8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

!!!Rizikový novorozenec v domácnosti-PROBLÉMY!!!

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Katy (anonym)
Dobrý den, studuji Vyšší zdravotnickou školu jako nástavbu (jsem všeobecná zdravotní sestra) a jsem ve třetím, tedy posledním ročníku, obor dětská sestra.Studium je ukončeno absolutoriem.Téma mé absoloventské práce zní: Rizikový novorozenec v domácnosti.Ráda bych se zabývala skutečnými problémy rodičů dětí: dříve narozených, nedostatečně vyvinutých(orgány, reflexy..), s různými nemocemi narozených dětí, které činí jejich novorozenecké období rizikovým.Prosím podělte se se mnou o problémy, které Vás s dětmi tohoto období potkávaly ať už v souvislosti s dítětem, rodinou, lékaři..prostě jakýmikoliv.Podle toho pak sestavím dotazník a zhotovím absoloventskou práci, s jejíž pomocí se nám snad podaří rodičům tuto nelehkou situaci usnadnit.DĚKUJI MOC!!!!S úctou studentka Vyšší Zdravotnické Školy, oboru Dětská diplomovaná sestra
27. Srpen 2005 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
Nevím, jestli zrovna tohle je co očekáváte...ale myslím, že se o tom málo ví. Syn když se narodil, tak pořád otáčel hlavičkou víc jen na jednu stranu. Občas jsem to zmínila doktorce, protože dětská měkká hlavička se docela rychle tvaruje a tak měl trochu jinak sleželé záhlaví. Doktorka mi neustále říkala, že je to normální.Až po 3 měsících nás poslala na rehabilitaci, kde nám rehabilitační řekla, že je na to už dost pozdě, že se začíná od narození. O co šlo...měl a má zkrácený kývač na krku.Vlastně ani ne tak zkrácený jako ztluštělý. Cvičili jsme Vojtovou metodou a dostali jsem se do stavu, kdy byla léčba ukončena s tím, že prostě tu hlavičku má vzadu na jedné straně trochu víc sleželou (už je mu 10). Naštěstí to není vidět, i tak si vyčítám, že jsem doktorku víc neotravovala, ale nevěděla jsem, že něco takového existuje. CCa po 8 letech nás dětská doktorka poslala na kontrolu na neurologii a tam zase začali plašit, že to není dobré...malý má tendenci trošku tu hlavu naklánět k jedné straně. Zase , není to moc, ale..Tak si nás přehazovali jak kočka s myší a nemohli se dohodnout jestli operace nebo ne. Někteří říkají v žádném případě...že by se tím nic nevyřešilo, a on má hybnost dobrou. Dotáhne svaly na všechny strany. Jiní nad operací uvažují. Kdyby se to všechno podchytilo hned na začátku...mohlo to být dnes v naprostém pořádku. Teď chodíme 1 x měsíčně na rehabilitaci a občas cvičíme doma.
27. Srpen 2005 - 22:38
Obrázek uživatele Návštěvník
*Kačka* (anonym)
D. děkuji moc za reakci, zajímá mě cokoliv, jakékoliv i negativní(ty hlavně, aby se daly zlepšit) reakce.Je mi moc líto, že jste na flegmatickou doktorku doplatili. Doufám, že bude vše v pořádku, držím vám palce!!!
28. Srpen 2005 - 17:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Katy (anonym)
Omlouvám se, píše nás tady z toho počítače víc. Příspěvek nebyl od *Kačky* ale ode mě, díky!Katy
28. Srpen 2005 - 17:36
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
Katy, ještě upřesnění...malý měl na tom jednom kývači takouvou bouličku, nešla moc vidět, ale dala se nahmatat. Prý to byl nějaký hematom nebo co, rozmasírovávali jsme to. Nevím jestli to vzniklo nějak při porodu, ten byl ale bez problémů.No a asi pro to začal tu hlavičku otáčet víc k jedné straně. Myslím, že by se i o tomto problému mělo vědět. Co jsem se bavila s rehabilitační, není to až tak ojedinělé. U některých dětí je nutná operace, kdy se ten sval nařízne. Možná, kdyby to každý podchytil hned od začátku, nemuselo by k tomu docházet. Ale když to člověk neví, těžko může něco dělat. Přeju Ti hodně úspěchu v dipl.práci. Věřím, že z tebe bude dobrá sestra.
28. Srpen 2005 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak (anonym)
dalsi co se muze stat je na - http://putchildrenfirst.org/ kde pisi rodice jak deti byly ovlivneny po ockovani Injekce jsou plne merkury a dalsich otravnych leku a mnoho deti po ockovani vazne onemocni nebo i zemrou. V Ameryce mnoho deti trpi autyzmem a veri se, ze toho bylo dosazeno po ockovani.
27. Duben 2006 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Spolupráce na k (anonym)
Dobrý den, ráda bych oslovila lidi, kteří jsou ochotni se anonymně, ale otevřeně svěřit se svými problémy a životními zkušenostmi. Jedná se o autentické příběhy/osoby a rozhovory s nimi ze kterých vzniknou nejprve materiály a poté kniha rozhovorů o skutečných lidech. Vše naprosto anonymně. Nemusíte uvést své jméno, svou adresu ani jména jiných osob. Jde mi jen o upřímnost a ochotu sdílet s jinými lidmi své zkušenosti a vnitřní prožitky. V případě zájmu napiště na mail: impress.express@email.cz.
12. Červenec 2012 - 1:12

Přidat komentář

Reklama

Reklama