15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Sankalpa

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Regina (anonym)
Používáte někdo metodu sankalpy?Jestli ano,tak s jakým výsledkem?
21. Listopad 2006 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Zwetta (anonym)
Co je to? :-)
22. Listopad 2006 - 8:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Regina (anonym)
Je to něco jako autosugesce.Příkaz,ktrý se zadává podvědomí,nejlépe těsně před usnutím.
22. Listopad 2006 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanesa (anonym)
Zda to byla sankalpa, to nevím, ale dělala jsem ráno po probuzení a večer před usnutím toto: Zvolila jsem si max 6 pozitivních myšlenek, po vyslovení v duchu jsem palcem ruky nakreslila na čele (oblast třetího oka) dvě krátké čáry (směr zdola nahoru), čímž jsem tyto myšlenky zafixovala do podvědomí. Údajně po měsíci až dvou mělo dojít k uskutečnění toho, co jsem si říkala. Já mám tedy takovou zkušenost, že to trvalo déle, asi půl roku, ale výsledek stojí za to! Za svou trpělivost jsem byla odměněna. A abych nemluvila jen abstraktně, prozradím, že jednou z těchto větiček byla tato: "Přijímám svého manžela takového jaký je, se všemi klady i zápory." A stalo se. Prostě ho tak opravdu přijímám. A nyní si říkám už jenom jednu větičku, ale tu neprozradím. :)
22. Listopad 2006 - 19:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
jakou
22. Listopad 2006 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
možná chce bejby
22. Listopad 2006 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Sankalpa je,ze si tesne pred usnutim,spise uz pri usinani opakujete prani.Ale ne stylem preji si aby se stalo...,ale chci to a to.Pry se to splni treba tim,ze podvedomi v nas nastartuje,jak si to splnit.Vzpomeneme si na informaci,kterou v sobe nosime aniz bychom si ji pamatovali.Neumim to asi dobre popsat,Ale urcite sankalpa neni co pise Vanesa.
22. Listopad 2006 - 23:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Priklad jedne pani s nemocnym psem.Pouzila sankalpu a ac byla uz postarsi,vzpomnela si,ze jako mlada byla predstavena nejakemu Mvdr z Ceskeho brodu,o kterem se pozdeji psalo jako o odbornikovi.Pry po 3 dnech pouzivani sankalpy ji tato myslenka nedala a ona se rozjela za tim psim doktorem.Jeji prani se splnilo,psa uzdravil,ac to jini nedokazali.Jako prukopnik nejake nove lecby ji vyzkousel a vyslo to.Takze to asi ma fungovat tak,ze Vam Vas vlastni mozek vystoura v zapadlych vedomostech reseni.
22. Listopad 2006 - 23:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanesa (anonym)
"Sankalpa - dalo by se přeložit ze sánskrtu jako záměr, rozhodnutí, přání, tužba. Je to stará jogínská praktika. Metodika sankalpy je prostá. Zjistěte, co je vaším největším přáním (tužbou), případně jaký máte problém (nevyřešenou otázku). Naformulujte si tuto formulku a alespoň třikrát denně si ji v duchu opakujte jako poslední aktivní myšlenku před spaním, před usnutím. Opakuje se také ráno čerstvě po procitnutí, jako první myšlenka. Event. můžete si ji připomínat i během dne. Velice rozhodně a přesvědčivě si ji opakujte. Toť vše. Jak funguje něco tak malého, tak skrytého, tak nenamáhavého? Když usneme, jistá část našeho vědomí vypne. Špička vědomí nad hladinou našeho vědomí usne, ale obrovská část pokračuje a aktivitě dál. Je jen věcí vnějšího popisu, řekneme-li západním jazykem "podvědomí" nebo "čitta šakti" jazykem východu. Rozhodující je, že něco v naší mysli je činné i ve spánku, a to činné velmi čile, jak vidíme z divotvorných fresek našich snů. A teď to hlavní. Síla, která v nás za spánku funguje, má k dispozici nesmírné informační bohatství. Těží z ohromné vědomostní jímky, kterou je naše paměť. Bdělý intelekt z ní zná jenom části, tato síla dosáhne až do dna. Má přístup ke všem dávno zavátým vjemům, které kdy paměť vůbec přijala. Trik sankalpy spočívá v tom, že tuto sílu lze alespoň částečně nasměrovat. Lze jí dát příkaz, aby pracovala pro nás. Tělo už usíná, podvědomí se chystá ujmout vlády a na poslední chvíli zachytí jasný signál. V tajemném podpalubí se rozbíhá jasný program. Nikdo o ničem neví, tělo spí. Pravidla hry Tato metoda nepředpokládá žádnou víru. Opatrně formulujte, neboť vše působí a člověk pak musí snášet následky vlastní nepřesnosti či nerozumu. Chyby lze dělat v tom, že si člověk vybere vhodné přání a nevhodně ho formuluje. V ničem jiném ne. Příklad: "Mladá žena si zvolila formulku: budu bdělá. Myslela ovšem "vnímavá, pozorná, buddhovsky bdělá". Zakrátko s údivem zjistila, že má poruchy spánku. Cosi ji celé noci budilo ze sna. Naštěstí byla dost chytrá a sankalpu si změnila. Formulka má být krátká, výstižná, pozitivně formulovaná (žádné ne, nic, ..), jednoznačná (bez možnosti jinak chápat) a důvěrná (nikomu ji neprozrazujeme). Nabízíme: Stávám se vyrovnanou * Jsem vyrovnaná * Přestávám kouřit * Jsem dobrou manželkou * .... Již přemýšlení o formulce pomáhá. Uvědomíte si sami sebe, své hodnocení, potřeby, cíle. Základním předpokladem je dát sankalpě místo a sílu. Nedůvěra oslabuje." Tak jsem stáhla z netu, co je sankalpa. Myslím, že to, co jsem dělala já, sankalpa je. :)
23. Listopad 2006 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Vanesa (anonym)
...a i když není, tak je to úplně jedno. Hlavně, že to funguje. :)
23. Listopad 2006 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Danda (anonym)
SANKALPU jsme užívali v jógovém cvičení při hluboké relaxaci. Je to přání dosáhnout něčeho pozitivního. Opakuje se stejné rozhodnutí jak píše Vanesa 3x. AŤ JSOU ŠŤASTNI VŠECHNY BYTOSTI
23. Listopad 2006 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
hvezdicka555 (anonym)
dobrý den...řekla bych, že je to Silvova metoda..."jinak"....ještě jinak řečeno..věř a víra tvá tě uzdraví. Ale nicméně, proč to nezkusit a žít v naději... Ale mám zkušenosti, že pokud jde o "něco", tak ani Silvovka nepomůže....bohužel. Tím, ale opravdu nechci nikomu brát šanci této "metodě" věřit. Koneckonců zkusit se má všechno..ahoj Hvězdička 555
30. Květen 2008 - 23:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Pokud o "něco" oprvdu jde, tak je možné, že výsledek narušíš vlastním myšlením v průběhu dne a to pak silvovka nestačí. Další možnost je, že by to narušilo plány určitých jiných sil a to ti taky nic nepomůže.
31. Květen 2008 - 8:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepina (anonym)
Sankalpa je vynikající, jen místo formulace krátké věty jak je doporučované ve výše uvedeném ¨postupu je mnohem lepší a účinnější obrazná představa toho co si člověk přeje.
26. Červen 2010 - 12:12

Přidat komentář

Reklama

Reklama