9 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Šachy - královská hra

10. Září 2018 - 0:17

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Ottoborg (anonym)
Ahoj všem. Rád bych si s někým podiskutoval o šachové hře. Myslím si, že je to neobyčejná a velmi záživná hra, jako žádná jiná. Mám doma učebnice šachu pro samouky a na nich se zdokonaluji a studuju jednotlivé taktické elementy ve hře, kterými lze méně zkušené soupeře snadno přehrát a porazit je. Znám všech 13 koryfejů - velmistrů šachové hry. Prvním oficiálním mistrem světa se stal Wilhelm Steinitz. Po něm E.Lasker, pak J.R. Capablanca, A.Aljechin, M.Euwe, M.Bottvinnik, V.Smyslov, M.Tal, Tigran Petrosjan, Boris Spasskij, R.Fischer, Anatolij Karpov a Garri Kasparov. Hraju pravidelně šachy na playOK.com. Za svůj život jsem odehrál určitě desetitisíce partií jak proti počítači, tak proti živému soupeři, nebo po internetu. Zažil jsem v šachách všechno možné, co se zažít dá. Tahle hra je co do možností vytvořit spousty variant bezesporu nejrozmanitější. Fascinuje mě způsob hry a fascinují mě i figury, se kterými se hraje. Každá figura má v šachách něco ojedinělého. Třeba král je nejdůležitější figura, dáma nejsilnější, jezdec je jediná figura, která smí přeskakovat vlastní i soupeřovy figurky, pěšec je výjimečný tím, že jinak bere a jinak postupuje a střelec je vázan pouze na pole jedné barvy. Věž je jediná figura, která ovládá stejný počet polí v jakémkoli postavení na šachovnici... Jiné strategické hry, jako je dáma, nebo dvojitý mlýn, nejsou tak rozmanité a už vůbec se nedá v nich vytvořit tolik možných kombinací, jako v šachách. Proto hraju šachy velmi rád a když to jde, tak každý den. Mám ELO rating něco kolem 1200, čili 4. výkonnostní třída. Není to moc, přestože mě šachy nesmírně baví, hold líp hrát neumím :(... Nedávno jsem na internetu narazil na velmi pěknou šachovou soupravu Consul a taky jsem si ji objednal. Šachy se dají hrát v podstatě kdekoli. Jako samouk si přehrávám cvičné partie z učebnice třeba v létě ve stanu, nebo hraju partii sám se sebou, abych se zdokonalil. Šachy jsou opravdu velmi záživné a nesmírně mě přitahují. Žasnu nad partiemi G.Kasparova, který má dosud nejvyšší rating, fantastických 2841 bodů a je tedy nejlepším šachistou planety... Velmi rád také řeším šachové úlohy, v nichž jsou uměle vytvořené pozice a kde zadání zní např.: Bílý táhne a dá mat druhým tahem, nebo bílý na tahu remizuje...
16. Duben 2010 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Šachy jsou zajisté hra hodná králů - proto si nejsem jist, zda na tomto debilo-fóru, kterým doktorka.cz je, najdeš nějakou použitelnou odezvu.
17. Duben 2010 - 7:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj zrovna včera jsem o šachové hře přemýšlela-totiž napadlo mě že jednotlivé figury v té hře mají svoji úlohu a příběh.Mě baví hrát šachy ale nikdy jsem se to neučila ani nestudovala ale vždycky se mi podařilo nějakého chlapa takto porazit a to právě tím že neznám žádné-kombinace.Od šachů se taky dá naučit lecos pro život-kdyby byla figurka člověk mohli by jsme se ptát jaké jsou její záměry a proč dělá právě tyto nevratné tahy.Jinak diskuse na doktorce nemá dobrou úroven řeší se tu bohužel převážně základní věci slimáčků.Nevíte někdo o zajímavějších diskusích?
17. Duben 2010 - 10:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Hra zkušeného šachisty s partnerem, který umí je tahat figurami a nezná standardní postupy, může skutečně skončit jeho prohrou. A to proto, že šachista předvídá u protihráče určité tahy dopředu, kdežto protihráč amatér je nezná a proto je neprovede.
17. Duben 2010 - 14:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Ottoborg (anonym)
Ahoj Petře. No já jsem stejně spíš amatér, přestože to hraju opravdu se zápalem. Nikde ale není žádná diskuze o šachách, ani na Chatu.Lide.cz ne, tak jsem to proto zkusil tady na doktorce.cz. Nemysli si, že nevím, co je tento server zač a že sem lze připustit různá individua, která tu dělají bordel a kazí tak diskuze, ale to je nejspíš tím, že tento server je zastaralý a není možnost bloknout problémové uživatele a mazat vulgární příspěvky. Chtělo by to s tím něco udělat. Ahoj Jano. Je to tak jak říkáš. Šachy jsou jako život. Jednou jseš dole, jednou nahoře a jak tomu bývá v životě, za blbost se platí. Stačí nepatrná chybička a hroutí se celá partie.:)
18. Duben 2010 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Kaja (anonym)
Ahojte, od kolika jsou pro děti vhodné šachy? Kdy je vhodné začít? Našel jsem tento bezva článek: http://www.rehabilitace.info/zdravi-deti/sachy-davaji-detem-super-znalosti-do-zivota/ ale spíš bych chtěl rady od lidí co s tím mají zkušenosti..
23. Duben 2014 - 15:44
Obrázek uživatele Návštěvník
mestlmestl@sezn (anonym)
Ahoj všem. Rád bych si s...najdi si poblíž bidliště šachovej klub a chot tam nebo jezdi na open estli se chceš zlepšovat tak studuj korespondeční partie je to hlubší šach jedna partie může trvat měsíce nepřesnejš hrál rubinstein capablanca geller capablancu prostuduj od roku 1918 až 1924 to hráj nejlíp najdeš to na www.chessgames.com napíšeš tam jméno a rok a stáhni si ktomu jawa
18. Květen 2014 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
mestlmestl@sezn (anonym)
Ahoj všem. Rád bych si s...ještě ti dám neaký odkazy do google napiš novoborský šachový server dobrej server pro hrání je online arena sscr to taky napiš do google nejlepší je www.playchess.com tam je to placený nebo můžeš hrát jako host za darmo bez hodnocení online arena to samí na youtube napiš houdini vs rybka hra programů
18. Květen 2014 - 20:18

Přidat komentář

Reklama

Reklama