19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Rentgen močového měchýře

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina Machov (anonym)
Mám jít příští týden na rentgen močového měchýře. Byla jsem předm upozorněna, že je to hodně nepříjemná a bolestivá věc, tak se chci zeptat, kdo jste to absolvovali, o co se vlastně jedná?
1. Červen 2007 - 7:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahoj Kateřino, na rentgenu jsem nebyla, ale na ultrazvuku. Nepříjemné na tom je jen to, že před vyšetřením nesmíš několik hodin na záchod, aby byl plný močový měchýř. Vydržíš, uvidíš. Můžeš si pro jistotu vzít i vložku jako malou záchranu. :)
4. Červen 2007 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Katerino, prostý snímek m.m.neboli, ale myslim, že Ty mas na mysli cystogram mechyre.Absolvovala jsem ho nekolikrat a zadna hruza to neni. Vysvlecena od pasu dolu si lehnes na vysetrovaci stul,zavedou do m.m. cevku a naplní jej kontrastni latkou, az bude pocitovat,ze je plny (nekdy se automaticky dava pouze 150ml), oznamis to.Pak se budes muset na vysetrovacim stole vycurat...no a behem plneni i moceni se zhotovuji rtg snimky a sleduje se, zda se moc nevraci do mocovodu a panvicky v prubehu plneni nebo pri mikci. Ver mi,ze to zadna hruza neni.Trochu to bolelo,kdyz jsem byla mala holcicka a mela jsem soucasne zuzrnou mocovou trubici,tak byl trosku problem se zacevkovanim,ale jinak v pohode.Tak at dobre dopadnes! P.S.gastroskopie apod. je podstatne horsi!
4. Červen 2007 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Katřina Machová (anonym)
Lenko, tak to ti teda pěkně děkuju za "uklidnění." Cévkování je to poslední, co bych chtěla zažít. Nejspíš teda na tohle vyšetření zítra vůbec nepůjdu a omluvím se, že jsem onemocněla. Tuhle hrůzu bych asi opravdu nezvládla.
4. Červen 2007 - 15:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Katko, rozhodně jsem Tě nechtěla vystrašit. Cévkování, zvláště u žen, které mejí délku močové trubice, opravdu vůbec nic není. Tak se neboj, na vyšetření běž, uvidíš, že to je fakt bez problémů...předpokládám, že nějaké zdravotní problémy máš a tak stojíš o jejich zdárné vyřešení, ne? P.S. popisuju cystogram měchýře...pokud by se jednalo o prostý snímek (což se ale v dnešní době moc nedělá, nahrazuje ho ultrazvuk), tak to by bylo jako rentgen plic atd.
4. Červen 2007 - 16:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Kateřino, nevím, co tak naděláš, co máme říkat my chlapi. Pro chlapa je cévkování mnohem bolestivější, protože máme močovou trubici třikrát delší. Byl jsem na rtg močového měchýře a to cévkování před tím bylo hrozně bolestivé, ale kdybych byl ženská, tak bych se z anatomických důvodů toho cévkování tolik neobával. Jako chlap jsem u toho ale dost trpěl.
5. Červen 2007 - 7:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
teď jsem si všimla, že jsem tam nenapsala tu délku: ženská 4-6cm, horizontální průběh a muži cca 20cm 2x esovitě prohnutá...logicky to je u chlapa asi horší, ne? Existují pacienti, pro které je vycévkování jedinou možností jak vyprázdnit svůj měchýř- naučí se to sami chlapi i ženský...
5. Červen 2007 - 9:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Lenko, to si piš, že pro chlapa je cévkování díky rozdílné anatomii horší. Je to neuvěřitelně bolestivé a nepříjemné. Ještě několik dní po tom jsem měl podřenou močovou trubici.
6. Červen 2007 - 7:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladěna (anonym)
Nemyslím, že ženy by měly cévkování oproti chlapům bez bolesti. Byla jsem včra na rtg močáku a to cévkování kontrastní látky bylo největší utrpení, jaké si lze představit. Omdlela jsem při tom cévkování bolestí.
6. Září 2007 - 8:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Kellnerová (anonym)
Vladěno, taky jsem při tomto vyšetření omdlela bolestí. Zavádění cévky do měchýře hrozně bolelo a následné napouštění močového měchýře kontrasní látkou už nešlo vydržet, tk jsem bolestí omdlela.
14. Leden 2008 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Cévkování jsem zažila mnohokrát a že by to byla hrůza, při které se omdlívá, to se mi teda nepozdává:-)
15. Leden 2008 - 10:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
cevkovani u zdraveho pacienta je bezbolestive...nechapu proc nekdo omdliva. Pokud se cevkuje pri zanetu, coz se snad ani nesmi pak to muze byt bolestive, ale za normalniho stavu sliznice je to jen mirne neprijemne. Vy zensky snad uz nic nevydrzite, hlavne ze se depilujete voskem :)) Kdo tomu pak ma rozumet.
26. Leden 2008 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Nela (anonym)
Prosím Vás, mám jít ve středu na cévkování močového měchýře. Vůbec netuším co od toho mám čekat. Na ultrazvuku mi našel m.m. se zesílenou stěnou tak fakt netuším jestli věřit těm co říkají že o nic nejde nebo těm co omdlívají.
28. Leden 2008 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Je mi 20 let a nedavno jsem byla na cévkování. Popravdě mě tahle diskuze dost vyděsila,ale nakonec to bylo jen trochu nepříjemný,ale že by to bolelo tak to vůbec. Bolet to možná může když je sestra nešikovná nebo bezohledná, ale že by to bylo na omdlévání to se mi moc nezdá.
31. Leden 2008 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ja jsem byla na cevkovani, ale asi u kazdeho je to jinak, cpali mi to do stazene mocove trubice, pak jsem byla rada ze jsem to vydrzela a potom jsem se nemohla 2 dny vymocit, protoze jsem tu trubici mela celou rozrezanou od te cevky a neslo to. Horor.
4. Září 2009 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Nevíte někdo, proč se chodí na rentgen močového měchýře v období menstruace u žen, které nemají antikoncepci? Kvůli tomu,aby se vyloučilo,že je těhotná? Děkuji za odpověď.
27. Březen 2010 - 22:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolína (anonym)
Ahoj Nelo nemáš se vůbec čeho bát včera cévkovali mého syna.Je mu 6 a v pohodě to zvládl,vůbec nebrečel.A to má být u mužů bolestivější než u žen.
10. Červenec 2010 - 20:57
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Ahoj Kateřino, na...ahoj mam jit na rentgen močoveho měchyře děla se to i při menstruaci protože sem se obědnala a sestřička mě neupozornila že nesmim mit menstruaci
8. Květen 2013 - 14:08

Přidat komentář

Reklama

Reklama