48 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Rhodiola rosea

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Miso (anonym)
Hladam potravinovy doplnok, ktory obsahuje Rozchodnicu ruzovu(Rhodiola rosea).Zatial som nasiel iba Rhodiolin od firmy CaliVita, ale je strasne drahy a nieje tam uvedene mnozstvo ucinnej latky. Vedeli by ste mi poradit?
24. Duben 2008 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
S (anonym)
Ahoj, u nás se prodává Rhodiola od firmy MedinTerra 100 tablet za 110,- Kč. Je to brněnská firma. koukni na www.medinterra.cz
25. Duben 2008 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucy (anonym)
Miso, já rozchodnici používám už několik let. Stačí vyzkoušet. Důkaz vysokého obsahu jsou velmi živé sny, většinou velmi příjemného obsahu, které si snadno pamatuješ i ráno po probuzení. To popisuje každý. Máš pravdu, že rhodiola není u nás moc známá, proto nabídka není moc velká. Já jsem nejdřív používala od Calivity, je velmi kvalitní a účinkuje. Je ale velmi drahá. Calivita prodává své výrobky dealerským způsobem jako třeba Oriflame, čili se to hodně prodražuje. Cenu můžeš snížit zhruba o třetinu, když k nim vstoupíš. Nemusíš se stát nutně dealerem, existuje u nich i možnost spotřebitelského členství. Po zaplacení ročního poplatku tě už nikdo nenutí, co si máš koupit, nejsou žádné povinné odběry. Roční poplatek byl 199 a nebo se dal nahradit koupením nějakého přípravku. Možná se už dneska platí víc, protože už od nich neberu, takže nevím. MedinTerra to má spíš jako homeopatikum. Obsah účinné látky nemá deklarován ani na obalu a já osobně jsem po užívání jejich rhodioly necítila vůbec nic. Totéž musím říct i o jejich klanoprašce. Rhodiola od Calivity má obsah 400 mg neupravované rostliny. Momentálně užívám přípravek G-tonic od firmy Brainway. Ten obsahuje rozchodnicový extrakt 150 mg, což je vlastně v přepočtu vyšší dávka než u Calivity. Neprodávají dealerským způsobem, naopak dostaneš kartičku, kde ti dají za každých 200 razítko a po zaplnění kartičky, kde se vejde 6 razítek, dostaneš 250 slevu. Jinak je rhodiola v různých směsích a polyvitaminových přípravcích, ale většinou v hodně malých dávkách.
25. Duben 2008 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Miso (anonym)
Lucy, ja chcel rhodiolu pouzivat na zmiernenie uzkosti, napatia, depresie atd. Pises ze si uzivala Rhodiolin od Calivity a teraz ten G-tonic. Ktory pripravok ma podla teba lepsi ucinok? Vedela by si mi pripadne doporucit este niaky iny? dakujem.
26. Duben 2008 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Miso (anonym)
Neskusal niekto tento produkt: http://www.bio-obchod.sk/produkt-570/rodiola-ruzova.htm
30. Duben 2008 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Vicodin (anonym)
Rhodiolin - obsah Rozchodnice je 100mg a Zinku 5mg. Cena je 597Kč za balení 60tbl a 886Kč za balení 120tbl. Pro člena 449/667Kč. Co se ceny týče, tak ta odpovídá kvalitě, i když samozřejmě se vyplatí být členem. Je spousta výrobců, kteří ve svých přípravcích mají mnohem více účiné látky (někdy až zbytečně velké) než calivita, ale to není přímo úměrné kvalitě výrobku. Řada výrobců dává do svých přípravků větší množství účinné látky, protože jí nedokáží kvalitně zpracovat a tímto způsobem se snaží ušetřit na kvalitě přípravy. Uznávám, že některé přípravky od CV jsou dražší než od jiných firem, ale je to dáno předevšík kvalitou (a to jsou na trhu i ještě lepší a dražší firmy) každý ať sám zhodnotí své priority. Ale neberte mě moc vážně - mimo jiné se totiž zabývám prodejem výrobků i od této firmy;)
1. Květen 2008 - 1:25
Obrázek uživatele Návštěvník
zájemce (anonym)
Někde jsem četla,že Rhodiola upravuje srdeční arytmii,víte o tom něco?
1. Květen 2008 - 8:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Vicodin (anonym)
Upravuje psychiu, tedy má pozitivní vliv na funkci celého organismu - tedy i může uklidnit arytmii, pokud ta je způsobená např stresem.
1. Květen 2008 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
MRK (anonym)
Tady u nás lze koupit jak extrakt www.prirodnipomoc.cz/extrakty/1-rhodiola-rosea-extrakt.html , tak sušený kořen www.prirodnipomoc.cz/susene-rostliny/87-rodiola-koren-radix-rhodiolae.html .. .. čaj dělat nedoporučuji protože zalitím horkou vodou se spousta účinných látek zničí .. 50 g sušeného kořene buď zalít 1 litrem 50% alkoholu 14 dní macerovat a užívat po kapkách nebo konzumovat přímo nadrcené a zapít vodou .. a zasíláme do všech zemí EU tedy i k našim bratom na Slovensko :)
9. Srpen 2011 - 14:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Lina (anonym)
Tady u nás lze koupit jak...Já objednávám z USA. Často se u nás lidi diví, proč u nás není Rhodiola v kapslích k sehnání. Problém není v tom, že by jí nikdo nechtěl dovážet, ale v tom, že stát zakazuje u nás prodej rhodoly v dávce nad 100 mg v jedné dávce. Tak ji prodává Brainway nebo Calivita. V této nízké dávce. Ale ta je k ničemu. Unás je prostě hysterická nechuť ministerstva zdravotnictví a zemědělství k výrobě a dovozu skutečně účinných potravinových doplňků. Pro vlastní potřebu ji dovézt lze, ale je nutno se připravit na celní řízení. Pro vlastní potřebu mi sdělili, že lze dovézt najednou maximálně 3 kusy. Pokud jde o účinek, je nutné brát stardizovaný rhodiolový exzakt, je jedno, jestli ve formě tinktury nebo v kapslích. Čaj má minimální účinky.
10. Srpen 2011 - 13:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Tak to tedy netuším, o čem se tu dohadujete. Rhodiola je zcela běžně k dostání na netu, v kapkách, výluhu, samotný kořen a jiné..za pár korun ! Třeba 50tablet v síle 250mg v tabletě, stojí 94korun Tak proč tu píšete takové nesmysly. Já to kupovala už před lety.
10. Srpen 2011 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Lina (anonym)
Tak to tedy netuším, o čem...Ano jistě, 250 mg, ale ne extraktu. To je rozdíl. Extrakt z rodioly je 5-6x silnější. Takže 250 mg neupravené rostliny je jen 45-50 mg a to je více či méně k ničemu. Já užívám extrakt 500 mg a v USA je doporučené dávkování 1-3 kapsle denně. Tak si spočítej, kolik bys musela vypít čaje nebo sníst tablet na toto množství. Jinak firma, od které to kupuju v Americe, má zastoupení i u nás, ale bavila jsem se s majitelkou a ta mi řekla, že jim dovoz Rhodioly zakázali kvůli velké dávce, maximum je 100 mg extraktu. V současné době sem vozí 350 mg extraktu jedna firma, od které jsem letos nakupovala, ale napsali mi, že už taky z ministerstva dostali zákaz. Takže doprodají zásoby a zhruba v září s prodejem Rhodioly končí. Lidi je snadné oblbnout, etikety pořádně nečtou. V ČR je nejnižší konzumace potravinových doplňků ze všech civilizovaných zemí. Je to v podstatě věc ministerstva zdravotnictví, které sem účinné suplementy odmítá pustit a nebo nedovolí vyrábět. Pak se šíří názor, že to je k ničemu. Třeba hlohem se dá velmi podstatně snížit tlak, ale v dávce, v jaké je u nás povolený, nemůže působit. A s Rhodiolou je to to samé. Jako adaptogen a imunostimulátor působí až v dávce 500-1000 mg extraktu a nebo 2500-5000mg práškované rostliny v tabletách. To je nějakých 10-20 tablet denně, které jsou u nás běžně dostupné. Na takové nuance si člověk musí dávat pozor.
10. Srpen 2011 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Dealerka (anonym)
Ano jistě, 250 mg, ale ne...Ano, máš bohužel pravdu, já jsem Rhodiolu-extrakt 400 mg dovážela už před 6 lety. Jeden blbec mi to povolil a asi za rok si toho někdo všimnul a zakázali mi to. Je to škoda, Rhodiola šla dobře na odbyt. Taky vím, že to momentálně jedna firma prodává, ale už se jim to taky stopne. Ministerská hovada se vymlouvají na Brusel, ale to není pravda, kromě nás je všude v Evropě povolená. Bohužel v Evropě stojí extrakt Rhodioly o 100% víc než v Americe. Z Ameriky je ovšem dražší doprava a ještě vám k tomu napálí clo+DPH. Ale je to i tak levnější. Dávka Rhodioly v povolených dávkách podle našeho ministerstva je na prd.
10. Srpen 2011 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Tak jsem se dívala,ale uvádějí tam, že to jsou tabletované extrakty?! Ne neupravená rostlina...takže tedy co ty nato? Já tomu v tom případě nerozumím...
10. Srpen 2011 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Mám tu rhodiolu v košíku a čekám tu na radu:-))!!!!!
10. Srpen 2011 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Baka Yarro (anonym)
Nazdárek lidičky, když je to tak těžké objednat, co si udělat po domácku extrakt? Chci ušetřit a zároveň aby to účinkovalo, takže navrhuji takovýto postup: pro 50 dávek 1. zalít 175 gramů (=3.5g*50) rhodiola rosea v nějaké dobře těsnící uzavíratelné nádobě izopropanolem, uzavřít a nechat tak den nebo déle louhovat. Izopropanol lze sehnat třeba zde: http://www.gme.cz/chemicke-pripravky-pro-cisteni-dps/cistici-pripravek-elchemco-s-izopropanol-1l-p744-030/ Při práci s izopropanolem použijte gumové rukavice a buďte v dobře větrané místnosti (otevřete okno). Pokud se potřísníte rychle to upláchněte vodou. Čtěte bezpečnostní list. 2. Izopropanol přecedit a uschovat do nádoby a bylinu znovu zalít a luhovat po stejnou dobu. 3. přecedit druhý výluh a smísit ho z prvním 4. nalít tento smíšený výluh na široký tác a v dobře větrané místnosti nechat odpařit, může pomoci třeba i namířit na to větráček !!! odpaření musí být dokonalé !!! 5. seškrábat extrakt který zůstal na tácu, buďte opatrné ať si to nerozfoukáte a neztratíte 6. tento extrakt dejte do 100 ml 40% vodky a dobře protřepte, důkladně protřepávajte několikrát třeba po 3 dny aby se učinné látky rovnoměrně rozmístily Jedna dávka je 2 ml (=100 ml/50) a měla by odpovídat 3500 mg práškované rostliny v tabletách, takže pokud ještě nemáte toleranci začínejte s menšími dávkamy. Samozřejmě můžete luhovat i přímo v alkoholu a opařovat ten, ale zbytečně pak platíte státu spotřební daň, navíc je dneska těžké sehnat vysokoprocentní alkohol pro tvorbu extaktů, v lékarně vám neprodají víc jak 60% alkohol a to navíc jen 100ml, ale můžete zkusit u medařů, ti ho někdy mívají. Podle wikipedie není isopropanol není o moc toxičtější než běžný alkohol, takže po jeho odpaření by to mělo být zcela bezpečné.
26. Listopad 2011 - 13:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Baka Yarro (anonym)
No těch 100 ml bude asi málo, tak počítejte dávku na 0.02l, tedy půl panáka, to dává litr vodky na 50 dávek. Podle potřeby může být vodky samozřejmě více ;)
26. Listopad 2011 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Baka Yarro (anonym)
Ještě se sluší dodat, že za výše uvedený návod neručím, takže diskutujte. Dávka je možná přestřelená, 3500 mg rostliny/5 = 700mg takže TEORETICKY by to mělo odpovídat dvěma tabletám 350 mg extraktu, takže to může být opravdu dost a nevhodné pro dlouhodobé užívání. Při klinických testech v arménii prý zkoušeli dávky 340–680 mg denně, takže pozor, jedna dávka podle výše uvedeného návodu je jedna denní dávka u horní hranice toho co se lékaři ještě odvážili pacientovi dát. Zase samozřejmě se nemusí vyextrahovat všechno a matroš nemusí být kvalitní, takže s trochou štěstí by to mohlo sedět...
26. Listopad 2011 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Já užívám (anonym)
americký extrakt Rhodiola rosea 500 mg 1x denně. Tato dávka je však už vysoko nad limitem 100 mg, který platí pro náš stát. Objednávám v USA maximálně 3 balení najednou. Vyšší počet balení už budí pozornost celních orgánů, že to není pro vlastní potřebu. Pokud chcete i pro partnerku, je potřeba objednat zvlášť na její jméno. Celní řízení je někdy formální, někdy docela husté jak za komančů. Ale ty tři kusy na osobu mi prošly vždycky. U nás dávka 100 mg od Calivity je směšná a člověk to ani necítí. Ale chápu, že za to nemůže dealer, ale bohužel ministerstvo, které sem vyšší koncentraci nepustí.
27. Listopad 2011 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Patricie (anonym)
Ano, přesně tak, Rhodiola ze zahraničí projde do 3 ks. Z neznámých důvodů u nás smí být dávka jen do 100 mg denně. To není legislativa z Bruselu, to je nápad našich vlastních "posranců". Ale opravdu se to dodržuje a není radno dráždit celníky. Ty 3 balení na OSOBU JSOU FAKT V POHODĚ.
27. Listopad 2011 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Baka Yarro (anonym)
Takže opakovaně platit za poštovné a další poplatky jenom kvůli zkurvenému státu...
28. Listopad 2011 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Baka Yarro (anonym)
Týká se to i přípravků které by nebyly označeny jako potravinový doplněk ale jako sběratelský předmět nebo hnojivo na kytky (zasuňte tabletku do hlíny a zalejte...)? Třeba by se šlo s prodejcem domluvit aby přeznačil etiketu. Jo a za kolik to kupujete? Třeba je furt levnější udělat domácí extrakt tak jak popisuji výše, sice není standardizovaný a je s tím piplačka, ale funguje na všechny rostliny které mají své "dobroty" rozpustné v polárním rozpouštědle, tedy ve vodě nebo alkoholu. Kontrolují i dovoz v rámci EU? Jinak fungoval by stejně účinně i čaj z 3.5g? Mám zkušenost s kdejakými elixíry a nevadilo mi, že toho byl půl litr vařeného hnusu, ale jde mi o cenu. Jinak poslední krok toho postupu výše je možné vynechat a extrakt smíchat s trochou mouky aby se daly vyválet kuličky a narvat do želatinových kapslí, nejspíš to bude fungovat i pro tuhle kytku. Nebo když nejsou kapsle tak smíchat s minimálním množstvím těsta, vytvarovat do tabletky nebo pilulky a narvat do mrazáku. A sušení izopropylu ve větrané místnosti = na okně nebo na balkoně, rozhodně blízko okna a větrák ať fouká ten vzduch ven mimo místonst, jinak taky můžete vybuchnout jak se výpary smýsí.
28. Listopad 2011 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Patricie (anonym)
Týká se to i přípravků...Dovoz v rámci EU se nekontroluje, tedy kromě Anglie. Jinak v EU je limit 350 mg, ale je velmi drahá, v USA je podstatně levnější. Za jednu krabičku 500 mg standartizovaného extraktu 5% rosavinu se 60 kapslemi, což odpovídá asi 3000 mg sušeného kořene platím kolem 13 doláčů, což je docela slušné.
29. Listopad 2011 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
mili (anonym)
http://www.afrabio.sk/obchod/tinktury-afra/vytazok-rodiola-ruzova-bio/
29. Listopad 2011 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
Lucy, ja chcel rhodiolu...Rodiolu môžeš zohnať ako čistú tinktúru od firmy Afra...pozri na www.afrabio.sk...alebo ak nezoženieš, pošleme ti ju, máme ju v predajni. www.zdravickotn.sk s pozdravom Dana
4. Květen 2012 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Zajímalo by mě,proč se u nás nesmí prodávat silnější extrakty Rhodioly? Má vedlejší účinky,nebo proč?
21. Květen 2012 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
Rodiolu môžeš zohnať ako...ahoj, ja by som mala zaujem o Rhodiolu, v akom baleni a gramazi ponukate. Kupila by som si ju u vas. dakujem
22. Květen 2012 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Patricie (anonym)
Zajímalo by mě,proč se u...Rhodiola nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Je to prostě rozhodnutí našeho ministerstva zdravotnictví, které nemá nikde na světě obdoby. Ale nemá cenu s nimi diskutovat, nikde jsem nezažila větší diementy než tam. Často je jim na příslušných odborech 70-80 let. Neudrží moč a stolici a papouškují předválečné analýzy s lihovými extrakty. Nezbývá než si objednat v cizině, tam není problém. Tam, kde to jde přes celnici, nedoporučuju objednávat víc než 3 originální balení. Dovoz je povolený jen pro "vlastní potřebu" a víc se celníkům nemusí zdát. A jinak čas od času se do dovozu Rhodioly někdo pustí, ale dřív nebo později jim to ministerstvo zakáže. V poslední době se dala sehnat od Reflexitu, ale už není.
22. Květen 2012 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Darina (anonym)
Já tomu nějak nerozumím. Chápu když je nějaká látka buď legální nebo nelegální. Ale jak mám chápat význam toho, když je něco legální do síly 100mg, ale nad už je to nelegální? Takže objednat si u nás na dobírku amfetamin to u nás jde. Stačí když ho chytře označí jako sběratelský předmět nebo hnojivo. Ale objednat si lék, resp. bylinku, která údajně v dost silné koncentraci pomáhá právě při závislostech na amfetaminech (jako substituce a zároveň jako lék), tak to je u nás problém. Původně jsem chtěla Rhodiolu od firmy REFLEX (Standardized herbal extract) o síle 500mg. V našich e-shopech je sice v nabídce, ale momentálně dlouhodobě nedostupný. Když jsem se ptala proč, tak údajně ho UŽ zakazuje legislativa. To znamená, že legální byl a pak ho z nějakého důvodu zakázali. Všude je dostupná Rhodiola rosea od Viridian, kde mají kapsle sílu 380mg. Ale těch 380mg je tohle: standardizovaný extrakt z kořene Rhodiola Rosea (40% polyfenolů) 250mg, sušený koncentrát z kořene Rhodiola Rosea 130mg. Takže jakou to má "čistou" sílu? Vzhledem k tomu, že ji nabízejí všude, tak určitě ne víc než 100mg. Tady je názor odborníka: Ing. Ivan Mach, CSc. - uznávaný odborník na výživu ve sportu píše pro Aktin.cz o Rhodiola Rosea: „Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) poskytuje extrakt z kořene, který zvyšuje tělesnou odolnost proti celé řadě duševních stresů a stresů vznikajících působením životního prostředí. Zlepšuje poznávací schopnosti a sportovní výkon. Také podporuje uvolňování nervových přenašečů zlepšujících náladu, jako jsou norepinefrin, dopamin a serotonin, a beta-endorfinů zlepšujících náladu. Atd, atd., evidentně tedy velmi dobré jako substituce. Tento odborník doporučuje denní dávku dokonce až 1500mg. Všude čtu jen samou chválu, ale proč vzniklo zrovna u nás to omezení stále nevím. O negativních účincích jsem nikde nečetla...pokud něco zjistím, dám vědět.
23. Květen 2012 - 18:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Já tomu nějak nerozumím....U nás vždycky byla legální jen do 100 mg standardizovaného extraktu. Jen to sem tam "omylem" někomu povolí, protože pravá ruka neví, co dělá levá. Anebo to jednoduše někdo neohlásí těm správným ORGÁNŮM. Jednoho krásného dne se to provalí a MZ to zarazí. Ale jak psala Patricie, není problém si to koupit venku, všude v EU je limit 350 mg. Já to objednávám z Ameriky a není s tím problém. Samozřejmě to jde přes celnici, ale většinu celníků to nijak nerajcuje. Vyměří clo a dostanu krabici. Jo, přesně jak říká Patricie, dovoz je povolený jen pro vlastní potřebu, neměla bys to dál nikomu předávat. Takže víc krabiček budí podezření, že to nemáš jenom pro sebe. Já osobně užívám denně 500 mg, nárazově při zátěži i 1000 mg.
23. Květen 2012 - 19:13

Stránky

Přidat komentář