9 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Sigmoideoskopie

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Dnes jsem byla na vyšetření - Sogmoideoskopii. Je to zkrácená forma kolonoskopie, do 50 cm. Chtěla jsem uklidňující inekci, ale sestřička říkala, že se to dá vydržet bez toho. Měla jsem šílený strach. Ale měla pravdu, dalo se to vydržet. Bála jsem se, až mě začnou nafukovat vzduchem. Ale moc to cítit nebylo. Jen takový pocit tlačení. Vyšetření trvalo asi 5 min. Dokonce dělali i nějaké odběry sliznice, ale to jsem necítila. No ale doporučili mi absolvovat prohlídku celého tlustého streva, kolonoskopii. Ale to se nechám uspat. Jen mám strach z toho pití Fortransu. Říkaj, že je to pěkně hnusný.
4. Únor 2010 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Fortrans není tak hnusnej když se naředí jablečným džusem 1sáček do 1litru džusu.
20. Březen 2010 - 14:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucia (anonym)
Dnes jsem byla na...Ahoj, opravdu mohu říci, že přípravek Fortransu je opravdu hnusný - já nebyla schopná to vypít, kolabovala jsem z toho. Ale místo Fortransu Ti mohou napsat jiný přípravek, který nemusíš vypít cca 4litry ale jen snad 3dl. a je prý mnohem lepší! JInak vyštření samo o sobě bolestivé není, pokud si necháš píchnout více uklidnující injekce, tak to skoro celé zaspíš. Nejhoší pro mě bylo vypít ten Fortransu. Hodně štěstí
21. Září 2011 - 18:50
Obrázek uživatele Návštěvník
very (anonym)
Ahoj, také jsem dnes absolovovala tuto vyšetřovací metodu a musím říct, že je opravdu daleko šetrnější než kolonoskopie, kterou mám také již za sebou.Jen jsem si 2hod před vyšetřením doma aplikovala látku yal na pročistění střeva.Nepotřebovala jsem žádnou injekci-ani uklidňující ani analgetickou a vše proběhlo hladce. Díky za tuto metodu :)
31. Květen 2012 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Míša (anonym)
Ahoj, taky přidám zkušenost. Dnes jsem taé byla na Sigmodeoskopii a klystýr nebolel vůbec, nebylo to ani nepříjemné a samotné vyšetření ze začátku jsem skoro nic necítila, ale pak jak zajížděla dál tak to byla taková bolest a křeč v podbřišku, že mi trošku ukápla i slza. Doktorka říkala, že sliznici mám ukázkouvou a že nemám ani žádné klíčky nebo tak, tak dál nezajížděla. Ležela jsem na boku a pak po mě chtěli ještě si lehnut na záda, to jsem měla co dělat,protože jsem u toho chytala bolest do břicha. Nebojte dá se to vydržet, lepší než něco zanedbat.
17. Prosinec 2014 - 12:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Křišťana (anonym)
Ahoj všem, také mám sigmoideoskopii za sebou, o zkušenosti píšu zde: http://hypochondrovostigma.bloger.cz/Vysetreni-u-lekare/Sigmoideoskopie (případně zadejte do vyhledávače Hypochondrovo stigma a v kategorii Vyšetření vše dohledáte).
4. Září 2015 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj , tak v týdnu sem byla taky na sigmu. Měla sem z toho obavy , protože sem pročítala na netu různé diskuze. A je to individuální někdo říka že ho to nebolí vubec a nekoho zase moc. A co já ? den před tím sem si dala připravek Yal ( nic příjemného , ale sou horší věci)a taky sem si dala naposledy oběd den před vyšetřením. Sestřička byla velmi hodná a říkala že sigmo nic není. Došla sem do ordinace převlekla sem se do jejich supr čupr trenek s dírou na zadku :d ..a šlo se na věc . aniž by se mě zeptala tak mně hned pichla injekci..a asi sem usla protoze si nic nepamatuju az nekdy v pulce sem se probudila. Chvilema semm necitila vubec nic a naopak zase nekdy takovy nepříjemný pocit tlačení. Ale kdo má jít na tohle a absolvoval někdy gastro tak toto je procházka růžovou zahradou. Můžu říct není se čeho bát .
19. Červen 2016 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrej (anonym)
Není se čeho bát! Jsem velký posera a mám za sebou několikrát velmi nepříjemnou gastroskopii( žaludek - endoskop zaveden ústně). Ale :) objevil jsem zařízení na Praze 4 a to Remedis kde mi bylo nabidnuta transnasalni gastroskopie - endoskop zaveden nosem sice s příplatkem 650,- ale stojí to za to. Nic jsem oproti minulým zkušenostem necítil jen jsem ležel a spokojeně odešel :). Dělali mi zde i Sigmodeoskopii které jsem se bál snad ještě víc.... Ptal jsem se na uklidnujici injekci a rajsky plyn ... Sestra mi ale rekla ze je to zbytecny na tech 5 min ze by jsem byl jen cely den mimo :) No a měla pravdu , zavede se endoskop nic necitite nafukuji trochu strevo ale je to takovy pocit vzduchovich bublinek ( jako vetry :D ale dovnitř) asi 2 vteřiny to trochu ale opravdu málo tlačio tim jak zavadeli dál . Jinak cekově žádná bolest, nic hrozného není se čeho bát věřte mi. A zařízení Remedis na Praze 4 je opravdu kvalitni jak v přístupu personálu k pacientovi tak ve výkonu vyšetření. A navíc nabízí i nadstandart ve formě ( rajsky plyn, alternativy atd) . Sice s příplatkem ale stojí to za to ... Jde o zdraví....
31. Srpen 2017 - 7:30

Přidat komentář

Reklama

Reklama