144 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

rázová vlna

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petřinová (anonym)
Prosím o sdělení zkušeností s léčbou ramenních kloubů pomocí rázové vlny, případně doporučení konkrétního pracoviště.Jedná se o dlouhodobou záležitost průběžně léčenou různými metodami bohužel bez účinku. Děkuji Libuše
25. Prosinec 2006 - 18:48
Obrázek uživatele Návštěvník
sluníčko (anonym)
Vážená paní Petřinová,mám stejný problém.Dostala jsem doporučení léčit kalcifikaci ramenního kloubu rázovou vlnou,mám se rozmyslet.Léčba není hrazená pojišťovnou.Máte s léčbou již nějakou zkušenost?Děkuji za případnou radu.Blanka.
30. Červenec 2007 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Léčení pomocí rázové vlny nemá u každého pacienta úspěch. Moje matka podstoupila celkem 5x rázovou vlnu, stálo jí to cca 5000,-Kč, ale zlepšení nenastalo. Dle pozdější konzultace se špičkovým ortopedem jsem se dozvěděl, že jediná 100% léčba je laparoskopický zákrok na rameni, při kterém se kalcifikace mechanicky odstraní. Poplatek za rázovou vlnu je nepřiměřeně vysoký.
30. Červenec 2007 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Sluníčko (anonym)
Pane Luboši,já jsem 4 měsíce po laparoskopické operaci ramene-odstranění kalcifikace.Bolesti mi neustoupily,hybnost je ještě horší než před operací.Lékař mě poslal na další RTG,kde zjistil,že mám další kalcifikaci-tentokrát "údajně" ve svalu.Nechci to nechat v tomto stavu,tak mi nabídl rázovou vlnu (1 sezení za 4000Kč)nebo kortikoidy(ty já nechci,vzhledem k předchozím diagnozám).Ještě se pokouším zkusit homeopatii.Přeji Vám hezký den.Blanka.
2. Srpen 2007 - 9:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Paní Blanko, 1 sezení za 4000,-Kč je značně předražené a úspěch není skutečně zaručen. Navíc musíte mít min. 5x sezení, což obnáší 20000,-Kč. Odstranění laparoskopickou metodou se zdá být nejlepší řešení. V každém případě záleží na zkušenostech operatéra. Kde Vám dělali laparoskopickou operaci?
2. Srpen 2007 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
sluníčko (anonym)
Pane Luboši,děkuji Vám za Vaše rady.Operaci mi dělali v Klatovech.Ještě k rázové vlně-bylo mi řečeno,že sezení by bylo jedno,max.dvě,že má pan doktor nějaký velmi dobrý přístroj (?).Nevím,jako laik to nedovedu posoudit.Zbytečně platit něco,o čem nejsem přesvědčená,že to bude mít úspěch,se mi také nechce.Ještě jednou Vám děkuji za informace.Blanka.
3. Srpen 2007 - 8:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Paní Blanko, ještě jednou se vracím k rázové vlně. Z vlastní zkušenosti Vám doporučuji, abyste si nechala veškeré operace či vyšetření provádět ve větších nemocnicích a větších městech. Jsou tam, dle mého názoru, větší odborníci-specialisté. Tím rozhodně nechci žádné doktory podceňovat, ale bohužel, je to tak. Zkuste se objednat na vyšetření do Prahy, např. do motolské nemocnice, Praha 5. Už jen informace, že stačí pouze 2 sezení je velmi podezřelá.Jak jsem již psal, moje matka měla 5 sezení a supeeeerrrr přístroj, ale bez většího efektu. Myslím si, že pojišťovna velmi dobře ví, proč tuto metodu neproplácí. Podle mého názoru je to pouze tahání peněz z kapes důvěřivých pacientů. V každém případě je to na Vás, jak se rozhodnete. Já bych tolik peněz za nejistou léčbu nedal. V každém případě přeji hodně úspěchů. Luboš
3. Srpen 2007 - 21:02
Obrázek uživatele Návštěvník
sluníčko (anonym)
Pane Luboši,děkuji Vám za Vaše poznatky a názory.Jak rešila problém s ramenem nakonec Vaše maminka?A do té Prahy se můžu objednat bez doporučení?Zatím cvičím,chodím na vířivky a beru homeopatika,ale budu to muset nějak vyřešit,i když na další operaci...?Není to nic příjemného a vyřadí mě to opět z činností,jsem pravák a je to pravé rameno. Přeji Vám hezký den a děkuji Vám.Blanka.
6. Srpen 2007 - 9:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Dobré ráno Blanko, moje maminka absolvovala pouze 5x rázovou vlnu. Snaží se denně s ramenem cvičit, ale bez větších úspěchů, protože má stále bolesti. Možná, že by pomohla nějaká speciální fyzioterapie. S odstupem času si však také myslí, že jediná správná metoda je laparoskopie, ovšem dobře provedená. Nevím jaké jsou další prognozy po operaci. Určitě hraje roli také věk. Jinak se léčí choroby u mladšího a jinak u staršího člověka. Domnívám se, že by doporučení mohlo stačit od obvodního lékaře. To by snad neměl být problém. V případě, že ho nenapíše, musíte jít vždy za svým cílem. Jde přeci o Vaše zdraví. Homeopatika asi nepomůžou. Luboš
7. Srpen 2007 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
sluníčko (anonym)
Pane Luboši,tak jsem dnes opět byla u svého ošetřujícího lékaře-výsledek zatím skoro stejný.Myslela jsem si,že budu vědět(podle RTG)výsledek léčení homeopatiky-zda se nález zmenší,či ne,ale pan dr.mě nechce (prý) tak často posílat na RTG.Poradil mi,abych ohledně té rázové vlny "bádala" dál,třeba i v Motole...Já zatím pravidelně cvičím,ruku při žádné práci moc nešetřím a myslím si,že dělám docela pokroky.Nevím,zda pomohla homeopatie,nebo jen čas,který je nezbytný pro rekonvalescenci.Myslím si (možná mylně),že díky tomu,že před operací jsem byla rentgenována na starém přístroji se pravděpodobně tento můj "nový útvar" neobjevil.A nyní jsem byla na úplně novém,velice kvalitním RTG...Nevím,ale stále je mi divné,že za tak krátkou dobu po operaci by se mi vytvořil tento nový útvar. Takže budu cvičit dál,pátrat také a pokud se něco pozitivního (ohledně naší léčby)objeví,určitě Vás budu informovat. Přeji Vám krásný den.Blanka.
27. Srpen 2007 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Luboš (anonym)
Paní Blanko, v každém případě budu rád, když napíšete pár řádek jak se Váš stav dále vyvíjí. Přeji Vám zatím hodně zdraví a pevnou vůli u cvičení. Luboš
11. Září 2007 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
fleek (anonym)
Je rozdíl mezi mezi přístroji na kompresorovou a elektrohydraulickou rázovou vlnou. Na ty první /nízkotlaké/ chodí opakovaně, na druhé se jde jen jednou. Trochu to bolí, ale mně na Petřinách vyléčili bolest patní ostruhy po jedné návštěvě. Zkuste www.ibolest.cz. Fleek
22. Říjen 2007 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Tak já také trpím bolestmi rameního kloubu, asi v 25 jsem měla zánět od té doby rameno sice pobolívalo, ale dalo se to vydržet. Po druhém těhotenství se mi zánět opakoval a dle RTG mi objevili výrustek v rameni a byla mi doporučena oparace. Jelikož jsem po obstřiku neměla skoro rok nějaké veliké obtíže na operaci jsem nešla. Jenže po roce začínám mít mnohdy nemalé bolesti, takže jsem se rozhodla zkusit elektrohydraulickou rázovou vlnu, první zákrok (měla bych jít 3x) jsem absolvovala před necelým týdnem, zatím k zlepšení nedochází, spíš naopak. Jsem z toho mírně nesvá, je mi 30 a mám dvě malé děti a když čtu pooperační problémy moc se mi do operace nechce, ale mám obavy, že mi nic jiného ve finále nezbyde. Proto prosím každého kdo má nějaké zkušenosti zda je zde může napsat. Případně i doporučení na dobrého ortopeda. Díky Iva
26. Srpen 2008 - 16:58
Obrázek uživatele Návštěvník
libor (anonym)
vše jak to tady čtu tak vidím, že se obracíte na ortopedy a úplně pomíjíte rehabilitaci, rameno pokud do něj někdo sáhne arthroskopem- vytvoří se v něm další srůsty a bude vždy jen horší než před výkonem, rázová vlna má efekt jen když je doplěna speciální metodikou ve fyzioterapii např. dle Kabata ale jsou i další techniky na uvolnění ramene PIR AEK a pod.
23. Září 2008 - 8:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Rázová vlna má nejlepší výsledky na tenisový loket, ostruhu patní a skokanské koleno. Zde je úspěšnost cca 90%. Bohužel u léčby bolestivého ramene je úspěšnost nižší. Odhadem 60%. Doporučuji navštívit pracoviště, kde se pracuje s přístrojem kde je RV generována kompresorem a kde je max tlak 5 barů. U tohoto přístroje sice musíte na 3-5 sezení, kde 1 stojí cca 500 - 700 Kč. Mě například odešel vleklý problém s tenisovým loktem už po 2 dávkách. Zcela mi bolest zmizela. To znamená, že je šance, že Vás to nebude tolik stát. Když půjdete na rázovou vlnu, kde se aplikuje až 7 barů při jediném sezení, zaplatíte najisto 4 000 Kč i víc.
7. Říjen 2008 - 10:25
Obrázek uživatele Návštěvník
david (anonym)
Dneska jsem byl na třetí dávce za 500 Kč na kompresorové rázové vlně a vždy po tom přijde úleva na pár dní (mám ten.loket 1,5 roku z kompu a auta, různé léčby + epi páska), nicméně se to poté vrátí zpět a zlepšení zatím necítím...
27. Říjen 2008 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Sláva (anonym)
Milá Blanko, na rameno to pomohlo na jedno sezení, ale se záda budou asi dražší, byl sem tam pětkrát a bude to chtít ještě jednou tolik, ale zlepšuje se to!:-)
1. Listopad 2008 - 22:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaromír (anonym)
Já vím z vlastní zkušenosti, že kalcifikace ramena mizí až po třech aplikacích vysokotlaké, to jest elektrohydraulické rázové vlny /kompresorová to neovlivní, je slabá, pracovní tlak má asi třetinový/. Mně vloni vyléčili letité bolesti patních ostruh - obě po jediné aplikaci. Je to, pravda trochu dražší, ale když to vynásobíte počtem sezení, tak ne. Můžete zkusit www.ibolest.cz Hodně štěstí.
10. Listopad 2008 - 12:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaromír (anonym)
ještě pro doplnění, ta vysokotlaká rázovka EvoTron má pracovní tlak 47.7 MPa. Ten přístroj stojí taky 3x více než DolorClast nebo jiná šimrátka.
10. Listopad 2008 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Tak já mám za sebou třetí rázovou vlnu, též jsem volila vysokotlakovou, nevím přesně tomu nerozumím, ale též jsem byla na Praze 6. Měla jsem kalcifikace ramene a už v takovém stavu, že jsem musela být na práškách, první a druhá vlna byla dost bolestivá, ale po třetí rázové v. jsem momentálně bez větších bolestí a hlavně bez prášků. Na RTG jdu až na jaře, ale zatím to vypadá, že investované peníze se vyplatili. Budu informovat dále a všem přeji hodně štěstí.
13. Listopad 2008 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Moje maminka byla nejdřív v Motole na té slabé rázové vlně s bolestmi patních ostruh (asi zánět), šla tam 18x po 600 Kč a pomohlo to jen přechodně, asi na 6 týdnů, pak byly boelsti opět stejné, ne-li silnější. Pak jsem na netu sehnala kontakt na Dr Kociána na Petřinách /www.ibolest.cz/ a tam byla 2x. Po první aplikaci byly bolesti asi čtvrtinové, začala chodit, a po druhém sezení vymizely. Manžel tam teď chodí s ramenem, byl zatím jednou, lepší to je, ale 2 návštěvy ho ještě čekají. Jsem zvědavá.
11. Prosinec 2008 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Moje maminka byla nejdřív v Motole na té slabé rázové vlně s bolestmi patních ostruh (asi zánět), šla tam 18x po 600 Kč a pomohlo to jen přechodně, asi na 6 týdnů, pak byly boelsti opět stejné, ne-li silnější. Pak jsem na netu sehnala kontakt na Dr Kociána na Petřinách /www.ibolest.cz/ a tam byla 2x. Po první aplikaci byly bolesti asi čtvrtinové, začala chodit, a po druhém sezení vymizely. Manžel tam teď chodí s ramenem, byl zatím jednou, lepší to je, ale 2 návštěvy ho ještě čekají. Jsem zvědavá.
11. Prosinec 2008 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Minulý týden jsem se chtěl nechat ošetřit rázovou vlnou (tenisový loket), ale nakonec k tomu nedošlo. Pan doktor mi nejdříve poslal na RTG a tam zjistil, že tam mám nepatrný začínající zánět. Po té mi sdělil, že účinější bude injekce. Ten den bolela, ale do druhého dne to přešlo a po týdnu mohu říci, že je to o dost lepší. Rázová vlna prý měně bolí, ale je dražší a v případě zánětlivých ložisek méně nebo neúčiná. Chtěl jsem napsat, že nejříve je třeba provést důkladné vyšetření, pak se teprve rozhodnout pro druh léčby.
11. Prosinec 2008 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Čeněk (anonym)
Milý Luboši, nemáte pravdu. Jsou 2 druhy rázových vln. Kompresorová (všeobecně rozšířená a v U. S. provozovaná maséry) a elektrohydraulická vysokotlaká, v US povolena jen absolventům certifikované medicínské fakulty. Těch vysokotlakých je v ČR jen asi pět. Právě jen na ty elektrohydraulické se jde jen jednou, v případě kalcifikací ramenního kloubu ale i 2 - 3x. Na ty nízkotlaké, které rameno neovlivní se chodí 6x - 18x. Vím to přesně, protože právě v Klatovech jsem absolvoval kvůli impingement sy s exostosou první sezení, další dvě u Dr Kociána v Praze 6. Za 3 měsíce po posledním zákroku jsem bez větších potíží. A to jsem o operaci vážně uvažoval. A propos, v Motole jistě odborníci jsou, ale generátor vyokotlakých rázových vln tam nemají :-) Čeněk
13. Leden 2009 - 12:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace, 7 denní kurz hubnutí zdarma, registrace na: www.snama.cz/dieta
13. Leden 2009 - 12:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Radovan (anonym)
Zdravim, Ja jsem mel zatuhle rameno a trochu tenisovy loket z tenisu po peti sezenich musim rict ze me to dost pomohlo. Byl sem u Mudr. Vanecka ve vysocanech.
19. Leden 2009 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj, mám jít na rázovou vlnu kvůli kalcifikaci ramene,je to do Říčan máte někdo zkušenosti? Je to jednorázové za 5000 Kč
9. Únor 2009 - 9:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka R. (anonym)
Milá Jano, myslím, že jsi zvolila dobře, ber to ale jako poslední možnost před laparoskopickou operací. 5000 Kč je dost a na kalcifikaci ramena je třeba nejméně tří aplikací vysokotlaké rázovky po 1000 rázech, já byla v Praze 6 u Kociána a zatím dobrý. I na rentgenu kalcifikace mizí. A stálo mě to o trochu méně.
26. Únor 2009 - 14:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Alin (anonym)
Ahoj lidi, přečetla jsem si všechny vaše příspěvky a moc jste mi pomohli, mám léta zmrzlé rameno a el. dečka už nepomáhá a tak uvažuju o rázové vlně. Z vašich příspěvků jsem vytipovala Dr. Kociána, ale pokud napíšete ještě více zkušeností, budu vám moc vděčná.
28. Únor 2009 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Viky (anonym)
Žasnu nad cenami za rázovou vlnu. U nás tuto metodu nabízejí za 500,- jedno sezení. /Ústí n.Orl.Č.Třebová/
4. Březen 2009 - 17:56

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama