12458 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Viana (anonym)
Zdravím vás)))Míšo , vypadá to ,že to bude u tebe mít klidný průběh. No přála bych ti to. Jak máš chuť na vínečko ,tak je to na dobré cestě. Covidu pěkně přibývá a já se děsím toho jak dovolili v DD si ty klienty brát domů. Já vím ,že strádají , ale mohou s nimi komunikovat pomocí veb. kamery . Není to ono oni potřebují fyzický kontakt , ale když si je vezmou domů a protáhnou je celou rodinou, tak je jenom otázka času , kdy se to u nás znovu objeví. Docela se bojím to dostat znovu. Ta únava byla děsná. Dnes u nás v DD bylo rozsvícení stromečku a já jdu na noční , tak jenom doufám , že už večer bude klid. )) Jirko ty si pěkně užíváš koukám , ale to je dobře ,těší tě všechno co děláš. Cukroví napečeno , dárky zabalené přesně tak to má být a žádné stresy na poslední chvíli. Taky mě docela bolí malé klouby, ruce, nohy no snad to je počasím. Medrol odmítám zatím řeším to pouze aulinem ,ovšem jak dlouho? Však vy už mě dobře znáte,,,mějte se a Míšo nic nedělej a taky konečně nech o sebe pečovat....))
16. Prosinec 2020 - 15:30
Míša (anonym)
Ahojky, Vianko chtěla jsem se zeptat, jak o sebe mám nechat pečovat, když jsem v bytě sama??? Je mi nic moc, cítím se nemocná-je mi všechno a nic, ale zatím žádná katastrofa, jen se modlím aby to tak alespoň zůstalo. Včera jsem se konečně spojila se svojí revmatoložkou, mají poruchu na telefonu. Nejdřív to bylo nevysazovat Leflunomid, pak zase ano a nakonec ho zase od zítřka nasazuji, protože už možná konečně od minulého týdne začal zabírat a byla by to škoda, ikdyž se doktorce nelíbí ty průjmy. V lednu už mě nahlásila, jako adeptku na biologickou léčbu, ale jestli ten Leflunomid zabere a budou i výsledky dobré, tak se mi do ní až zas tak chtít nebude, ale kdo ví, jak s tím vším zahýbá pan covid.....
17. Prosinec 2020 - 16:56
Viana (anonym)
Čau, na tu biolku máš úplně stejný názor jako já. Ani mě se do ní úplně nechce,ale zase pokud už bych nemohla,tak je to možná ta poslední naděje. Dnes jsem si udělala po noční kuchyni a to jenom linku,ale pečlivě a teď jsem vylezla ze sprchy,protože jsem úplně hotová jak mě bolí klouby na rukou a tak jsem zvědavá co bude zítra. Lupla jsem Aulin, namazala jsem všechny klouby a tím fakt končím. Je vidět,jak každým rokem toho udělám méně.)) Hele mě taky bylo divně a to jsem měla jenom zvýšenou teplotu a to myslím že jenom tak dva dny. Covid je divná nemoc, člověk je takový divně depresivní,protože nevíš co od ní můžeš čekat a neznáš ji. Chřipku známe,vyležíme ji a zase hurá do práce,ale s tímto si myslím že na to že půjdeš dřív do práce zapomeň. Ani bych ti to nedoporučovala, tato nemoc chce fakt klid na lůžku, však uvidíš sama. Ke všemu zrovna na vánoce,že? Ale za týden ti bude lépe. Omlouvám se že jsem se možná strefila do citlivého místa že jsi sama, nějak mi to ušlo jestli ses o tom zmínila někdy dříve. Je dobře,že u vás funguje ta donáška do domu potravin. Zaplatíš přes internet a máš co potřebuješ. Pokud se budeš chtít na cokoliv zeptat co se týká covidu,tak jsme tu s Jirkou k dispozici. Jirka mi taky hodně pomohl...)) Jirko ,tímto tě zdravím ,,,mějte se,,,pa
17. Prosinec 2020 - 19:25
Míša (anonym)
Ahojky, Vian nestrefila jsi citlivé místo, já nejsem sama, jen spolu nebydlíme v jedné domácnosti, tak teď jsem tu sama v bytě. Vyhodila jsem ho k sobě ihned, jak přišla ta sms, že je kolega pozitivní a jdeme celá směna na testy. Jinak moc děkuji za nabídku pomoci, zatím mi stačí, když budeš něco psát a je jedno, že to bude třeba o úklidu kuchyně......mám od svého praktika VIP pozornost, každý den mi volá a dělá vizitu po telefonu-jak mi je, co si mám naordinovat, co jíst, jak dezinfikovat apod. Máš pravdu i s tím nástupem do práce, to jsem psala ještě v době, kdy jsem žádné potíže, teď už se na to dívám jinak a navíc mě doktor ani nepustí, i kdyby byl výsledek testu příště negativní a já ho poslechnu, protože se základně neléčíme s rýmou...... Mrzí mě, že tě bolí klouby, ale když s tebou je to taky těžké, slíbila jsi, že medrol v minimálních dávkách budeš užívat a stejně ho nepapáš! Možná ti dávají klouby najevo, že by si ho zase zasloužily. S tím nákupem máš pravdu, je to pohoda a navíc je součástí i Benu lékárna, tak si objednám i čaje, sirupy na kašel apod. Tak kromě kontaktu s blízkými jinak nestrádám. Ještě jednou díky a zdravím taky Jirku, už dlouho nepsal, jak ujídá cukroví, které by moc neměl :) M.
17. Prosinec 2020 - 21:27
Jirka111 (anonym)
Ahojky, už jsem zase tu :-) Tak ano, cukroví ujídám, před Vánoci chutná nejlépe :-) Včera jsem dovezl 2 krabice od maminky, tak už máme celkem 15 druhů a je víc na výběr :-) Těším se na odpolední kávičku a misku cukroví. Tak já tedy ten Medrol 2mg papkám už 14 dní, předtím jsem musel jít na 4mg, abych zažehnal to nejhorší. Takhle se to dá docela dobře zvládnout, dopoledne bolí hlavně ty prsty a odpoledne se to lepší, tak po 16h je to paráda až do večera, a noc je taky klidná, takže se zánět docela drží. S minulými Vánocemi se to samozřejmě nedá vůbec srovnat, to bylo peklo. Minulý týden jsem byl na krvi, ale tento týden jsem se jaksi nedovolal doktorce, tak výsledky nevím, takže až v lednu. V práci je to klidnější, letos ty Vánoce vyšly dobře, spousta lidí už má dovolenou a nikdo moc neotravuje. Tedy, Míšo, Covid je potvora, mě bylo vždycky dopoledne celkem dobře a odpoledne mě to sejmulo, že jsem pořád ležel a byla mi zima. A v noci jsem se potil jako nikdy. Ten týden to určitě bude chtít vyležet, ne-li více. S biolkou se připojuji, spoustě lidem doslova zachránila život, ale má i svá rizika a vedlejší účinky, taky bych s ní počkal, dokud to nebude nutné. Vianko, Medrol Tě stejně nemine :-))) Děvčata, opatrujte se a užívšejte Advent, jak jen je to možné. J
18. Prosinec 2020 - 10:14
Viana (anonym)
Ahojte))) Jirko s tím medrolem že mě stejně nemine máš pravdu. Dnes ráno jsem byla skoro k nepoužití a pohrávala jsem si s myšlenkou ,že dr. zavolám ať mi ho pošle elektronicky,ale nakonec jsem si vzala ráno aulin a docela dobré. Takže zatím aulin ráno a večer druhý. Mě by medrol nevadil,ale když já se po něm cítím jak bečka jak jsem nateklá,nebo si tak připadám... no uvidím co bude dál. Doma už ho stejně nemám.))) Míšo, přesně tak jak píšeš, Únava jak psal Jirka je velká,ke všemu úplná nechuť k jídlu a to pocení bylo i u mě. Prostě to chce klid a bude zase dobře. Dnes jsem byla navštívit svou neteřinku, čeká dvojčata a doma má dvě děti. Ty dvojčátka byly neplánované ,ale neteř by je pryč nedala ani za nic. Ty starší kluk 9 let, holčička 4 roky a dvojčata budou v dubnu. Tak jsem si dnes s nima krásně odpočinula. Dvě hodiny jsem je hlídala,seděla v pokojíčku a úplně jsem vypla. Zapoměla jsem na všechno a krásně jsem si s nimi pohrála. No toto mě tak nabilo , prostě bezva relax. Já vnoučky ještě nemám a hodně bych je už potřebovala. Cukroví jsem si dovezla,už hodně let mi tam peče jedna cukrářka a chutná mi stejně jako Jirkovi. ))) Zítra valím do práce,tak ti Míšo zase písnu ale později , ať máš co číst...))pa
18. Prosinec 2020 - 19:04
Míša (anonym)
Ahojky, tak jsem na tom zatím pořád stejně-rýma, kašel, únava, bolest hlavy, k tomu mám vysoký tlak a puls. Klouby dodnes docela dobrý, dnes už se trochu projevují, ale žádná katastrofa. Není mi ani líp ani hůř, tak snad dobrý. Ty dny letí jak blázen už je sobota a na to, že skoro nic nedělám ( akorát jídlo, nádobí, pračka ) mi ten čas děsně utíká. Taky jsem začala pěkně blbě vidět na blízko, na očním mi už chtěla napsat brýle, ale ještě jsme to odložily, ale teď se to hodně zhoršilo. Mě je nejhůř ráno a pak se to během dne zlepšuje. Vianko škoda, že je to v tak blbé době, Medrol bych ti poslala mám ho dost, ale nikam nemůžu. Taky se cítím teď oteklá, ale na váze se to neprojevuje. U mě byl problém kombinace MTX a Medrolu, s těmi novými léky už je to docela dobré i ta kila, co jsem zhubla, se pořád drží dole. Jirko hezkou adventní sobotu a tobě Vian klidnou práci, páčko M.
19. Prosinec 2020 - 12:08
Viana (anonym)
Ahojte))) Míšo, medrol už mi kámoška v úterý donese do práce,prý ji zbyl a má ho dost. Takže rezerva bude. Hele s tím zrakem je to prý u korona normální, zhorší se zrak všem i mě to potkalo,ale já už brýle na dálku i blízko mám tak tři roky. Jo prý to postihuje i oči. Míšo já v tom mám trochu bordel. Ty nemáš biolku,ale máš vlastně co? Jiné léky to vím,ale co to vlastně je? Myslela jsem si,že je to určitý druh biolky. Já jsem si myslela,že krom MTX a Salazopyrinu ( nevím jak se to správně píše) nic moc není na výběr. Nechápu proč mi to teda revm. nezmění, když tvrdí ,že mi asi MTX nezabírá a hned mluvila pouze o biolce? Hele a už ti to celkem zabralo,že? Napiš mi jak přesně se ty tvoje léky jmenují. jinak si myslím,že už by se ti ten kovid ozval v plné síle a že propluješ jako my. Hele ještě máš čich a chuť ? To je otázek,že? )) Zdravím Jiříka , někde lítá s rodinou ,ale moc jim to přeji...pa
19. Prosinec 2020 - 19:53
Míša (anonym)
Ahojky Vian, jen se klidně ptej, pokusím se na všechno odpovědět. Mám lék jménem Leflunomide a je to poslední lék, který se dává a když nezabere, žádá se o biologickou léčbu. Teď jak se revmatologové pořád u mě dohadovali jestli u covidu vysadit nebo ponechat, tak jsem slyšela z více míst, že je fakt dobrej a rádi ho předepisují. On by měl totiž cíleně zabrat na tu naší nemoc a né s tím smést úplně všechno, jako to dělá MTX. Chtěla mi ho nasadit už loni, ale pak se stav nějak ustálil a výsledky zlepšily, tak jsme to odložily. Ještě si doktorka pořád pohrávala s myšlenkou jestli bych nechtěla děti a s tímto lékem už nemohu. No myslím si, že už konečně zabral, ale trvalo to trochu déle než mělo-skoro víc jak 8 týdnů. Má to háček, který se doktorce moc nelíbí a to jen ten průjem, který mě provází už 2 měsíce a myslím si, že mi ho možná vysadí, když už mě nahlásila jako adeptku na biolku, tak uvidíme. Jo a ten se bere denně. Jinak čich jsem taky už ztratila, ale ani jsem na to sama nepřišla, uvědomila jsem si to až když jsem mluvila s kolegyní, která je taky pozitivní a nemá ho. A chuť mám takovou napůl, poznám ostré chutě, Medrol je každé ráno hořký, kyselé, sladké, zbytek mám všechen stejný. Tak snad jsem odpověděla na všechno, zatím pa M.
19. Prosinec 2020 - 21:35
Viana (anonym)
Míšo díky moc za vysvětlení. Já si totiž myslím a myslí si to i moje revmatoložka , že mi asi ten MTX nezabírá. Já jedu 5 února na ko. a tak bych ji mohla o tuto léčbu požádat. On mi totiž i trn dr. z poradny psal,že už ten MTX beru hrozně dlouho, tak by bylo dobré léčbu změnit. Krom toho průjmu máš i jiné nežádoucí účinky? Moc moc děkuji za vysvětlení a prosím tě co ještě k tomu bereš kromě medrolu? Ten je k tomu ,nebo jsi ho brala jen po dobu než ti to zabralo? Víš já už jsem si pohrávala s myšlenkou, že kdybych brala jenom medrol a to třeba 4mg a vysadila MTX protože si myslím že m nezabírá,tak bych si myslím to zvládala,ale zase bych asi nebyla zaléčená, že? Je hrozné toto vše probírat s ostatními revmatiky , když na toto vše by mi měla odpovědět dr. ,ale já si myslím,že bych ji těmi dotazy asi hodně otravovala. Nemám k ní důvěru, přesvědčila jsem se,že ji na mě vůbec nezáleží.)))) Tak čich mi až tak nevadil jako ta chuť a stejně to ještě není ono. Mám velkou radost, že nepíšeš že by ti bylo hůř. Nechci to zakřiknout ,ale jsem přesvědčená , že horší to nebude. No budeš to mít za sebou. Sousedka pode mnou se s tím taky pere, do vánoc vám bude trochu lépe. ))) Mějte se a zadravím Jirku,,,,)))
20. Prosinec 2020 - 14:51
Míša (anonym)
Vian tak ještě k otázkám, kromě toho průjmu mám i dlouhodobě trochu kašel, ale to mi řekli v lékárně a doktorka to nikde nenašla, že bych ho po těch lékách měla mít. Jinak se mi už nedělají tolik modřiny a netloustnu, jako v kombinaci Medrol x MTX. Beru kromě Medrolu ještě Vigantol, vit. C, vápník, omeprazol, ostropestřec, ale tohle všechno mám od začátku a pak svoje léky na tlak apod. Už jsem ti tu psala, že pokud nemáš k doktorce důvěru, je nejvyšší čas jít jinam, ale ty stejně na rady nedáš, tak už to raději nepíšu. Vím, že to máš složité s dojížděním, ale nebyla by jsi jediná a navíc dnes už jde spousta věcí elektronicky, tak bych se toho nebála a šla do toho. Ono jde taky o to, že pokud máš špatnou léčbu a klouby bolí dochází k jejich pomalé, ale nezvratitelné destrukci a na výměnu kloubů máš myslím ještě čas. A nezachráníš to ani aulinem, který si bereš mimochodem dost často a chudák žaludek, jen aby se ti to nevymstilo! Promiň neber to nijak ve zlém, ale já ti to musela napsat a myslím si, že by se mnou souhlasil i Jirka.... Jinak je mi zatím pořád stejně, ani líp, ale ani hůř. A měla bych otázku já na oba, jak dlouho jste byli v PN??? A nechali jste se uschopnit až když vám bylo úplně dobře?? Díky a hezký adventní večer-dneska už čtvrtá svíčka, to je fofr.... M.
20. Prosinec 2020 - 17:01
Viana (anonym)
Ahoj))) tak Míšo já jsem šla do práce až mi bylo úplně dobře,protože jsem měla strach že to v respirátoru neudýchám 12 hoď.Doma jsem byla 16 dní,ale myslím že Jirka šel dřív. ))) Jinak moc si vážím tvých rad ohledně nemoci. Neboj se a klidně piš co si myslíš,já ti jsem moc vděčná. S tou doktorkou máš pravdu,ovšem já jsem od ní už jednou odešla,ale jsem blbá že jsem se k ní tehdy vrátila byla to pouze moje pohodlnost a hlavně na rovinu jsem ji to řekla,že jsem od ní odešla a jestli mě vezme zpátky. No a ona si dala na rozmyslenou a pak se nade mnou smilovala,což mi teď dává znát. Hned ze začátku nemoci jsem jezdila do Šternberka tam to bylo super ,ale zavřeli to tam. Tak jsem hledala dr. a nikdo nikde nebyl. Ona si totiž myslí,že z toho 3ternberka jsem taky odešla. Snažila jsem se jí to tenkrát vysvětlit,ale ona mi nevěří. Takže odejít od ní podruhé se mi právě zdá divné, ke všemu ji když jedu doprovod do Šumperka s klientem často potkávám. Hele napiš mi co bys dělala ty? Máš naprostou pravdu,že denně brát aulin je taky hazard,ovšem jinak bych nefungovala. S dojížděním k jiné dr. není problém ,máme auto tak si jedu kam chci. Ale zkusím to po novém roce jinam. Ještě k ní pojedu v tom únoru a uvidím co mi řekne a pokud bude zase tak arogantní a nepomůže mi odejdu. Jezdila bych třeba do Olomouce je tam několik ambulancí.))) Jinak advent jsem taky slavila na gauči,jen jsem uvařila a zasedla k televizi,jelikož mě dnes hodně bolí klouby na rukou . Ale i lenošení je zapotřebí,,,Mišutko moc ti děkuji ,každá vaše rada i Jirkova je pro mě cenná...pa
20. Prosinec 2020 - 19:29
Míša (anonym)
Vianko jsem ráda, že jsi to ode mě nevzala špatně. Máš ale pravdu, že teď by to o těch svátcích nemělo cenu, ale po novém roce bych zavolala třeba do té Olomouce a zeptala se jestli berou nové pacienty a za jak dlouho. Aby jsi věděla jestli máš kam odejít, kdyby se k tobě v únoru zase chovala špatně, protože aby ti to dával lékař znát není vůbec profesionální!!! Jak se říká bič a pryč, je to tvoje zdraví! Páčko M.
20. Prosinec 2020 - 20:14
Viana (anonym)
Ahojte))) Míšo tak toto přísloví jsem ještě neslyšela a fakt jsem se zasmála, super toto sedí.))) Hele ráno jsem volala dr. revmatoložce o recept na ten medrol,protože ta spolupracovnice mi jich dala asi tak jenom deset a do února bych nevydržela a dr. se ke mě chovala po telefonu velice dobře. Ptala se co mám za potíže a když jsem ji řekla ,že mám od léta už po třetí asi zánět v té ruce a teď se mi to přestěhovalo do zápěstí a prstů,tak že mám problém se učesat a vyčistit si zuby. No a ona že ale to by chtělo ko. dříve než v dubnu a že medrol si nemůžu ordinovat jak já chci. Tak jsem ji řekla,že to vím ,ale co mám dělat ,když musím chodit do práce a nějak fungovat a ještě jsou svátky. No tak říkala,že mi ho zítra elektronicky pošle a pak uvidíme. Ona mluví pokaždé jinak. Jsem zvědavá jaké budou výsledky krve. Zatím budu jíst ten medrol a v únoru uvidím co bude. Moc ti míšo děkuji za pomoc a klidně piš vůbec se neboj vím že mi chceš pomoct.)))) No a kde máme Jirku? tak pěkně odpočívej a nabírej síly,zase se ozvu,,,pa pa
21. Prosinec 2020 - 10:03
Jirka111 (anonym)
To jsem si pěkně početl... a obě vás moc zdravím :-))) Víkend jsem si užil parádně, probíhaly přípravy na Vánoce, ozdobili jsme už strom, ale s rozsvícením počkáme až na Ježíška. A taky jsem dělal s klukama nepečené cukroví - mandlové hříbečky... to je vždy na nás. Bolesti mám mírné, tak jsem rád, že si v tomhle smyslu snad užiju svátky. Teď jsem ještě dva dny v práci a pak volno až do 4. ledna. A teď šup k tomu, co jste psaly. Míšo, já myslím, že s viděním na blízko by to mohlo být normálně věkem. Říkali mi okolo známí, že to jde docela rychle, člověk pořád oddaluje papír od očí, aby ho přečetl, a až přestanou stačit ruce, musí se jít do brýlí. U mě to zatím jde. Patrně proto, že jsem od dětství krátkozraký, tedy nosím brýle na dálku, tak na blízko ještě vidím dobře. Naše nemoc by spíš mohla vést k zánětům rohovky, no a kortikoidy zase vyvolají při dlouhodobém braní šedý nebo i zelený zákal. Je fajn, že Ti už nový lék zabírá. O těch průjmech jsem u něj četl docela často, ale taky se to hodně lidem upravilo. On ale i víc zatěžuje játra, tak se pak musí odebrat z tohoto důvodu. Viano, já myslím, že ho někdy doktoři i vůbec nezkouší a přejdou rovnou na bio nebo vyzkouší několik let starou novinku - malé molekuly - tzv. inhibitory Janusovy kianázy (např. s názvem Olumiant), ty se berou v tabletách. Naštěstí je kam šáhnout, tak doufám, že se s doktorkou domluvíte. Viano, Ty bereš něco denně na ochranu žaludku? Já mám Omeprazol, ale každý den ho neberu, jen když zrovna vemu MTX nebo když musím delší dobu brát brufeny. On ten Omeprazol při dlouhodobém braní má taky svoje rizika....jako všechno :-( Miško, ohledně Covidu, já byl doma 12 dní, pak mě uschopnili, ale navázal jsem prací z domova. Stejně jsem ještě dalších 14 dní kašlal, tak by se na mě v práci koukali blbě. Holky moje, opatrujte se, ať vás nic nebolí. J
21. Prosinec 2020 - 13:37
Viana (anonym)
Zdravím,,,Jirko hurááá že jsi zase s námi, chyběl jsi mi, vždy mi zlepšíš náladu tvým elánem. Hele tak já omeprazol beru taky ale asi jako ty dost nepravidelně. Hlídám si to stejně jako ty když beru MTX. Normálně žasnu jaké máš znalosti ty i Míša ohledně naší nemoci. Máte to nastudované což je dobře. Dnes je mi zase o něco lépe, tak snad se to už vybouřilo a nastanou dny kdy bude lépe. Zajímavé je jak se ten zánět stěhuje třeba o kousek dál,nebo šupne úplně jinam. ))) Já budu stromeček zdobit ve středu, pak pořádně vysát,dokoupit nějakou uzeninu na chlebíčky a s přípravami na vánoce končím. Už si budu svátků jenom užívat. Trochu mě děsí zase ten zmutovaný kovid, snad to nebude horší jako tento , dostat ho znovu tak fakt nevím. Očkovat se nechám pokud na nás dojde řada i když jsem měla jiný názor, snad nám to moc neuškodí.)) Míšo pěkně odpočívej a hodně pij ať vyplavíš všechno špatné a jsi zase v kondici...))pa
21. Prosinec 2020 - 14:46
Jirka111 (anonym)
Ahojky, tak letos pro mě poslední den v práci, jupíííí. Stejně se už tu nic moc neděje. Odpolko koupím kapry a Vánoce můžou začít :-) Zmutovaného Covidu bych se zatím nebál, on si takhle mutuje pořád, údajně je už známo 10 000 mutací, akorát tahle je zajímavější, protože se trochu změnil jeho hrot, kterým si otvírá buňku. A asi je i díky tomu nakažlivější, ale říkají, že nebude způsobovat horší problémy a vakcína by na něj měla taky zabírat. Tak hlavně ten klid a sváteční pohodu, že ano :-) J.
22. Prosinec 2020 - 8:34
Míša (anonym)
Ahojky, joo Vánoce, jak je mám ráda a vždycky se těším, tak letos nebudou stát za nic....měla jsem toho tolik naplánováno, ale člověk míní a život mění.....a nakonec tu budu trčet sama a asi dost dlouho. Na testy půjdu až po ukončení PN a příznaky mám pořád, tak karanténu nemůžu ještě ukončit, ale zdraví je přednější já vím, ale stejně mě to hodně mrzí. Je dobře Jirko, že letos ty Vánoce u tebe už nebudou ve znamení nesnesitelně bolavých kloubů a taky si je užiješ, moc ti to přeju, protože vím jaké to je! Hlavně to nepřežeň s cukrovím ať netrpíš. Vianka už má taky jenom dnes a má to za sebou a pak až 26. Určitě už taky zase papá Medrolek, tak si kloubíky mlaskají. Zmutovaného covidu bych se taky moc nebála, možná se akorát šíří rychleji, ale snad nás teď chvilku neohrozí, když máme ty protilátky. Tak užívejte sváteční pohodu a zatím pa M.
22. Prosinec 2020 - 11:56
Jirka111 (anonym)
Miško, to je mi moc líto, jak to u Tebe takhle blbě vyšlo. Budu na Tebe moc myslet. Jediný dobrý je, že to budeme mít za sebou. Jinak kapři už jsou rozřízkování a před chvilkou jsem namlel čerstvou strouhanku. My budeme tradičně na svátky doma a pak se přesuneme na Moravu ke tchýni, tak se potom na týden odmlčím, protože tam prakticky není datovej signál a přes telefon mi ani nejdou psát příspěvky. Tak zatím přeji, abyste si v rámci možností užily svátky... a určo ještě napíšu. J
23. Prosinec 2020 - 10:49
Viana (anonym)
Ahojte))) Míšo , zase jsi mě rozesmála a jako vždy zase máš pravdu. Jo jo papám ode dneška medrolek a to tak,že jsem si dala ráno 8mg, zítra to samé a pak dle bolesti budu snižovat na ty čtyři. Dnes do rána jsem zase měla bolesti rukou,ale medrol už bych jedla dříve ovšem má dr. mi ho poslala až včera a to jsem byla v práci. Ta kolegyně co mi dala ten zbyteček,tak byl tři roky prošlý tudíž jsem nechtěla riskovat, že přestanou možná bolet klouby,ale začne i žaludek. ))) Míšo,taky mě hodně mrzí,že budeš sama na vánoce. Ovšem úplně sama nebudeš,jsme tu my s tebou a jak to půjde časově budu ti psát ať nejsi tak smutná. Já být na tvém místě,tak si vlezu na gauč, pustím si tam svoje nejoblibenější filmy,obložím se vším dobrým (teda pokud máš chuť na jídlo) a koukám,jím, spím a prostě svět pro mě přestane existovat. Dárky na tebe počkají a čert nem vánoce,stejně není sníh, má být teplo a tak o co jde? Hlavně že jsi doma a na silvestra budeš čiperka. Já jdu do práce 25 ,26 noc,28 a silvestra noc. Takže taky nic moc,sloužím za jednu co má kovid. Tímto vám Míšo a Jirko přeji hezké ,zdravé a klidné vánoce...))
23. Prosinec 2020 - 14:40
Míša (anonym)
Přeji Vám oběma krásné a hlavně zdravé Vánoce, užijte, jak jen to půjde a jsem ráda, že tu jste!!!! M.
24. Prosinec 2020 - 9:58
Viana (anonym)
Ahojte))) Míšo , tak jsem dnes v myšlenkách s tebou. Dělala jsem salát a zelňačku a tak strašně mě dnes bolí klouby na rukách a nohách,že musel manžel protlačovat brambory na salát nedala bych to. Dnes jsem si vzala 12 mg medrolu a tak budu pokračovat než bolesti povolí. Pak budu snižovat. Toto je fakt hnusná nemoc pokud se rozjede. Ale dost bědování, někteří jsou na tom hůř. Koukám jak hodně roste počet nakažených, to se trochu vymklo ,ale myslím si,že je to tím hrozným nakupováním. Nechápu to. Pořád je otevřeno a oni blázní ještě i dnes. Mám obchod pod okny a je plné náměstí aut, jak se lidi hrnou do obchodu i o vánocích. )))Mišenko jak je ti? Je to trochu lepší? Hodně odpočívej.)) Jirko tebe zdravím taky a pokud nakoukne i Petra ,tak Petruš taky pěkné svátky.))
24. Prosinec 2020 - 10:56
Míša (anonym)
Ahojky, Vianko ty klouby jsou ale svině viď? Jestli ti můžu poradit tak si rozděl dávku na ráno 8mg a v poledne ty 4mg ať to pokreješ delší dobu a netrpíš tolik. Jinak je mě covidově lépe, ale mám spoustu dalších postcovidových potíží-vzalo mi to lymfatický a cévní systém, tak se mažu kortikoidy i zevně, aby toho nebylo málo vnitřně. V noci nemůžu spát, srdce mi běží jak o závod a na dnešek jsem si střihla pěkný žlučníkový záchvat. No jinak je fajn..... až na tu hlavu-když jsem dělala bramborový salát nedala jsem tam vejce ani salám, tak jsem to pak musela dodělávat, alespoň bude na co vzpomínat. Mám tam už asi 2 dny naloženou svíčkovou, tak ji dnes asi upeču a dodělám, jen nevím, jak to zvládnu s tou chutí..... A jak jste zvládli včerejší večer, doufám, že se nekonala žádná pohroma a proběhlo vše podle vašich představ? Mooooc vás zdravím pa M.
25. Prosinec 2020 - 12:14
Viana (anonym)
No Míšo ahoj)))Super že jsi včerejšek přestála. Slíbila jsem ti že budu psát,ale fakt nebyl čas. Sedla jsem si až k večeři a s dárky. Jinak bylo dobře,ale jsem ráda,že už je to za námi,přece jenom to jsou galeje. Kortikoidy asi už zabírají,dávka stále 12 mg a včera večer byl aji aulin. ))) Míšo s tím vařaním vím o čem mluvíš,já měla stejné problémy,ale naštěstí jim doma vše chutnalo,tak hlavně si nestěžovali. Ke všemu stejně jsme neměli chuť skoro na nic.Svíčkovou bych si dala taky ,ta bude na nový rok. Dnes jsem v práci,máme kačenu a tu budu dělat i zítra doma. Tak se opatrujte ,zdravím Jiříka a pište,,,pa
25. Prosinec 2020 - 12:28
Míša (anonym)
Noo v pohodě zvládla jsem to, za každého, který tu se mnou už není jsem zapálila svíčku a kdyby mi v noci nebylo tak zle, bylo by to úplně v klidu, ale děkuju. Kačenu budu taky dělat, jen ještě nevím kdy, jak jsou ty svátky letos celé podělané.... mám od doktora povolenou na zítra už večeři, tak bude asi zase salát a ryba a v poledne bude rodinný oběd, kterého já se neúčastním a tam se bude podávat taky kachnička. Jinak na Nový rok je u nás vždy čočka, aby byly penízky, no ale jak kdy to funguje.....kdyby za ní bylo zdraví, sním jí klidně tunu! Vianko klidnou práci a Jiříkovi vánoční pohodu M.
25. Prosinec 2020 - 13:57
Viana (anonym)
Ahojte))) Míšo,ty máš nějakou dietu,že píšeš že ti dr. dovolil večeři? Asi kvůli té vyrážce co máš po těle? To měla jedna sestra v době kovidu taky ,ale měla to od ATB,který ji musela dr. nasadit. No a lymfatický systém rozjetý to je jako co. Jako že jsi nateklá,zavodněná? Ach jo,máš toho požehnaně. Je zajímavé,jak u každého se ten covid projevuje jinak. ))) U nás dnes byli mladí z Olomouce na obědě,no a zase kačena,tu snad dělá celý národ,ovšem já jsem na maso i celá naše rodina,tak to vůbec nevadilo. Do silvestra nevařím a budeme dojídat všechno co je navařeno. Dnes jdu na noční ,tak doufám že bude klid. Ještě jsem se za celé svátky nezastavila. Bolesti jsou menší,ale pořád jsou. Já si myslím,že čím častěji se medrol jí,tím méně účinkuje. Ale jinak si nestěžuji, je mi o hodně lépe. )))Michalko, už to u tebe musí jít jenom k lepšímu. Myslím si,že to nejhorší máš za sebou a to jsi chtěla jít za 7 dní do práce. Taky jsem si to tehdy myslela. ))) Jiřík si užívá na Moravě,psal,že tam není moc signál , taky je to dobře když člověk vypne od počítačů a mobilů)))). Mějte se,,,pa
26. Prosinec 2020 - 15:19
Jirka111 (anonym)
Mílé holky, obě vás zase zdravím, už je skoro po svátcích. Na Moravu jedeme až zítra, tak vám ještě něco napíšu. Štědrý den byl celkem v poklidu, no stromek byl obložený dárky jak u Vémoly, a přesto se náš malej vztekal, že nedostal herní notebook. Sice máme doma 4 počítače, z toho jeden herní, ale vzal si do hlavy, že chce svůj notebook a víc ho nezajímá. No, byl na nás i pěkně hnusnej, spratek jeden... Ale to on je často i kvůli jiným věcem, protože s ním mlátí puberta. Docela se nám líbila i letošní štědrovečerní pohádka a kapr chutnal skvěle. Je mi líto, že vás to letos tolik bolí a ještě k tomu Míša nemůže ani pořádně baštit. Zato já jsem se rozjel a docela jsem to nezvládl, snědl jsem tunu cukroví, vypil lahvinku bílého a na Boží hod mě vzbudily pěkný bolesti rukou a hlavně natekl jeden prst na noze a od té doby pajdám. Včera jsme byli u mých rodičů, byla svíčková, letos se taťkovi povedla, se sladkým jsem se už trošku krotil. Mám pak takový rituál, společně stíráme losy, které si vzájemně dáváme pod stromeček, zabere to víc než hodinu, protože jich mám aspoň 30. Dopadlo to tak, že se nám losy navzájem zaplatily, takže úspěšně. A večer opět nová pohádka, tentokrát byla slabší. Dnes jsme ještě dojedli kapry se salátem a teď byly rodiče na oplátku u nás. Zvládli jsem i malou procházku, šoural jsem se jak šnek kvůli tomu prstu. Opět se mi potvrdilo, že to sladký je nejhorší, ale stejně si ho asi neodpustím, oni na Moravě zase budou mít jiné druhy cukroví :-) A dnes večer bude opět nová pohádka. A ráno frčíme. Viano, také si myslím, že čím častěji se Medrol bere, tím hůř účinkuje. Nejdřív jsou 4mg paráda a pak najednou nestačí ani 12mg. Je to pitomý, určitě mě v budoucnu taky čeká nějaká krizovka, jakou právě prožíváte. Jak jsem psal, budu teď mimo až do 4. ledna a nevím, jestli se mi podaří něco poslat telefonem. Takže vám dopředu popřeji krásný zbytek svátků a hlavně všechno nejlepší do nového roku a hodně zdraví a štěstí. Budu na vás myslet a číst vaše příspěvky. J
26. Prosinec 2020 - 17:36
Viana (anonym)
Ahojte))) Míšo jak se daří? Pevně doufám,že už je ti zase o trošku lépe a žlučník už dá pokoj. Zase jsem špatně pochopila jak jsi psala že se mažeš kortikoidy, máš vyrážku , nebo je to nějak spojeno jak psal Jirka s tím že nemůžeš dobře jíst ? Co máš za potíže? Dnes mi říkal můj syn co bydlí dole v bytě,že dostal rýmu. Hned jsem si to zase odvodila jestli nemá corona, ale rýmou se to neprojevuje,že? Je hrozné ,že budeme stále ve střehu jenom když člověka ofoukne a nebude se cítit zrovna fit,že to můžou být začátky corona viru. Radši k nám ani teď nejde i když by jsme měli mít s manželem protilátky,ale člověk fakt neví. Včera na noční jsem měla zase velké bolesti rukou, no a odvodila jsem si to tím,že jsem se ládovala sladkým a tak dnes vůbec nic jen pomeranč a med do čaje a je mi docela dobře. Možná už konečně zabral medrol,no uvidíme zítra, každopádně se sladkém končím to je pro mě utrpení bez sladkého.)))) Jiřík už si užívá Moravy tak Jiří, ber mě jako odstrašující případ a se sladým to nepřeháněj. Pak napiš jak ses měl,ráda tě čtu.))) Michalko ještě jsem se chtěla zeptat jestli s tím žlučníkovým záchvatem co jsi měla si myslíš,že to bylo k tomu coronu? Já jsem ho měla tak před třema měsíci, tehdy jsem nasadila medrol a hned se žlučník ozval i když s ním nikdy problémy nemívám. Bereš Míšo medrol a v jaké dávce? Máš teď 2mg nebo 4mg? I když oboje by bylo málo aby žlučník protestoval. )))Mějte se pa
27. Prosinec 2020 - 17:22
Míša (anonym)
Ahojky, tak nejdřív podám vysvětlení k té povolené večeři od doktora, asi jsem to špatně napsala. Měla jsem povolenou něco jako štědrovečerní večeři s mým mužským a to až na 26.12 kvůli té mé karanténě. Končit mi měla 24.12 o půlnoci, ale protože jsem nebyla úplně bez potíží, tak mi povolil se vidět až o dva dny později. Nakonec jsme si včera večer jen rozdali dárečky a měli jsme dneska sváteční oběd v podobě svíčkové. Bylo to zase jiné a bude na co vzpomínat....dneska jsme byli také na krátké procházce a zvládla jsem to tak hurá, bylo venku po 14 dnech fakt hezky! No a k těm mým potížím, covidově už je mi docela dobře, přetrvává jen ten kašel, ale už je asi takový, jako jsem měla poslední 2 měsíce po změně léčby, ale objevily se postcovidové potíže, lízlo mi to cévní a lymfatický systém, jak jsem psala, imunita mi dala najevo, že boj s covidem nenechá jen tak... Jirka teď nemusí číst, protože je chlap, ale tak to prostě je - mám podél cév červené fleky až boláky a jsou strašně bolestivé. Bohužel je mám hlavně na prsou až do uzlin v podpaží a nesnesu na nich ani tričko, je to fujtajbl! Mažu to tou kortikoidní mastí, ale zatím to moc nepomáhá, možná kdybych měla jedničky tak by to prošlo lépe, ale mám pětky a je to děs. Ještě je tam ta nejcitlivější kůže. Na nohou mám zase podél cév malinkaté modřinky a ty od Medrolu fakt nejsou. Jak říkal dr. taky mi to vzalo drobné cévy, co vedou k srdci a proto se nemůžu zbavit toho bušícího srdce. Tlak už se upravil, tak snad i ta tachykardie přijde na řadu. A teď to lepší - žlučník už dal naštěstí pokoj a v noci už také trochu lépe spím. Klouby zatím také spí a to je jedině dobře, protože to by bylo už na mašličku.... Rozdělili jsme ty léky na tlak a srdce a je to lepší. Jinak jsi měla Vianko pravdu, že fakt za 7 dní do práce nee, ale to jsem psala ještě v době, když jsem byla bez obtíží. Teď to bude asi na dlouho, doktor mě jen tak nepustí a já se tam ani nehrnu. Neměla jsem asi 20 let neschopenku, všechny bolesti jsem odpracovala, tak teď to ale dotáhnu do úplného vyléčení! Slibuji a dodržím to! Z nás čtyřech, co jsme se nakazili na té noční ještě do práce nenastoupil nikdo. Zítra mě doktor nahlásí na hygienu už jako neinfekční a budu dál pokračovat u něj v PN. Jinak beru Vian pořád ty 4mg Medrolu, jak jsem to asi před 3 nedělemi snížila, když zabraly ty nové léky, ale víc jsem si to nedovolila snížit. Mám oproti vám výhodu, cukroví jsem snížila už loni a navíc na něj letos ani nemám chuť, tak jsem měla fakt jen pár kousků na ochutnání a kousek vánočky s máslem jinak nic sladkého, ale ostatní jím normálně, žádnou dietu nemám, spíš jíst víc, aby mělo tělo sílu se s tím vším poprat. Tak pro teď stačilo, půjdu si lehnout papa a dobrou M.
28. Prosinec 2020 - 0:35
Viana (anonym)
Ahojte)))) Míšo moc děkuji za vysvětlení máš toho holka požehnaně. Jedna klientka u nás má taky po covidu takové hrozně bolavé tvrdé boule na nohách ,rukách a po břichu ovšem nejsou to otevřené vředy jen tvrdé hrče ve svalech. Taky to natíráme hormonální mastí. Má to už docela dlouho,ale ztrácí se to ,sice pomalu, ale ztrácí. dobře je,že jsi začala chodit na procházky ven. Choď za každého počasí,čerstvý vzduch je na covid úplný zázrak. Nabereš sílu,dodáš si sebevědomí a toto všechno je potřeba.))) Hele chci se vás zeptat na medrol ,který teď všichni baštíme a asi všichni chceme jít na očkování. Myslíte si že by se měl před tím vysadit? Někdo mi říkal,že kortikoidy a očkování nejde do sebe. Jak dlouho by se měl před tím vysadit? Zeptala bych se dr., ale neordinuje a pokud jsem slyšela ,tak by nás měli očkovat mezi prvními a to je někdy v lednu. Ještě k tomu sladkému. Už druhý den jsem se ho ani nedotkla a fakt je mi lépe a to dost lépe. Nemusí to být tím,mohl zabrat medrol , ale i tak se cítím dobře. )) Jiříku zdravím tě a užívej si to s rodinou...))pa
28. Prosinec 2020 - 19:51

Stránky

Přidat komentář