen na to, ze jsi muz. A vsichni nezapomente na to, ze dnes je patek a zitra sobota.
30. Leden 2004 - 9:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
Agnes:-))))))))fakt na to nemůžu zapomenout,protože to že jsem žena mi moc radostí nepřidá...a víkend? jo paráda,zas úklid:-))))ale jinak jsi mě rozesmála a to je prima..mrk mrk:-)
30. Leden 2004 - 10:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Agnes (anonym)
Copak Abby? Trapi te tvuj zensky udel?
30. Leden 2004 - 10:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Je to zvláštní... ta věta ženský úděl... co je vlastně ženský úděl? Jakoby v naší civilizaci převládal názor, že žena je něco jako chodící inkubátor, něco jako stroj na rození dětí. Myslím, že to začalo někdy v době kdy jak se říká člověk začal domestikovat zvířata. A tak se stalo, že muž domestikoval ženu. Do té doby se zcela svobodně a rovnoprávně účastnila lovu a teď je něco jako pes přítel muže... Kde je ona prapůvodní bohyně? možná to bude pro vás překvapující, ale žena je ten prioritní princip. Ne žena velitelka, ale proto, že je. Pravé ženské zbraně jsou v její ženskosti...Co vy na to dámy?
30. Leden 2004 - 22:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
Agnes-netrápí mě "ženský úděl". Trápí mě,že jsem ztratila někde během let důvod, proč dělám určité věci.Nebo spíše nikdy jsem to nevěděla.Myslím,že můj problém je,že jsem žila,jak se slušelo a patřilo.Nikdy mě nenapadlo,že to není to nejvhodnější pro mě a hlavně to,po čem toužím.Ale myslím,že už se to hýbe tím správným směrem,i když to bude trochu bolet..
2. Únor 2004 - 7:17
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Libore, jak se ma zena chovat jako bohyne, kdyz se k ni nikdo tak nechova....jake ma pouzivat k tomu zbrane, kdyz chlapi jdou jen za svym a co pro ne zena vesmes znamena, jak se k ni chovaji? Jak ji to dokazuji? Drive byly zeny hyckany, nemusely toho tolik delat, tolik toho dokazovat a zvladat...ale ted? jen drit, makat, tahat nakupy, prat, zehlit, uklizet, pecovat pripadne o decka a pak se tvarit, ze je clovek odpocaty a vesely a muze v posteli delat buhvi co...pritom telo a duse boli, jsou vycerpane a unavene? to ma byt smyslem zivota? Napis mi, co ma byt smyslem zivota, nejak se mi vytratil a vlastne nevim, proc to a to delat. Bohuzel uz opravdu nevim, co je smyslem zivota, vse se mi zda zbytecne a malicherne a nestoji to za tu drinu. Diky
2. Únor 2004 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Agnes (anonym)
Hmm, zase jeden, co vi, jak to driv chodilo na svete. Libore, ty asi budes starsi rocnik, kdyz pamatujes doby, kdy se zena zcela svobodne a rovnopravne ucastnila lovu, vid? :-) Proc by se mela zena situovat do role bohyne? Taky by me zajimalo, jake zenske zbrane (a proti komu?) by zena podle tebe mela pouzivat a co pro tebe znamena zenskost. Vis pripada mi, ze jen mlatis prazdnou slamu. To je jako rict, ze prava sila, chces-li zbran, zidle je v jeji zidlovitosti. :-)
2. Únor 2004 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
Myslím,že tyhle dohady nemají smysl.Funkce mužů a žen v posledních letech doznávají změn a spousta věcí,které dříve byly neměnné a samozřejmé prostě dnes už tak samozřejmé nejsou.Dřív měl muž funkci ochránce a živitele rodiny,žena zajišťovala potravu,pořádek,děti,klid,vztahy...Dnes už muž není jediný živitel,ovšem žena je stále kuchařka,uklizečka,vychovatelka(paradoxne i muži)učitelka,ošetřovatelka,zajišťuje doma klid,dobré vztahy,pomáhá i muži vyznat se v nich,k tomu chodí do práce a není divu,že po tom všem touží taky po obdivu a uznání,po něze,pěkném slovu a hlavně chce být rovnoprávný člověk.Nechce nic moc navíc...jen to,co od nás muži očekávají automaticky také a co nepovažují za něco,za co by měli být své ženě vděční...protože ona to přece vše dělá ráda...a když je náhodou někdy unavena a není schopná večer říci tomu svému,jak je úžasný a sama se přitulit,tak se žádné něhy nedočká.Dočká se jen toho,že je nazvána chladnou a odmítavou.Tak to vidím já...Po letech ošetřování dětí a obstarávání domácnosti,které nebylo lehké za probíhající přestavby domu,jsem prostě byla tak unavená,že jsem už neměla sílu stále prosit o přízeň a něhu...a jak to dopadlo? Rezignovala jsem...manželovi to nechybělo.A jednou se stalo,že jsem potkala někoho,kdo mi to nabídl sám od sebe a já jsem teď ta,která zničila manželovi život.Jo život je prdel:-)))
2. Únor 2004 - 13:19
Obrázek uživatele Návštěvník
kariss (anonym)
Milá Abby,opravdu v mnohém jsme si podobné.Na to jak život ubíhá jsem si příliš pozdě uvědomila,že jsem téměř jako pes uvázaný u boudy.Plním dobře svou funci,pán je se mnou spokojen,ale to je vše.Začala jsem být také zblblá a praštěná,když jsem chtěla cosi víc,co on nechápal.To,že potřebuji vnitřní svobodu,radost a uspokojení - neuznal.Sobec, bál se o své pohodlí a zaběhnutý způsob života.Pořadí hodnot jsme měli každý jiné,jemu tam třeba scházelo svědomí-to prý člověk nepotřebuje-nač?Je dobře,že měníš svůj život,protože kde není tolerance,a schází porozumění a harmonie tam ubývá láska.Nedá-li jeden druhému určitý prostor k osobnímu rozvoji,je otázkou času,kdy to v "utlačovaném " bouchne.Jak už jsem Ti psala musíš z kruhu ven ,nebo budeš později hodně litovat a čas už nevrátíš !!! Je opravdu načase vzít pevně život do svých rukou. Všichni muži nejsou tak "přízemní" a také chtějí víc,než "bačkory,pivo a fajfku".Pokud máš vedle sebe milého člověka /a já předpokládám,že máš -četla jsem další Tvé odpovědi/nebudeš v té hrůze co přijde sama.Já na jednu stranu se těšila na budoucnost a na druhou stranu, /protože zvyk ,je železná košile /,se jí obávala.Musela jsem obětovat hodně,ale co,vždy je něco za něco .K předchozí větě-nešlo o peníze.Nyní po letech si říkám,že to stálo za to,zbavila jsem se balvanu co mě držel u dna a lituji,že jsem neměla odvahu udělat změnu dříve.S odstupem času si uvědomuji oč bych přišla - poznala jsem nové lidi,dělala práci ve které jsem byla št?astná ,učila se věci co mi byly z jeho nevědomosti zakazovámy a hlavně jsem se cítila vnitřně svobodná a připravená dohnat to co jsem zameškala.Timto samozřejmě nemyslím nějaké lumpačiny...MocTi přeji,aby jsi vše přestála v co největším klidu a hlavně si svého přítele moc nerozmazluj,víš oni si na to pánové rychle zvyknou a pak zleniví.Kdysi jsem četla v knize jak babička dává vnučce o svatbě radu - hlavní je diplomacie a ve správném okamžiku cukr,bič a ucuknout,musíš se stát jeho pokladem,který chrání,bojí se o něj,mazlí se s nim a je na něj pyšný. Zase tak špatná rada /pánové prominou/ to není,co řikáš ?Dej vědět jak se máš,já už musím běžet a omlouvám se ,píšu ve spěchu kariss
2. Únor 2004 - 15:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Máša (anonym)
Pravděpodobně chtěl Libor říci,hodně mužů přestává být gentlemeny a tím by měli muži být v jakékoliv době.Agnes,Ivo , děvčata proč hned bu bu bu ?????IVO,máš-li dost síly a odvahy,udělej to samé co Abby !! začni jednat !!Jak psala karis zbav se té tíhy balvanu,než dopadneš bledě,padá na mě smutek a beznaděj z Tvého psaní.ABBY máš recht jdi za svým,nyní je doba kdy na to máš.Dej však POZOR na nadšení z nového přítele.Když ptáčka lapají ???????????Jseš vyprahlá poušt,neber víc vláhy ,než sneseš a mírni nadšení.Hrozí fata morgána.Vyvažuj rozum a srdce,inteligence máš nad miru.KARIS nemoci se neboj,dopadne dobře,jen v lásce jsi a budeš na houpačce,nejseš náhodou býk?Je doba změn i pro Tebe.
2. Únor 2004 - 16:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
O ženách bohyních jsem četl krásný článek v časopise Maminka vřele doporučuji... Agnes no starší ročník... jak se to vezme.... trochu se o tyhle věci zajímám a vím ,že dávné kultury byly založeny na uctívání Matky bohyně... například bohatá civilizace v Tachtal Huyuk. Nebo Mínojská kréta... je také zvláštní ,že tyhle civilizace byli na velmi vyské úrovní a přesto žili v souladu s přírodou. Egypt ve svých počátcích byl také založen na matriárchátu. Konec konců nálezy venuší různého druhu hovoří za vše... tady nejde jen o plodnost a rození jak se mylně vykládá... jde o ženské znaky. Na ženě byla odjakživa uctívána její sexualita, její ženskost. Ženské zbraně... tím jsem měl na mysli... proč žena musí někomu něco dokazovat? Přece stačí že je ženou...To, že je degradovaná na domácí uklízečku a inkubátor, je příčnou patriarchálního systému a také již žen samotných, které tuto roli přijímají za svou...
2. Únor 2004 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Miro (anonym)
Jo jo zenske,podekujte vasim pra prababickam ony vam zaridili tu emancipaci a rovnopravnost,tak si nestezujte.Nerikam ze je to spravne ,ale kazda zena chce byt rovnopravna s muzem tak to neste hrde se vsemy dusledky
3. Únor 2004 - 7:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
Libore,v podstatě mě udivuješ,musím s tebou souhlasit.Patriarchální svět je odsouzen ke změně(zániku?).Muži nezvládají uchovat nebo dokonce zlepšit svět pro lidstvo.Jejich touhy po moci a úctě a prestiži náš svět pomalu ničí.Doufám,že přijde doba(pro mě už asi těžko:-)kdy si to uvědomí a začnou naslouchat ženám.Ne jen pro dobro žen,ale i jich samých.Ta jejich ješitnost a maska necitelnosti jim jen ubližuje.Tak to vidím nyní já..nejsem feministka...ale myslím,že ženy vědí jak zlepšit vztahy mezi lidmi a dokáží pomoct mužům najít to,co stále hledají a nenachází víc než prchavé uspokojení své touhy..
3. Únor 2004 - 7:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
Kariss-ráda bych ti napsala na mail,chtěla bych se dozvědět víc,mohu?Abby
3. Únor 2004 - 7:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Abby (anonym)
Máša- díky za povzbuzení.S tím přítelem si to uvědomuji a dnes mohu říct,že se na něj neupínám,beru v potaz i možnost,že mi jen měl pomoci uvědomit si svou situaci a nalézt v sobě tu sílu,nevím,co mě čeká dál,sice něco tuším z výkladu karet,ale uvidíme...snažím se být otevřená všemu,co přijde..Víš cítím se tak zvláštně,vím,že se spousta věcí v mém životě mění,vím,že někam směřuji,ale zatím nevím kam a sleduji se,jak sbírám poznatky a studuju knihy,jako bych se na něco připravovala.:-)Z čeho jsi usuzovala při své odpovědi nám všem?Jen z našich příspěvků?Napsala jsi to,jako bys do nás viděla:-)
3. Únor 2004 - 7:44
Obrázek uživatele Návštěvník
kariss (anonym)
Budu velmi ráda Abby,kariss"post.czZ Hanky jde až strach,taky mě to zajímá,jsem opravdu býk .Něco podobného jsem Ti chtěla napsat i já,ale vidím,že máš v sobě víc než si myslíš ,víš co chceš a jseš připravená zvládat problémy co přijdou.Jen nepospíchej s hledáním,vyřeš současný problém a ono se něco objeví.Tvůj pocit jsem měla několikrát,spěch-nebo touha už,už vědět víc mě k cíli zavedly spíše oklikou. kariss
3. Únor 2004 - 18:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Proboha Miro,co to blábolíš ,podívej se pořádně o co se zde jedná ?!V jiném tématu by byl Tvůj příspěvek OK,ale tady???????????Podle Tebe je rovnoprávnost ,aby se ze ženy stala ještě větší "otrokyně" a navíc svůj úděl ještě hrdě nesly.Tady se jedná o pororumění,toleranci,lásku,pochopení ,sobectví,ješitnost,odmítavost a atd.Jedná se zde o současný vztah dvou lidí a pra pra babičky s tím nemají co dělat.Ta moje se asi narodila v roce 1840 a pochybuju,že za to o čem píšeš může.
3. Únor 2004 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
souhlasím Abby... Pauvels, řekl, že muž musí příjít za ženou, aby poznal že je muž. vidím to tak, že ženy se nezabývají zbytečnostmi. Neznám ani jednu která sbírá známky. To jenom muži nesmyslně diskutují, zakládají fankluby, spolky, strany... jakoby nahražka za skutečnou ženu po které touží...
3. Únor 2004 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
kariss (anonym)
Omlouvám se myslela jsem Mášu.Libore já se domnívám,že když muži dělají to o čem výše píšeš,tak je to jejich způsob relaxace.Do některých klubů dokonce ženy nesměly.Chodí-li ženy třeba na aerobik-také se nedá říci,že tam chodí proto,že mají doma chlapa na houby.Ale vždy vyjimka potvrzuje pravidlo,to by bylo spravedlivé podotknout.
4. Únor 2004 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Agnes (anonym)
Libore, to snad nemůžeš myslet vážně. Nechápu, proč by koníčky měly být zbytečnost. Copak je muž na světě jen pro to, aby toužil po ženě a uctíval ji jako bohyni? Mimochodem pořád píšeš o ženství, ženskosti, ženských znacích apod, ale ještě nepadlo slovo o tom co to vlastně je. Já třeba fakt nevím co kromě pohlavních chromozomů dělá ženu ženou a muže mužem, ale ty v tom máš asi jasno, takže budu ráda, když mi to vysvětlíš. Ještě k tomu patriarchátu a matriarchátu. Já si tedy rozhodně nemyslím , že za všechno zlo můžou muži a že kdyby se ženy ujaly vlády, bylo by líp. Nic podle mě taky nenasvědčuje tomu, že ženy vědí, jak zlepšit vztahy mezi lidmi, jak píše Abby.
4. Únor 2004 - 14:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Já neříkám, že za všechno můžou muži. Já říkám, že za všechno může nesoulad mezi mužským a ženským. Nerovnováha. Archetypální obraz ženství je znám. Stačí se jen podívat na díla slavných malířů. Nebo dnes na titulní stránky časopisů pro muže. Bohužel jde jen o ty časopisy, protože takovou ženu dnes na ulici nepotkáš. Dá se najít v karikované podobě v komiksech, nebo za použití palstických operací v erotických tiskovinách...
4. Únor 2004 - 21:48
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
Ahoj Abby, to je normalni co prozivas, uprav si sex , najdi partnera co ti bude rozumet, nebo pertnerku, cerstvy vzduch pomaha a blaboleni o nicem to patri k zivotu.Jake mas konicky?? A krevni skupinu? to vse pusobi. Zmen dietu vynech cukr, bilou mouku, kafe, alkohol , cigarety a vaz si ze jsi zdrava. Smysl zivota je laska, zdravi ,a vedomost. Delej co ti telo urcuje. Je to jednoduch a nemusi se za to platit.
7. Únor 2004 - 14:12

Stránky

Přidat komentář