12226 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka111 (anonym)
Pěkný den spolubojovnice, taky jsem poslouchal diskuzi o viru, kam se dovolala paní, léta na Medrolu a MTX s obavou, co bude. No a hovořící lékař tak nějak vyhýbavě....hlavně aby se RA nerozjela....to je zásadní....rizika pro nás moc nevysvětlil. Jinak já bojuji se zápěstíma chodidly, jinak to docela jde. Počasí na nic, to mi zrovna nepřidává. Dětičky jsou ode dneška doma, nechci vidět, jak to tam vypadá :-) Mějte se a těšte se a jaro. J
11. Březen 2020 - 8:49
Viana (anonym)
Ahojte))) Jirko,to nám nikdo dopředu neřekne jak to s náma zatočí. Už je těch případů fakt hodně,počítám,že to dostane valná většina obyvatelstva u nás.úúú Jirko, já taky cítím na sobě výkyvy počasí. Sice nemám nějaké bolesti díky tomu medrolu,ale tak nějak se to odvíjí počasím. Kolik bereš te´d toho medrolu? Říkal jsi že to snížíš,ale nějak si nemůžu vybavit jestli na 8 nebo na 4mg? Ještě pořád asi nemá tu správnou sílu MTX ,který ti trochu sníží imunitu a tím bys měl mít menší bolesti kloubů. Ale každopádně je to lepší než na začátku ,ne?))) Ostatní zdravím a pište...)
11. Březen 2020 - 15:43
Míša (anonym)
Ahojte, tak ty dva dny v práci mě fakt odrovnaly!!! To byl masakr, musím říct, že se mi o koronaviru už i zdá.... Dneska jsem byla u zubaře na takové nekrvavé operaci laserem, mám parodontózu, tak teď jsem pěkně bolavá, dneska nic moc nedělám, papám pudinky a v pondělí mě čeká druhá čelist, musí se to dělat postupně, je to dost velký zákrok. To abych toho neměla málo. Počasí fakt děs a to jaro nějak pořád nepřichází, ale když jsem šla teď ráno do práce, ptáčci už vyzpěvovali a dneska jsem koukala, že už pučí zlatý déšť, tak to snad bude veselejší alespoň po téhle stránce!!!! M.
11. Březen 2020 - 18:33
Jirka111 (anonym)
Ahojky, tak jasně, že je mi nesrovnatelně lépe než třeba o Vánocích, ale ke zdraví to má taky daleko. Levé zápěstí se zlepšilo a šup, moc nehnu pro změnu s tím pravým. Mě se dnes zdálo o jaru, krásně rozkvetlé stromy a tak....takže docela fajn :-) S tím virem se to nehezky rozjelo, nejlepší pro nás by bylo něka zalízt a pár měsíců jen hibernovat, než se to přežene. Nejhůř je na tom zatím ten pražský taxikář, věkem kolem 40 a s chronickým (sic !) onemocněním. V práci se to také utahuje, vše jen telefonem a počítačem, žádné služebky....ještě čekám, kdy zavřou jídelnu, vedlejší firma to už udělala. Opatrujte se a užijte víkend. J
13. Březen 2020 - 9:51
Míša (anonym)
JJJ máš pravdu nejlépe by bylo někam zalézt a nevylézat!!! vůbec by mi to nedělalo problém, odjela bych na chalupu, kterou se chystám už příští víkend odzimovat a tam by mě ani koronavirus nenašel! Bohužel by to ale bez peněz nešlo, takže večer zase do rachoty a pevné nervy.... Vám hezký víkend M.
13. Březen 2020 - 11:19
Viana (anonym)
Ahojte))) Míšo tak to je mi líto že tak trpíš. Jasně zuby dovedou hodně potrápit. Já teda paradentózu nemám,ale měla ji moje ségra a už má horní zuby nasazovací. To tě nechci strašit moje ségra je o dost starší než ty. Já mám naštěstí zuby pěkné a můžu říct i zdravé ,zubař mě pokaždé pochválí,ale to se může klidně rychle změnit,že?)) Co se týče jara,tak to už cítím vždy v únoru,každý si klepe na čelo,ale já to prostě ve vzduchu cítím i když je zima. Vzduch je jiný a ptáčci nám to taky dokazují. Jirko ,taky mě bolí ruce. Včera zápěstí na pravé ruce a pak to přešlo do lokte a po aulinu to přelezlo do rána do levé. Je to fakt počasím. Ovšem to jsou jenom nesrovnatelné maličkosti s tím když to plně udeří.))) Pořád straší s tím koro.virem,včera jsme měli návštěvu z kraje,máme zamluvených 1 000 respirátorů a už musíme chodit v rouškách,ovšem jsou pouze na dvě hodiny,takže spotřeba děsná. Ke všemu jsme někteří podepsali to ,že v případě výskytu u nás zůstaneme v domově v karanténě a budeme se o klienty starat nepřetržitě a nikam by jsme nesměli. Chápu ty co mají malé děti,že to nepodepsali tak se jenom modlím ať se nám to vyhne. )))Mějte se ,pa.
13. Březen 2020 - 13:44
Míša (anonym)
Tak to je taky pěkné Vianko, že jste museli něco takového podepsat, snad to bude v pohodě a nedojde k tomu! Budeme si to přát!!! Jinak se zubama mě nestrašíš, vím co mě jednou čeká, tak se to operacemi snažím oddálit, aby to přišlo co nejpozději.. Stojí to spoustu peněz a utrpení, ale zatím to už víc jak 10 let funguje! Horší je, že moje zubařka už je dávno důchodového věku a co bude potom, co to zabalí raději nechci vědět.. Zatím pa a držte se!!! M.
13. Březen 2020 - 15:48
Jirka111 (anonym)
No uff, vy jak jste ve zdravotnictví, tak to vám teď nezávidím, bude to pořádný nápor. Budu na vás obzvlášť myslet. Ale závidím Míše chatičku, to může být oáza klidu :-) Jak jsi, se Viano, ptala, beru teď 4mg Medrolu a 10mg MTX. Pokud to půjde vydržet, nebudu si radši imunitu dál snižovat, než se epidemie uklidní. Papa J
13. Březen 2020 - 21:31
Míša (anonym)
Ahojky, je to fakt masakr, co se teď v práci děje, chodím domů úplně vyřízená a ještě dlouho to nebude mít konec.... Jak se nehezky říká-vůl aby to vydržel.... S chaloupkou máš pravdu, je to pro mě oáza, ikdyž práce je tam nad hlavu, těším se na příští víkend až tam konečně po zimě zase vypadnu, nejraději bych tam už zůstala, mimo tohle dění, ale to nevím podle toho co čtu, jestli na mě zbyde v obchodech ještě něco k jídlu! Jinak k té imunitě, sice si připadám jako úplný laik, ale podle toho, co jsem četla, je pro nás dobré mít imunitu na minimu, protože v některých případech se chová stejně, možná ještě agresivněji, než u naší nemoci. Tak nevím, přiznám se, že vím toho docela dost, ale v tomhle docela tápu....na začátku dubna bych měla jít na kontrolu na revmatologii, tak se na to zeptám, jestli bude paní doktorka sdílnější. Páčko M.
14. Březen 2020 - 13:22
Viana (anonym)
Ahojte))) Jirko super máš dobrou dávku ,vlastně tu nejnižší tak pokud jsi bez bolesti,nebo je máš minimální tak toto ti nijak neuškodí. Hlavně VYDRŽAŤ CHLAPČE VYDRŽAŤ!!! Míšo ,taky chodím z práce úplně zničená. Taky do nás pořád něco klavírují co a jak se chovat,na co sahat a na co ne a taky vydržet 12 hodin pracovat v roušce tak to taky stojí za to. Dnes jsem na chodbě potkala sousedovic malého Filípka jsou mi 3 roky takový moc šikovný chlapeček a tak jsem ho podrbala na čepici jak kolem mě procházel a hned jsem si uvědomila ,že bych na něho vůbec neměla sahat abych ho třeba nějak neinfikovala i když se kolem mě zatím nic neděje. Je to hrozné lidi kolem sebe chodí a nedej bože se jeden druhého dotknout. Doufám že to dlouho nepotrvá.)))pa
14. Březen 2020 - 16:06
Jirka111 (anonym)
Dávku mám možná super, ale moc nefunguje, třetí den nateklý, nepohyblivý a bolavý zápěstí. A chodidla taky žádná hitparáda. Byli jsme teď ale na výletě, možná na dlouho poslední, jestli skutečně vyhlásí celost. karanténu. Holky, opatrujte se, protože s naší nemocí a v týhle situaci.... Se snižováním imunity jsem to myslel tak, že zrovna teď se asi moc nehodí mít jí nízkou :-( Kluk od někud dotáh roušku, tak jsem si jí zkusil, a jak mám brýle, tak za chvíli nic nevidím, protože se mi rosí. Tak jsem zvědav, jak jí budu nosit :-) Mějte se co nejlépe. J
15. Březen 2020 - 16:22
Míša (anonym)
Ahojky, tak mám za sebou i druhou čelist a budu mít zase na chvilku pokoj. Měla jsem docela štěstí, od zítra zavírají ordinaci. Vian nebydlíš někde tam na olomoucku, co všechno zavřeli? Nebo to byla Petra a pletu si to? Situace se moc dobře nevyvíjí, ale můžeme si hodně za to sami, lidi nedodržují karanténu a ještě lžou a zatajují informace o tom s kým se setkali-zavřela bych je!!! Včera jsem byla v obchodě si koupit něco tekutého a tam na mě čekaly jen prázdné regály, dneska to bylo už trochu lepší. A zase přání ať se nám to vyhýbá!!!!! Paaa M.
16. Březen 2020 - 11:10
Viana (anonym)
Zdravím vás))) Jirko,taky mi dnes nebylo zrovna na dvakrát,ale zapoměla jsem si večer slupnout aulin a to pak nefunfuji))) Míšo ano jsem od Uničova takže nás úplně odřízli od světa. Já jsem stejně v karanténě ,odvolali mě z noční služby protože můj syn co sice bydlí v jednom domě s náma,ale má zvlášť byt se dostal v Uničově s koro.virem a tak sedí taky v karanténě. Čekám že pošlou respirátory do DD a pak bych prý podle hygieničky mohla do práce. Prostě tady je to totálně zamořené,ale my moraváci se fakt nedáme toto nás neporazí. V obchodech taky hrůza někde pouští po čtyřech někde je zase plno lidí takže si nevybereš. Já teda nikam nechodím jsem důsledná,ale můj muž musel vylézt protože musel něco nakoupit a obchod mám hned naproti ,takže se chytal za hlavu. No doufejmě,že to brzy skončí. Přeji vám všem aby se vám to vyhlo.)))) Jirko ,ještě k těm rouškám,pozor tebe to nechrání jen to chrání aby jsi eventuálně ty něco neroznesl kdybys náhodou něco měl a hlavně je pouze na dvě hodiny,tak často měnit....pa
16. Březen 2020 - 12:59
Míša (anonym)
Tak jsem si to bohužel myslela správně....to je mi líto, ale vy to tam zvládnete a zase bude lépe!!! Ty opatření jsou potřeba, aby se to fakt nešířilo, ale bohužel je stále spousta lidí co je nedodržuje, zlehčuje a podceňuje! Tak se tam držte a myslím na vás!!!!!!
16. Březen 2020 - 17:27
Jirka111 (anonym)
Zdravím holky, dnes pracuji z domova, jako taková prevence nás několik muselo zůstat doma s tím, že se v kanceláři nějak vystřídáme. Jenže nefungují něketré aplikace, tak tam asi budu muset jet. Jak u vás, asi fičák, že ? A Petra už dlouho nenapsala...Petro, kde jsiiii ???? J
17. Březen 2020 - 11:30
Viana (anonym)
Čauvec, taky jsem si říkala kde je Petra, měla by taky podat hlášení jak je na tom ona a její okolí.)) Je to pravda s tou prevancí. Mělo se na roušky najet hned, ale prostě se to podcenilo. U nás do obchodu nás bez roušek nebo nějakou ochranou do obchodu nepustí. SEKL SE MI POČÍTAČ,TAK PROMIŇTE MUSÍM TO DOPSAT VELKÝMI PÍSMENY. jINAK NIC NOVÉHO ,,,PA
17. Březen 2020 - 16:03
Jirka111 (anonym)
Ahoj holky, tak jsem 3. den doma a už mě to nebaví, docela ponorka, ale co se dá dělat. Po práci aspoň vyrazíme někam do přírody. Roušky s sebou :-) takhle odpoledne je mi vždycky nejlíp, co se RA týče, ale to asi znáte. Opatrujte se a napište, jak zvládáte. J
19. Březen 2020 - 14:57
Míša (anonym)
Ahojky! Hlásím, že zatím žiju, ale je to náročné, byla jsem teď 4 dny v kuse v práci a včera večer už jsem mlela z posledního bolavá zápěstí apod. Dneska jsem vylezla z postele až ve 3 odpoledne a že bych se cítila odpočatá, to říci nemůžu, nevím, jak se to dá dlouho vydržet...…. Chaloupka zatím padá, nedá se nic dělat. A co vy, jak to zvládáte a něco nového? M.
21. Březen 2020 - 17:01
Jirka111 (anonym)
Ahoj, nového je u mě to, že firma, kde dělám, omezuje provoz, musíme si vybrat nějakou dovolenou a k tomu dny na 60%, takže do Velikonoc toho moc neodpracuju. Včera jsem šel ven akorát s odpadem, hnusné počasá jsem využil na přebrání věcí ve skříni a uvolnilo se docela dost místa :-) Dnes svítí slunce, peču kačenu a odpolko to vidím aspoň na prochajdu. Stejně mě od rána bolí nějak víc kloubů než obvykle. Přeji hodně sil a zdravím.J
22. Březen 2020 - 10:29
Viana (anonym)
Zdravím a i já podávám hlášení co u mě nového. Tak novédo celkem nic,jsem na tom jako je Míša,taky jsem včera sebou buchla do postele a ráno jsem vylezla unavená a nedospalá. Ale i manžel se necítil ráno odpočatý a to je doma a nikam nechodí.))) Míšo na kterém děláš odd.? Nějak si nemůžu vzpomenout,na LDN nebo interně? Nedokážu si představit mít 4x 12 ti hod. směnu za sebou ,to bych fakt nedala. Jsem unavená z jedné. Taky být 12 hodin s rouškou taky nedávám ,musím se občas v soukromí vydýchat a najíst. Prostě mazec.)) Co se týče revmy ,tak jsem zase přešla na 15 mg MTX jelikož v tuto dobu fakt nebudu expertovat a když jsem sekla s medrolem tak znovu bolesti a jsem na tom úplně stejně jako ty Míšo. Prostě ho musím mít jinak to nejde. Ještě zkusím přejít na čtvrtku ,to mi poradila dr. v lázních a ještě jsem to nezkoušela.Prý jsou tací co jim to stačí. Dnes je mi dobře,nic mě nebolí a akorát ¨jsi mi Jirko udělal chuť nad tou kačenou. Já pekla kuře s rýží a do kačenky to má hodně daleko. Jinak ven nechodím pouze na zahradu a dnes vůbec ne je tam pěkná kosa tak sedím u telky a nabírám síly na zítra...Mějte se pěkně a hlavně se držte..pa
22. Březen 2020 - 17:25
Míša (anonym)
Ahojky, Vianko já jsem tu ještě nikdy nenapsala, kde pracuji, protože to v práci nikdo neví, ale budu doufat, že tohle snad nikdo od nás číst nebude. Pracuji na záchrance na operačním středisku, takže právě na té přetížené lince 155. Lidi se opravdu zbláznili, volají jak zběsilí, už nemám hlasivky a to tam taky už sedíme celých 12 hodin v roušce. Měla jsem po těch 4 dnech v kuse fakt dost, ale je nás tam normálně podstav a teď jsou už někteří v karanténě, pak normální neschopenky a tak ten zbytek maká, jak může!!! Je to vyčerpávající jak fyzicky, tak hlavně psychicky.....M.
22. Březen 2020 - 19:03
Viana (anonym)
Ahoj Míšo,to vůbec neměj strach že by tě někdo odhalil, stejně používáš jiné jméno aspoň předpokládám i když ani toto není podstatné. Já tu jsem už několik let a holky vědí že chodím na doktorku ale nevědí kam a ještě se mi nestalo,že by mě někdo poznal nebo že by sem vůbec někdo zavítal. Ke všemu ty naše povídačky by stejně nikoho nezajímaly.))) Tak to máš teda pěknou makačku hlavně psychicky a o fyzičce ani nemluvě. Snaž se nějak se odreagovávat,hodně pomáhá se ze srdce zasmát i když zrovna tato situace není k smíchu,ale myslím tím s kolegy v práci aspoň mě to hodně pomáhá. Já jsem hodně velký smíšek dokonce mi někteří říkají že mě ještě neviděli se naštvat nebo někomu nadávat i když i toto umím,ale snažím se věci řešit tímto způsobem,že si říkám co toho člověka vedlo jednat zrovna takhle a jak bych asi reagovala já v jeho situaci. No někdy to nejde,ale většinou jo a hlavně neřešit věci hned,nechat si čas na vychladnutí emocí.))) Tak a teď je ze mě psychiatr... Jinak zkouším tu čtvrtku medrolu a jsem zvědavá jak to bude účinkovat. Podám hlášení ,ovšem moc nadějí si nedělám. Taky jsem začala zobat vit. K2D3 je tam i omega. Mám pocit,že to bereš i ty ,nebo to byla Petra? Ke všemu kde je Petra? Doufám že nemarodí ..)) Zdravím spolubojovníka Jirku a prosím držte se ...pa V.
24. Březen 2020 - 16:44
Jirka111 (anonym)
Zdarec děvčata, tak já pořád doma, dneska na těch 60%, ale stejně se mi hlavou honí nějaké věci do práce, takže jsem tam aspoň půl hoďku pobyl, tedy vzdáleně přes komp. Ty jsi, Viano, taková věčná experimentátorka, co se týče dávkování léků.....ale já asi na tom budu podobně :-) Dopolka je to bída, bolesti a tak, a odpoledne je mi docela fajn. Prošel jsem se dnes venku, slunce je fajn, ale docela kosa. Doma mě to už fakt nebaví....mladší kluk se nechce učit a furt zlobí, ten starší je naštěstí zlatík. Ale občas už jedou všem nervy. V našem městě jsou právě potvrzené 3 případy nakažení, rodičům je přes 80, tak to snad nechytnou. Mějte se dobře a hlavně se opatrujte, zdraví máme jen jedno a ještě nalomené. J
24. Březen 2020 - 17:58
Míša (anonym)
Ahojky, včera jsem byla na noční a aby toho nebylo málo chytil mě zub a bolí jako pes, budu muset na pohotovost a to se mi vůbec nechce, ale moje zubařka má zavřeno. Je tam asi nějaký zánět, protože už leze nahoru i teplota a to by mě zase na víkend nepustili do práce.....Dneska večer mám brát MTX a tak nemůžu ani ATB. Je to složité. No nic, to je moje trápení, ale vám jsem chtěla hlavně napsat, včera jsem mluvila se svojí revmatoložkou, když jsme rušily termín kontroly na příští týden a tak když jsem jí měla na telefonu, trochu jsem jí vyzpovídala, kdyby došlo na nejhorší a virus se nevyhnul, tak jsem se s vámi o info chtěla podělit. V té době bych měla vysadit tak na 3 neděle MTX a zvýšit příjem Medrolu ( jen na okraj, distributor Medrolu má výpadek a neví se jak dlouho ) jinak nic. Chtěla mi napsat neschopenku, ale to v téhle době není možné a zatím držím. Opatrujte se pa M.
25. Březen 2020 - 14:05
Viana (anonym)
Ahojte))) Jirko ani nevíš jak ti závidím to rušno ohledně dětí. Já už je mám dospělé a můžu ti říct,že bych si občas přála aby se to na chvíli vrátilo a byli zase aspoň chvilku malí. Tak strašně to uteklo , te´d jsme tu s manželem sami a kdybych nechodila do práce tak nevím nevím. Asi by mi začalo hrabat a to mám spousty koníčků,pletení,háčkování a hodně čtu ,ale i tak prostě já děti mám moc ráda. Jsou tak upřímní a to co občas ze sebe vyvalí taky stojí za to.. Užij si jich jak jen to nejvíc jde. Všechno se ti jednou vrátí. Lásky není nikdy dost,ale to ty víš. Chálu,že být stále doma zavřený je taky na bednu s tím souhlasím...)) Míšo, super bolavý zub tak to ti nezávidím. Ovšem jsou otevřené pohotovosti zubní,ne? Já mám podobný problém akorát že mě zub nebolí,ale ulomil se mi. V úterý jsem přišla o trojku nahoře a to jsem jenom zatla zuby když jsem napínala šňůry na prádlo na zahradě. Najednou křáp a zub byl v p....Jenom jsem ráda,že to není jednička,nebolí a nosí se roušky,není to vidět.Ovšem k zubaři se taky jenom tak nedostanu.)))Míšo mě vždy trochu pomáhá na bolavý zub si dát kousek česneku do vaty a dát si to na tu stranu kde je ten zub do ucha. Trochu to tu bolest vytáhne a otupí. Lehnu si na tu stranu a tak nějak aspoň trochu. Ještě k tomu medrolu. Kdyby náhodou nastala tato situace mám medrol 16 mg protože tehdy neměli 4mg a já jsem si to měla čtvrtit ,tak bych ti ho poslala a ty by sis ho mohla využívat. Mám čtverku a ten 16-ti mg nepotřebuji. Napsala bych ti sem tel. abych nedávala adresu nebo email a domluvily by jsme se kam ti to poslat. No doufám že toto nenastane... zase píšu takový romám,že ? Mějte se a hlavně se opatrujte...pa
26. Březen 2020 - 16:48
Míša (anonym)
Ahojky, jen piš klidně romány, ráda je čtu! Tak k zubu, děkuji moc za radu, ale ta bolest byla včera už tak nesnesitelná, že jsem vyrazila večer do nemocnice na zubní pohotovost. Ještě jsem čekala jestli se to neusadí, někdy se to stává, že tak jak to vzniklo, zase odejde, ale nestalo se tak. Ten zub už mě zlobí asi 4 měsíce, doktorka říkala, že obnažený krček a jinak nic a takhle jsem dopadla v tu nejnevhodnější dobu. Nechali nás tam stát venku před čekárnou v tý zimě....chápu opatření, počkala jsem si asi 2 hodiny, ale ta úleva pak stála za to!!! Celý ho rozvrtala, vylila hnis, vyčistila a odeslala k mé zubařce. Zánět jako pr….. Teď jsme na tom podobně, akorát já to mám na stoličce, je tam díra, jak do p...…, nesmí se mi tam dostat jídlo a mám to vyplachovat vodou. Prý to takhle může být tak týden, ale moje zubařka tam bude až tak za 14 dní a už to vidím, jak si na mě dělá hned čas. Výborná situace.....nejdřív jsem nemohla jíst kvůli dásním, teď zase kvůli díře v zubu, už se těším až se konečně budu moci do něčeho pořádně zakousnout! Jinak Vianko moc děkuji za nabídku Medrolu, jsi moc hodná, ale jak jsem byla v tom špitálu na pohotovosti, tak jsem zkusila jejich lékárnu a měla jsem úspěch, sehnala jsem všechny 3 balení, tak super, ale ještě jednou moc děkuji!!!!!!!!!!!!!!!! Zítra jdu do práce, mám zase 4 denní, tak už se tam moc těším..... Dneska jsem tu měla takovou menší vývařovnu, vařila jsem a pekla pro přítele a jeho syna ( má ho teď doma, neboť škola a kolej nefunguje ) na všechny 4 dny, protože, když přijdu z práce už nějak nejsem schopná skoro nic. Já svoje děti nějak v životě nestihla, ale asi to tak mělo být...… Taky jsem tu napsala román i trochu ze svého soukromí, kdyby vás to třeba zajímalo, když už jsme tu taková revmatoidní rodinka! Hodně sil všem!!!! Pa M.
26. Březen 2020 - 21:48
Viana (anonym)
Zdravím vás,,Míšo jsem ráda,že už je ti se zubem lépe. Ono sloužit tolik služeb a ke všemu s bolestí je fakt na mašli. To si ani nedovedu představit.))) Já jsem snížila medrol na tu čtvrtku a honem jsem zase čtvrtku přidávala. Je to fakt málo a nepodrží to. No ale vyzkoušela jsem to. Mě fakt nejvíc vyhovuje ta půlka 2mg. To se cítím dobře, tak to tak nechám.))) No a co u tebe Jiříku? Petra sem vůbec nechodí,doufám že není napadená tím kovid -19 . Snad se brzy ozve. Držte se ))
27. Březen 2020 - 20:41
Jirka111 (anonym)
Ahoj všem, ano, máme to tu hezky pro sebe :-) Ale pokud by se objevil jiný revmatik, určitě ho rádi přijmeme mezi sebe... Venku krásně chumelí, příroda holt dohání ty teplé dny v lednu a únoru, aby si na konci roku řekla sečteno, podtrženo, to nám to hezky vyšlo, průměrná teplota zase jako loni :-) Jinak jsem stále doma, dnes ofic. nepracuji, ale stejně budu muset, protože se nakupily nějaké problémky v práci. Takhle jak jsou se mnou doma i děti, je to celkem fajn, je tu veselo, přesně jako Viano píšeš, musím si to užívat, dokud tu jsou. V sobotu jsme podnikli hezký výlet asi 10km zcela mimo město, za celou dobu jsme potkali asi 6 lidí, je to zvláštní situace... Nožky mě docela podržely, bolely jen ty uzle, co se mi udělaly už v prosinci po stranách chodidel. Ruce jsou ovšem horší, hlavně zápěstí bych z fleku vyměnil. Měly jste tu pěkné téma o zubech, trošku přispěji. Naštěstí mě akutně nic netrápí, ale obávám se toho kvůli situaci, když teď nemám zubařku. Ta moje totiž odešla do penze a místo ní nastoupila holčina hned po škole ale už s miminem, takže ordinovala jen 2x týdně, takže blázinec. No a po roce znovu otěhotněla a měla by se vrátit teď na podzim, asi taky jen omezeně. Tak nevím, na jednu stranu si říkám, že když vyčkám, budu jí pak mít až do smrti, ale pokud bych měl něco řešit, bude problém. Holky, opatrujte se zatím, probouzí se mi tu kluci, tak se jim jdu pověnovat :-) J.
31. Březen 2020 - 9:58
Míša (anonym)
Ahojky, hlásím se do klubu, tak jsem ten pracovní maraton přežila! Zítra se pokusím zavolat zubařce, jestli už náhodou nefunguje. Jirko, já to zatím musím zaklepat ( moc se mi o tom mluvit nechce, protože se to většinou zakřikne ), ale já zatím s kloubíkama přestávám docela dobře, na své každodenní dávce Medrolu a týdenní MTX. Jestli to bude jako loni, tak začnu hodně trpět až tak v říjnu. No kéž by to tak bylo a nebo už vůbec, to je ještě lepší varianta. Jinak musím říct, že těch domovů seniorů je mi fakt líto, hlavně, že máme seniory nejvíc ochraňovat, ale na tyhle se jaksi nemyslelo, co ty Vianko, jak to vypadá tam u vás??? Karanténa vám už skončila, tak alespoň něco dobrého. Já se stejně snažím nikam mezi lidi nechodit, jen jsem si byla dneska vystát frontu-rozdávali u nás roušku a dezinfekci 1 kus na osobu. Držte se!!!!!! Pa M.
31. Březen 2020 - 21:50
Viana (anonym)
Ahojte))) Tak já se s váma rozloučím minimálně na 14 dní,protože musím jít sloužit do domova a to nepřetržitě. Jsme rozděleny na dvě skupiny a já spadám do té první a tím pádem se přestěhuji do domova a vůbec se domů nedostanu. Prostě si uděláme karanténu a to takovou,že tam budou pouze dvě uklízečky,nějaká sestra a jinak my ošetřovatelky. Jsem zvědavá jak to denně nepřetržitě zvládnu.Myslím tím klouby,ale snad to dám. Ještě jsem vám chtěla říct,že dnes v rádiu mluvila nějaká doktorka s plícního a tvrdila,že revmatici spadají do rizikové skupiny.Takže mě tím vůbec nepotěšila. No ale teď něco lepšího a to,že už ten virus tolik nestoupá a třeba to nějak zvládneme. Tak se opatrujte a já se ozvu jak jen to bude možné,,,,pa
1. Duben 2020 - 19:50

Stránky

Přidat komentář