0 příspěvků / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
PetraP. (anonym)
Dobrý den, mám RA asi 2 roky a našla jsem si na netu tuto zajímavou diskuzi, ze které čerpám spoustu rad a zkušeností, nejvíce mě zaujaly příspěvky zhruba v letech 2010-2012, samé super ženské, a p.Vláďa, je mi líto, že už zde nepřispívají.... moc by mě zajímalo jak se všichni mají a jak se jim po zdrav.stránce daří, diskuzi jsem přečetla jedním dechem, samozřejmě jen kvalitní příspěvky na úrovni:-))) hlouposti a reklamy nekomentuji....
23. Duben 2018 - 21:31
Viana (anonym)
Zdravím tě Petro))) Máš pravdu,že tatao diskuze bývala jedna z nejlepších. I já jsem sem docela často a dlouho chodila a přesnějako ty,jsem se zde spoustu naučila. Je škoda,že sem už nikdo nechodí,ale mám pocit,že si založili nějakou jinou stránku,kde je nikdo nenapadá svými urážkami.))) Taky bz mě zajímalo jak se všichni mají a zrovna Vláďa byl suprovej kluk.)) Pokud sem někdo z naší party nakoukne,tak ho zdravím a přeji hodně pěkných dní bez bolestí...)))Viana
25. Duben 2018 - 13:45
Petra P. (anonym)
Ahoj Vian, jeee tak to jsem ráda, že se někdo ozval:-) No na druhou stranu se nelze divit, jestli chodí někam jinam, protože vždycky se najde nějaký blbec, co to všechno zkazí....škoda.....Pro mne byly velmi poučné všechny zkušenosti s užíváním léků, protože tím vším nyní procházím, medrol, MTX, biol.léčba apod., plus vývoj onemocnění v průběhu času a samozřejmě mě moc bavilo si číst vaše příběhy, život je ta nejlepší kniha......
26. Duben 2018 - 12:44
Viana (anonym)
Ahoj Petro))) Chci se tě zeptat jestli i ty sama jsi revmatik,nebo tě toto téma pouze zajímá.))) Pěkně jsi napsala,že život je jako nejlepší kniha.Nevím zrovna jestli nejlepší,ale každý by tu knihu mohl vydat.)))Měj se V.
27. Duben 2018 - 12:16
Petra P. (anonym)
Ahoj Vianko, ano, mám RA asi 3roky, nejdříve to začalo zčervenáním a otokem nártu, a protože jsem s tím chodila do práce a v práci stojím, byla z toho únavová zlomenina, a navíc to žádného doktora nenapadlo, pak byl nějakou dobu klid, a přidaly se další záněty, a k tomu šílená únava, no však to znáš......a to už jsem se dostala na revmatologii- obvyklá léčba - Plaquenil, Salazopyrin, MTX, Medrol, pak jsem změnila lékařku a dostala biologickou léčbu, ale zatím s ní teprve začínám, takže ještě nemůžu soudit, snad to zabere....Měla jsem dlouho nemocenskou, teď už znovu pracuji, ale musela jsem si zkrátit úvazek, ale stejně je to pro mne velmi namáhavé, a v podstatě skoro veškerou svoji energii vyčerpám v práci. S "normálníma" lidma se o tom nedá moc bavit, to nikdo nepochopí, a navíc mám pocit, že když někam přijdu, každý řeší jenom kraviny a nesmysly.....a nebo já už mám jiný úhel pohledu, nevím. A co ty, jak kloubíky? Ještě pořád pracuješ v domově? Měj se moc hezky, P.
28. Duben 2018 - 20:02
Viana (anonym)
Ahoj Petro))) Ano,přád pracuji v domově a to na dvanácti hodinových službách.Je to záhul.)) Petruš,tobě všechny ty léky co popisuješ nezabraly? Když nezabere MTX ,tak má člověk nárok na biologickou léčbu.Dcela mě to zajímá,napiš jak ji snášíš a co s tebou dělají. Já jsem si zažádala o ázně,ale až v září,tak jsem zvědavá jak to budu snášet a jak mi potom bude.No snad to tam měsíc vydržím.Nejsem zvyklá na to abych byla takovou dobu na pokoji s někým cizím ,ale třeba si budeme rozumět.)))Napiš kolik je ti rokůa kdy ti to revma začalo.)) Měj se a pa Viana
4. Květen 2018 - 21:11
Petra P. (anonym)
Ahoj Vianko, mám 41 let a revma mám asi 3 roky, měla jsem stavy, že jsem se nemohla zvednout ani ze záchodu, přítel mě musel oblíkat, hrozné bolesti.....teď užívám Medrol, ten mi pomáhá, ale hodně po něm otékám, tak se snažím brát minimální dávku, pak mám MTX a biologickou léčbu, kterou beru teprve druhý měsíc, zdá se mi že je to lepší, ale ještě nemůžu úplně soudit, ještě ti pak poreferuju:-) Já tě obdivuji, že děláš dvanáctky, kdysi jsem tak taky pracovala( v obchodě) ale to už bych teď vůbec nezvládla.... A kam pojedeš do lázní? Moje teta má taky RA a říkala, že lázně jí pomáhají ze všeho nejvíce, jezdí už skoro 40 let pravidelně každý rok a vždycky je moc spokojená. Tak ti budu držet palce ať se ti tam líbí:-))) I když tvoje obavy chápu, taky moc nejsem ten typ "do světa"...... Ale určitě ti to pomůže:-) tak zatím papa a měj se moc hezky, Petra
6. Květen 2018 - 21:15
Petr (anonym)
V červenci budeme dělat seminář na ohnový chikung "dech draka".Tento unikátní systém na práci s tělem,energií,a myslí,pomáhá regenerovat klouby,páteř a některé vnitřní orgány. Nejedná se o žádné krkolomné pozice. Systém zvládne prakticky každý.Zkušenost v chikung systémech,či podobných metodách,je výhodou. Pracuje se i s živým ohněm,což se spojuje s vlastním chikung cvičením.Tento systém testuji od roku 2012 a výsledky jsou výborné.sám jsem díky praktikování systému nemusel na operaci kolene,kdy mi dva primáři říkali,že jiná cesta než operace není.Dnes sportuji,skáču a nemám omezení.A to mi je 50 let.Netvrdím,že je to zázračná metoda,ale pomohla mě,i jiným.Osobně mám v chikung praxi 30 let,a studoval jsem u čínského profesora. Nechci zde diskutovat s těmi,co tomu nebudou věřit.Na to čas ani chut nemám.Kdo bude mít zájem o info,nebo se i zůčastnit,at napíše na mail,a já mu napíši,případně se s ním telefonicky spojím. seji2@centrum.cz
7. Květen 2018 - 23:38
zajímavé, (anonym)
V červenci budeme dělat...a jak se pracuje s ohněm?můžeš to nějak upřesnit?
14. Květen 2018 - 21:10
Petra (anonym)
zdravím všechny na této diskuzi. zatím chodím k ortopedovi, čekám na vyšetření na revmatologii. Mám problémy již delší dobu, především s klouby na prstech ruky, ale začala jsem řešit až teď. Chtěla bych se zeptat - bolely vás na začátku klouby i v klidu, nebo jen při pohybu?
26. Červenec 2018 - 11:49
Viana (anonym)
Petro, i v klidu.Chce to dobrou léčbu.
26. Červenec 2018 - 19:53
Petra (anonym)
Viono, moc dekuji za reakci. Myslela jsem, ze ze zacatku jsou bolesti jen pri pohybu...
27. Červenec 2018 - 10:18
Jana (anonym)
Dobrý den, mám čerstvě diagnostikovanou RA, zatím jsem ale neměla problém s klouby. Teď mě týden bolí rameno, ale je bez otoku a není ani bolestivé na dotek - je to možné u Ra? mám i potíže s krční páteří.
28. Červenec 2018 - 0:46
P. (anonym)
Prosim o radu, za jak asi dlouho opadne otok kloubu? Je mozne, ze trva tyden i dele?
15. Září 2018 - 22:46
pro P (anonym)
Pokud máte otok, tělu, kloubu pomůžete, když přidáte další obklad s igelitem aby nevyschl.Tělo ví co potřebuje, dělá vše, aby se uzdravilo.Nepůsobit proti, vytažením vody!
16. Září 2018 - 21:45
Naďa (anonym)
Dobrý den, nerozumím výsledku testu konkrétně hodnoty Anti-CCP IgG 271.9 arb.j.a Revmat.faktor S 4,8kU/l.Děkuji za odpověď.
7. Říjen 2018 - 9:54
Miki (anonym)
Dobrý den,jestli máte někdo zájem o biologickou léčbu v Brně, podívejte se na stránky www.biolecbabrno.czMiki
8. Říjen 2018 - 16:51
P. (anonym)
Dobrý den, nerozumím...Nado, mas vysoke hodnoty, hlavne ccp svedci pro rev.artritidu, pri jeho pozitivite je temer jiste (na vice nez 95%), ze mas prave tuto nemoc.
8. Říjen 2018 - 18:24
anna (anonym)
Ve Zlíně je skvělý MUDr. Vítek- Revmavita.
8. Říjen 2018 - 20:03
Obrázek uživatele oldura
oldura
Ahoj všem.Moc rád bych se poradil s vámi a poprosil o pomoc.Jsem muž 36 let a ve středu mi diagnostikovali revma.Mám napsáno revmatoidní arthritis seropozitivní.Dostal jsem Pantomyl,Trexan měl bych brát 4x2,5mg,Metypred a acidum folicium.No po přečtení co ty léky dokážou za věci jsem nedostal odvahu je začít brát a domluvil jsem si opět schůzku s doktorem na příští čtvrte ohledně konzultace jiné léčby.O co se mi jedná...Při cvičení jednou mě začal bolet loket..Nepřikládal jsem důležitost,myslel jsem,že je to z přetížení,ale bolel dlouho a začal i prst a kloub na zápěstí,sem tam i oteklé,ale vše tak že mohu fungovat normálně.Jsem zvyklí na bolest a tak nevím.Nemám příznaky co se všude ale píší...Nebudí mne bolest,nemám zatuhlé prsty ráno ani zvýšenou teplotu,mám dostatek slin ani suché oči,tak nemůže to být jen zánět z přetížení,který je nedoléčený,protože jsem cvičil i nadále a teď se zničím kortikoidy?Moc všem děkuji za názory...
10. Říjen 2018 - 19:20
P. (anonym)
Ahoj všem.Moc rád bych se...Já taky začínám, tak jen co mi řekla revmatoložka -ze všech krevních testů je nejprůkaznější anti_CCP, tak záleží, jsetli tento faktor byl zjišťován v krevním obraze. Normální je nulová hodnota, zvýšení téměř jistě potvrzuje diagnozu, i několik let před propuknutím příznaků.Jak dlouho máš problémy? Měsíce nebo týdny?
11. Říjen 2018 - 9:59
Nevím (anonym)
Kdyby to byl jen lokální zánět, pomohl by za 14 dní třeba NIMESIL nebo jiné NAR. Odborné prac. revmatologie vám asi udělalo všechny odběry, HLAB27 ( Bechtěrev) atd. Příbalové letáky nečíst!!
11. Říjen 2018 - 11:16
Viana (anonym)
Olduro,pokud máš v krvi tento anti CCP je jisté,že revmou trpíš. Taky jsem si pořád říkala,že se třeba spletli,nebo že to je jen přechodné.Co se týče léků. Tak fakt nečti příbalové letáčky (to mi řekla lékařka hned na začátku léčby),prtože to tě fakt vystraší. Já beru Methotrexat již asi deset let a to je taky pěkný driák. Zatím to snáším dobře. Neboj se ničeho oni si tě lékaři ohlídají. Kdyby se cokoliv děli tak to vysadí. Nestresuj se tím,to ti taky na léčbě nepřidá. Moje babaička měla revma celý život a dožila se 92 let. Takže hlavu vzhůru,jsou horší nemoci...)))Ahoj V.
11. Říjen 2018 - 14:40
Nebát se (anonym)
Já brala dokonce dva roky Prednison a pak mi bylo dobře, všechno se upravilo a vysadila jsem ho. Na žaludek mi dali léky a taky vitamíny a řekli mi, že jim mám věřit. Nejhorší je shánět tady na internetu všelijaké pseudorady. Pro spoustu lidí jsou všechny léky svinstvo a pak zjistíte že chlastají ze strachu kořalu.
11. Říjen 2018 - 16:30
pro oldura (anonym)
napište na altmen50@seznam.cz
11. Říjen 2018 - 18:08
P. (anonym)
Olduro, jinak ja mela taky netypicky zacatek -pred trema lety mirna tupa monotonni bolest v leve kycli a neprijemny pocit ve stehne, stejna ve dne v noci,v pohybu vubec nebranila, klidne 20 km tury, jen v noci jsem kvuli ni nemohla spat. Ne ze by byla silna, ale neprijemna. Po roce se pridala bolest prstu, jen pri pohybu v noci, no a po dalsim roce letos v lete se to rozjelo -leve rameno, pak zapesti, narty, chodidla, od srpna nespim bolesti...diagnoza ted cerstva, na revmatologii pro leky jdu az v pulce listopadu.
11. Říjen 2018 - 18:45
Obrázek uživatele oldura
oldura
Zdravím vás,moc děkuji za rady..V testech se nevyznám,ale mám tady tohle.CIK negat,RF lgG 59 lgA 45 lgM360CCP lgG 9,5 lgA negatANA 1:320 anti ENA (celé spektrum protilátek) negatHLA B 27 negatC3 + C4 negat:-(Já ani tak nečtu ty příbalové letáky,ale zkušenosti lidí a někdy je to dost hrozné.Ve čtvrtek jsem objednaný na konzultaci ohledně těch léků,ale zatím asi přemýšlím o alternativní léčbě.Máme v rodině léčitelku co létá do peru za indiány,jsem z toho docela psychycky na dně.
11. Říjen 2018 - 20:55
P. (anonym)
To chapu, jsem na tom podobne. Ale unavu mam takovou, ze sotva zvladam praci a pak uz jen doma lezim, prakticky nejsem schopna venovat se rodine, konickum, pratelum. bolesti uz jsou tak velke, ze doufam, ze leky zaberou, dryjak nedryjak. Taky jsem si neco nacetla o ra, ale nemyslim, ze by mi ti pomohlo, spis naopak...jen se vic bojim co prijde. Jsem proto vdecna za prispevky Viany a spol.
11. Říjen 2018 - 22:08
A.S. (anonym)
po osobních zkušenostech mohu říci, že r.a. způsobuje nevhodná strava suchá nebo připravovaná vysokou teplotou, která zanáší klouby. Nevhodné je také pití tvrdé vody. Nejlépe je propláchnutí těla měkkou vodou, která vám usazeniny odstraní.
12. Říjen 2018 - 21:28
Johana (anonym)
RA je autoimunitní onemocnění jako třeba lupénka, sarkoidoza...Spouští ji většinou chřipka, velká zátěž fyzická i psychická. Z vkadtní zkušenosti: po bezvýsledném brání dryáků jsem zašla za psychiatrem. Mám slabá AD, změnila jsem práci, nehoním se po horách ani na kole, nejezdím k moři( tam mi to začalo) ale žiju normální jednoduchý život. Cítím se velmi dobře.
13. Říjen 2018 - 10:28

Stránky

Přidat komentář