10 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Šelest na srdci u miminek

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Šelest na srdci u miminekzajímalo by mě jestli se dá léčit jakým způsobem
5. Říjen 2007 - 3:49
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
jestli je ten šelest způsoben tím, že miminku zůstala nesrostlá dírčka mezi komorami, tak to se myslím nijak neléčí, jen se kontroluje a čeká, pokud ovšem není moc velká. Naše miminko to mělo taky, ale jen malinkou, říkali, že to s největší pravděpodobností zmizí samo, že během prvních pár měsíců života to zaroste a u nás to tak bylo. Ve třičtvrtě roce už to bylo na kontrole na kardiu OK.
7. Říjen 2007 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaroslava Hladi (anonym)
Take mam selest na srdci a mam to od mala kdy jsem se narodila.Mam s tim hodne problemy.Ale uz jsem si na to zvykla.A je mi teprve 21 let.Tri moji sourozenci take maji selest.Jak komu to taky zmizne.Muj bratr Robert 20 let a zmizelo mu to samo od sebe.Chodila jsem pravidelne na kontroli ke svemu lekari.Predepsal mi tablety na srdce.A pomahami to.Na dite se nesmi zvysovat hlas a take stahovat ruku nebo-li uhodit.Nedoporucuji.Mam s tim skusenos sama ze sebou.Nedela to na srdce dobre,ponevac u ditete.
28. Červen 2008 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
martin (anonym)
nase miminko, 5 dnu, ma selest na srdicku. Nasli mu tam dirku o velikosti 4mm :( tak ted cekame jak to dal dopadne.
25. Listopad 2009 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
pro martina (anonym)
nase miminko, 5 dnu, ma...bud statečný tatínek,vím že je to težké,ale musíš byt oporou pro svojí ženu.Moc tě potřebuje,vím o čem píšu,my měli také velké trápení.Manžel byl tím,kdo mi držel,abych vůbec mohla fungovat.
25. Listopad 2009 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
micina (anonym)
Dobrý den,Můžu poprosit o radu i já? má 9 měsíční dcerka má šelest na srdci, už když se narodila, tak ho měla, pak už ho neslyšeli a ve 3 měsících jsme šli znova na kontrolu a bylo to v pořádku. U DĚTSKÉ doktorky to u malé slyšela zase. CHci se zeptat,jak s ní máme zacházet, aby se šelest už neobjevovala? Je to způsobené i když se miminko často leká a má hysterický pláč?? Může to zapříčinit a i když hodně pláče a u toho jak se namáhá tak jí trpí srdíčko??nebo čím to vlastně je? Co tedy máme dělat? Jsme sice objednaní na kardiologii,ale je to za dlouho, tak budu ráda, když nám poradíte a tak trošku uklidnite. No ,tak byli jsme na dvou kardiologii, na jedné řekli,že šelest neslyší a je naprosto zdravá -a že ji vařadí z evidence.A na druhé řekli, že nemá uzavřenou nějakou přepážku-či,co,která se má uzavřít hned po porodu, tak nevíme, co to znamená? A hlavně do kolika let je možnost,že se to malé spraví? Prý když se to nezavře(nevíme přesně co) tak bude muset na operaci-uzavřít to chirurgicky-je to opravdu nutné? A proč? Dá se s tím bez problému žít? Dá se to léčit i jinak? Jsme z toho opravdu moc špatní a uvítáme jakoukoliv radu,jaks malou zacházet a jak ji pomoci , aby byla zdravá! Závěr z kardiologie zní, že má FOA-4mm-co to znamená?
14. Červen 2011 - 23:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Dobrý den,Můžu poprosit...Ahoj,máme to samé,zjistili to malýmu hned po porodu....prý do roka je šance že se to zavře samo a jinak sou dva tipy operací,první ta lehčí je že dětem z třísel vedou cévku do srdíčka a ta by měla pomoct to zavřía a ta druhá je že provedou klasickou operaci srdce,v obou případech to operují v Praze v motole a pobyt v nemocnici je na JIP max jeden týden,pokud je pooperační stav miminka dobrý....dneska sme byli na kontrole tak sem se na to ptala,v září uvidíme,co snáma udělají dál....
15. Květen 2012 - 0:05
Obrázek uživatele Návštěvník
erika (anonym)
dobry den chtela bych se zeptat mam minmko ma šelest na srdci jeto neco vazne ho bojim se oni
9. Září 2013 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
šárka (anonym)
Dobrý den,sestra má dceru,ktera má selest na srdicku,jsou ji 6m a pan MUDr. Nám řekl, že má obrovskou díru na srdicku a ze jestli to přežije tak pak za 6 let ji udělají operaci. Prej nedejbože aby se nedostala krev do plic. Za 2 m má jít na kontrolu.co si o tom myslíte vy? Přeci se to musí nějak resit ne?
23. Září 2015 - 14:35

Přidat komentář