15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Sherman?

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Ahoj, hledám vícero informací na internetu o onemocnění zad, které mi neuroložka nazvala Shermanem (nevím, jak se to bohužel píše). Jedná se o deformaci plotének nebo tak něčeho a pokud se necvičí, tak člověk čím je starší tím chodí víc v předklonu. Hledala jsem na internetu, ale nepodařilo se mi nic najít - možná jsem zadávala špatně název onemocnění. Poslední týden mne strašně bolí záda - přestala jsem cvičit a asi to má dopad. Chtěla bych se o tom dozvědět víc, najít nějaké další cviky a tak. S doktorkou už nejsem bohužel ve spojení. Díky moc za pomoc. Bolest je to opravdu velká.
1. Listopad 2006 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
cvič pět tibeťanů
2. Listopad 2006 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Eliška (anonym)
Díky. Stejne bycj ale chtela vedet vic o te nemoci.
3. Listopad 2006 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
zdravotní sestř (anonym)
MORBUS SCHEUERMANN Synonymum: Juvenilní kyfóza,posturální kyfóza,adoscelentní kyfóza. Definice: Etiologie této choroby,popsané roku 1920 Scheuermannem,je neznámá. Pravděpodobně zde hrají roli genetické faktory.Onemocnění se projevuje zvětšující se a tuhnoucí hrudní kyfózou,která mívá vrchol ve střední,častěji distální části hrudní páteře.Na začátku mohou být bolesti.Rentgenologicky pozorujeme v tělech obratlů ložiska vyplněná chrupavčitou hmotou části nucleus pulposus,tzv.Schmorlovy uzly.Ložiska jsou obvykle kulatá,okolo je zahuštěná spogióza obratlového těla.Obratle dostávají klínovitý tvar,především ty,které jsou ve vrcholu kyfózy.Ventrální hrany obratlů,kde jsou růstové zóny,mohou být postiženy erosi připomínajícím procesem.Krycí ploténky obratlů jsou nepravidelné,nerovné,obratle jsou ventrálně rozšířené.Pro diagnózu je nezbytné,aby takto byly postiženy nejméně 3 obratle. Četnost této nemoci se udává mezi 0,5% až 8%.Chlapci jsou postiženi 3x častěji než dívky.Choroba začíná mezi 11 až 13 rokem.Jen 20% dětí si stěžuje na bolesti zad,které vymizí po uložení na lůžko.Nejvíce bývá postižena procesem střední část hrudní páteře (75%),potom dolní část hrudní páteře (25%). Diferenciálně diagnosticky je třeba myslet také na specifickou i nesoecifickou spondylitidu.V úvahu připadá i tumorozní proces.Nebolestivé léze mohou být také při lokalizovaných enchondrálních dysostozách nebo při mnohočetné epifyzární dysplazii. Léčení: Cvičení se zaměřením na správné držení těla,taktéž sportovní činnost,která zlepšuje svalový korzet,má pozitivní vliv na vývoj a formování jak zdravé,tak i nemocné páteře.Na formování a vývoj páteře působí také nábytek,židle,sedačky a lůžko.V léčebné tělesné výchově je třeba se zaměřit na trénink břišního svalstva,zlepšení svalového korzetu.Také psychické faktory jsou při držení těla rozhodující.Při těžké kyfóze nad 50° podle Cobba,vykonáváme v růstovém období korekce pomocí ortopedických pomůcek-korzetů.V aktivních korzetech jsou dosahovaná vyrovnávání při použití pelot,pod bradu a v záhlaví.V pasivních korzetech může být lumbální páteř nucena zmenšit hyperlordózu a tím se zmenší i hrudní kyfóza,která se vyrovnává.Kyfózy vyžadují menší operační léčbu než skoliózy.Jenom těžké dorzolumbální kyfózy představují indikaci k operaci.Při dostatečném růstovém potenciálu páteře stačí dorzální instrumentace na vyrovnání.
3. Listopad 2006 - 10:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Ondřej (anonym)
tuhle nemoc mám taky, ale bolesti zatím nemám. Já pravidelně necvičím!!! Bojím se až budu starý, protože budu chodit jak hrbáč. Asi začnu cvičit pravidelně.
6. Květen 2008 - 16:15
Obrázek uživatele Návštěvník
katarína (anonym)
Ked som mala 10 až 11 rokov,zistili mi kyfozu.Podla ortopéda som mala plávať,rehabilitovať.Nič z tohoto však nezabralo.Potom sme ešte šli k obvodnému lekárovi,ale ten si nič nevšimol a povedal,aby som s cvičením skončila,že sa to samé upraví.Po čase sa na to "zabudlo".Nič ma nebolelo.Až raz v určitom období okolo 17.roku som začala pociťovať strašné bolesti.V oblasti drieku.Šla som doktorovi a výsledok bol hyperkyfoza,hyperlordóza a slolióza.Ortopéd mi tvrdí že sa nedá už nič robiť,len cvičiť.Ale z toho mám ešte večšie bolesti.Ďalším následkom je bolesť bedrového kíbu a kolena,ktoré doplácajú na naklonenie chrbtice na stranu.Ďalším príznakom je predsun panvy do predu,vplyvom lordózy.Kvalita života sa mi tým značne obmedzila.Tak ako po estetickej stránke,tak aj po tej zdravotnej.Je možná v tomto prípade operácia?
17. Květen 2008 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Můj malý 15.měsíční clapeček má hrudní kyfozu a ochablé svalstvo.mohl by mi někdo poradit jak s ním mohu cvičit, aby to šlo k lepšímu? nebo alespoň nějakou literaturu kde se mohu dozvědět více. Děkuji
27. Srpen 2008 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Miloš (anonym)
Blanko,od 1.září je po poledni opět pořad Sama doma.Tam jsou často lékaři právě hovořící o těchto potížích.Je možné tam i poslat dotaz.Ale to asi víte.Osobně bych buď přes pediatra,nebo sám vyhledal fyzioterapeuta se specializací na děti.Čím dříve,tím lépe!Držím palce.
28. Srpen 2008 - 0:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Tak moc děkuji. Na nešeho děstkého pediatra už bohužel nedám. od mala jsem mu říkala,že se mi to nezdá, ale až teď ho poslal na vyšetření. Ovšem přes fyzioterapeuta bychom to mohli zkusit. děkuji a ozvu se jak jsme dopadli.
29. Srpen 2008 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Mám 17letého syna, které má stejné potíže jako Katarína, Odmalička sportoval a ještě před rokem hrál fotbal. Zatím jsme nenašli nic, co by mu umožnilo sedět celý den ve škole a dostudovat.
10. Září 2008 - 14:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Můj malý 15.měsíční...Cvičení na míči. Jsou na to specializované některé rehabilitace a je to prý pro malé děti to nejlepší.
19. Leden 2012 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Díky. Stejne bycj ale chtela... Scheuermannova nemoc
2. Červenec 2014 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin Schmiedl (anonym)
Mám 17letého syna, které...Dobrý den, zabývám se cvičením s různými telesnymi disbalancemi vč. Hyoerkyfóz a rád vám pomůžu. Jsem z Prahy můj tel. 604 394 916
11. Březen 2017 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Hranz (anonym)
Tuto nemoc mám také bohužel s vrozeným kyfotickým srůstem obratlů 10-11...zde nepomůže bohužel nic jiného, než cvičit, cvičit, cvičit... nikdy mě nic nebolelo jen mi malinko při předklonu vykukuje hrb Už jsem nabral 8kg svalů a musím nahoru Je to sviňárna Držte se
13. Březen 2018 - 22:16

Přidat komentář

Reklama

Reklama