444 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Silvova metoda-podvod,nebo sekta?

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Prosím o radu.Moje kamarádka si vzala do hlavy,že se naučí tzv.Silvovu metodu a bude pomocí jasnovidectví a hladin své mysli pomáhat léčit svou rodinu a své známé.Našla si pár lidí,kteří absolvovali nějaký kurs a teď chce odjet na školení sama.Jednak to stojí pár tisíc,ale hlavně se setkala s lidmi,kteří ji před tím důrazně varují.Prý nějaký známý absolvoval všechny ty kurzy a tak se do toho ponořil a myslel si,že je léčitel,že se z toho dočista pomátl a psychiatři ho dávali dohromady rok a půl a musel toho okamžitě nechat.A také prý je to celé sekta a vymývání mozků a jde o ty peníze.Prosím vás o váš názor,protože termín jejího kurzu se blíží.Děkuji.
28. Červen 2002 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Také by mě to zajímalo,jak to s tou Silvovou metodou vlastně je.Má s tím někdo zkušenost?
30. Červen 2002 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Kurs Silvovy meotdy jsem absolvoval přibližně před 8 lety a jsem velmi spokojený. Ale absolvoval jsem před tím i potom mnoho jiných kurzů, se kterými jsem byl spokojený. Problém není v metodě, ale v osobě, která kurs absolvuje. Jsou osobnosti, které jsou náchylnější k závislosti a ty potom ohrožuje nejen Silvova metoda, ale i katolická církev, scinetisti, reklama na čokoládu a hrací automaty vedle v baru.Některé techniky z kursu SM se mi natolik osvědčily, že je používám dodnes.
1. Červenec 2002 - 9:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Kristyna (anonym)
Byla jsem na Sivove metode pred 8 lety, to v podstate zacinalo. Tehdy mi bylo 17 a libilo se mi to. Ale clovek musi pocitac s davovou manii. O penize rozhodne jde a to predevsim. Absolvovala jsem 2x zakladni kurz a nektere praktiky jsem si skutecne osvojila, jako treba pametove hacky, to je prakticke. Ale urcite to neni puvodni napad pochazejici ze Silvovy metody. Nevim, jak je to ted, na zadne jejich nabidky uz nereaguju, pojali to totiz strasne komercne, udelali z toho nechutnej business, uz neslo jen o kurzy, ale i vylety do Chorvatska pres sprizenou cestovku atd. Na druhe strane si ale nemyslim, ze je to skodlive a ze by clovek z toho musel zblbnout. Rozsirite si obzor a nazor si udelate sami. Nerekla bych, ze jsou to vylozene vyhozeny penize, ale taky nedoporucuju to brat moc vazne a hlavne nepritoupit na tu davovou psychozu.
11. Srpen 2002 - 15:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Tak už se moje kamarádka vrátila z kurzu a je to ještě horší,než jsem si myslela.Tam jí nakukali,že každý člověk se uzdraví,jen když chce a vůbec nemusí snad nikdy umřít.Nejhorší je, že s tou svojí demagogií doslova otravuje všechny kolem sebe.Pro jednou se to dá jako zajímavost vyslechnout,ale když do vás někdo hučí několik hodin,proč máte tu a tu nemoc a jak si od ní odpomoci,(například já mám cukrovku,kterou jsem zdědila)a myslím,že kdyby někdo vynalezl na ni lék,měl by už dávno Nobelovu cenu.Prostě se z ní stala fanatička a už ji nevyhledávám.
11. Srpen 2002 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
Tak at te vyleci !
12. Srpen 2002 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
BARBORA (anonym)
SILVOVA METODA JE OPRAVDU UCINNA A DOBRA.VYHODOU JE TO,ZE CLOVEK NEMUZE NA NIKOHO PUSOBIT NEGATIVNE,CHCE TO VSAK ALE,AYB NAVSTIVILI KURS CELA RODINA.SEKTA TO V ZADNEM PRIPADE NENI.KURS JSEMDELALA A ZLEPSIL SE MI OD TE DOBY ZDRAV. STAV.PODOBNY KURS,AVSAK LEVNEJSI JE MODRA ALFA.
15. Srpen 2002 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Silvovu metodu jsem vyčetl z knížek.Nebyl jsem v žádném kursu. Myslím si, že Silvova metoda je prospěšná a pomáhá hlavně po stránce psychické při léčbě nemoi.Příběh, který se stal u nás doma. Moje žena byla na operaci dělohy a omylem ji prořízli močový měchýř. Měla jít na těžkou opaci asi za dva měsíce. Celou tuto dobu jsem na ni každý večer působil Silv. met., aby ji měchýř srostl. Když měla jít na operaci lékaři zjistili, že má moč. měchýř srostený a zdravý. Je to pět let a je stále zdravá.Uzdravila se s mou pomocí nebo sama? Těžko prokázat. Hlavně, že je zdravá. Ahoj
19. Srpen 2002 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Elza (anonym)
Já jsem se s tím setkala ve stejnojmenné knize (S.M.). Bylo to myslím před více než 8 lety. Zkoušela jsem se sama "trénovat", podle popsaných postupů. Nedošla jsem ani přes první... Má se počítat třeba ráno po probuzení, od 100 zpět k 0. Prý to napomáhá dostat se do hladiny alfa. Vždycky jsem navíc ještě usnula a počítala jsem ze všech sil asi takhle....sto...devadesaat chhh...devět...devadesát osm...chrrrr..pss....devadesát sedm...chrr...uch...devadesat osm, devadesat devět....chrrrrr....chr...psss.. :-)))A bylo po tréninku. Kapitoly o vnikání v představách do jiného lidského těla, mi připadaly dost na úrovni nějakého sektářství. Myslím, že pokud se to takto nepřehání a nechcete od této metody nemožné, je to spíš dobrý způsob jak se naučit soustředit a koncentrovat. Myslím, že takový trénink může zlepšovat paměť, schopnost koncentrace a ovládání se. Ovšem nechápu, jak si tohle všechno může účastník kurzu osvojit za víkend nebo za týden. To je podle mě zcela nemožné. Navíc, když je tam tolik prvků, které mohou narušovat vaši psychiku jakýmkoli způsobem. Natož se ještě koncentrovat v maximální míře...Nedala bych za to ani haléř. E.
13. Září 2002 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
M. Suchel (anonym)
Není žádné umění odsoudit dobrou myšlenku pouze na základě chování ostatních lidí. Sám jsem prodělal kurz 1.stupně, vyzkoušel jsem dost i v praktickém životě, abych dnes měl na Silvovu metodu SVŮJ ucelený názor.Je to jedna z možností, jak se naučit pracovat v sobě, sám se sebou či s okolními vlivy. Praktický výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Opravdu to funguje, ale vše má své ale. Je to metoda, kterou se v dobré vůli dá i ublížit. V této metodě většinou nejste vedeni žádnou vyšší bytostí, ale pouze sebou, svou intuicí, která může být dosti často ovlivněna vaším egem. To je jeden aspekt. Druhý, který je pro mne krajně nepříjemný je ten, že výuky se chopili lidé, kteří nemyslí jenom na to, že Vás něco naučí, ale kteří (NEŘÍKÁM ŽE VŠICHNI, NEBO VĚTŠINA - mluvím o těch, se kterými jsem se setkal, či jsem o nich slyšel) provozují i v některých případech Černou magii. Sám jsem to pocítil na sobě. Nechci to rozebírat, ale je třeba to mít na paměti, že ne vše je tak krásné. Mohu však říci, že Silvova metoda je metodou kvalitní, že to byl pro mne jeden z odrazových můstků do dalšího duchovního růstu. Říká se
20. Září 2002 - 8:25
Obrázek uživatele Návštěvník
irena (anonym)
Přečtení i všech knih o Silvově metodě dohromady vám není nic platné. Sama mám zkušenost úplně stejnou, chce to kurs, alespoň základní absolvovat. Za dva víkendy se opravdu vče nemůžete naučit, spíš dostanete praktický návod, jak na to. Pak už je to jen na vás - chce to pravidelné cvičení. Já jsem absolvovala zhruba před rokem, od té doby zaznamenávám v životě opravdu spíš pozitiva - sehnala jsem zaměstnáni přesně podle svých představ, přijali mě na VŠ ...(podotýkám, že jsem středního věku)
26. Září 2002 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Přesně s touhle otázkou jsem šel na základní kurz. (bylo to v době, kdy ještě po prvním dnu vraceli peníze, pokud člověk chtěl)Vše se umocnilo ještě v sále. Vizitky se jmény na klopách, mikrofony atd.Jaké však bylo moje překvapení po druhé meditaci. Ta metoda je spojení několika východních nauk a udělaná pro "západního" člověka. Musím říct, že mi asi zachránila život při cestě autem z Holandska a to za ty tři litry stálo.. Udělal jsem i ultrakurz - ten se zabývá pouze zdravotním stavem a je tam opravdu několik věcí který pomáhají stoprocentně. Nicméně - osoba Dragana Vujoviče, který je SM v ČR ředitelem, mi nesedí. Což ovšem nemusí nic znamenat. Tahle metoda může člověka posunout dál, pozná, že vnitřní svět opravdu existuje a že je možné v tomto stavu (alfa stav) ovlivňovat stav fyzický. Pokud se rozhodujete - jděte do toho. Je to totiž známka toho, že přemýšlíte i o něčem jiném, než jsou "vědecké" a "profesionální" poznatky. Ale přemýšlejte potom i dál.
22. Říjen 2002 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Víťa (anonym)
Vážení, Silvofkou se zabývám 6 let a myslím, že se v tom docela vyznám. Jestli si o SM chcete přečíst jak to opravdu funguje, tak mrkněte na: http://vitakappa.hyperlinx.cz/texts/health/dwarfs_skin_m.html Tu dotyčnou znám osobně.
22. Listopad 2002 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
hanka (anonym)
Tak si tu čtu tu odpověď Elza a báječně se bavím.Je večer,celý den jdem lítala po městě/bohužel po svých/,byla jsem vcelku vyflustlá až po tendle článek.To,jak popisuješ své počítání je víc než skvělé.No,je to pravda.Tak se to člověku zdá.Aspoň ze začátku.Já se byla mrknout na kurz Josefa Lengyela nebo tak nejak a to byl taktez zazitek.Mistr L.je jiste fundovany,jak nam take na sebe prozradil a ma uurcite velikanske zkusenosti/jedna se o metodu predpokladam velmi podobnou Silvovce/.Bohuzel,co se za tech 10let,co to dela, nenaucil,je normálně plynně a přirozeně mluvit.Frekvence 1 slovo za 5 vterin se da unest jen urcitou dobu.Mam pocit,ze nas tim sna hypnotizoval ci co,ja nevim,spis si timdle pristupem ziskal pozici,kdy cela sal doslova visel na kazdem jeho slovu.Stalo se to pred 2 lety,tehdy se mi to zdalo cele nake neprofesionalni a povrchni zvaneni,kdy se 3/4 casu venuje vykladu o cem to vsechno jakoze bude.Mozna jsem tehdy nepronikla do jeho hlubokych myslenek,fakt nevim,ale byt Vama,tak volim nekoho jineho.papa
6. Prosinec 2002 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
martin (anonym)
Absolvoval jsem všechny stupně kursů Silvovy metody v ČR, dokonce jsem navštívil i pana Sylvu v Laredu na hranicích USA s Mexikem. Metodu považuji za jakousi mateřskou školu magie. Naučíte se základním dovednostem (pokud se ovšem připravujete a cvičíte, to je jako ve škole)v ovládání vlastní mysli, vlastního vědomí a některé menší vstupy do podvědomí. Magie je jako nůž, můžete s ní pomáhat i škodit. Absolvent Sylvovky toho ovšem umí příliš málo, aby opravdu účinně mohl škodit, ten jeho nůž je z umělé hmoty. Nicméně však je to podle mého názoru skvělý přípravný kurs pro budoucího mága.Vzhledem k tomu, že nemoci mají své duchovní příčiny, učí se sylvista působit na jejich projevy duchovními prostředky, což sice přičinu jako takovou neodstraní, ale často to vede k překvapivým výsledkům.Začít magický trénink čistě podle učebnic je velmi obtížné, praktické zasvěcení do nejjednodušších postupů pod vedením proškolených lektorů umožní zvládnout tyto špatně schůdné začátky rychle a účinně.Ovšem jako o všem v životě tu platí, že výsledky závisí na píli, snaze a inteligentnímm používáním mozku. Fanatismus zastánců i odpůrců této i jiných metod nevede k žádným použitelným výsledkům.V posledním létech se Silvovka na můj vkus příliš komercionalizovala. Přesto ji však považuji za velmi dobrý a použitelný start do studia nejfantastičtější nauky, která ve světě existuje - magie.
6. Leden 2003 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Už totady dlouho neběží, přesto chci připojit svůj názor. Silvova metoda není nijak originální, podobné postupy se používají a používali i jinde, akorát se to jmenuje třeba autogenní trénink. Základem je naladit mozek na "hladinu alfa", což je stav, do kterého upadáme těsně před usnutím, v některých fázích spánku, po probuzení a taky při vylučování. Je to stav, kdy je mozek nejpřístupnější zaznamenat do podvědomí podněty zvenčí a možná i objevit léčitelské schopnosti, schopnost propojení a soustředění. Také je to stav při meditaci. Když se to člověk naučí - a metody jsou různé, každému vyhovuje jiný způsob - dá se to používat dobře při učení, relaxaci a možná někdo dokáže i působit na okolí. Nesouhlasím s tím, že by to bylo vždy jen pozitivní působení, jak se píše v knihách. Kurzy na naučení se tomuto stavu se dají pořídit i podstatně levněji, třeba už zmiňovaná Modrá Alfa, jejíž lektoři jsou po duchovní stránce na výši a nejedná se o žádnou manipulaci, ani tahání peněz.
11. Červen 2003 - 16:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Opozdeny ctenar (anonym)
Milý ctenári. Sice jsem se opozdil s clánkem, ale vím že Sylvova metoda není sekta. Znám Antony Robins, Sylvovu metodu, a hodne jiných. Ale co jsem se bavil z jinýma co také znají ruzné metody, tak jsme všichni souhlasili že nejlepší je ucení od Bretislava Kafky. BRETISLAV KAFKA to studoval dávno pred Jose Sylvou, pred Antony Robins atd. Ale to záleží všechno jenom na nás, jak budeme delat ruzné cvicení. To je jako policajt, který nás muže chránit, a nebo zranit. A když budeme delat, aby jsme pomohli druhému a sobe, tak urcite budeme prospešní. Když to budeme delat ze špatnosti, vypocítavosti, neb kontrolovat druhého, tak na to dríve, neb pozdeji doplatíme. Tak budme na pozoru co chceme. Budte vytrvali
14. Červen 2003 - 7:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Opozdeny ctenar (anonym)
Milý ctenári. Sice jsem se opozdil s clánkem, ale vím že Sylvova metoda není sekta. Znám Antony Robins, Sylvovu metodu, a hodne jiných. Ale co jsem se bavil z jinýma co také znají ruzné metody, tak jsme všichni souhlasili že nejlepší je ucení od Bretislava Kafky. BRETISLAV KAFKA to studoval dávno pred Jose Sylvou, pred Antony Robins atd. Ale to záleží všechno jenom na nás, jak budeme delat ruzné cvicení. To je jako policajt, který nás muže chránit, a nebo zranit. A když budeme delat, aby jsme pomohli druhému a sobe, tak urcite budeme prospešní. Když to budeme delat ze špatnosti, vypocítavosti, neb kontrolovat druhého, tak na to dríve, neb pozdeji doplatíme. Tak budme na pozoru co chceme. Budte vytrvali
14. Červen 2003 - 7:54
Obrázek uživatele Návštěvník
J. Sýkorová (anonym)
Ahoj všichni,pokud vás zajímají informace o Silvově metodě, zkuste si otevřít stránku www.silvamethod.cz Dočtete se tam vše potřebné. Já sama jsem absolventkou této metody a jsem velice nadšená a šťastná, že jsem ji mohla absolvovat, protože mi moc pomáhá v mém životě. Je to především o rozvoji osobnosti člověka, o kontrole stresu a rozvoji mysli. Takže v žádném případě nejde ani o podvod, ani o nějakou sektu. Člověku, který ji absolvuje a používá, je to jen ku prospěchu. Ale nedivím se, že se tady takový názor objevil, protože já jsem kdysi na mého manžela, který silvovku má už asi 8 let a aktivně ji používá, koukala také divně. Nějakou dobu mně to trvalo, než jsem pochopila, proč je dobré, abych ji také absolvovala. Nyní už jako absolventka vřele doporučuji ostatním lidem absolvovat a především používat tuto metodu, protože v ledačemž lidem pomůže a otevře oči, tak jako mě a jiným absolventům. Mějte se každý den lépe, lépe a lépe.J. Sýkorová
1. Srpen 2003 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahoj všichni, zkuste se podívat na stránkuwww.silvamethod.cztam se dočtete vše potřebné o této metodě. Já sama jsem jí nadšená, protože dennodenně cvičím (tedy používám)a můžu říct, že mi obrovsky pomáhá v každodenním životě. Díky ní se mi změnil náhled na život, změnila jsem se hlavně já. Nedivím se, že se tady objevují takové názory, protože já jsem na mého manžela, který má silvovku už 8 let a aktivně ji používá, koukala taky divně a třeba jsme se kvůli tomu i hádali, až do doby, než jsem zjistila, jak může být prospěšná pro mě ale i pro ostatní kolem mě. Kdo chce věřit tomu, že je to podvod nebo dokonce sekta, tak ať věří. My, co jsme kurz absolvovali a aktivně techniky používáme, o tom víme své. Možná, že jednou dospějete ke stejnému poznání, jako já tenkrát a třeba se odhodláte a kurz Silvovy metody absolvujete. Mějte se stále lépe, lépe a lépe. :-) S pozdravem absolventka Jitka.
4. Srpen 2003 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
helena (anonym)
Prosím Vás, může mi někdo jednoduše vysvětlit,co to je Silvova metoda?Nebo na jaké stránce se o ní více dozvím?Děkuji.
5. Srpen 2003 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
helena (anonym)
Prosím Vás, může mi někdo jednoduše vysvětlit,co to je Silvova metoda?Nebo na jaké stránce se o ní více dozvím?Děkuji.
5. Srpen 2003 - 10:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahoj Heleno a všichni,podívej se na stránku:www.silvamethod.czTam najdeš vše potřebné. Nedivím se, že se tady objevují takové názory, protože já jsem na svého muže, který absolvoval před 8 lety a používá ji, koukala ze začátku taky divně, ale postupem času jsem dozrála k tomu, že jsem kurzem chtěla projít. Nakonec jsem prošla, jsem tedy absolventkou, denně techniky používám a denně mně tato metoda pomáhá. Jsem moc ráda, že jsem ji absolvovala, protože mi mění život - k lepšímu a mám díky ní docela zajímavé zážitky.Docela dost mě ale překvapilo, že tady v diskuzi i "absolventi" o metodě mluví docela hanlivým způsobem. Nevím ale proč. Někdo je nadšený silvovkou, někdo zase Modrou alfou, někdo něčím jiným. Každému se líbí a vyhovuje mu něco jiného, podstatné je, že si člověk našel nějaký svůj způsob, jak být spokojený a šťastný. Ale neznamená to přeci, že ten způsob toho druhého budu hanit. Přeju vám, ať je to s Modrou alfou nebo s nějakou jinou metodou, hodně úspěchů, štěstí, zdraví a splnění všech vašich cílů. Mějte se každý den lépe, lépe a lépe. :-) Jitka
6. Srpen 2003 - 8:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Miki (anonym)
Jak je to teda s tou Silvovou metodou??Ma cenu ji vubec absolvovat nebo jsou to jen zbytecne vyhozene penize??Lidi piste tady sve nazory at to tu nespi.Kurz jsem neabsolvoval ,ale cetl jsem 3v knihy o SM a az na nekolik ponekud divnych technik mi pripadla metoda docela pragmaticka.Umet urcitym zpusobem manipulovat se svou psychikou je prece uzitecne,terba ve sportu nebo ve vypjatych situacich.Prece se meditace)alespon tak jsem to pochopil)nemuze nikomu uskodit a i kdyz se SM komercializuje:no a co,takova je doba,zijeme v rannem kapitalismu!!!Jo a kdo je to ten pan.MUDr.Pavel Chyle Csc???Co si o SM mysli odbornici z rad psychologu a psychiatru??Existuji nejake nezavisle studie na SM???Odpovi mi nekdo???
9. Září 2003 - 1:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Miki koukni na jejich stránky, obětuj čas a budeš znát odpověd?. Pokud nebudeš spokojený peníze ti vrátí, nebo můžeš zdarma vyslechnout úvodní informace asi hodinku před základním kurzem ostatně na jejich stránkách najdeš i telefon, kde ti to ochotně vysvětlí. Hodně štěstí Hana
9. Září 2003 - 7:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Miki (anonym)
Ja uz mam toho o SM docela dost zjistene,ale nejak tomu neverim.Porad me odrazuji od zaplaceni a absolvovani kurzu nazory nekterych lidi.Dost mi nahani hruzu slovo sekta,magie a podvodnici atd.Nez do neceho vlezu rad bych schromazdil co nejvice informaci a nazoru.Mam ze SM pocit ze toho slibuje az moc.
9. Září 2003 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ahoj Miki,říkáš, že toho máš o silvovce zjištěno celkem dost (o čemž si mě nepřesvědčil, protože bys pak nepochyboval o takových věcech, jestli je to magie a sekta) a že tomu nějak nevěříš. Pokud něčemu nevěříš, tak se do toho nepouštěj a nenech se přesvědčovat, protože by za Tebe stejně rozhodl někdo jiný. Musí to být Tvé přesvědčení, že by pro Tebe byla silvovka přínosem (a to se netýká jen silvovky). Nevím, jestli jsi navštívil oficiální www stránky Silvovy metody, ale tam o kurzech a o podmínkách píšou vše, co potřebuješ vědět(www.silvamethod.cz). Je tam uvedena adresa a telefon na centrálu SM - můžeš si tedy i o informace zavolat. Co se týče placení, pokud se přihlásíš a na kurz půjdeš, tak po prvním dni 1.části kurzu, když Tě kurz neosloví, tak Ti peníze vrátí. Sama jsem takového případu byla svědkem. Jestli se rozhodneš kurz absolvovat, nemáš co ztratit, naopak můžeš jen získat (tím Tě nechci ovlivňovat - je to pouze moje zkušenost). Záleží jen na Tobě a na Tvém rozhodnutí. Přeju Ti hodně štěstí a aby ses měl stále lépe, lépe a lépe. Jitka
10. Září 2003 - 6:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Miki (anonym)
Asi je zbytecne o tom plane filozofovat a nezbyde nez se na kurz vypravit a udelat si vlastni nazor.Jinak diky Jitce a Hance za nazor
11. Září 2003 - 17:18
Obrázek uživatele Návštěvník
irca (anonym)
Ještě něco k tomu, že někdo může mít pocit, že jde jenom o snahu dostat z lidí peníze. Kdyby tomu tak opravdu bylo, asi by těžko bylo možné po absolvování kurz kdykoliv kdekoliv bezplatně opakovat (to tu ještě nikdo nezmínil). Sama jsem absolventkou asi dva roky a jako sektařina ani magie mi to opravdu nepřijde. Spíš jako dobrý způsob, jak si na sebe vyšetřit těch patnáct minut denně, zrelaxovat se, naladit pozitivně, odpočinout si a udělat si v sobě pořádek.
16. Září 2003 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Neproděla jsem žádný kurs Silvovy metody,ale něco jsem o tom četla a některé věci opravdu používám a to úspěšně.Jestli Tvá kamarádka věří,že se člověk může vyléčit,když chce,musím s ní trochu souhlasit.Většina nemocí má duševní příčinu,takže kolikrát stačí jen změnit myšlení a nemoc sama odejde.Samozřejmě to nejde vždy,někdy je nemoc jako karma či osud,ale i tam je původní příčina někde v nějakých duševních problémech,i když třeba někde kdesi v hodně dávné minulosti.
16. Září 2003 - 18:33

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama