20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

šaty na pohřeb

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
smutná (anonym)
Prosím, poraďte - jsou vhodné na pohřeb černé šaty na ramínka? Je společensky přípustné mít holá ramena? Pohřeb není v kostele, jen ve smuteční aule a nejsem přímá příbuzná. Jde mi o to, že jsem nízkotlaká a při velkém vedru nebo vydýchaném vzduchu při větším počtu lidí omdlévám.
2. Červenec 2009 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Myslím,že by to nevadilo.Můžete si i přes ramena hodit černý týl.
7. Červenec 2009 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Líza (anonym)
Dnes jsem byla na pohřbu kolegovi v největší pražské obřadní síni-ve Strašnicích. Mohu říci, že mne překvapilo, co žen tam bylo v letních, lehkých černých šatkách na ramínka, ramena i záda holé. Zřejmě je to bráno, jako normální. Hlavně, že se klidně a slušně člověk chová. Ale na jedné straně venku je vedro, ale v obřadní síni chladno.
7. Červenec 2009 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
smutná (anonym)
Tak než téma naskočilo do placu, tak už je dávno po pohřbu. Nakonec jsem to řešila tak, že jsem si vzala přes ramena černý krajkový šál. A zbytečně jsem si dělala starosti - bylo tam spousta žen nejen v černých šatech na ramínka bez šálu, ale i v květovaných šatech. Ono když zemře mladý člověk, tak i ten smutek může být barevný. Každopádně děkuji za příspěvky.
8. Červenec 2009 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Já myslím, že to můžeš mít i do penálu!!Tam už to nikomu vadit nebude!!
8. Červenec 2009 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Na pohřbu mojí matky byli lidé oblečení od černého kvádra až po rifle a svetr. Dnes už neplatí žádné předpisy.
11. Červenec 2009 - 14:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
V pondeli se kona pohreb me babicky, jdu i s pritelem a on si vezme cerny oblek, ja uz nemam na zkracovani kalhot cas, tak jsem si rekla, ze bych sla v cernych legynach a nejake cerne tunice, nebo jeste druha verze je, ze bych si vzala cernou halenku, cerne latkove elegantni sortky, cerne silonky a cerne lodicy. Je to tak spravne??
6. Srpen 2010 - 21:35
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Na pohrbu to fakt nikdo neresi, byla jsem na vice a ani cerna barva neni podminkou. proste se oblect tak, aby to nikoho nepoburovalo - ne minisukni nebo sortky pod zadek.
6. Srpen 2010 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Bzunislav Dutý (anonym)
měl jsem na pohřbu červeného kulicha a černé trenýrky, na nohou gumovky, nikdo to to neřešil, já také ne, prý to je móda,
6. Srpen 2010 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jenda (anonym)
Netvrdil bych, že oblečení nikdo na pohřbu neřeší! V roce 2008 se zabil spolužák na motorce a kluk v tmavě hnedých riflích, černém tričku a černé pěkné letní bundě (bylo zimní počasí) a celočerné tenisky byl pak ve třídě velmi napadán až šikanován za toto oblečení. Jiný spolužák, který měl černé kapsáče s nevkusně narvanými kapsami a černou mikinu s barevným vzorem a tmavou (ne černou) kšiltovku se vzorem však kritizován nebyl, tak nevím jestli to nebylo spíše osobní nenávist k němu ale nerad bych tak také dopadl neboť přišel o život druhý spolužák (spadl pod vlak) a spolužáci se kterými jsem mluvil si oblěkají buď oblek s bílou košilí a černou kravatou nebo oblek s černou košilí bez kravaty nebo jen černé tričko pod oblek a jeden prý dokonce rifle (nevím jaké barvy) a koženou bundu, tak jsem vedle. Černou kravatu ani košili nemám, takže si pravděpodobně pod oblek vezmu bílou košili bez kravaty a budu doufat, že nebudu napadán spolužáky, že nemám kravatu nebo něco podobného zvažoval jsem i vzít si sebou černé tričko a v případě, že bych před obřadem zjistil, že ta bílá košile bez kravaty není vhodná si pod sako oblékl v autě to tričko. Jeden spolužák mi sice řekl, že to není módní přehlídka ať si hlavně vezmu ČERNÝ sako a hlavně přijdu. Sako, Sako a kalhoty, které mám jsou sice světlejší než jeho černá podšívka nebo porovnání s černým nepranym bavlněným tričkem a na plese jsem měl sako v barvě jako naprostá většina ostatních a tmavší tam byli snad jen tři v celém sále, tak doufám, že je dost černé. Jsem už rok po škole a toho spolužáka ani naprostou většinu ostatních jsem osobně neviděl, tak doufám, že to proběhne v klidu a nebude nikdo ten oděv řešit jako minule. Třída byla složena z docela zvláštních lidí.
16. Září 2010 - 1:59
Obrázek uživatele Návštěvník
pepa KOZINA (anonym)
na pohřbu Koziny taky neměli všichni černé hadry , kde by na to vzali.Blízký pozůstaký jako stará Kozinová nebo Lomikar měli černé hadry, ale psohlavci měli jen černé pásky na kožichu
6. Listopad 2010 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Tak to je úlet. Časák jen o pohřbech a kremacích. To si musím koupit :-) http://www.funeralq.cz/archive/funeral-quartal-3-42010
25. Únor 2011 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Manželka mně vynadala, že jsem si koupil černý klobouk. Já jsem to udělal proto, kdyby někdo z nás dvou umřel, že už bych měl klobouk i na funus.
25. Únor 2011 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
zdeňka (anonym)
Poraďte,jaké je vhodné oblečení na pohřeb známemu.
13. Červenec 2011 - 16:53
Obrázek uživatele Návštěvník
... (anonym)
Poraďte,jaké je vhodné...žila jsi dosud mimo civilizaci?
13. Červenec 2011 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Poraďte,jaké je vhodné...Cokoliv,normální slušné oblečení.Jen bych se vyhnula jasným zářivým barvám,spíš něco tlumeného
13. Červenec 2011 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
JáJa (anonym)
Tmavé, nemusí být černé, třeba tmavě modré, šedé... Elegantní, ne džíny, tílka na ramínka... Jestli znáš google, najdeš tam spoustu rad.
13. Červenec 2011 - 19:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Nána (anonym)
žila jsi dosud mimo...Ne ona, to Vy. Pokud dobře čtu, tazatelka si přála, aby jí lidé radili, ne aby ji hulváti uráželi.
25. Březen 2012 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Dobrý den, chci se jen podělit o tom, jak to nyní probíhá v Liberci. Zajímavý článek přístup pohřební služby Likrem zde likrem.blogspot.cz.
30. Květen 2014 - 15:17

Přidat komentář

Reklama

Reklama