14 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

scintigrafie

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Poradí mi někdo jaké poruchy se zjistí vyšetřením na gama kamerách - scintigrafie mozku?
25. Červen 2002 - 14:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludek (anonym)
Jedna se o to, ze ti do zil vstriknou kontrstni latku a pak pozoruji jak se krev (diky teto kontrstani latce snaze vyditelna) pohybuje v tvem mozku. Vysetreni je bezbolestive, akorat me po aplikaci kontrastni latky bylo mirne nevolno. Vzhledem k tomu, ze ta latka je radioaktivni nedoporucuju absolvovat toto vysetreni prilis casto.
25. Červenec 2002 - 14:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Ullmann V. (anonym)
Podrobné a přesné údaje o scintigrafii jsou zde:http://www.sweb.cz/AstroNuklFyzika
3. Prosinec 2003 - 7:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina (anonym)
Rekla bych , ze vysetreni vyuzije schopnosti radioaktivnich latket a lepe zmapuje cevni system a mozkove komory, pripadne pohyb lymfy. Muze se take nahormadit v oblasti nejake poruchy. Co se podle toho da urcit, snad drobne zavady v prokrveni mozku, obnormality tvaru mozkovych komor, poruchy oddtoku mozkonmisniho moku atd. Pochopitelne tam nebudou tyto poruchy vsechny naraz, hleda se pouze jedna poruch, na kterou je podezreni.Mne se metody nuklearni mediciny zdaji dost presne, z kontrastu se mi zle nedela a hlavni vyhoda, ale to se vztahuje jen na nasi nemocnici, primar scintigrafie se rozhodl, ze vsichni pacienti schopni vnimat, budou seznameni s tim co metoda prinesla za vysledek. Voli opatrne slova a rozhodne nikomu nebere nadeji, ale rika vse otevrene, coz je skvele, oproti nekterych vysetrenim na CT, kde maji pocit, ze pacient stejne nic nepochopi, takze ho poslou za jeho lekarem. Da se to modifikovat jen tim, ze jim reknete, aby Vam dali popis s sebou, takze ho vrazi do obalky( at je nalez O.K. nebo ne)prelepi peclive orazitkuji a poslu Vas na cesty. Pokud mohu radit, pokud jste obalku otevreli a otevira ji temer kazdy, neblabolte pak proboha, nic o tom, jak byla spatne zalepena a prakticky se ve Vasich rukach "temer sama" otevrela. Normalni lekar pocita s tim, ze urcite , pomerne vysoke procento pacientu si obalku otevre a precte, takze se nenamahejte, rozhodne nejste sami.:-) Jen si rozmyslete, jesti to skutecne chcete vedet, nebo Vam bude prijemnejsi, kdyz Vam to vysvetli potom lekar.
16. Duben 2004 - 16:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Katerina (anonym)
Co me ceka pri vysetreni celotelove scintigrafie skeletu se zamerenim na SI skl.
31. Květen 2004 - 15:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Žaneta Kasáková (anonym)
Mám dotaz, jaká onemocnění se dají zjistit tímto vyšetřením. Mám bolesti v oblasti bederní páteře - rehabilitace občas pomůže, ale radši mě posílají ještě na toto vyšetření.
25. Duben 2005 - 23:42
Obrázek uživatele Návštěvník
webmaster (anonym)
Předmět: scintigrafie mozku Autor: Pavla Datum: 7.12. 2004 1:08:19 Dobrý den,zajímalo by mne zda se dá udělat vyšetření mozku scintigrafickou metodou i v případě poúrazových stavů kdy proběhlo iněkolik operací? Co se dá všechno zjistit? děkuji Předmět: scintigrafie mozku Autor: dědek Datum: 7.12. 2004 10:07:26 Scintigrafie vyšetřuje tkáně radioaktivním značkovačem. Tím se dá vyšetřit tkáň v celém svém průřezu. Při nějakých závadách se látka vychytává ve zvýšené míře nebo naopak. Zřejmě po úrazu mozku jde o to zjistit, jestli nedošlo k poškození tkáně, jinými metodami nezjistitelnými. (třeba ložisko poúrazové epilepsie).
15. Červen 2005 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
webmaster (anonym)
Předmět: Scintigrafie štítné žlázy Autor: Alena Datum: 15.6. 2005 7:08:44 Dobrý den, už přes rok se léčím na chronickou thyreoiditidu t.j. chronický zánět štítné žlázy a zároveň mám činnost štítné žlázy sníženou. Protože se mi štítná žláza podle posledního vyšetření na sonu zvětšila a mám pod levým lalokem i nějaké uzliny, posílá mě má doktorka na scintigrafii. Bohužel ale nevím o jaké vyšetření se vůbec jedná a o co vlastně jde. Ráda bych se proto zeptala, jestli někdo máte s tímto vyšetřením nějaké zkušenosti a jak se vlasně provádí. Dík. Předmět: Scintigrafie štítné žlázy Autor: diblík Datum: 15.6. 2005 8:21:52 domnívám se, že se do žíly vstříkne radioaktivně značený jod, nebo jiná látky, která se vychytává ve šítné žláze a nejvíce v místech, kde je zvýšená její funkce-uzly štítné žlázy se zvýšenou produkcí hormonů-udělá se pár snímečků a hotovo,doktor to vyhodnotí a navrhne další postup:o))
15. Červen 2005 - 11:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Kopecký (anonym)
Dobrý den, prosím, čeká mě scintigrafické vyšetření při bederních bolestech. Mohu prosím vědět, v čem spočívá toto vyšetření a co všechno na mých kostičkách odhalí? Děkuji Kopecký
16. Červenec 2005 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Růžena (anonym)
I mě čeká toto vyšetření a moje ošetřující lékařka říkala, že je to bezbolestné vyšetření. Prý dostanu nějakou injekci a poté /asi za 3 hod./ se jde na snímkování. Má se zjistit odvápění kostí.
23. Srpen 2005 - 23:34
Obrázek uživatele Návštěvník
ivana (anonym)
dobry den chtela bych se zeptat maminka jde nejake vysetreni radioaktivni se zaludkem jak to probiha?dekuji.
18. Červen 2008 - 14:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Ráda bych dostala informaci,zda před scintigrafií štítné žlázy je nutno vysadit lék Euthyrox a jestli ano,tak jak dlouho předem.Děkuji
24. Červenec 2008 - 9:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Adela (anonym)
Alena-Zavolej si přímo na pracoviště, kde to budou dělat, abys měla přesnou odpověď. Asi ne, podívej se do vyhledavače, co to je scintigrafie, možná to víš z fyziky. Neboj se ničeho. Dají ti kontrastní látku, aby se jim zobrazilo potřebné.
24. Červenec 2008 - 10:51

Přidat komentář

Reklama

Reklama