192 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Rozchod se Slovenskem

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Ela (anonym)
Uz je tomu mnoho let co se to stalo, ale me by zajimalo co si vetsina lidi mysli v teto dobe?
29. Srpen 2004 - 7:15
Obrázek uživatele Návštěvník
j. (anonym)
Tak já to beru jako bychom se nerozdělili. Stále se máme rádi.Když tam jedu, sice musím mít pas (teď sice stačí občanka, ale děti ještě musí mít pas), taky jiná měna, trochu problémy při posílání poštou, ... No, problémy navíc jsou, ale láska zůstává.
29. Srpen 2004 - 14:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Danny (anonym)
Já mám slováky a Slovensko jako takové moc ráda. Jen mě mrzí, jak se někteří slováci chovali na mistrovství světa v hokeji v květnu 2004. Možná to sem až tak nepatří, ale my jsme slovákům fandili neskutečně, a z jejich úst se na Čechy hnaly jen odporné narážky a nadávky. Totéž jsem zažila v Anglii jako au-pair. Když nás potkaly některé slovenky, chovaly se odporně, ve smyslu: Och bože, ty češky musí být všude. Přijde mi, že někteří občané SR pořád nemohou unést, že Česko se od toho "rozchodu" dostalo ve všem o něco dál. Na Slovensko ale nezanevřu.
5. Září 2004 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
češka (anonym)
Slováci na nás byli vždycky sprostí,patřím k těm,kdo uvítal,že jsme se rozdělili.Taky to tak u nich vypadá,letos jsme tam byli v lázních a všude je vidět,jak jsou v pr.... Když hnusnej Mečiar začal s tím odtržením,pro většinu z nich jsme byli zasraní čehůni.Nelituju je,co chtěli,to mají.Chtěli by být světoví a vůbec na to nemají.
5. Září 2004 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Slováci měli vždy pocit, že jsou jako národ ovládáni z Prahy a myslím si, že nikoliv neoprávněný. Přejme jim, aby se vydali svou cestou a své záležitosti si spravovali sami a nesli za ně zodpovědnost.
6. Září 2004 - 7:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Slovenka (anonym)
No ,na rozdeleni sa nepodielal len Meciar, ale rovnakou mierou pan Klaus, ktory je teraz vasim prezidentom a teda hlavou statu, co je trochu paradox, pretoze unsa Meciarova vlada padla a uz je tomu niekolko rokov.Samozrejme, existovali ludia na jednej i druhej strne, ktori boli rozdelenim potešeni, ale myslim, ze ich nebolo vela, rozdelenie nechceli SLOVACI!!!! ale sa na tom dohodlo Federalne zhromazdenie!!!!!No ano na to , co Slovaci urobili Cechom sa dlho spomina, no co naopak?? Taka nepodstatnost- akoze po rozdeleni na Majstrovstvach sveta v hokeji v A skupine ostalo iba Cesko, Slovensko si to muselo dlhou cestou vybojovat.Priznajte, s kolkymi vecmi to tak bolo.
25. Září 2004 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek (anonym)
No jo milá, zlatá, to jsi zvolila trochu špatný příklad, protože toto vycházelo z reality. Vem si kolik vzájemných zápasů Slovensko s náma v jedné řadě projelo, až se mluvilo o syndromu. Taktéž se zatím nemůžete pochlubit šňůrou olympiáda a několik mistrovských titulů za sebou. Ale poslední dobou jste již ve špičce.(Pravdou je, že jste měli po rozdělení skončit alespoň v B).Ale jinak zcela vážně k tématu: souhlasím s dědkem, nálady byly takové, že nemělo cenu společný stát držet. Některé požadavky vládnoucí elity (např. slovenští velvyslanci) nebyly nejspíš realizovatelné. a pokud má jedna strana pocit, že je v pozici mladšího bratra, ať ukáže co umí. A na druhou stranu, moc bych se nesmál, že jsou v p..., protože některé reformy, které u nich již začaly nás v budoucnu čekají taky, jen zatím z toho mají všechny strany strach a asi je pořád kde brát.
25. Září 2004 - 22:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Ben (anonym)
Ahoj Slovenka,mam Slovensko a tamni lidi moc rad, mozna mas i pravdu s tim, ze na neco jste doplaceli, na necem jste naopak zase vydelali behem federace, celkova bilance asi nebude pro Slovensko negativni. Ovsem musim se zastat Klause, ktery ma mimochodem manzelku Slovenku. To byl ten posledni, kdo chtel rozdeleni. Byla to vule slovenskeho naroda vyjadrena ve volbach, ktera vedla k rozdeleni. Zvolili jste si tehdy reprezentaci, ktera hovorila o vlastni zahranicni politice atd., coz uz neni spolecny stat. Nazor na vazbu mezi CR a SR se mesic od mesice posouval (jen na Slovensku) k rozvolneni statu. A Klaus to videl tak, ze nez nefunkcni stat, tak radsi pratelsky rozchod. Ilustraci toho, kdo to chtel, byly vatry a plna namesti po rozchodu na SLovensku a mlceni na ceskych namestich. Cesi to vetsinove nechteli, vcetne Klause. Ale v manzelstvi museji chtit byt oba, jinak to nejde.
26. Září 2004 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Není snad dnes už žádné tajemství, v jakém poměru se dělily v bývalém Československu finance mezi obě části republiky.Na Slovensku byla proto také uměle vytvořena řada výrobních odvětví, která svojí složitostí byla trochu v rozporu s naturelem Slováků - předběhla přirozený historický vývoj.Stačí připomenout zejména různé podniky Tesla. S jejich výrobky se snad setkal každý.Stávalo se pak, že třeba textilka začala vyrábět videomagnetofony...Rozchod republiky z naší strany připravil bleskově Benda, který se sice na televizních obrazovkách jevil vždy jako medvěd minutu po probuzení ze zimního spánku, ale zdání klame.Rozdělení bylo asi dobrým řešením, ačkoliv už tehdy neladilo s evropskými trendy, které se daly předpokládat.Třeba nás to ale ušetřilo pozdějších otevřených konfliktů - něco na způsob Palestina a Izrael v malém.Když už tenkrát házeli na náměstí po Havlovi vajíčka, těžko odhadnout, co by vzduchem létalo po pár letech.Já osobně jsem měla na Slovensku řadu známých. Jako lidi byli naprosto perfektní.....A všechno je to vždy o lidech.
26. Září 2004 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Můj přítel ČEHO (anonym)
Slováci nás vždycky jenom využili. Po válce jako nepřímí spojenci s Hitlerem se s námi spojili,aby na ně nepadly válečné zločiny a tedy i hrazení ztrát,za komunistů jsme jim tam narvali průmyslu,předtím tam pásli akorát ovce a dělali korbáčiky.Jak se vzpamatovali,najednou se chtěli osamostatnit.Ale moc nezvládají.Nemají ani na nová policejní auta-stačí se podívat na služební Lady:-)Vsadím se,že až padne na hubu EU,tak přilezou zase!Holt každej na ně má jinej názor
26. Září 2004 - 21:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Maja (anonym)
Neviem prečo tu všetci osierate Slovákov. Niečo je pravda, ale niečo len názory zaujatých Čechov voči Slovákom. Pamätám si, že po rozdelení to bolo u nás rovnako. Každí nadával na Čechov. Ale teraz je to inak, aspoň v okruhu mojich známych. Ale zdá sa mi, že Vy Slovákov nenávidíte z duše. Je hnusné, keď sa o nás vyjadrujete takto. To svedčí čosi o inteligencii väčšiny Čechov, česť výnimkám.Čo sa týka mňa osobne. Keď sme boli spoločný štát, nikto v zahraničí ani netušil, že existuje nejaké Slovensko... Ale Čechy poznali všetci. Ako hl. mesto sa všade spomínala len Praha, o Bratislave ani slovo. Všetky programy v TV boli takisto len v čestine.Slováci boli vždy utláčaní, takže dobre, že sme sa osamostanili!!! Čo sa týka toho, že polícia jazdí na Ladách je úplne nepodstatné!!! Hlavné, že máme v štáte väčší poriadok ako Vy, a nemusíme jazdiť na neviem akých fárach. Tak a teraz ma môžete zožrať aj s navijákom..., opäť česť výnimkám.
27. Září 2004 - 7:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek (anonym)
Milá Majo, Ty jsi svým příspěvkem nejlépe ukázala, proč jsme se rozdělili. S výjimkou příspěvku od "češky" a příspěvku před Tebou, zde žádné "osieranie" Slováků nebylo, každý jsme realisticky hodnotili stav. A teď si přečti po sobě ty výkřiky typu "inteligencia vatšiny Čechov" ap. Ty si můžeš směle s těmi dvěma pisateli podat ruku, jste totiž stejní. Ale v jedné věci máš plnou pravdu, cituji: "každý nadával na Čechov" - jo Vo tom to bylo. Až jste zjistili, že vás Mečiar a vládní garnitura zneužila, tak jste začali uvažovat reálně. Jinak se měj pěkně a jsi opět zvána na český server, ahoj.
27. Září 2004 - 8:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Ahoj všetkým diskutujúcim!Mrzí ma, že sú tu aj nepekné názory na Slovákov aj na Čechov. No ?udia sme rôzni, čo hlava to iný názor, iný postoj. Keby sme boli všetci rovnakí,asi by to tiež nebolo dobré.Ja mám Čechov rada, ale tiež mám s nimi aj zlé skúsenosti, takisto ako aj s rodnými Slovákmi. Naozaj je to všetko len a len o ?udoch.Ťažko je mi posúdiť, či bolo rozdelenie dobré a či zlé. Môj postoj k Čechom sa tým nezmenil. Mám blízku rodinu z Brna, stretávame sa málo, ale naše stretnutia sú o to srdečnejšie. Myslím si, že oproti iným národom, máme aj tú výhodu, že sa vieme medzi sebou bez problémov dorozumieť a každý môže hovoriť svojim materinským jazykom. Všetkým všetko dobré praje Mirka
27. Září 2004 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Rád bych podotkl k oblíbenému tvrzení čechů, že vybudovali na Slovensku průmyslové podniky toto: většina průmyslu tam byla vybudována ze strategických důvodů v zázemí při případném válečném konfliktu. Je z valné části těžký, to znamená- zbrojovky nedo fabriky co snadno mohou přejít na zbrojní výrobu. Tedy na tamní podmínky naprosto nevhodné podniky. Nakonec bylo vidět, že po převratu se s takovým průmyslem můžou akorát píchnout pod oko. Myslím, že Čechům za tento danajský dar děkují do dneška.
27. Září 2004 - 10:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek (anonym)
Pro dedka: no kdyby jim ty zbrojovky Havel a ostatní co měli v "hubě" zelenou ratolest míru (my zavřeme naše zbrojovky, amíci vzápětí taky a bude všeobjímající mír) nepozavírali, oni neztratily zakázky (na které samozřejmě skočili okamžitě jiní) možná to mohlo být o fous lepší. Měl jsem známé z těchto podniků a ani se těm vajíčkům na Havla moc nedivím.
27. Září 2004 - 16:32
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
To Petr: Souhlasím s tvým názorem, ale aby neztratili zakázky, to by se museli osamostatnit nejpozději do poloviny roku 1990, aby jim Praha do toho nekecala. Pak je tu otázka, jestli by v dlouhodobé perspektivě stačili vlastními silami technickému vývoji pro udržení tohoto průmyslu nebo museli se s někým spojit. A dále jestli by jim to NATO vůbec povolilo!?
27. Září 2004 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Instalatér (anonym)
Pro Čecha je Slovák jenom z hajzlu plovák!!!!
29. Září 2004 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Kočiš (anonym)
Pre Slováka je Čech ako piate koleso na voze!!!
29. Září 2004 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Já jsem sice češka,ale mám rodinu na Slovensku.Slováky jsem nikdy z ničeho nevinila a vinit nebudu.Jsem Moravačka a můj nároz je takový,že všechen ten bordel co je a ta nenávist pochází od Čecháčků.Jim se tam žije,za vše mají příplatky,prodavačka tam nebude dělat za minimální mzdu ,nakonec jsou tam chudáci atd.,je toho hodně.Tak abych to shrnula,jsme na tom stejně jak Slováci,jelikož Čecháčci jsou stát ve státě.
29. Září 2004 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Instalatér (anonym)
Milý Kočiši,trochu se ti to nerýmuje...Zkus něco lepšího
30. Září 2004 - 23:29
Obrázek uživatele Návštěvník
jouzef (anonym)
Dlho som si myslel, ze naozaj na Slovensku ludia viac chceli rozdelenie. Dnes som presvedceny, ze dokonca ludia v Cechach to chceli viac (konieckoncov, Vas prezident je muz cislo 1 pri rozdeleni). Na Slovensku sa hovorilo o konfederacii. Nezabudnem, ako ste sa k nam po rozdeleni chovali, nastastie teraz je to z oboch stran lepsie.Mozno hovorit o komplexoch z oboch stran. Jedno je vsak iste: Cech (nie Moravak!!) sa bude vzdy pokladat za nieco viac ako Slovak. (Odtial ten vtip o Kocisovi a Novakovi)
1. Říjen 2004 - 11:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jose (anonym)
ad: Myslím si, že oproti iným národom, máme aj tú výhodu, že sa vieme medzi sebou bez problémov dorozumieť a každý môže hovoriť svojim materinským jazykom. Co ma mrzi je to, ze v CR uz nie je ziaden vztah k slovenskej kulture a k slovenskemu jazyku ("pane, ja vam nerozumim"). kamaratovi uz odpovedali po anglicky, to je smutne. otazne je aky ste mali vztah k slovencine pred rozdelenim, ked vase deti nemaju ziaden vztah k "bratskemu narodu"?!! na zamyslenie.
1. Říjen 2004 - 11:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Helin (anonym)
Mám Slovensko strašně moc ráda, od tří let jezdím do Vysokých Tater, úplně to tam miluju. Nikdy se mně nestalo, že by někdo na moji češtinu reagoval negativně. Rozdělení mě mrzelo, i když jsem tomu v té době až tak nerozuměla. Jednou jsem kdesi slyšela, že dnešní děti už slovenštině nerozumí, což mě dost děsí. Takže se můj 2,5 letej syn dívá i na slovenský pohádky, aby jednou taky tak nedopadl. Jo a pozor, rozumí tomu ! Zas tolik odlišností v našich jazycích není. Zdravím Slováky.
6. Říjen 2004 - 16:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Čau Helin! Keby bola aspoň polovica čechov ako si Ty!!! Čo sa týka tej znalosti jazykov, je smutné, že skôr slovenské deti ovládali češtinu ako naopak, veď skoro všetky programy a aj rozprávky sa vysielali v češtine. Dnes naozaj naše deti nerozumejú češtine, je to škoda, ale potrebnejší je svetový jazyk. Keď človek chce, dorozumie sa nohami aj rukami...
6. Říjen 2004 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
instalatér (anonym)
a proč bych měl být jako Helin???,já v Tatrách nikdy nebyl a ani se tam nikdy nechystám.Nejlíp je stejně doma a česká krajina je 1000x hezčí než cokoliv jiného.Mně stačilo jednou vyjet kousek za hranice na Slovensko,směr Trenčín a ty staré oranžové telefonní budky podél cest mi stačily :-) Všechno na mě působilo takovým šedivým a špinavým dojmem - jo a podle obrázků vypadá hrad v Bratislavě jako čistička odpadních vod v Bubenči . Radši jsem tam nikdy nebyl.
6. Říjen 2004 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
XXX (anonym)
Ty si špinavý a potrebuješ vyčistiť!!!xxx
7. Říjen 2004 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Kočiš (anonym)
Pre Instalater: Neslo tam o rým, ale o slovenské príslovie, ale to Čech nemôže so svojou mentalitou pochopiť...
7. Říjen 2004 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
nacionalista (anonym)
Čecha do měcha a měch do Dunaja!
8. Říjen 2004 - 6:49
Obrázek uživatele Návštěvník
instalatér (anonym)
Kočiši,bohužel přísloví se většinou rýmují.Ale není Slovák jako Slovák,zrovna včera mi jeden nedal přednost s kamionem-bača jeden vymaštěnej
9. Říjen 2004 - 22:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Dr.Johnky (anonym)
...no ....som prekvapený ako sa tu všetci...Česi aj Slováci bijete do hrude..a hádate sa , kto je lepší....o čo vám vlastne ide?....su to žabo-myšie vojny....prečo každý vidíte v každom len krivdu?.....Je to hanba, že zakaždým musím ukazovať tým všečne ožratým darmožráčom na hraniciach moj občianský preukaz... Musím povedať, že za Československom mi je ?uto...rozdelili sme sa keď som mal 18 rokov...a tak som prežil i spoločný štát...a bolo dobre pre oboch...a okrem toho za chví?u je tu Schengen..
10. Říjen 2004 - 0:21

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama