134 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Scientologická církev / sekta

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Co mi s tím? Co je to za sektu?
26. Březen 2009 - 2:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Je to sekta, která vznikla v padesátých letech ve Státech. Někde je registrovaná jako církev,někde je či byla zakázaná, někdy se tváří jako duchovno či parapsychologie. Ke svému šíření používá nejen dezinformaci, ale i řadu krycích metod a sofistikovaných útoků. O jejich metodách si můžeš přečíst nejen na zmiňovaném www.r-factor.cz, ale i na řadě dalších míst, např. www.sekty.cz, www.xenu.net, ...
26. Březen 2009 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaja (anonym)
dobře ji tak ,ti co vstoupil do sekty nejsou při smyslech je mi z těch lidí na blití
26. Březen 2009 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
jaja Často to není vina těch lidí, mohou být nemocní, nešťastní, depresivní a najednou se objeví někdo, kdo jim nabídne /zdánlivě z čiré lásky/ pomoc. A že vedoucí členové sekty jsou velmi dobří manipulátoři, to je snad známé.
26. Březen 2009 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
2 Jaja: "nejsou při smyslech" - máš i nemáš pravdu. Pokud je to zřejmé a někdo na to i tak skočí, tak plně souhlasím, jeho blbost. Ale scientologové jsou vynalézaví a pak ne vždy je to na první pohled zřejmé. A pozor, řada věcí, které oni na upoutání pozornosti dělají nejsou úplné blbosti. Prostě slouží k navázání kontaktu, případně propagaci méně zprofanovaných ochranný známek scientologie (Able, Applied Scholastic, Hubbard, ...). A když pak zažiješ něco dobrého, jsi náchylnější jim více věřit. A zde začíná opravdový problém. O těch manipulátorech plný souhlas. Proto jsem rád, že se český informační projekt www.R-FACTOR.cz zdárně rozběhl.
26. Březen 2009 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ty svině jsou známý taky jako Dianetické centrum. Pozor na ně, vymejvaj lidem mozky, jsou nebezpeční!!!!
26. Březen 2009 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jsou to naprosté hyeny, vrhaj se na lidi, kdo mají nějaký problém, neštěstí, slabost. Nezapomenu, jak řádili v Praze v roce 2002 při povodních. Nebohé postižené odchytávali na ulici a nabízeli jim psychologickou podporu. Udělali s nima pár technik opsaných z nějaké učebnice psychologie, a pak na to navazovali ty svoje bláboly. To už měly nebožáky zaháčkované v sektě a oškubali je o peníze od pojištovny.
26. Březen 2009 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladimír (anonym)
Podle mě,je to sekta se vším všudy!!!Mám bratra,ten je v jiné sektě.Je to člověk s vysokou školou.Psychiatři tvrdí,že většina lidí před vstupem do sekty(tedy před tím,než se nechají zmanipulovat),trpí nějakou,nebo nějakými osobnostními poruchami.Náboráři mají rádi studenty VŠ,protože je u nich předpoklad,že budou mít v budoucnu vysoké příjmy,o které se s nimi budou "dobrovolně" dělit.Jak jsem zjistil,navenek hezky se tvářící jistá jazyková škola,na svých webových stránkách děkuje R.Hubbardovi!Je to však méně čitelným písmem,navíc úplně dole,takže to jistě většina lidí přehlédne.
26. Březen 2009 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
No,to je fajn,ale přesto mi stále uniká jejich cíl,čeho chtějí dosáhnout?
27. Březen 2009 - 1:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Znalost odpovědi na tvou otázku by se mohla rovnat zlatému jackpotu století :)) Bohužel se to asi nedozvíme, ale můžeme na něco usuzovat podle konkrétních činů a akcí, které dělají. Pro poctivé hledání odpovědi by se mělo rozlišovat mezi propagandou (řečmi) a skutečnými činy, které se staly. Propaganda: Civilizace bez šílenství, bez zločinců a bez válek, kde schopní mohou prosperovat a poctiví lidé mohou mít práva a kde je člověk svobodný, aby mohl stoupat k vyšším výšinám. z knihy Scientologie 0-8) a pravděpodobně většina z nás by s takovýmto cílem mohla souhlasit. Problém této propagandy: taková civilizace nebude pro všechny. Pouze pro scientology a ty, kteří ji neodporují. Protože jeden z těžkých zločinů, podle Scientologie, je "veřejné odklánění se od scientologie". Když to uděláš bude na tebe vyvinuta represe. Takže zde máme jak "zločince", tak i stav, kdy tento člověk nebude moci prosperovat, protože bude cílem represe. Zdá se tedy, že tento cíl sám sebe vyvrací. Jiná propaganda: V knize "Základy myšlení" je scientologický cíl popsán takto: "umožnit člověku, aby žil lepší život podle vlastního uvážení a s ostatními a aby hrál lepší hru." A teď fakta: - Scientologie tají určité skutečnosti. - Absolvovat celou dostupnou Scientologii stojí ohromné peníze (až desítky milionů Kč) nebo člověk musí obětovat svůj život práci v této sektě. - Nejsou oficiálně známy a zveřejňovány výsledky Scientologie (finanční, počty členů, ...). A když jsou publikovány, tak neumožňují vidět souvislosti v delším časovém období. - Za použití "scientologické technologie" si účtují poplatky (okolo 10-15% z hrubého příjmu) - Ze Scientologie odchází i vysoce postavení funkcionáři, kteří jí dříve věřili. - Úspěšnost tohoto "nejrychleji rostoucího náboženství na světě" je v ČR mizerná. Za 20 let činnosti asi stovka nebo dvě věřících. Přitom se odhaduje, že nějakou scientologickou službu v ČR obdrželo asi 10000-15000 lidí. Ani v ČR nejsou zveřejňovány přesné informace, jen mlžení o jakýchsi příznivcích, ... Počkejme (tuším rok) na sčítání lidu. Uvidíme. - Jsou lidé, kteří odvádí Scientologii značné peníze (i z ČR odešlo 500.000 USD od jednoho dárce) a jsou s ní spokojeni. - Scientologie se snaží infiltrovat do té vrstvy společnosti, kde jsou peníze, skrze organizace, které na první pohled se Scientologií nemají nic společného (drogový program Narconon, jazyková škola LITE, doučování dětí BASIC, školení manažerů a obchodníků Business Success, personální poradenství PERFORMIA, software TIMEMAKER, ...). Takže "babo raď!" Osobně vidím silnou touhu po penězích a jejich koncentraci a snahu na informační monopol.
28. Březen 2009 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
honza (anonym)
hele a tohle jste četli? to je dost dobrý (z amerického Rolling Stonu) www.r-factor.cz/clanky/rolling-stone/Rolling-Stone-1.htm
2. Duben 2009 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladimír (anonym)
Jardo,souhlasím!S těmi "jazykovými" školami.Dozvědět se,že mému děcku někdo vnucuje vstup do těchto "jazykových" škol,byť by to byla ženská,vlastnoručně mu(jí) rozsekám držku!!!Už jsem měl "pohovor"s jedním představitelem SC,který mi vnucoval leták a "pomoc v boji s drogami".Ale co dělají státní úředníci!!!Slyšel jsem,že už se s tím jejich "programem proti drogám",serou i do základních škol!!!
2. Duben 2009 - 14:12
Obrázek uživatele Návštěvník
AnonCz (anonym)
http://anonymous-cr.ning.com/
5. Srpen 2009 - 3:34
Obrázek uživatele Návštěvník
milan_komon (anonym)
Pro ty čtenáře, kteří se nesetkali s pojmem Scientologie, zde je krátké představení. Scientologie je filosofická věda, která vznikla před asi 50 lety. Je to věda o životě a o člověku. Studiem poznatků a principů, které byly scientologií objeveny a prokázány, může člověk zlepšit svůj život a také život ostatních. Scientologie se snaží o prosazení rozumu a rozumných věcí ve všech oblastech života. Scientologie se nesnaží o převrat. Snaží se o zlepšení toho, co máme. Scientologie má několik společenských aktivit - v oblasti vzdělávání, v oblasti ochrany lidských práv, v oblasti protidrogové prevence a v oblasti socializace lidí ve výkonu trestu. Více se dozvíte na www.scientologie-info.cz
1. Listopad 2009 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
milan_komon (anonym)
Informace na stránce R-factoru vytváří a šíří Tomáš Páleník, zapřisáhlý bojovník proti scientologii, který se ale často nepodepisuje a inzeruje pod jinými jmény a přezdívkami, protože má dvě tváře. Účelem R-factoru není objektivní informovanost čtenářů, ale jejich matení a manipulace. To dokazuje příklad zmiňované Kaji Bordevich. Kdyby si totiž objektivně zjišťoval informace, tak by zjistil, že Kaja měla dlouhodobé duševní problémy a byla léčena na psychiatrii. Pokud by tedy měl zájem na zjištění pravdy, vydal by se tímto směrem. Možná to i ví, ale je mu to jedno. Stejně jako jeho přehlížení těch lidi, kterým se scientologie líbí a pomáhá jim. Čtenáři, kteří mají zájem o objektivní informace, co je scientologie a co dělá, doporučuji navštívit oficiální stránky www.scientologie-info.cz
1. Listopad 2009 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Scientologie je velice zajímavá, a proto ji studuje také řada lidí z jiných náboženství i ateisté. Je to proto, že Scientologie je velice tolerantní. Není založena na víře, ale podobně jako náboženství Asie na snaze o porozumění a chápání. Dnes je ve více než 160 zemích, v řadě zemí je vládou uznaná a námitky jsou jen ve dvou státech Evropy. Kritika a označení za sektu přichází často od příslušníků jiných církví vydávajících se za odborníky. Doporučuji stránky  www.scientologie-info.cz a video kanál http://www.scientology.org v 15 jazycích. Zajímavé je, že právě znalost Scientologie umožňuje člověku - mimo jiné - rozpoznat zdroje manipulace a být tak vůči nim částečně imunní. Scientologie učí dívat se na věci přímo a formovat si svůj vlastní názor, proto v Scientologii není člověk nucen věřit ničemu, co nechce přijmout.
2. Listopad 2009 - 5:12
Obrázek uživatele Návštěvník
ria (anonym)
blbost, že človek není nucen....já zažívám pulroku peklo s človékem, kterého dostali právě tihle šílenci, co si říkajá scientologové...lež, podvody, jsou na prvním místě jejich filozofie. protože jsem na něco přišla, začali mě manželovi školitelky pronásledovat až tak, že mě společne i s ním udávají na policii a podávají na mě jedno trestní oznámení za druhým...kvůli smskám a mailum a podobným srandám...jsou to šílenci a chytají alkholiky a narkomany a tahají z nich peníze. a ožebračují celé rodiny. jsou to primitivní hajzlové.
21. Prosinec 2009 - 22:30
Obrázek uživatele Návštěvník
souhlas (anonym)
Jsou to hajzlové hrozný, ale ne primitivní, mají ten systém propracovaný. Jinak též známí pod názvem Dianetické centrum.
22. Prosinec 2009 - 0:15
Obrázek uživatele Návštěvník
jo (anonym)
no, primitivní jsou v tom smyslu, že už jen to samotné jejich naprogramování jsou schopni snášet...ale to jsou ti úplně nejníž...ti nahoře určite primitivní nejsou...to jsou extra vychcálkové...dokonce jsem našla článek o tom, že zakladatel hubard byl puvodne satanista...takže se ani nedivím, že manžel doma vypaluje černé satanské svíčky a vykuřuje byt nejakými bylinami...je to horor, nikomu nepřeju... a udává mě a je to celkkem někdo jiný, ze dne na den...je naprogramovaný...věřím tomu...zmeditovaný na doraz, v tranze... co dělat s takovými? léčil se na psychiatrii a najednou přestal...oni totiž scient. zakazují členům psychiatrii a léky... je to hrozné
22. Prosinec 2009 - 10:26
Obrázek uživatele Návštěvník
antizmrd (anonym)
jsou extrémě nebezpeční právě proto, že se to na první ale ani na druhý ani třetí pohled často nepozná a snadno si získají důvěru ne zcela sebevědomých lidí, kteří se v dobrém domnívají, že už sami na něco nestačí, že potřebují s něčím pomoct (často i celé firmy) a pak se zaháčkují do všelijakých bohulibých školení a pak je už často i nesnadné si přiznat, že to za ty peníze vůbec nestojí - navíc ty jejich praktiky opravdu vypadají smysluplně a také i fungují, protože prohnaná svině v hezkém obleku s příjemným vystupováním má vždycky navrch před slušným člověkem, který nemá často takovou schopnost oblbovat, bohužel - to je celý princip
6. Březen 2010 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
VP (anonym)
Scientologická církev je především organizace, jejíž vedení zradilo její původní ideály a původní fungující technologii pomalu, ale jistě zabíjí a nutí své členy jednat v rozporu se svou integritou, což má za následek ono neslavné "vymytí mozku". Více na http://profant.wordpress.com
28. Květen 2010 - 8:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Bertha Felicie (anonym)
Bertha Felicie Sophie von Suttner Baronka Bertha Sophia Felicita Freifrau von Suttner rozená hraběnka Kinsky z Chynic a Tetova (9. června 1843 Praha – 21. června 1914 Vídeň) byla česko-rakouská radikální pacifistka, publicistka a spisovatelka. Varianty jejího jména jsou: Berta Suttner, Berta Kinská-Suttnerová, Berta Suttnerová, Berta ze Suttnerů. V roce 1905 se stala první ženou, jíž byla udělena Nobelova cena za mír. Bertha Felicie Sophie von Suttner Baronka Bertha Felicie Sophie von Suttner (9 června 1843 – 21 června 1914), narozená jako hraběnka Kinská v Praze, po smrti svého otce polního maršála a na straně matky vnučka kapitána jezdectva, byla vychována matkou pod ochranou poručníka, který byl členem Rakouského dvora. Byla produktem šlechtické společnosti, jejíž vojenské tradice pro první polovinu života přijala bez námitek a důrazně odmítala pro druhou polovinu života. Jako dívka a dospělá Bertha studovala jazyky a hudbu (jeden čas usilovala o operní kariéru), dychtivě četla, a užívala si aktivně společenského života obohacovaného cestováním. Její otec, František Michael, hrabě Kinský, kterému bylo mu tehdy už 75 let, zemřel několik měsíců před jejím narozením, Vyrůstala v Praze a v Brně, jen s matkou Sofií Wilhelminou, rozenou von Körner. Finančně nebyly příliš dobře zajištěny, otec František Josef hrabě Kinský byl jedním ze šesti synů Františka Ferdinanda Kinského, z nichž nejstarší převzal rodinné statky a zámek v Chlumci. Ostatní bratři byli vojáky, vesměs veliteli pluků. Bertě se sice dostalo výborného vzdělání, hovořila a psala více než pěti jazyky a na přání matky studovala zpěv, ale to všechno jí existenci nezajistilo.Bohatě vdát se jí také nepodařilo, měla ostatně velkou smůlu. Například: zasnoubil se s ní princ Adolf Wittgenstein, který se věnoval profesionálně opernímu zpěvu. Ihned po zasnoubení musel odjet do New Yorku, kde měl angažmá u Metropolitní opery. Odjel, aby vše připravil na svatbu, Berta měla přijet za ním. Jenže Wittgenstein cest
16. Červenec 2010 - 6:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Bertha Felicie (anonym)
http://spolecnostbertysuttnerove.sweb.cz/zivotopis-berty-suttnerove.html Baronka Bertha Sophia Felicita Freifrau von Suttner rozená hraběnka Kinsky z Chynic a Tetova (9. června 1843 Praha – 21. června 1914 Vídeň) byla česko-rakouská radikální pacifistka, publicistka a spisovatelka. Varianty jejího jména jsou: Berta Suttner, Berta Kinská-Suttnerová, Berta Suttnerová, Berta ze Suttnerů. V roce 1905 se stala první ženou, jíž byla udělena Nobelova cena za mír.
16. Červenec 2010 - 6:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Ignác Jasný (anonym)
Aféra kolem pronájmu letadel JAS 39 Gripen: (Ukázka masívní korupce, nepadl jediný trest) http://spolecnostbertysuttnerove.sweb.cz/kauza-gripen-fakta-vse-o-korupcni-kauze-armada-spolecnost-berty-suttnerove.html
16. Červenec 2010 - 6:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Výrobci Zbraní (anonym)
Výrobci Zbraní Prodávat zbraně je velice výnosný obchod. Zkuste se podívat na to kolik jen Česká republika utratila peněz za zbraně. A co ještě lépe, zbraně jsou něco speciálního. Podmínky nákupu zbraní se utajují, nebo se dělají tajnosti s tím kolik zbraní se koupilo, nebo se utajují informace o provedení nakoupených zbraní. Vše kolem zbraní může být pod záminkou bezpečností nějakým způsoběm úplně nebo částečně utajováno, nebo zveřejněno s určitým zpožděním. Politici, jejichž jedinou motivací pro koupi úplně zbytečných zbraní, jsou většinou jen tučné úplatky prohlašují do médií hlasitě, že "Je strašně důležité myslet na obranu." Na první pohled to vypadá docela logicky. Bohužel, ale jen na první pohled. Všichni daňoví poplatníci zaplatí za něco co nepotřebují. Utratili jsme miliardy na Gripeny a Pandury, ale není na platy učitelů, na pomoc lidem, kterým záplavy zaplavili jejich domovy. Počet zubních lékařů opouštějících vysoké školy je nedostatečný, a to zejména proto, že jejich výuka je drahá a stát nemá dost peněz na vyškolení dostatečného počtu zubních lékařů. Řada lidí má problém se stavem svých zubů, čekací doba na ošetření u zubního lékaře se stále prodlužuje. Na Gripeny a Pandury se ale desítky a stovky miliard našly. Naše armáda bojuje v tisíce kilometrů vzdáleném Afganistánu, zemědělci v Afganistánu pěstují opium, které zabíjí miliony narkomanů. Armáda hlídá opiové pole a potřebuje zbraně za desítky miliard. Nemáme na výuku zubařů, nemáme na platy učitelů, naše děti neučí nejlepší lidé, protože jako učitelé neuživí své rodiny dost dobře. Snížili jsme nároky na vzdělání učitelů. Máme ale na nákup zbraní za miliardy. Tak je to s výrobci zbraní a politiky. Politici ale mají peníze na to, aby své děti posílali do elitních souromých škol, kde se platí školné, na které se našli peníze z úplatků. Oni na to mají, obyčejný daňový poplatník na to obyčejně nemá.
16. Červenec 2010 - 6:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Ištván Schutryh (anonym)
28. 3. 2009 uplyne rok od...http://spolecnostbertysuttnerove.sweb.cz/zivotopis-berty-suttnerove.html Baronka Bertha Sophia Felicita Freifrau von Suttner rozená hraběnka Kinsky z Chynic a Tetova (9. června 1843 Praha – 21. června 1914 Vídeň) byla česko-rakouská radikální pacifistka, publicistka a spisovatelka. Varianty jejího jména jsou: Berta Suttner, Berta Kinská-Suttnerová, Berta Suttnerová, Berta ze Suttnerů. V roce 1905 se stala první ženou, jíž byla udělena Nobelova cena za mír.
5. Srpen 2010 - 17:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Vít Profant (anonym)
Byl jsem v Scientologické církvi několik let a nakonec to tam fakt nešlo. Scientologie mě pořád zajímá, ale do církve už bych nešel. Víc najdete na http://profant.wordpress.com/
13. Srpen 2010 - 12:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Janet (anonym)
Pro ty čtenáře, kteří se...Jestli u nich taky náhodou nejsi. Je to sekta.
25. Říjen 2010 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
agent CIA (anonym)
Já sem agent CIA, sem nebezpečnej a strašně zlej, čím víc sem zlej, tím líp se placenej. Zdravím všechny chudáky, co si tu léčí osobní frustrace pomlouváním Scientologické církve. Jeďte k moři chlapi, dejte si leháro, Metaxu a vykašlete se na to.
22. Listopad 2010 - 4:55
Obrázek uživatele Návštěvník
hmm hmm (anonym)
Já sem agent CIA, sem...čím víc seš zlejší, tím líp seš placenější?
22. Listopad 2010 - 7:09

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama