11 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Ručení na půjčku

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Mám dotaz a prosím o pomoc.Můj přítel kdysi ručil známému na půjčku,kterou si vzal na koupi a rekonstukci domu.Nyní dotyčný nesplácí,přepsal dům na manželku,se kterou se rozvedl a zmizel neznámo kam.Teď to chtějí splatit po mém příteli. Měsíční splátka činí 17 000,-Kč měsíčně,což přítel ani nevydělá.Zaplatil 2 splátky a na další už nemá.Přišli na něj exekutoři a chtějí mu zabavit auto a byt.Je tohle správný postup? Přece není možné,aby můj přítel vinou někoho takhle přišel o veškerý svůj majetek a ocitl se na ulici??? Přece nemůže být do smrti jen z životního minima,protože zbytek půjde na splátky.Pomozte mi prosím radou,zda existuje nějaké jiné řešení.Moc děkuji.Eva
7. Únor 2006 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Ručitel je od slova ručit... postup sice ne moc morální, leč správný. Bohužel.
7. Únor 2006 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Šarik (anonym)
Lépe ti odpoví tady: http://www.obcanske-poradny.cz/Nicméně bude platit jak mourovatý, protože dobrovolně převzal dluh za jiného. AŤ zkusí podat trestní oznánení na dlužníka.
7. Únor 2006 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
x-x (anonym)
Ty 2 splátky si měl raději schovat pro právníka. protože stejně nic nevyřešily a jedině právník ti poradí, jestli je možné se nějak dostat na ten dům. Na tom baráku by snad mohla být nějaká zástava. Samozuřejmě banka jde v první řadě po "snadnější" kořisti, což je ručitel. Možná to zkusit a zajít tam a domluvit se na společném postupu, mělo by to být i v jejich zájmu, pokud je jasné, že přítel stejně nemá finance. Důležité je vědět, kolik jěště zbývá zaplatit atd. A přítel je osel, že si ručení nějak nepojistil.
7. Únor 2006 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Přítel se ptal už kde všude a bylo mu řečenö,že to musí nejprve zaplatit a posléze to může vymáhat pomocí občanskoprávního soudu po bývalé manželce,protože ona ten dům užívá.Pořád se mi to ale nějak nezdá.
7. Únor 2006 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Osel teda je,ale pozdě bycha honiti,už je to 3 roky,co se nechal doslova ukecat k tomu ručení.
7. Únor 2006 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Pitrs (anonym)
At pritel v kazdem pripade dava bance (nebo subjektu, kteremu diky "priteli" dluzi) najevo svou vuli vzniklou situaci resit. Banky pristupuji ke vstricne jednajicimu dluznikovi uplne jinak, nez k tomu, kdo dela mrtveho brouka.Vzhledem k tomu, ze u vas uz ale byli exekutori, je uz asi nemate moc casu. Jak tady uz nekdo zminoval, obratil bych se ne pomoc k lidem, kteri podobny problem pomahali resit uz 100x a vi, co a jak.Hodne stesti. Je to nezavidenihodna situace, ze se diky neci neserioznosti muze nevinny clovek dostat do existencnich potizi. Na druhou stranu, nikdo ho nenutil ruceni podepsat... Je to riziko.
8. Únor 2006 - 10:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Moc děkuji všem za reakce a odpovědi.Opravdu se mi to zdá postavené na hlavu. Věřím,že přítel bude nadosmrti splácet něčí dluhy,s tím je smířen,bude žít ze životního minima,to už taky skousl.Ale že se ocitne na ulici jako bezdomovec,že mu vezmou byt a auto,to je teda katastrofa.Jen proto,že podepsal ručení,nic neukradl,nic nemá a musí splácet.A to ještě platí výživné na syna. Tahle bezvýchodná situace ho úplně psychicky položila a ani bych se nedivila,kdyby si dobrovolně vzal život.
8. Únor 2006 - 13:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Ne- mravní hlíd (anonym)
Bohužel na malé dlužníky je metr nejpřísnější. Klidně z vás udělají bezdomovce a nemrknou okem. Taky jsem platil za jednoho chytráka ručitelský závazek a nepomohla mi ani svěcená voda. Dlužník se mi chechtal do ksichtu, viděl jak se mnou cloumá vztek a čekal až na něj použiju fyzické násilí. Doslova žadonil o podržce. Jenže to bych byl já zločinec a on oběť. Pomohl mi zaměstnanecký bezúročný úvěr. Jinak nebyla šance to dosmrti zaplatit. Dlužník nic nemá, nemá příbuzně, všechno pro gembleroval a celkem dluží asi 10 milionú. Ručitelé platí a dlužník je v pohodě.Ukradněte bance 100 tisíc a máte problém, ukradněte bance 100 milionú a má problém banka.
8. Únor 2006 - 16:27
Obrázek uživatele Návštěvník
gladiator (anonym)
Milá Evo,ručitel je povinen plnit místo dlužníka, pokud ale nemůže plnit dlužník. Nejprve by se penize mely vymahat od dlužníka. Pokud se to nepovede, půjčku zaplaťte a pak vymáhejte po manželce zmizelého podvodníka.
21. Únor 2006 - 13:15

Přidat komentář

Reklama

Reklama