16 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Šamanismus

10. Září 2018 - 0:15

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel Švarc (anonym)
Šamanismus je cesta hledání a obnovování spirituální tradice, která byla odjakživa vlastní člověku. Je to metoda spojení se se sebou samým. Laskavé upozornění na skutečnost, že člověk je součástí světa a že vše, co ho obklopuje je naplněno silou nekonečna. Silou, která je stále živá. Silou, která klepe na dveře všem, kdo v bezpečí svého příbytku přešlapují na místě.Vkaždém společenství lidí býval vždy ten, kdo uměl zprostředkovat kontakt sjinými světy. Se světem přírodních sil, duchů i se světem mrtvých. Šaman „vidí ve tmě“ a díky této dovednosti je schopen vejít i tam, kam ostatní nemohou. Pomocí různých metod se vydával na cestu, aby našel pro lidi svého kmene pomoc. Šamani odpradávna používali buben jako most mezi světy. Jako prostředek průchodu branou do jiného stavu vědomí.Doba se změnila, ale šamanismus neztratil nic na své funkčnosti. zdroj: www.pristav69.cz
23. Září 2009 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Pavla Švarc (anonym)
Šamanismus neztratil nic na své funkčnosti, jen se převtělil a říká se mu teď homeopatie, geopatogenní zóny, diamatová voda a podobné bláboly.
23. Září 2009 - 18:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Pan Švarc je pěkný podvodník,umí hezky naslibovat,vzít desetitisíce a nic pro člověka neudělá jak slíbí.Hrabe na důvěřivosti lidí,kteří jsou ve snázích.
22. Březen 2013 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
To bude ono, teď jsi to rozhrábl.
22. Březen 2013 - 19:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Šamanismus neztratil nic na...Ano, šamanismus je i diamantová voda nebo homeopatie,ale to ho nesnižuje-spíše naopak. Meterialistický dogmantik ,člověk,který nepochopil, že máme dvě mozkové hemisféry a né jen jednu-tu racionální, však může mít problém s pochopením.
7. Květen 2013 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Candy (anonym)
Ano, šamanismus je i...Potvrzuji, je to podvodnik. Krime toho, ze nepomuze, ani nedodrzi slibenou castku za praci. Kdyz neplatite dal a dal, ani nebere telefon. Smutny pribeh.
26. Listopad 2015 - 17:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Ano, šamanismus je i...Kdyby jste si pánové alespoň ujasnili termity. To že se někteří moderní podvodníci ohánějí šamanismem nic neznamená. "Šamani" je označení léčitelů a kněží přírodních národů.
26. Listopad 2015 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
termite (anonym)
Kdyby jste si pánové...Tak abys nešlápnul do termitiště.
27. Listopad 2015 - 11:18
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Nejlepší šaman byl Dařbuján.
27. Listopad 2015 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Namaš (anonym)
Kdyby jste si pánové...Já bych si dovolil to upřesnit poněkud jinak. Podstata šamanismu není v tom, že to pochází od přírodních národů, ale že je to komunikace s duchy založená především na schopnosti posunout vědomí do jiného světa. Šamanský praktiky jsou založený na individuálním prožitku, nikoli na víře. Směřujou k řešení problémů v tomto světě a v tomto životě, ne k nějakým jiným nebo posmrtným životům, ne k nějakýmu poznávání boha nebo splynutí s absolutnem. Takže šamanismus, ač v trochu změněný podobě, má skutečně smysl i dneska, a věř nebo ne, i dnešní doba a moderní společnost má svoje šamany. Na druhou stranu, spojovat šamanismus s vykládáním karet nebo se směšnými podvůdky typu diamantová voda, jak se tady pokouší Pavel alias Michal, už mi přijde dost degradující. To už spíš zavání snahou oblíknout klasickou pouťovou ezoteriku do nějakýho zajímavýho kabátu, aby se lépe prodávala. Ať mi to vysvětlí, jestli se pletu.
27. Listopad 2015 - 20:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Pavel Švarce je pěknej gauner
27. Květen 2017 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Pavel Švarce je pěknej gauner
27. Květen 2017 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
rr (anonym)
Hebrejské slovo še?qec je použito výlučně na „nečistá“ zvířata, kdežto slovo šiq·quc? se používá hlavně na modly a modlářské praktiky. Jehova dal v době exodu Izraelitům pokyn, aby odhodili „ohavnosti“ a „egyptské hnojné modly“, ale někteří jednotlivci se tímto pokynem neřídili a tak znesvěcovali Boží jméno. (Ez 20:6–9) Cestou do Zaslíbené země izraelský národ procházel mezi pohanskými národy a vídal „jejich ohavnosti a jejich hnojné modly, dřevo a kámen, stříbro a zlato“. Izraelité dostali příkaz, že si takové modly mají „důkladně hnusit“ jako „něco zasvěceného zničení“ a rozhodně si je nemají brát do svého obydlí. (5Mo 29:16–18; 7:26) Mezi „ohavnosti“ patřili také Milkom neboli Molek i Kemoš a Aštoret — falešní bohové a bohyně těchto národů. (1Kr 11:5, 7; 2Kr 23:13) Když Izraelité provozovali takové modlářství, začali být i oni v Božích očích odpudiví, a pozdější zneuctění chrámu modlářskými předměty způsobilo, že Bůh se na izraelský národ rozlítil a tento národ byl nakonec zničen. (Jer 32:34, 35; Ez 7:20–22; Oz 9:10) Izraelité ‚sloužili dřevu a kameni‘, tím se dopouštěli ‚nemravného styku‘, duchovního smilstva, a připravili se tak o možnost komunikovat s Bohem. (Ez 20:30–32; srovnej Jer 13:27.)
28. Květen 2017 - 11:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Já bych si dovolil to...přesně,máš pravdu...lidi jsou stádo,a skočí na vše.
28. Květen 2017 - 16:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lide bdete! (anonym)
je to spiritizmus a zaklada se na neznalosti lidi
29. Květen 2017 - 13:30

Přidat komentář

Reklama

Reklama