253 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Regresní terapie

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
S. (anonym)
Jitko, driv jsem se o tuto metodu a nejen o ni dost zajimala. Postupem casu jsem ale prisla na to, ze regresi se nic nevyresis, musis si sama vsechny sve "problemy" odzit. Jen tak se jich zbavis, ne treba v tomto zivote, ale v tom dalsim. V tomhle si to budes moci protrpet, jestli Te neco trapi. Stejne tak ja a vsichni ostatni. Nemyslis, ze by to bylo moc jednoduche, kdyby prisel k terapeutovi pacient s akutni schizofrenii a po regresi vysel ven jako normalni, zdravy clovek? Nelze, musi si to pretrpet, naucit se, poucit a odzit...Omlouvam se, ze jsem Ti asi moc neporadila, alespon jsem vyslovila svuj nazor. Predem se tedy omlouvam. Driv delala regresni terapie uzasna bytost Marie Fouckova, ta je ale postupem casu prestala delat, protoze take prisla na to, ze i kdyz jim pomuze, nic tim pro budoucnost nevyresi, ten clovek, ta osobnost si tim musi projit sam, opravdu.Uz dost, preji krasny den, i kdyz nam to slunicko venku zatim nesviti.S.
26. Květen 2004 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
j. (anonym)
Já také radím k opatrnosti u této a podobných metod. Snažte se o přirozenost. Přirozeným životem usilujícím k dobru se postupně vše napraví.Hezký den!
26. Květen 2004 - 11:14
Obrázek uživatele Návštěvník
lea (anonym)
nechápu, že někdo radí "protrp tento život", je to nutné...v tom dalším se třeba budeš mít lépe...! to musí být opravdu těžký život s takovým přístupem...a ta nejistota!
25. Červen 2004 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
regresni terapie je ucina metoda na odstraneni mnoha obtizi. Kdo to popira tak proto ze ji nezna. Vyucuje ji ing. Andrej Dragomirecky. Sice nejde s ni lecit vse ale mnoho neresitelnych problemu zvlada skvele. Pan Ščučka je muj dobrý znamy a mohu ho jen doporucit. Dela i zasveceni reiki a egyptske zasveceni. jeho tel:777235188
30. Červenec 2004 - 23:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Tak jsem byla u pana Ščučka na regresi a jsem moc spokojená.Měla jsem od dětství velký zdravotní problém,těžké migrény,od kterých mi lékaři neuměli pomoci.Po 1 sezení mi migrény zmizely,je to jako zázrak.Nejdříve jsem byla nedůvěřivá a říkala jsem mu,že je pro mě těžké, bavit se s ním o těch nejhorších věcech,co se mi udály,ale on mi opáčil,že to chápe,ale můžu to brát i tak,že už se neuvidíme a cizímu člověku se snáz svěřuje.Trvalo to 2 hodiny a já jsem mu dokázala říci věci,které jsem nedokázala říct nikdy nikomu a sama jsem je ze své mysli dávno vytěsnila.Nebyla jsem v hypnóze,všechno si pamatuji,potom jsem se cítila báječně.Nechci zbytečně trpět,toho jsem si užila už dost a dost.Tuto terapii mi doporučila kamarádka a já jsem tam jít původně ani nechtěla,ale bylo to úžasné,pomohlo mi to.Večer jsem šla na jeho přednášku a to mi spadla brada,dozvěděla jsem se moc důležitých informací a viděla demonstrování procházení několika životy na jedné dívce.Díky za číslo na něj,určitě ho zase navštívím.
31. Červenec 2004 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Bibi (anonym)
Jitko, je dobre, ze mas takovou zkusenost. Ja jsem pred rokem navstivila znamou regresni terapeutku a uz bych tam nikdy nesla. Jednak mi bylo krajne neprijemne hovorit o svych problemech s clovekem, ktereho vidim poprve, ale to jsem brala jako nutne zlo. Daleko horsi bylo, ze se ji vubec nepodarilo vratit me zpatky do minulosti, nevidela jsem vubec nic a ona me neustale nutila rikat, co vidim apod. Zrejme byla zvykla na to, ze si lide nakonec neco vymysli, aby meli pokoj. Ja jsem ale stale po pravde odpovidala, ze vidim jenom tmu a jinak vubec nic, a ona se ocitla naprosto v koncich. Odchazela jsem nastvana a s odlehcenou penezenkou. To je muj zazitek.
18. Srpen 2004 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Mám to také za sebou a zpočátku jsem z toho byl také rozpačitý. Čekal jsem, že terapeut mě např. pomocí hypnozy "dostane" do minulosti, ale nakonec bylo všechno jinak. Bylo mi vysvětleno, že tzv. "hlubinná abreaktivní psychoterapie" nic takového nepoužívá. Zkrátka nedá se k tomu přistupovat jako u doktora - "tady mě máte a dělejte se mnou něco". Člověk se musí přinutit spolupracovat i když občas má pocit, že si vymýšlí. Důležité je, že to pomůže, tak mi to aspoň vysvětlil můj terapeut.Takže ze všeho nejvíc jsem po skončení sezení měl pocit, že jsem vymyslel hezkou pohádku a vůbec mi nepřipadlo, že bych byl v nějakém svém minulém životě. Jenže když jsem si to pak procházel zpětně, uvědomil jsem si, že každá moje odpověď na otázku, kterými mě terapeut doslova kopal dál, měla svou jakousi pravdivost. Že kdybych odpověděl cokoliv jiného, nebylo by to ono. A co hlavně - můj problém opravdu zmizel. Dnes už trochu rozumím i té teorii kolem toho, dá se říct, že to má i jakýsi vědecký základ, ale to není na krátký příspěvek.Později pak absolvovala totéž i manželka kvůli migréně. Nebýt mé průkopnické cesty, v životě by tam nešla, ale dnes je maximálně spokojená a její pocity byly hodně podobné s těmi, které tu popisovala Jitka. Rozhodně si nemyslím, že je to všelék a určitě je důležitá taky jakási psychická připravenost. Něco o tom vědět a být otevřený i věcem, kterým se třeba rozum vzpírá věřit. Obrovskou roli taky určitě hraje osobnost terapeuta a důvěra, jakou dokáže vzbudit. Řekl bych, že u Bibi byly asi v tomto duchu nedostatky na obou stranách. Ale nechci hodnotit, spíš jen přispět svým poznatkem, že tato metoda opravdu může být úspěšná tam, kde lze předpokládat kořeny nemoci někde v podvědomí a kde prostředky klasické medicíny selhávají. Třeba ta migréna je v tomto směru asi docela typická, nicméně klasická vyšetření by určitě měla předcházet, aby se vyloučily jiné možné příčiny bolestí hlavy.
18. Srpen 2004 - 20:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Adinka (anonym)
Pokud se chcete dozvědět něco konkrétního o této terapii, doporučuji přečíst si knihy od průkopnice této metody PhDr. Marty Foučkové (Jsem a Já jsem). Určitě získáte zdravý pohled na to, zda je tato terapie pro vás vhodná či nikoli. Tak jako existují lidé, kteří jsou více či méně hypnobilní (nebo vůbec ne), je to stejné i u této metody. Záleží na mnoha faktorech: míra spolupráce ze strany klienta, jeho připravenost, otevřenost mysli,motivace a důvody se kterými terapii podstupujete a jiné. Prostě někdy se to přes veškerou snahu nemusí povést. Moje známa byla na terapii s duševně nemocným synem, ale nepovedlo se ho přivést ke spolupráci. Velmi zkušená terapeutka celou situaci mé známé vysvětlila a rozhodně by nikoho nenapadlo ji obvinit z neschopnosti nebo dokonce ze šarlatánství.Díky tomu, že vědomosti se dnes svobodně šíří, stala se i regrese jakousi módní záležitostí. Ale pokud člověk něco takového podstupuje jen z pouhé "zvědavosti", rozhodně se nedoporučuje.Na druhou stranu mnoha těžce psychicky nemocným lidem zázračně pomohla.Neodsuzujte něco z neznalosti, dá se sehnat a přečíst o tom spousta zajímavých informací.
19. Srpen 2004 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Polly (anonym)
Co je to regresivni terapie a jak funguje?Pomuze mi nekdo???
28. Říjen 2004 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Informace na http://web.telecom.cz/ivo.janecek/page13.html
14. Prosinec 2004 - 8:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Potřebovala bych kontakt na terapeuta,který se touto metodou zabývá,pokud možno z Prahy.Pomůžete mi někdo?Děkuji.
10. Leden 2005 - 0:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Doporucuji z vlastni zkusenosti pana Baudyse ml., tel. 608223223
10. Leden 2005 - 8:41
Obrázek uživatele Návštěvník
danila (anonym)
Absolvovala jsem regresní terapii. Nedostala jsem se až do minulých životů. Mám z toho docela protichůdné pocity. Pokud máte s regresí zkušenosti a chcete si vyměnit názory, můžete mi napsat na email danila1"seznam.czDanila
16. Červen 2005 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Praktikuji regresní terapii již cca 7 let. Z vlastní zkušenosti vím, že příčina řady problémů není v minulých životech, ale v období prenatálním, porodním, nebo v raném dětství. To, že jste se nedostala do minulých životů, ještě neznamená, že by terapie neproběhla dobře.
16. Červen 2005 - 15:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra Sokolova (anonym)
Chtela jsem se zeptat,jestli nekdo nezna kvalitni terapeutku v Brne.Pokud ano,jestli by me mohl poslat cislo na e-mail.Diky moc.Petra
4. Září 2005 - 21:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Petra Sokolová: Nevím proč chceš terapeutku může to být i chlap? V Brně to dělá Dr Kulka ze sdružení Arcana mobil: 604 207 640. Bavil jsem se s ním o tom a říkal že za jedno sezení chce 1800 Kč trvá to 3 hodiny a nemusí se to povíst. Taky je důležitý někteří psychiatři a psychologové nedoporučují tuto metodu lidem s vážnějšími psychickými problémy (což je zábavné že protože právě tenhle typ lidí bude regresní terapii vyhledávat ve snaze že jim pomůže) protože by mohla tyto problémy ještě zhoršit. I když na druhou stranu moje cvokařka si tohle nemyslí jen mi zopakovalo co říkal Kulka že to nemusí vyjít.
18. Prosinec 2005 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Dělám patrně stále stejnou chybu, protože se stále opakují ty samé situace. Už přes rok se snažím změnit své chování v určitých situacích,povede se, ale časem opět spadnu do starých kolejí.Zkoušela jsem kineziologii, bylo to prospěšné, odstranila jsem si pár problémů, ale ten jeden a asi nejdůležitější je tam stále.Chtěla bych zkusit tuto metodu.Četla jsem všechny příspěvky, máte někdo novou zkušenost? Taky by mě zajímaly ceny. Poradíte?
26. Prosinec 2005 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka (anonym)
Petra Sokolová: Já osobně jsem byla u pana Kulky jako u psychologa,ale jeho přístup bych jako profesionální neoznačila.Myslím, že mou situaci nezhodnotil objektivně a díval se na můj problém spíše ze svého pohledu. To samozřejmě neznamená, že nemůže býtodborníkem na regresní terapii, alemou důvěru nemá a již bych jeho pomocnevyhledala.
29. Prosinec 2005 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
4 Šárka: To je zajímavé já osobně s dr Kulkou moc zkušeností nemám byl sem u něho jen na pár sezeních a do jisté míry bych souhlasil s názorem že podstatu problému neuměl vystihnout. Byl jsem několikrát i na jim vedené skupinové psychoterapii a ta se mi zdála v pohodě.Na individuální psychoterapii chodím k dceři dr Kulky která je taky psycholog.
29. Prosinec 2005 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Asi zkusím pana Ščučku. Je tady ještě někdo, kdo u něho byl a jak byl spokojen?
30. Prosinec 2005 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
A při čem konkrétně může regresní terapie pomoct?
30. Prosinec 2005 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
J (anonym)
Na netu jsem objevila paní Dalimilu Valdovou někde od Bystřice pod Hostýnem. Znáte ji někdo? Má docela pěkně udělané stránky. Regrese.menea.
2. Leden 2006 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Prosím nemá někdo kontakt na dobrého terapeuta z Ostravy? Kineziologie nepomohla, byla mi doporučena regrese. Trpím agorafobií, tetanií a panickou poruchou. To je masakr co...
4. Únor 2006 - 23:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Pan Ščučka mi regresní terapií pomohl ke krásnému synovi. Po letech marné snahy otěhotnět.Věřím tomu.
18. Září 2006 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Jani, můžeš sem napsat víc a hlavně kontakt na p. Ščučku? Díky!
19. Září 2006 - 11:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Tohle bylo na n (anonym)
Léčení pomocí regresní hlubinné terapie
19. Září 2006 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dobry den, prosim muze mi nekdo rict, jestli tato metoda (porp. poradit jinou) pusobi i na poruchy spanku? v dospivani jsem prozila peklo se svym nevl. otcem alkoholikem a ted ve 28mi letech se mi vsechny zazitky pravidelne vraci v nocnich murach, a to skoro kazdy den. zacina to byt nesnesitelne. zatim jsem zkusila Bowenovu metodu ale hrozne me vydesila jeji intenzita. dekuji
8. Prosinec 2006 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dobrý den, reflexní terapie Vám částečně pomůže i s poruchami spánku, ale nevyléčí je. Být Vámi tak se obrátím na nějakého psychoterapeuta.
12. Prosinec 2006 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Dobrý den Jani,3 roky se již marně pokoušíme o miminko, byla jsem u X léčitelů, lékařů a teď i poprvé na umělém oplodnění. Zatím vše bez výsledku.Před lety jsem navštívila seminář doktorky Foučkové, která si mě 100% získala. Jak nás, ale sama upozor?ovala, ne každý tuto terapii dělá dobře a s čistými úmysly, můžete mi prosím sdělit Vaši zkušennost?Předem děkuji. Zuzka
14. Prosinec 2006 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
L (anonym)
Zuzko, proč nezkusíte metodu podle MOjžíšové.Alespoň co jsem četla a slyšela je úspěšná. Vím, že to učí v Pardubicích. Miminko bych asi "nehledala" v regresi. Taky jsem byla u pana Ščučky, ale nic moc, do minulého života jsem se nedostala, mám prý dost problémů v současném a chtělo by to další sezení. Za hodně peněz. Děkuji, mě tahle zkušenost stačila.Přesto věřím, že může pomoct...
14. Prosinec 2006 - 16:25

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama