Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
176 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Rodinné konstelace

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
nikita (anonym)
Podstoupil jste někdo rodinné konstelace. Zajímaly by mne vaše zážitky a dojmy. A hlavně výsledek rodinných konstelací - jestli vám to pomohlo vyřešit své problémy.Děkuju
24. Listopad 2003 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Moje známá to podstoupila a byla velmi spokojená. Ale myslím si, že záleží na plno faktorech, tak že se nebát a jít do toho, ale v klidu, beze strachu či naopak bez zbytečného obrovského nadšení.
17. Únor 2004 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Sísa (anonym)
Můžete mi napsat, o co jde? Děkuju.
17. Únor 2004 - 22:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Jindra (anonym)
na Google napište "rodinné konstelace" a vyleze pár stránek českých kde je vysvětlena podstata.Je to pro rozum neskutečné, ale funguje to. Záleží ale kdo to vede.
2. Srpen 2004 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Mohu všem doporučit.Mě tato terapie hodně pomohla v pochopení mých problémů,kteréjsem začala úspěšně řešit až po absolvování konstelací.Pokud mohu doporučit raději menší množství lidí.Je třeba řešit,co nás trápí nyní.Pokud problémy máte,řešte je ve vlastním zájmu co nejdříve a oikuste se přesvědčit i osoby,jichž se problémy týkají.Jim totiž mohou pomoci také.Samozřejmě velice záleží na tom,kdo je vede.Důležité je uvědomit si,že mám sama k terapii přispět tím,že opravdu problém vyřešit chci.
7. Duben 2005 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
korálek (anonym)
Rodinné i jiné konstelace jsou opravdu skvělé.Konstelace znamená postavení.To znamená,že ten,kdo si řeší nějaký problém,si z účastníků vybere zástupce za sebe a za rodinné příslušníky,případně jiné osoby zapojené do problému.Na energetické úrovni se " něco" začne dít.A s pomocí terapeuta dochází k uzdravování problému.Konstelacemi se dají řešit i pracovní problémy,zdravotní,peněžní atd. Všem vřele doporučuji,ale souhlasím s tím,že by si člověk měl pečlivě vybrat terapeuta.Nečekejte zázraky.Někdy se zdá,že uzdravování probíhá pomalu,ale když se problémy táhnou po mnoho let a generací,chce to trpělivost.Ale nemusí to tak být vždycky.Někdy dojde k zázraku.
7. Duben 2005 - 9:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Rodinné konstalace jsem absolvovala poprvé před týdnem a byla jsem nadšená. Je to náročné, jak po fyzické, tak i po duševní stránce, protože tam člověk zažije spoustu emocí. Svou konstalaci jsem si sice nepostavila, ale i tak to pro mě mělo velký přínos, protože si myslím, že problémy v rodinách jsou si dost podobné. Každopádně na ně půjdu znovu.
8. Duben 2005 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Svou konstelaci jsem nikdy nestavel, ale stal jsem v konstelacich jinych lidi. Velmi emocionalne silny a vycerpavajici zazitek - jak jsem pozdeji zjistil, bylo to tim, ze jsem "nahodou" stal v konstelaci v pozici cloveka, jehoz hlavni problem v rodine je podobny memu (ktery jsem si neuvedomoval a nemam potrebu jej resit). Ted mam malou chut do dalsi konstelace jit (byt dosavadni konstelace byly pro me pozitivnim zazitkem) - mozna jsem dostal odpoved na otazku, na niz jsem nikdy odpoved znat nechtel. Pokud chces znat odpoved na otazku, ktera se da resit konstelacemi, zkus jit. I kdyby ti konstelace nijak nepomohly, ten zazitek stoji za to.
8. Duben 2005 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Milý Dotek (anonym)
A co kdyby se pár lidí, kteří vědí o co jde i ti, co mají zájem, dalo dohromady a provedli jsem nějaké ty "necenzurované" konstalace spolu ?
23. Duben 2005 - 11:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Mgr. Marek Pára (anonym)
dovolím si trochu přihodit, absolvoval jsem konstelace mnohokrát - po počáteční fascinaci jsem šel do dvouletého výcviku, a teď už je sám dělám třetím rokem. Osobně mi hodně změnily život, vlastně až po setkání s konstelacemi jsem založil rodinu a cítím se konečně na svém místě. Nechci nadšenecky tvrdit, že jsou konstelace pro každého a že jsou zázračným všelékem. Nejsou. Jsou ale tím, co dnes skutečně hluboce potřebujeme (proto jsou tu, proto takový boom). Zasahují příčiny, na které jinak nedosáhneme - o kterých jinak ani netušíme, pracují nejen s jednotlivcem, ale s celým systémem - rodinou (ale i podnikem/firmou, financemi, problémy). Samozřejmě to velmi závisí na tom, kdo konstelace vede. Osobně doporučuji nejvíce Bhagata J. Zielhofera - http://www.rodinnekonstelace.cz. Bhagat byl první, kdo konstelace v Čechách začal dělat, už před asi deseti lety, kdy tu o nich skoro nikdo nevěděl, a vytrval s nimi až dodnes kdy vede už čtvrtý výcvik. Proto bych měl také malou výhradu k "podomáckému stavění". Ne proto, že bych chtěl prosazovat něčí monopol na konstelace. Ale setkával jsem se s takovýmito tendencemi např. už u holotropního dýchání. "Zadýchat si tak trochu doma". A stejně tak tady, u konstelací to cítím jako - nezávazně si to vyzkoušet, namočit se a zůstat suchý. To není zrovna poctivý přístup. A nelze od něj potom ani očekávat výsledky.
25. Květen 2005 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Mgr. Marek Pára (anonym)
A ještě link: http://rodinne.konstelace.arcs.cz
25. Květen 2005 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr Sedláček (anonym)
Připojuji se k Markovi Páralovi - myslím si, že stavět si rodinné konstalace "podomácku" není dobrý nápad. Stejně jako Marek Páral pracuji jako terapeut rodinných konstalací, mám za sebou dvouletý výcvik a stejně dlouhou praxi. Na první pohled se práce terapeuta jeví jako velmi jednoduchá - prostě hýbete s lidmi a vkládáte jim do úst nějaké věty. Ale kdyby to opravdu bylo tak jednoduché, nebylo by třeba dvouletého výcviku. Rozdíl mezi terapeutem a dobrým terapeutem není na první pohled vidět. Stejně jako Marek ani já neznám lepšího terapeuta, než je Bhagat. Doporučuji jej i svým klientům, kteří chtěji zkusit jiného terapeuta - buď proto, že si prostě nesedneme, nebo proto, že chtějí poznat práci někoho dalšího. Každopádně budete-li hledat dobrého terapeuta,dobře vybírejte. Výborný návod, jak najít dobrého terapeuta, naleznete na sstránkách Jana Bílého (taky výborného terapeuta): http://www.konstelace.info/kvalifikace.html. Můžete samozřejmě také kdykoli napsat mně nebo Markovi. Mějte se báječně!
17. Srpen 2005 - 10:29
Obrázek uživatele Návštěvník
konvička (anonym)
dobrý den, koukněte na www.rodinnekonstelace.eu a udělejte si úsudek
16. Květen 2006 - 8:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan Skopeček (anonym)
Pane Párale, psal jste o B. Zielhoferovi. To jméno mi zní cize. Prosím, můžete mi napsat, zda o mluví česky, nebo má tlumočníka? Jinak, lze léčit pomocí rodinných konstelací "jen"psychické potíže, nebo i tělesné? Díky za odpovědi. Honza Skopeček
12. Duben 2007 - 13:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Pane Sedláčku (p. Párale).Před časem jsem dostala doporučení využít rodinných konstelací. Paní, se kterou konzultuji výklady z tarotových karet(mimochodem-podle mého názoru skvělá psychoterapie)mi dala přímo kontakt na terapeutku. Nějaký čas jsem celou věc odkládala a dnes, když řeším jisté vztahové problémy, vidím, že jsem to nejspíš podcenila. Kromě toho, informace a reakce, které jsem si vyhledala na internetu, mne nyní jen utvrdily v tom, že zkusit to je určitě to co momentálně potřebuji. Je možné se na Vás obrátit s nějakými privátními dotazy na nějaký e-mail? Děkuji a přeji hezký den
2. Květen 2007 - 13:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Misa (anonym)
Rodinne konstelace jsem zkusila jiz 2x. Pri prvnich jsem totiz vubec nic necítila (přestože jsem velmi senzitivní). Podruhé jsem ke konstelacím přišla jak slepý k houslým - šla jsem na školení asertivity a komunikace a přednášel tam psycholog, který dělal i rodinné konstelace. Tak jsem to zkusila podruhé. Něco jsem sice cítila, ale výsledek žádný. Netuším, jak tato metoda může někomu pomoci. Hlavně v případě, že problém, který z konstelací vyplyne, se týká některého jiného člena rodiny (v mém případě je hlavním viníkem matka, ale její chování skutečně není v mých silách ovlivnit). Takže za sebe - nedoporučuji.
2. Květen 2007 - 16:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
zucastnila jsem se rodinnych konstelaci dvakrat, dostala jsem se do mnoha roli a take jsem si postavila svoji konstelaci. Zmenilo mi to zivot zcela zasadne. v kazde roli jsem citila zcela jasne vyhranene pocity naklonnosti, nebo vzteku, litosti, nebo nezajmu. v pripade me konstelace jsem objevila fakta, ktera jsem nikdy nevedela a ktera, jak jsem si overila, jsou pravdiva. Zmenila jsem zasadne svuj zivot, odesla jsem do ciziny a zacala zit uplne jiny zivot. Ale nestalo se to najednou, hned po zazitku konstelaci, spis se odstartoval urcity proces.
4. Květen 2007 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamil (anonym)
Zajímalo by mě, jestli má někdo konkrétní zkušenost z rodinných konstelace u Heleny Červinkové v Praze - uvažuji o účasti na konstelacích.
11. Květen 2007 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Bera (anonym)
Kamile, sice nemám zkušenost s konstelacemi u paní červinkové, ale u dvou jiných osob. Co jsem tak pátrala, tak nejlepší jsou konstelace u pana Bílého a pak u některého z jeho žáků. Ovšem mně teda vůbec k ničemu nebyly. A i moje kamarádka na konstelacích byla a z konstelace jí vyšla určitá situace a její řešení. Když to pak provedla v životě, tak bylo vše úplně jinak. Takže tomu zas tak nevěřte. Přeci jen, každý by měl rozhodovat hlavně podle sebe a ne si nechat něco nabulíkovat a pak si říkat, že to je to jediné správné. Taky jsem v minulostii navštívila "úžasného" věštce, který prý vždy to, co řekne, tak se splní. A tak jsem k němu zkusmo zašla 14 dní po sobě a vždy mi říkal naprosto odlišné věci. Pokud bych se tím měla řídit, tak se asi zblázním.
11. Květen 2007 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
je to kravka
16. Květen 2007 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Nezkoušel jste někdo rodinné konstelace u paní Zdeňky Tuškové na Praze 3? Jaká je?
17. Květen 2007 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
chtela bych jit na rodinne konstalace, nevi nekdo o nekom, kdo to porada v Plzni?
3. Červen 2007 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
alena (anonym)
V Plzni Doubravce přádá rodinné konstelace Vlasta Kolářová, mám s nimi osobní velmi dobrou zkušennost.
4. Červen 2007 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
esmeralda (anonym)
Dobrý den, mám zkušenost s paní červinkovou,ale chystam se také k Bhagatovi...(ten sidlí ve žluticích, je to kus cesty, ale programy jsou intenzivnejsi a hlubsi) Pani červinková VELMI je dobrá,profesional,ale trošku autoritativního jednání.Někomu to vyhovuje, jinému ne...moje kamaradka se s ní pohádala,žeprý jí paní červinková nerozumí...Ale rodinné konstalace nejsou o diskutování,ale o prožitku a vnitřním pochopení.také o určité akceptaci systému,do kterého vstupujeme... Ale mě paní červinková vyhovuje, kdo chce pochopit,pochopí a procítí,kdo chce věc srazit,nebude mu vyhovovat NIKDO. Přijděte k ní a napoprve budete vedet,zda vyhovuje! www.distres.cz jsou její stránky...
20. Červenec 2007 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Rod.kon.navštevuji u p.červinkove,ale opravdu jde o vzajemnou simpatii.
2. Srpen 2007 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lam (anonym)
Co všechno potřebujete vědět když jdete na konstelace? Ptý obě větve rodičů, nejlépe do třetího kolena. Když si teda chcete vytvořit svoji konstelaci.
26. Srpen 2007 - 20:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Naty (anonym)
na podzim bude v Brně seminář rodinných konstelací - chtěla bych na něj zajít, ještě jsem na konstelacích nebyla, takže nejdřív se asi kouknu o to přesně jde (i když jsem o tom četla) a na dalším semináři bych si vytvořila svoji konstelaci. Seminář v Brně povede Mgr. Marek Páral - máte s ním někdo zkušenosti?
27. Srpen 2007 - 0:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Sam (anonym)
Zdravím. v sobotu 13.10.07 od 10.hod je v Brně na Jaselské seminář rodinných konstelací, vedený právě M.Páralem. Už jsem na dvou jeho seminářích byl, a musím říct že je dobrej. Další sobotu 10.11.07 zase od 10hod na stejném místě je další seminář tohoto lektora.
27. Srpen 2007 - 12:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Lam (anonym)
Byl jste někdo v Pardubicích u paní Jiřiny Míkové-Řehákové? Pořádá kurz 22.9.
3. Září 2007 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
reference (anonym)
na Mgr. Marka Párala, prosím? (lektor rodinných konstelací)
5. Září 2007 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lam (anonym)
Byl jste někdo v Pardubicích u paní Jiřiny Míkové-Řehákové? Pořádá kurz 22.9.
11. Září 2007 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Rodinné konstalace v Plzni se konají každý měsíc v Ecentru v Guldenerovce. Mohu jen doporučit. Moc mi pomohli, navíc se tam schází výborní lidé.
19. Září 2007 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lam (anonym)
Lenko, dobrá informace, ale pouze pro místní. Já vůbec netuším, kde a co to je. Na mapách na Seznamu tohle místo není. A taky by nemuselo být tajemstvím kdo to vede. To spíš najdu jeho stránky na netu... Díky
19. Září 2007 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Ahoj, můžete mi poradit? Chci jít na konstelace, na netu je x odkazů, ale nevím ke komu, kdo je odzkoušený a opravdu dobrý? Mám pár jmen, můžete mi poradit? Bhagat, Tušková, Páral.....máte s nimi někdo dobré zkušenosti? Díky Hanka
20. Září 2007 - 6:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Lam (anonym)
Přečetla jsem si pár knížek o čem to ty konstelace vůbec jsou a jak to funguje. Já osobně se chci jít nejdříve podívat na přednášky a pak si vyberu.Marek Páral,Jan Bílý, to jsou dva kterým bych "se svěřila do rukou". Jan Bílý napsal knihu a metodu rozšiřuje. Má bohaté zkušenosti...
22. Září 2007 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Ahoj Lenko, jsem z Plzně a sháním místo, kde se pořádají rodinné konstelace na dobré úrovni. Můžeš prosím napsat něco bližšího? Třeba na v.kacerovska"seznam.cz. Díky. v.
26. Září 2007 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Máte někdo zkušenosti s konstelacemi u Bhagata nebo Jiřího Krafta? Prosím o rychlou odpověď, rozmýšlím se ke komu jít. Zda na jednodenní nebo na 4 dny. Kdo máte zkušenosti a jaké je lepší, zda stačí jeden den. Díky Hanka
2. Říjen 2007 - 6:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Mia (anonym)
Chystám se na seminář RK ale mám z toho strach..jaké to je? Děkuji za odpověď.
5. Říjen 2007 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
aneta (anonym)
mam zkušenost z konstelací u Bhagata, myslím že on a pan Bílý patří mezi špičku u nás. Je to obrovská zkušenost, skutečně může pomoct, a strach nechte doma :-)
7. Říjen 2007 - 16:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek Páral - k (anonym)
Bhagat Zielhofer začal s konstelacemi v Čechách jako první, i s prvními výcviky. Má dlouholeté zkušenosti i s jinými metodami (NLP, hypnóza). Je to silná osobnost a v konstelacích se s ním budete cítit bezpečně, i když budou těžké. Podle mého názoru je v Čechách ten nejlepší. Z nové generace vzešlé právě z Bhagatových výcviků bych doporučil Vláďu Kokošku - má hloubky, životní zkušenost a zároveň velké pochopení, Igora Pavelčáka - to je opravdový profesionál, pracuje hodně s učiteli, také Věru Kučerovou. To jsou pouze ti, jejichž práci znám a vím, že je dobrá. Jinak je spousta dalších dobrých! Ale bohužel také množství těch, kteří viděli konstelace z rychlíku. Nejlépe se sami přesvědčit a dát na svůj pocit z člověka jako takového a z toho, jak pracuje. Vůbec nejlepší práci s konstelacemi jsem viděl od německého terapeuta Wilfrieda Nellese. Ten má ovšem třicet let zkušeností. Bert Hellinger je samozřejmě guru neboli otec konstelací, ale jeho práce je často pro obyčejné smrtelníky až příliš dokonalá, až příliš předbíhá to, co jsme schopni vidět a chápat. Svoji vlastní konstelaci od Hellingera jsem pochopil až po několika letech díky "vysvětlující" konstelaci právě od Nellese.
14. Říjen 2007 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Prosím Anetu, zda by mi mohla napsat kontakt na sebe. Chtěla bych s ní probrat Bhagata. Díky moc Hanka
16. Říjen 2007 - 6:23
Obrázek uživatele Návštěvník
simona (anonym)
každý terapeut má své metody a svou klientelu - je potřeba zkoušet a vybrat si každý z nás v určitou dobu potřebuje a snese něco jiného pokud chcete probrat, kdo by byl pro vás nejvhodnější, klidně se mi ozvěte na mail - znám konstelační práci většiny lidí, o kterých se tu mluvilo simona"odvaha.cz www.odvaha.cz
17. Říjen 2007 - 20:40
Obrázek uživatele Návštěvník
simona (anonym)
každý terapeut má své metody a svou klientelu - je potřeba zkoušet a vybrat si každý z nás v určitou dobu potřebuje a snese něco jiného pokud chcete probrat, kdo by byl pro vás nejvhodnější, klidně se mi ozvěte na mail - znám konstelační práci většiny lidí, o kterých se tu mluvilo simona"odvaha.cz www.odvaha.cz
17. Říjen 2007 - 20:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Darina (anonym)
A já doporučuji právě MARKA PÁRALA. Jeho přístup je lidský, citlivý a vůbec je tento lektor v pohodě ! Přeji všem hodně odhodlání a sil.
19. Říjen 2007 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Bhagat. Žena tam právě teď je. Na čtyři dny. Taky jsem tam byl a ještě tam chci jet. Zajímavý a dosti nosný typ hlubinné terapie.....Pokud to někdo opravdu potřebujete, jděte si za tím a neplkejte tady......
19. Říjen 2007 - 17:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Já velice doporučuju u St.Brázdy v Jinočanech, soboty po 14ti dnech, jsou velmi účinné, i zábavné, a účinek přichází velice rychle .o)
23. Říjen 2007 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Ale pan Brázda je dost drahej...?!
23. Říjen 2007 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
Byl jsem mimo jiné na semináři M. Párala. Doporučuji,má to pevně v rukou.
29. Říjen 2007 - 8:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Určitě doporučuji,hly se mi v životě dloho neřešitelné problémy...Iva Novotna ,ví co dělá....
29. Říjen 2007 - 20:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Moti* Zuzana Vo (anonym)
Ahojte, souhlasím se Simonou pro každého je vhodný někdo jiný a podle mého vybírejte intuitivně. Já začla s konstelacemi u Bhagata a opravdu je to snad ten nejlepší u nás je v tom hloubka. Další je i Jan Bílý ten má zase svůj osobitý styl atd. Mě to v životě natolik pomohlo že to také dělám pro lidi porotže cítím, že je to tak správně. Ale je mezi námi mnoho takových ke kterým by člověk měl zvážit zda jít či nikoliv, ale je to jako se vším nikdo vám nedá záruku, že je někdo dobrý ať už má milion kurzů a je nastudovaný anebo není a je mu to danné že patří k těm vyvoleným. Prostě musíte dát na své pocity. ¨Doporučení je pěkné a i důležité ale někdy to není to hlavní. Pro vás může být vhodný někdo úplně jiný...Taky sme každý úplně jiný :-) Držím palečky ke správné volbě. Mějte se krásně Moti*
2. Listopad 2007 - 11:23

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama