Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
43 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Sekačka - vadí mi sekačky

10. Září 2018 - 0:20

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
marda (anonym)
jo, je to pěknej opruz když lidí obtěžují jiné hučením sekačky. obzvlášť v neděli
10. Červenec 2011 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
A kdy to ty lidi mají sekat? Na sekání je zapotřebí 1.) být doma, ne v práci, což je hlavně o víkendu, 2.) a za druhé tráva nesmí být po dešti, musí být suchá a nepřerostlá. Takže sekat v pracovní dny a v neděli dát nohy na stůl je pro většinu z vás asi hezká představa, ale pro ostatní nereálná představa.
10. Červenec 2011 - 20:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Čím dál více mi vadí...Mluvíš mi z duše. Též si pamatuji na doby, kdy zahrada u babičky byla pro mne jako dítě objevováním kytiček. Sekalo se vždy potřebné množství pro králíky srpem a pak dvakrát do roka zbytek zahrady kosou na seno. Myslím, že prodejci sekaček odvedli dokonalou práci a lidem vryli do mozku, že jediné, co je hezké, je sterilní trávník bez života - lidé kupují sekačky a byznysu se sekačkama se daří. Horší je to už s přírodou. Včely a motýli nemají potravu. Broučci a jiná drobná havěť nemá na zahradách úkryt. Navíc půda se sterilním trávníkem nezadržuje vůbec vodu - a pak se lidi diví, kde se berou po každé bouřce povodně.
10. Červenec 2011 - 20:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Žijící v bytovc (anonym)
LENKO, ALE O VÍKENDU SI CHTĚJ LIDI ODPOČINOUT A NE ABY JEDEN SOUSED ZAPNUL SEKAČKU V 8, DRUHEJ VE 12 A TŘETÍ V 16!!!
10. Červenec 2011 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Mám podezření, že pro některé muže je sekačka náhradou za zbraně. Když je mír, tak likvidují aspoň trávu. Jinak si tu posedlost centimetrovým trávníkem neumím vysvětlit.
10. Červenec 2011 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Leo (anonym)
Sekačky poukazují na neurózu naší doby. Sekačky jsou jen dalším nástrojem, který lidé používají k uvolnění.
10. Červenec 2011 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Káčátko (anonym)
Je tady někdo, kdo pravidelně seče trávník a dokáže nějak rozumně vysvětlit, proč to dělá?
10. Červenec 2011 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Je tady někdo, kdo...Teď už neseču,jsem dlouhodobě nemocná.Ale 2 roky nazad jsem sekala obrzahradu pravidelně jak hodinky víkend co víkend.Důvod?Psychický nátlak rodičů.Pokud jsem se do půlhodiny po příjezdu na chatu nevrhla k sekačce (která už stála "nenápadně" připravená tak,abych jí rozhodně nepřehlídla),začal se k ní šourat tatínek.77 let,o berlích,zničenou páteří,s parkinsonem,po několika infarktech,by-passu a s kardiostimuátorem.Nešlo nesekat,byl schopný se sekačky chopit sám,čímž se dostával do skutečného ohrožení na zdraví.Zajímavé je,že na fotkách z doby před 10 a více lety byla tráva evidentně vyšší a nikomu to nedělalo problém.Nevím jestli je to rozumný důvod,nicméně je to důvod,proč jsem každou sobotu kmitala 2 hodiny se sekačkou po zahradě.
10. Červenec 2011 - 23:32
Obrázek uživatele Návštěvník
up (anonym)
Je tady někdo, kdo...kolik ti je, že nevíš proč se seče trávník
10. Červenec 2011 - 23:47
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
LENKO, ALE O VÍKENDU SI...OK, však to si chce odpočinout každý jak jsem už psala. Ty lidi to taky nebaví, ale holt mají zahradu, tak sekat musí. Taky by raději seděli na zadku. Ale někdo kdo bydlí v bytovce tento problém nepochopí.
11. Červenec 2011 - 9:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
Souhlas, také nesnáším ty pitomé drny, co sekají snad každý týden a dělají si ze zahrady poušť-to by ještě šlo, to je jejich věc- a ze sousedů trpitele, nucené snášet zbytečný hluk-a to už rozhodně jejich věc není. Taky jsme sekali, ale s rozumem. A okraje zásadně se srpem, strunovka je snad nejhorší buranství... Na souseda, který patří k jedněm z nejhorších debilů-sekačů, před 14 dny vyrazili z trávy sršáni, kterým se nelíbil jeho křovinořez, a dostali ho do nemocnice na týden. Trochu doufám, že se poučí a zmírní své řádění, ale nejspíš marně.
11. Červenec 2011 - 9:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Sekám asi 1x za 14dní. okončil jem stavbu, vyrovnal terén. Žádné vysévání trávy se nekonalo, nechal jsem to na přírodě. Nyní tam mám trávu, pejr, občas pampelišku, jetel, který kvete žlutě, bíle, všelijaký barevný kvítky, který ani neumím pojmenovat, jitrocel atd... Je pěkné před sekáním vidět 15-20cm vysokou trávu na zahradě, jak je pěkně barevná. Majitel pěknýho angličáku by asi dostal infarkt, ale mě se to tak líbí. Sice si musím dávat bodej pozor, abych nešlápl na včelu, ale není to tak sterilní. A taky mi do toho nelezou slimáci!
11. Červenec 2011 - 9:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Sekám asi 1x za...Také se mi líbí přírodně osázené trávníky, než ty sterilní, které jsou dle mého vhodné na hřiště, ale nikoliv k baráku. Ohledně těch včel mám zkušenost, že když je na zahradě kvetoucí jetel, tak se včely pasou na něm a nechávají člověka na pokoji. Avšak jakmile nemají kde nasávat, tak nesustále opruzují koelm lidí a člověk si nemůže na zahradě dát žádné pití či jídlo.
11. Červenec 2011 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Teď už neseču,jsem...Tak tomu rozumím. Je zajímavé, že sekáním jsou posedlí hlavně starší ročníky, které pamatují dobu, kdy žádné sekačky neexistovaly - aspoň se mi to tak zdá. Naši též nyní v důchodovém věku sekají obden. Přitom za jejich mládí byla na chalupě vždy tráva vysoká. Dnes mají úplnou hrůzu z toho, že by nebylo posečeno. Dokonce začínají prohlašovat, že se bude muset chalupa prodat, protože už nezvládají sekat a my na chalupu nemůžeme dojíždět každý týden, aby se sekalo. Jeví se mi to jako úplná blbost. Dle mého by posekání dvakrát-třikrát za sezónu mělo stačit - aspoň se v trávníku mohou vysemenit květiny a bylinky. Navíc tráva, která se pravidelně neseče, ani tak moc rychle neroste.
11. Červenec 2011 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
moronina (anonym)
ve vysoký trávě jsou klíšťata
11. Červenec 2011 - 13:47
Obrázek uživatele Návštěvník
bel (anonym)
Klíšťata jsou i v nízké trávě.
11. Červenec 2011 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Klíšťata se vyskytují jak ve vysoké, tak v nízké trávě, ale pouze v některých oblastech. Navíc nakaženost klíšťat boreliózou či encefalititdou je též v různých krajích různá. A i v tom nejvíce nakaženém území je nakaženo jen určité procento klíšťat. http://kliste.cz/clanek/39/vyskyt_nakazenych_klistat_na_uzemi_cr
11. Červenec 2011 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Tak tomu rozumím. Je...myslela jsem že je to specialita jen naší rodiny.S těmi staršími ročníky máš pravdu.Ovšem rodiče mě za ty roky sekacího teroru vycepovali tak,že teď,když sekat kvůli zdraví nemohu,mám nepříjemný pocit něčeho zanedbaného :-).Násilím si musím připomínat že takhle to může být taky a není nutné mít angličák.Zeť,který převzal převoznické žezlo seče tak jak doporučuješ ty-ale já si musím docela dávat pozor,abych nezačala používat sekací triky svého tatínka,protože za ta léta mám pocit,že všechno nad 3cm je přerostlé :-)))
11. Červenec 2011 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Užovka (anonym)
Hadi mají rádi teploučko - nejvíce je jich na kamení, na pasekách, na stráních, na cestách. Když se vyhřejí zalezou do svých úkrytů, které nejsou v trávě, ale pod kameny, v pařezech, pod listím . A třeba zmije je aktivnější v noci než ve dne - nebezpečná je pouze pro alergiky, malé děti či nemocné lidi. Ostatní hadi v čechách nejsou nebezpeční a třeba slepýši jsou užitěční při likvidaci slimáků.
11. Červenec 2011 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Káčátko (anonym)
kolik ti je, že nevíš...Je mi dvacet a zatím mi zde nikdo rozumně nevysvětlil, proč musí být trávník neustále udržován na dvou cm a následně zavlažován, jelikož při dvou cm je zákonitě spálen sluncem a pokud neprší je po trávníku a opět se musí kupovat trávníková směs a zahušťovat. Že je třeba trávník párkrát za rok posekat chápu, ale o tom není tato diskuze. Ta je o fanatickém sekání 1x či víckrát za týden.
12. Červenec 2011 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Náš soused též seče každý víkend. Člověk přijede na chalupu, kde by byl úžasný klid, kdyby...Je to pražák a určitě to má jako terapii vybití od stresu.
12. Červenec 2011 - 11:04
Obrázek uživatele Návštěvník
§ (anonym)
Tak si dejte špunty do uší.Nejste s nervama v prdeli?
12. Červenec 2011 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
...a mne ten stres způsobuje
12. Červenec 2011 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Obávám se že s nervama v prdeli a s neuvažujícím mozkem vymytým Mountfieldem jsou ti, kdo si o víkendu vybíjí svou agresivitu na trávě. ti , co si na to vezmou strunovku, tak ti by měli být zažalováni za ohrožování veřejného zdraví. Na chalupě chci poslouchat zpěv ptáků a cvrčky v trávě ne nesutálý řev sekaček.
12. Červenec 2011 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Leoš (anonym)
Víte, co může za přemnožení obrovských španělských slimáků po Evropě? Sekačky a beton! Anglické trávníčky a vybetonovaná prostranství jsou ideálními dálnicemi pro slimáky. Ve vysoké trávě jsou zalezlí a nikam dál se moc nedostanou. Ale vyděli jste čerstvě posekaný trávník po dešti? Slimáci se dávají hromadně na cesty!
12. Červenec 2011 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Já jsem je nevyděl, ale viděl.
12. Červenec 2011 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Leoš (anonym)
Jo chybička se mi občas vloudí, samozřejmě že viděl.
12. Červenec 2011 - 15:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
No sice souhlasím, ale koupila jsem si chalupu asi v roce 1995. Protože můj názor na sekání trávy byl jako váš tady,nechala jsem na zahradě "louku". Měla jsem kliku, že okresni správa životního prostředí byla "mírná". Takže jsem za vyšší trávu zaplatila jen tisícovku.Jinde, třeba na Zlínsku, se dává pokuta rovnou 300000 ! Je to vždycky po stížnosti sousedů a nebo místního úřadu. Prý se tráva semení na jiné pozemky a to se nesmí! Ted žiji sama, mám 2300 metrů trávy a sekám celé léto až do sněhu. Protože jak to povyroste,pak nestíhám a tahám obří koše. Jsem z města původně a kosou to fakt neumím. Naštěstí ted mám milé a chápavé sousedy-přestěhovala jsem se...Takže si to laskavě ověřte a pokud někdo seká i jen lehce povyrostlou rávu, může mít k tomu důvod jako já. Ona vyšši často ani sekat sekačkou nejde. Takové máme zákony, louky se na zahradě pěstovat nesmí.
12. Červenec 2011 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
No sice souhlasím, ale...Zádný takový zakon není. Vždy mám na kusu pozemku louku. Nevím jak jinak bych ususil seno pro Králíky. Na louce mám kopretina a stoviky Věřím, ze někomu muže vadit zcela zanedbaný pozemek, kde se mnozí bodlaky.
13. Červenec 2011 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Helena má pravdu v tom, že dlouhá tráva sekat n e l z e a tudíž z toho důvodu se musí sekat tak často jak je třeba, aby tráva nepřerostla. 2 cm trávník jsem v životě neviděla.
13. Červenec 2011 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Sekačky na vyso (anonym)
Stačí s nimi sekat 2x-4x do roka - http://www.zdekup.cz/shop/index.php?pageID=1225 http://www.zdekup.cz/shop/index.php?pageID=1244
14. Červenec 2011 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Helena má pravdu v tom, že...Musím oponovat u obou případů.Samozřejmě že jsem výšku távníku neměřila s pravítkem,ale dokud jsem na přání rodičů sekávala týden co týden,tak trávník podle odhadu 2cm určitě moc nepřesahoval. Teď co už kvůli zdraví neseču a tuhle práci převzal zeť,první letošní sekání bylo zhruba před měsícem.Tráva tedy vysoká musela být zákonitě,nicméně sekačka (běžná) to prý zvládla.A zeť nakonec taky,i když to musela být pořádná fuška :-)).O tom,že bychom museli za přerostlou trávu platit pokutu jsem slyšela prvně až tady,v příspěvku Heleny-a to máme zahradu a travní plochu hodně velkou
14. Červenec 2011 - 10:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Stačí s nimi sekat 2x-4x do...Jen co jsem se vrátila na Novinky,objevil se tam tento článek http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/235980-sekacky-pro-predzahradky-i-na-vysokou-travu.html sekačky prý sečou až do 30cm
14. Červenec 2011 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
B (anonym)
Jasně,ať sekají kosou.Kdo to má poslouchat.Taky už mi lezou na nervy.
14. Červenec 2011 - 10:49
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
No dobrá, říkejte si tady co chcete, stejně nic nevyřešíte. Už vidim, jak si někdo půjde koupit drahou sekačku na sečení vysoký trávy.
14. Červenec 2011 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Bořek (anonym)
Nejlepší jsou ovce - trávu vám spasou, pozemek pohnojí a kopýtky prokypří. Daj vám mléko, vlnu.
14. Červenec 2011 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Nejlepší jsou ovce - trávu...jj to máš pravdu. Jenže zase nemůžeš od nich pryč.
14. Červenec 2011 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Bořek (anonym)
Ale můžeš, stačí si někoho najmout na krátkodobou výpomoc. Od trávy taky většina lidí nemůže pryč. Dva měsíce nesekat - co by tomu řekli sousedi?
14. Červenec 2011 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
No dobrá, říkejte si tady...Ty sekačky co jsem na ně dávala o něco výše odkaz zas tak drahé nejsou,i když jsou i na vyšší trávu.3 400-5 000,to je slušná cena.A jak jsem psala ještě o chloupek výš,u nás na dost přerostlou trávu platila i běžná sekačka,aspoň tak mi to zeť říkal.
14. Červenec 2011 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
jakub (anonym)
I mě vadí Sekačka!!! Naše matikářka piča jedna vykurvená
21. Červen 2012 - 12:39
Obrázek uživatele Návštěvník
jakub (anonym)
Je to totiž piča. Nosí falešný vlasy z Brava a je NEVYHOLENÁ!
21. Červen 2012 - 12:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaromír (anonym)
A kdy to ty lidi mají sekat?...Ono lze sekat i mokrou trávu, ale ne s originálním dvouramenným nožem. To se pak sekačka stále ucpává. Pořídil jsem si trojramenný sekací nůž a je po problémech s mokrou trávou. Taky můžu sekat rychlejším pojezdem, takže skončím s prací dřív než předtím.
1. Září 2012 - 13:48

Přidat komentář

Reklama

Reklama