26 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

samovyšetřování děložního čípku

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
killie (anonym)
Přítelkyně by si chtěla provádět samovyšetřování čípku (nechuť chodit bez subjektivních potíží ke gynekologovi). Na internetu jsou zmínky o této metodě, ale vždy v cizím jazyce. Má někdo zkušenosti? Jak se provádí? Kde najdeme zobrazení zdravého čípku a čípku s počínajícími či již probíhajícími chorobnými změnami? Jde nám o odbornou dokumentaci.Dík.
2. Duben 2004 - 8:04
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
tak o tom teda nic nevím.Ty tam taky chodíš nerada?
3. Duben 2004 - 7:22
Obrázek uživatele Návštěvník
guro (anonym)
Hoci som chirurg, nepoviem ti o tomto spôsobe tzv. hrania sa na domáceho lekára. Je lepšie navšíviť gynekologa, ktorý spraví odborné vzšetrenie, vylúči na základe biochemických testou sepsu a potom môžeš byť aj ty kludná. Prajem ti ve?a štastia.
4. Duben 2004 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Joan (anonym)
Killie, posli link na cizokrajne stranky, zkusim to prelozit a napsat sem.
5. Duben 2004 - 10:51
Obrázek uživatele Návštěvník
killie (anonym)
Dík za nabídku.Např. www.emmagoldman.com/services/cervical/htm, nebo womenshealth.about.com/cs/vaginalhealth/ht/vaginalselfexam/htm, nebo www.ivf.com/vse.html. Úplně stačí ve zkrácené verzi, a všem ostatním díky za reakci a rada:samovyšetřování prsů taky není hraní si na domácího lékaře, je to o zdraví a zájmu o sebe.
6. Duben 2004 - 8:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Janina (anonym)
Pripada mi to jako naprosta blbost, lekari se to sahodlouze uci a ne kazdy gynekolog to umi a ja bych si jako mohla sama vysetrit delozni cipek? A jako co tim myslej? jako ze se ze me stane chobotnice, strcim si do sebe zrcadla a periskopovym mikroskopem budu cucet dovnitr, natru si ho reakcnim cinidlem a pak budu sledovat změny na sliznici? a co jako poznam?nebo si udelam samoster? a jak si budu moct byt jista, ze je ze spravneho mista?no heled, az to prelozite, hodte to sem!jsem neslirne zvedava, jakou novou metodu vymysleli!
9. Duben 2004 - 1:51
Obrázek uživatele Návštěvník
R.B. (anonym)
Delozni cipky bezne vysetruji svym masitym, mrstnym a plizivym jazykem :-)
10. Duben 2004 - 0:26
Obrázek uživatele Návštěvník
kilie (anonym)
Před časem jsme žádali o pomoc při hledání informací o samovyšetřování děložního čípku.Ohlas byl minimální, což překvapuje. Copak samovyšetřování prsou či varlat je něčím mimořádným? Nikoliv, je to jen dobrá prevence.Nevíme, proč by samovyšetřování čípku mělo být tabu, vždyť se také jedná o prevenci.Apelujeme tedy na vás, kdo má zkušenosti, napište. Díky.
2. Listopad 2004 - 8:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Agata (anonym)
To by mě zajímalo,co si myslíte,že si vyšetříte.Na čípku probíhají mikroskopické změny,které laik těžko zjistí.Proto se chodí na pravidelné preventivní prohlídky,aby se tyto změny včas odhalily,a daly se odstranit.Pokud si myslíš,že samovyšetření je dostačující nikdo ti to nebude vyvracet. Ale v tom případě si pročtěte téma konizace děložního čípku. Třeba změníte názor!!!
2. Listopad 2004 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Taky si myslím,že samovyšetřením nic nezjistím.Já si čípek nahmatám a to je tak všechno.Samovyšetření prsou je něco jiného.Jen my si nahmatáme bulku,která může znamenat rakovinu a stejně pádíme k doktorovi,který provede biopsii a zjistí,jak na tom jsme.Takže raději choďme preventivně na prohlídky,ať se něco nezanedbá.
2. Listopad 2004 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
radana (anonym)
Pokud vím, změny nejsou jen mikroskopické, ale viditelné pouhým okem.O tom třeba foto na www.e-medicina/gyn/html.Myslím, že chybí osvěta,metoda mi zajímá.Není někde odkaz na českém webu?
3. Listopad 2004 - 10:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivca (anonym)
Není pod pojeme samovyšetření myšleno spíš tohle: http://www.rodina.cz/clanek3775.htmNejedná se o vyšetření jako takové, ale o poznávání svého těla...
20. Prosinec 2004 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
dituška (anonym)
Už několik let samovyšetřování provádím, naučila mi to gynekoložka ve Švajcu.Mohu jen doporučit, díky tomu jsem předešla zřejmě těžké dysplasyi, vše se vyřešilo ambulantním zákrokem.Kdo neví, jak na to, přehledně dle mého je metoda na www.womenshealthspecialist.org,podsekce Self Help, podsekce Cevical Self Help.Mrkněte,zkuste a pak teprv kritizujte,vždyť jde o vaše zdraví.
16. Únor 2005 - 10:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana:-) (anonym)
čas věnovaný samostudiu bych si ušetřila a 5 min v ordinaci vytrpěla, hlavně, že by to bylo odborné vyšetření...jen dotaz, budete si doma dělat i stěry z čípku a vyhodnocovat?..pak před laiky fakt smekám, jste troufalí
17. Únor 2005 - 8:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
ACH JO, nečetli jste náhodou někdo někde jak si můžu podomácku spravit zuby?Díky :-)
17. Únor 2005 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana:-) (anonym)
a co domácí operace třeba slepého střeva a když budeme hoooodně šikovní, určitě by se zmákla třeba i lobotomie:-))))
17. Únor 2005 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
tereza (anonym)
Jano, promin, ale nejsi ty trochu na palici? Nebo takhle: vyšel ti někdy pozitivní stěr? Myslím si, že samovyšetření se dobrý doplněk návštěvy gynekologa, abys věděla, zda se v tvém těle nedějí nějaké změny. Když jdeš k zubaři tak si určitě taky koukáš v zrcátku na zuby... a když tě bolí, tak taky... myslím si, že je to to samé.
26. Srpen 2009 - 11:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Terezo, to teda není to samé, jsi normální? Na zubech přece poznáš nějaké změny jako kaz, zubní kámen... na čípku pohmatem poznáš leda tak h.... protože i gynekolog musí použít mikroskop. Takže si tam leda zak zaneseš nějakou infekci:-) nesrovnávej nesrovnatelné. Jano:-) souhlas stoprocentní!
26. Srpen 2009 - 11:56
Obrázek uživatele Návštěvník
5vydra (anonym)
Terezo, to teda není to...Koukám, že se tu před před lety objevil významný podnět k ochraně vlastního zdraví a jak bývá mezi "českými intelektuálky" zvykem, zapadl. Všem těmto geniálním pipinám, co samovyšetřování, aniž by měly sebemenší přehled, odsuzují, vzkazuji: samovyšetřování čípku již ve světě patří téměř k notorietě moderní ženy, provádí si ho drtivá většina myslících žen. Zdůrazňuji: NEJDE O TO SE LÉĆIT!!! Jde o to vědět, jak vypadám zdravá, jak poznat, že se tam uvnitř děje něco nepravého. Návštěva gyndaře jednou za rok je nezbytná, ale ne všemohoucí a spasitelná, navíc on nemá možnost porovnávat pohledem změny, ke kterým došlo v průběhu posledního měsíce, dvou měsíců, nezná vás a z předchozího vyšetření si nepamatuje, fotodokumentace se u většiny lékařu nevede. Jen já sama bezpečně poznám, že u mě došlo ke změně zabarvení, objevily se cystičky, že děložní hrdlo má jinou konzistenci. A pak fofrem k doktorovi a rovnou mu říci, v čem spatřuji změny. On už pak odborným vyšetřením zjistí, zda se jedná o chorobné změny či změny, kterým bude třeba jen věnovat zvýšenou pozornost, v drtivé většině pak změny nenaznačující nic závažného. Jde přitom o málo, samovyšetření není nic finančně nákladného ani fyzicky náročného. Obstarat si plastová gynekologická zrcadla ( stejná, jako má lékař při vyšetření) ...a to je všechno. Lampičku a zcátko snad doma máte. Naučit se při dodržení základní hygieny zrcadla zavést do pochvy, upozorňuji, že to nebolí a brzy získáte cvik, pak je roztáhnout, zafixovat, v zrcátku nalézt čípek, prohlédnout, zhodnotit a je to. Uplynuly maximálně dvě minuty. (Nejlepší poloha je samozřejmě vleže, zkuste se položit do obdobné polohy jako na gynekologickém křesle.) Již po řekněmě pěti akcích, doporučuji provádět pravidelně, nejlépe druhý třetí den po menzes, kdy je čípek nejklidnější, získáte přehled, jak vypadá právě ten můj čípek a co je na něm normální, běžné. K seznámení se s jeho zdravou podobou i změnám v průběhu cyklu doporučuji přečíst si www.beautifulcervix.com, ve fotogalerii pak galerii zachycující průběh cyklu u 25tileté ženy, ale nakonec i ty další. Takže čípku zdar, a jsem si jista, že se někdo připojí do diskuse. Ty, co ale chtějí psát stupidity, prosím, ať jdou na stránky určené právě pro ně a výlučně jen pro ně. Ahoj Vydra.
11. Listopad 2010 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
sandra (anonym)
Už jsem něco slyšela, ale že je to až tak snadné? Vyzkouším. Když si "odpustím" doktora, budu jen ráda. Samozřejmě ho nevynechám, ale budu určitě klidnější, když se budu hlídat. Sandra.
29. Červen 2012 - 12:31
Obrázek uživatele Návštěvník
sandra (anonym)
Paráda! Jednoduché, rychlé, zajímavé, poučné. I jsem si to tam nafotila, abych měla na příště s čím porovnávat. Díky moc za doporučení!!!!!!
30. Červen 2012 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Já (anonym)
Tak to by mě zajímalo, jak si zjistíte předrakovinové změny na čípku, když tohle zjistí jedině v laboratoři. Já jsem chodila na prohlídky pravidelně každý půl rok. Pořád dobré a najednou výsledky dost dost špatné, hned jsem musela na operaci. Nedovedu sipředstavit, jak vy sami zjistíte takové změny na děložním čípku, že poznáte, že se něco začíná dít, nebo děje, když to nepozná ani lékařka mikroskopem, ale dle výsledků z laboratoře (moje zkušenost).
4. Červenec 2012 - 18:00
Obrázek uživatele Návštěvník
aladina (anonym)
to není pravda, že jen v laboratoři, ta to potvrdí nebo vyvrátí. nejdůležitější je kolposkoie a pozorování!!!!!přečtěte si také gynweb.cz
9. Červenec 2012 - 13:53
Obrázek uživatele Návštěvník
kjsdfb (anonym)
to není pravda, že jen v...Laborka je nejspolehlivější.
9. Červenec 2012 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
Kde seženu zrcadla? V lékárně ani zdravotnických potřebách nejsou.
12. Červenec 2012 - 15:16

Přidat komentář