543 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

rakovina prsu

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Hana Pokorná (anonym)
Setkání s rakovinou je fakt hrozné. V současné době to prožívám s maminkou (73 let), které při běžné prohlídce našli bulku v prsu (mamka se mi pak přiznala, že o bulce věděla asi 2 roky). Nyní je po operaci - dali jí vybrat zda vzít celý prs nebo jen část s tím, že po odnětí celého prsu by se nemuselo ozařovat.To rozhodování bylo strašné!!! Rozhodly jsme se, že pro jistotu raději celý prs.Pak čekání na výsledek - nádor byl malý (1 cm),zapouzdřený, všechny odebrané uzliny čisté, to špatné je to, že buňky nádoru byly nediferencované (divoce rostoucí).A zase jsme se mohly "svobodně" rozhodnout- ozařování, možná chemoterapie,hormonální léčba nebo nic?... V prvním šoku jsme se rozhodly pro ozařování (zase ten pocit jistoty, že to bude pojištěné)a pro případnou hormonální léčbu. Protože ale maminka těžko snášela představu každodenního šestitýdenního ozařování, začala jsem shánět všemožné informace. Nakonec rozhodla rada známého primáře - "kdyby to byla moje maminka, neozařoval bych, nechal bych jí v klidu - teď je vše čisté a není vlastně co ozařovat, a nynější ozařování stejně možnou recidivu stoprocentně nezajistí."A pěkně srozumitelně mi (na rozdíl od lékařů v nemocnici) vysvětlil všechna možná pro i proti. V tu chvíli se mi všechno zdálo úplně jasné,ještě mě v tom rozhodnutí podpořila i kolegyně, která podobnou operaci s ozařováním prodělala a nyní má potíže s otékáním ruky.A tak jsme ozařování zrušily, mamce to psychicky hodně pomohlo, ale ty moje strašné pochybnosti, zda jsem neudělala chybu, když jsem ozařování odmítla, samozřejmě zůstávají. Ještě teď čekáme na výsledek tkz. receptorů - v případě, že budou pozitivní, bude možná hormonální léčba. Ráda bych, kdyby mi odepsal někdo, kdo má zkušenost s touto nemocí, ozařováním, nutností rozhodovat se ap. a taky bych byla ráda, kdyby mi paní doktorka objasnila, co jsou to ty receptory - slyšela jsem totiž i názor, že výsledek se vztahuje vždy k momentu odběru krve a že se vlastně mění i během dne. Takže případný výsledek vlastně není až tak objektivní. Ještě musím napsat svou zkušenost - není dobré se s takovými problémy uzavírat sama do sebe, to, že o tom mluvím (i když je to moc těžké), to, že sem píšu, člověku hodně pomáhá - pozná totiž, co lidí prožívá stejné obavy a hrůzu. Je moc dobré zakládat spolky lidí, kteří tím prošli a jsou schopni své poznatky předávat dál. Nejlepší by to bylo v každém městě - protože 100% platí sdělená starost poloviční starost! Hana
30. Květen 2001 - 9:20
Lucka (anonym)
Mila Hano,Moje maminka (52 let) prodelala nedavno neco obdobneho. Nastesti byla rakovina podchycena hned v zacatcich. Myslim, ze to bylo kvalifikovano jako stadium cislo II. Jak sama vis, tak u nas v CR ohromne zalezi na doktorech. Moje maminka byla lecena v nemocnici ve Stresovicich a byla tam velice spokojena. Nejprve absolvovala operaci, kde ji odstranili malou cast prsu. Myslim, ze lekari z psychologickych duvodu "nevychrli" na pacienta okamzite veskery prubeh lecby. Ale postupuji postupne. Tak ze nejdrive operace a pak "jako vyber", zda se chce podrobit lecbe radiaci. Primar, jez ji lecil ji to s onkologem "doporucil". Po te ji jeste "doporucil" 6 davek chemoterapie. Mamka se rozhodla celou lecbu absolvovat. Samozrejme se po chemoterapii zacaly obevovat vedlejsi problemy: s chrupem, ztrata ochlupeni (vlasu), nafoukly oblicej a "sloni ruka". Presto vsechno je mamka a cela rodina rada, ze lecbu absolvovala. Nyni si muze rici, ze udelala pro sve vyleceni maximum. Posledni chemoterapii mela pred Vanocemi 2000. Nyni jiz ma krasne dorostle vlasy, oblicej uplne normalni a ruka se s pomoci rehabilitace take srovnala. Myslim si, ze dulezitym rozhodujicim faktorem v pripade tve maminky je take jeji vek. Nadruhou stranu, ona klidne muze oslavit 100. narozeniny. Nejsem lekar a tak to nemohu zhodnotit. Zaroven si ale myslim, ze pokud onkolog doporucil lecbu, tak by se nad tim mela zamyslet... Ja vim, je to tezke. Moje mamka ale uprimne rikala, ze cele leceni nebylo tak hrozne, jak ocekavala. Po kazde chemoterapii dokonce sama dojela autem domu. Je to tezke hlavne z psychickeho duvodu...
1. Červen 2001 - 1:50
Ainny (anonym)
Já bych chtěla jen přidat svojí zkušenost. I já jsem radši absolvovala vše, co mi lékaři řekli, protože v případě rakoviny není dobře něco podceňovat. Receptory (snad jsem to napsala dobře) určují jestli na nádor působí hormony nebo ne. Alespoň tak mi to bylo vysvětleno, protože já jsem je měla poměrně vysoké a bylo mi řečeno, že to mluví v můj prospěch, protože hormonální léčba má velice dobré výsledky.
16. Červen 2001 - 21:51
Ainny (anonym)
Pokuď má někdo z vás chuť a čas, je možné se přihlásit do konference na toto téma na www.pandora.cz
20. Červen 2001 - 21:17
Katka (anonym)
Milá paní Doktorko...... ano setkání s rakovinou je opravdu hrozné.. mé mamince je 48 a zjistili že má rakovinu prsu. Bylo to asi moc naléhavé protože ji operovali do třech dnů a odebrali celé prso. Teď chodí na terapii.. a občas neví jak dál. Ale nevzdává to.. chtěla bych Vás poprosit.. stále hledáme nějaký kontakt na nějaký klub pacientek .. ale kdyby to bylo možné tak na střední Moravě protože dojíždět do Prahy asi nebude možné.. nebo nějaký společný klub žen po odebrání prsa.. prosím je to velmi naléhavé.. Děkuji.. i kdybyste věděli nějaké přípravdy nebo čaje.. bylinky nebo jakoukoliv radu .. kdokoliv budu moc ráda.. Všechny zdraví a mooooc zdraví přeje Katka
23. Červenec 2001 - 21:28
Lucka (anonym)
Mila Katko,Vim, co nyni maminka a cela tva rodina proziva. Je to opravdu velmi tezke. To, ze tva maminka mela operaci okamzite nutne neznamena, ze byla rakovina v pokrocilem stadiu. Moje mamka byla diagnostikovana minuly rok v dubnu a take se okamzite podrobila operaci. Nebyl ji odebran cely prs, ale pouze cast. Zaroven absolvovala leceni radiaci a 6 chemoterapii. Posledni chemoterapii ukoncila na Mikulase. Ver, ze prvnich par mesicu je nejhorsi a ze za pul roku bude situace s tvou maminkou nesrovnatelne lepsi. Moje mamka je nyni "svezi jako rybicka". Vlasy ji dorostly a tak uz odlozila paruku a celkove fyzicky a take psychicky se citim o 100% lepe. Pokud si chces o tom popovidat, tak napis na julia_smithova"hotmail.com. Drzim palce!!!
31. Červenec 2001 - 0:45
Doktorka (anonym)
Milá Katko - ohledně regionálního klubu pro pacientky s rakovinou prsu vám dají určitě odpověď na http://www.volny.cz/mammahelp/, popř. další informace můžete hledat na http://www.volny.cz/arcus-oc/Ohledně výživy bych doporučila vaší mamince omezit tučné sýry a jiné tučné potraviny, protože právě nadbytek tuků ve výživě je též jedním z rizikových faktorů (nejvíce nádorů prsu v Evropě mají v Holandsku, kde je velká spotřeba tučných sýrů). Ohledně bylinek by bylo nejlepší navštívit odborníka na fytoterapii a zvolit léčbu podle celkového zdravotního stavu.Též je důležité udržovat v pohodě psychiku a věřit , že vše dobře dopadne. v tom můžete být mamince velkou oporou. oběma vám přeju hodně zdraví a štěstí.
31. Červenec 2001 - 18:36
nina (anonym)
Paní doktorko,moc vás prosím o radu.Moje maminka (55 let) byla nedávno na ultrazvuku a nasli ji malý nadůrek (6 mm),potom šla ještě jednou a tam jí to potvrdili.Její gynekolog jí však k tomu příliš neřekl,vysadil jí hormonální prášky (na přechod,mívá návaly) a dostane místo toho injekci.Za 6 měsíců má jít znovu na ultrazvuk. Máme se něčeho obávat? Myslím,že kdyby to bylo naléhavé, tak by lékaři udělali nějaký zákrok hned.
12. Září 2002 - 10:14
marie (anonym)
dotaz na pani doktorkudobry den. moje maminka byla pred pul rokem na vysetreni prsou, protoze si nasla na jednom z nich malou bulku. lekar ji udelal mamograf a sono, a pak ji rekl, ze to na rakovinu nevypada, a ze mam prijit za pul roku na kontrolu. pred 14 dny absolvovala onu kontrolu, ktera probihala stejne a se stejnym zaverem. jen na kontrolu ma prijit za rok. prijde mi to nedostatecne. a bojim se , aby lekar neco nezanedbal. navic si myslim, ze ani psychicky to neni v poradku, protoze vlastne tak uplne jiste nevi, ze je to " jen svalovina, nebo vyrustek na mlecne zlaze...".myslim, ze lekar mel provest vysetreni, ktere by s konecnou platnosti urcila povahu jejiho onemocneni. mluvila jsem i se znamymi sesrtickami z jinych pracovist a ty mi muj pocit potvrdily. proc ji neudelal biopsii, neposlal ji na ct, nebo neprovedl rozbor krve, zamereny na rakovinu prsu? myslite, ze bylo jeho chovani spravne? a jake vysetreni doporucujete v podobnem pripade udelat? dekuji za brzkou odpoved.
15. Říjen 2002 - 7:59
Verunka (anonym)
Mila pani doktorko,prosim Vas o radu. Pred par tydny jsem si nasla v levem prsu pohmatem malou bulku, obcas v tom miste citim neprijemny tlak. Beru hormonalni antikoncepci Pramino, priblizne rok, predtim jsem brala Gracial, Logest, Diane, Cilest a Tri regol. Momentalne jsem v zahranici a za vysetreni bych musela platit a i kdyby me neco zjistili nemam penize na lecbu tady, ale v lednu se vracim do CR. Myslite ze je to hormonalni antikoncepci a ze ji mam vysadit? Kdyz neberu pilulky nedostavam menstruaci. Jeste jsem zapomela je mi 21 let.Dekuji za odpoved.S pozdravemVerunka
30. Říjen 2002 - 14:33
Lenka (anonym)
Chtěla bych reagovat na Váš podnět. V roce 1997 (to mi bylo 38 let) mi lékař našel malou bulku v pravém prsu. Já jsem velice statečně a odhodlaně šla na další vyšetření a postoupila jsem operaci,kdy mi bulku vyoperovali. To co pak nastalo se nedá ani popsat. Diagnóza - rakovina prsu, okamžitá ablace celého pravého prsu včetně uzlin. Okamžitá radioléčba a následná chemoterapie. V mém případě jsem se moc rozhodovat nemohla, protože jsem měla dvě malé děti, milujícího manžela a moje blízké, kvůli kterým jsem byla ochotna postoupit cokoliv, jen abych se té nemoci zbavila. Jediná pravda zůstává, že se člověk musí chtít uzdravit a že i vlastní tělo nakonec řekne co snese a čeho už je přespříliš. Radiologická terapie mi tak moc nevadila, ale chemoterapii jsem přímo nenáviděla a došlo to tak daleko, že jsem pak na sebe vzala i to riziko z nedokončené léčby. Dnes jsem snad v pořádku chodím do práce,už jsem si i na ten provedený zákrok zvykla. Na co si ale nikdy nezvyknu je, co půl roku prováděná kontrola na onkologii a nejistota jestli se mi to nevrátí nebo neobjeví někde jinde v těle.Ať se člověk rozhodne jak chce, nejistotu bude mít pořád, do doby než budou existovat účinné léky na rakovinu.
10. Únor 2003 - 13:32
Kateřina (anonym)
Vážená paní doktorko,můj dotaz je následující. Babičce, které je nyní 89 let, objevily před dvěma roky malý nádor v prsní tkání (cca 1,5cm) a lékař zvolil vzhledem k babiččině věku hormonální léčbu. Nádor se nezvětoval, nicméně loni absolvovala ozařování a podle lékaře byl výsledek dobrý - nádor zmizel. Po půl roce se však objevil znovu a tentokrát lékař navrhuje chemoterapii. Celí rodina včetně babičky se obává, že negativní vedlejší efekty chemoterapie by mohly být horší, než samotná rakovina. Můj dotaz je následující: chceme zvolit takovou léčbu, která by co nejvíce pomohla, ale zároveň byla k babiččině již ne příliš silnému tělu ohleduplná.
10. Březen 2003 - 23:28
hela (anonym)
Dobry vecer,chtela bych se na neco zeptat. Mam 47 letou maminku, ktera prodelala rakovinu prsu. Odstranili ji cast prsu, nasledovalo 6 davek chemoterapie a nyni prodelava radioterapii s hormonalni lecbou. Myslela jsem si, ze tohle je konecna faze lecby a ze to nejhorsi (chemoterapii) ma za sebou, ale bohuzel to tak neni... Po radioterapii je ji stale zle, je velmi unavena a vycerpana. Zacala omdlivat a po vysetreni na ct zjistlili, ze ma neco na mozku, pry to neni nic vazneho, je to jenom nejaka jamka a pry to mohou mit lide i vrozene. To, ze je unavena je pry z moskomisniho moku, ktery se ji vsakuje do mozku... (kvuli te radioterapii) Ted pujde na podrobnejsi vysetreni mozku... Lekarka rikala, ze jsou to mozna metaztaze, to znamena, ze je to nador? A ze se s nicim podobnym za 15 let praxe nesetkala. Ten mozkomisni mok ji pry budou odsavat... Mam o ni strasny strach. Maminka absolvovala ruzna vysetreni, ale nezjistilo se, ze by mela postiznene dalsi organy rakovinovimi bunkami. Je mozne, ze by se neco objevilo az ted? A kdyby tam byl nador, tak by to znamenalo dalsi chemoterapie? Prosim, jestli ma nekdo podobnou zkusenost, nebo by mi mohl nejak pomoci, ozvete se. Moc dekujuHela
12. Červenec 2003 - 22:23
monika (anonym)
Dobry den, chtela bych se zeptat na radu ohledne stravovani, zmeny zivotniho stylu nebo jakehokoliv postupu po prodelane rakovine prsu, kdy mi bylo odebrano leve prso a pote jsem podstoupila operaci, kdy mi dali prsni implantaty.
9. Září 2003 - 14:15
Zuzana Hurtajov (anonym)
Dobrý deň, mojej mamke asi pred dvoma mesiacmi zistili bulku na prse. Pred mesiacom bola operovaná (prso jej neodobrali) a teraz chodí na ožarovanie. Na internete som čítala o novom prevratnom prípravku na liečbu alebo zastavenie nádorov - je to akýsi doplnok stravy - CarTcell. Máte niekto s týmto prípravkom skúsenosti? Zároveň by som vás chcela poprosiť o odkaz na nejakú stránku kde by som sa mohla o tejto chorobe dozvedieť niečo viac, maminke totiž o tom nič moc nepovedali, akurát, že operácia prebehla v poriadku, nádor bol vybratý a že musí absolovať chemoterapiu. Ďakujem za každú odpoveďZuzana
21. Listopad 2003 - 15:06
marta (anonym)
pro Zuzazu:sama jsem po s tejne operaci jako Vase maminka uz 10let a muzu Vam rici ze informace se strasne tezko shaneji. Nejvic mi pomahalo kdyz jsem si pri cekani u lekare povidala s ostatnimi stejne nemocnymi zenami. Take byl velmi dobry pobyt ve Frantiskovych laznich, kam by maminka urcite mela jet. Nejdulezitejsi ze vseho ale je prilis se nemoci nepodavat, verit ze vsechno bude dobre, dobra nalada, pochopeni rodiny atd. napiste marta
5. Prosinec 2003 - 11:38
olio (anonym)
mam pro vas mozna zvlastni dotaz. je mozne aby rakovinu prsu mel muz?v posledni dobe me boli leva bradavka a zda se ze stale vice.diky.
5. Prosinec 2003 - 20:21
Jitka (anonym)
Dobrý den,moje maminka si před měsícem našla bulku v prsu nyní jí lékař po vyš.potvrdil,že je to nádor a musí to jít ven.Je to asi 2-2.5cm velké.Je ještě nějaká šance na přežití při této velikosti?Maminka chce jít na operaci až po vánocích tedy až za 3-4týdny.Hrozně se bojí,že by se na vánoce nevrátila domů.Je velké riziko operaci o pár týdnů odložit?Roste nádor rychle?A máte někdo zkušenosti s přípravkem Bi-oBran?Prosím poraďte.Jsme v zoufalé situaci,tak jako tady všichni.Díky.
9. Prosinec 2003 - 23:42
Petra (anonym)
Dobry den.Mam na Vas dotaz. Moji mamince, 52 let, nasli v rijnu bulku v prsu. Operovali ji 1. prosince v nemocnici v Zatci, bulku poslali na dva tydny na kultivaci do Chomutova. Minuly tyden prisli vysledky s tim, ze v prsu byl 1cm velky zhoubny nador. Aby si byli jisti,ze odstranili cely nador, sla maminka na operaci vcera znovu. Pri ni ji odstranili tretinu prsu a uzliny v podpazi a dnes mamince sdelili, ze posilaji vzorky znovu do Chomutova na kultivaci, kde se uvidi, jestli je uz nador uplne odstranen. Je takovy postup normalni? Osobne mi prijde zdlouhavy, riskantni a hlavne, jestli nam oznami, ze vse neodstranili, bude muset jit maminka na operaci znovu. To preci organismus znacne zatizi. Je mozne se v tomto stadiu obratit na jine lekare? Mohla byste nam poradit? Dekuju
17. Prosinec 2003 - 15:06
Jitka (anonym)
Ahoj Petro,jsem z tvého příspěvku trochu v šoku.Mojí mamku čeká operace v lednu a všichni počítáme jen s jednou operací.Jít na tři?To teda nevím,jak by to mamka snášela.Mám z toho všeho co bude následovat hrozný strach.Jak mamka snese chemoterapii,ozařování,...Škoda,že je tu o tom tak malá diskuze.Tolik by člověk potřeboval poradit.Nevíš,kde na internetu najít o této nemoci a léčení víc?Nebo už máš nějaké zkušenosti a můžeš poradit?Za každých pár slov budu moc ráda.Dík Jitka
29. Prosinec 2003 - 23:04
Petra (anonym)
Vrele doporucuju zavolat na Ligu proti rakovine. Jejich tel. cislo, kde poradi, pomuzou a jsou velmi vstricni, je 224920935. Jejich webova stranka je na www.lpr.cz . Drzte se.Petra
15. Leden 2004 - 21:28
Zuzana (anonym)
Milá pani doktorko,je to asi 2 měsíce,co střídavě pociťuju bolest pod pravým prsem.Je to přesně v oblasti kde je kostice podprsenky.Jaksi neumím rozeznat jestli mně to bolí pouze když nosím jednu podprsenku která je trochu užší a tudíž to může bolet z toho,že je to otlačené.Když si tam ale nahmatám žádnou bulku tam necítím,ale místo bolí.Snažím se na to nemyslet a neprohmatávat pořád,takže opravdu neumím říct,jestli to bolí pořád nebo nebo ne.Momentálně žádnou hormonální antikoncepci neužívám.I přezto,že tam žádnou bulku necítím mám obavy.
20. Duben 2004 - 9:42
martina (anonym)
dobry denchci se zeptat, jaka je pravdepodobnost onemocneni touto chorobou v pripade muzu?a v pripade podezreni, na ktere lekarske oddeleni se ma obratit?diky
28. Červen 2004 - 12:47
Monika (anonym)
Ahoj Zuzano,měla jsem stejný problém s podprsenkou,kostice mě po většinu dne tlačila na jedno místo,které se pak stále ozývalo,i když jsem měla podprsenku jinou,nebo žádnou. Byla jsem na prohlídce u gynekologa a ten mě poslal na utrazvuk... naštěstí dobrý,nic nenašli.Ptala jsem se,jestli to může být způsobeno kosticemi a odpověď zněla ano.Snad jsem Tě malinko uklidnila.
28. Červen 2004 - 13:29
Eliška (anonym)
Moje maminka má rakovinu prsu. Prodělala operaci, kdy ji vzali část prsu a řekli jí, že by měla užívat nějaké prostředky podporující imunitu, ale nikdo jí nechce poradit nebo pomoci, co by měla užívat, že si to má zjistit sama. Proto jsem vás chtěla poprosit, zda byste mi někdo neporadil, co by pro ni mohlo být vhodné. Moc děkuju.
27. Říjen 2004 - 14:19
j. (anonym)
Na podporu imunity, protirakovinné působení má např. čaj lapachodále čaj vilcacora.Na imunitu (nevím, jestli i v souvislosti s rakovinou) je echinacea, nejlépe tinktura. Červená řepa má protirakovinné působení, i jinak je prospěšná.Doporučuji také si přečíst něco o duševních příčinách nemocí a probrat to, jestli to sedí, pracovat na tom ...Jinak zdravá strava, zdravý životní styl ...
27. Říjen 2004 - 15:32
Maja (anonym)
Pre Ninu. Moja priatelka 49r. mala na prsniku hrcku s "prstami". Lekari chceli hned zasiahnut a vziat vzorku z hrcky, ale ona poprosila o par dni casu na rozhodnutie. Medzitym niekto jej poradil lekara s dlhorocnou praxou v oblasti rakoviny prs. Ten jej zase povedal, aby si to nedala dotknut, lebo aj ked je to nador nezhubny, tym ze ho natrhes, moze sa rozlostit a atakovat. Lekar jej poradil brat vitamin E a C. Po niekolkych mesiacoch sa ta hrcka zmensila. Je to asi rok ci 2 a vsetko je v poriadku. Neviem, ci to je najlepsie riesenie, ale urcite berte vitaminy E a C. Zijem v Amerike a tu kupujem vitamin Ester-C a Isomer E, vraj su v lepsie vstrebatelnej forme ci neviem akej. Prajem vela zdravia Maja
27. Říjen 2004 - 16:50
Eva (anonym)
Jsem rok po ablaci prsu,chtěla bych jít na rekonstrukci,ale mám docela strach.Má s tím někdo zkušenosti a může mi napsat,jestli mám podstoupit plastiku,nebo né?Děkuji předem.Eva.
1. Listopad 2004 - 21:57
Martina (anonym)
Já bych ještě počkala. Co na to doktoři? Kdy je podle nich nejvhodnější doba?
11. Listopad 2004 - 11:35
Martina (anonym)
Prosím,nevíte nějaké dobré diskuzní fórum nebo chat o nadorových onemocněních? Jak s tím žít? Jak se s tím vyrovnat? Prostě výměnu zkušeností.Díky
11. Listopad 2004 - 13:45
Eva (anonym)
Dneska jsem byla na kontrole u onkologa a ten mi řekl že ta rekonstrukce prsu se dělá tak za 2 roky po operaci.Ptala jsi se na nějaké diskusní forum,já jsem si dopisovala když mi bylo nejhůř s MUDR.PECHOU na www.mammahelp.cz/poradna.php
11. Listopad 2004 - 18:31
Martina (anonym)
Ano,taky ho sleduju a budí ve mě důvěru.Ale já asi ted? hledám nějakou psychickou podporu. Moje prognóza není moc dobrá.Bojím se,jak to se mnou půjde dál, co moje děti? Tuším asi, co s tím, ale potřebovala bych to probrat s podobně postiženými.Třeba i s tou dívkou s leukémií. I když jsem o dost starší.
11. Listopad 2004 - 21:57
Martina (anonym)
Omlouvám se,to jsem si spletla. Dívala jsem se i na téma leukémie. Tam je ta mladá dívka. No,všichni jsme na stejné lodi.
11. Listopad 2004 - 22:02
Eva (anonym)
Martino,já Ti věřím že máš psychické problémy,já je měla také,ale od té doby co chodím k doktorce na psychiatrii a užívám léky na deprese,tak mi je dobře.Pro mě byly nejhorší chemoterapie,chtěla jsem je přerušit,ale zatnula jsem zuby a léčbu jsem dokončila,ale na dně jsem byla ještě hodně dlouho,proto jsem zamířila na psychiatrii a nelituju toho.Přeju Ti,ať se s tím také vyrovnáš.
13. Listopad 2004 - 17:52
Martina (anonym)
Já mám za sebou hodně složitou několikanásobnou léčbu. Moje prognóza není moc dobrá. Nejvíc se bojím o děti.A bolestného konce. V tomhle moc našemu zdravotnictví nevěřím.
13. Listopad 2004 - 18:47
coroner (anonym)
Martino, určité informace o problematice různých typů rakovin trochu z jiného pohledu můžeš získat z knihy Makrobiotika, preventivní energetická medícína budoucnosti od Michio Kushiho. Tato knížka by měla být běžně k sehnání. Nabízí ji např. pražské knihkupectví Hledající (189 Kč), které posílá knihy i na dobírku:http://www.hledajici.cz/Odklikni E-obchod, Databáze, pak na nové stránce zaškrtni v hledání autora a do vyhledávacího okénka pak naťukej Kushi a po odkliknutí hledání Ti vypadnou příslušné odkazy.Nebo přímo zadej:http://www.osud.cz/hledajici/search.php?action=sautor&ssearch=KushiNebudu Ti líčit žádné zázraky, ke kterým dojde, pokud se budeš uvedenými doporučeními řídit. To si musí každý přebrat a rozhodnout sám, jestli jej to nějak osloví.Při této metodě léčby se dá udělat řada chyb, pokud problematiku pořádně nepochopíme, nebo doporučení praktikujeme špatně, jen částečně, občas atd..Rozhodně však kniha obsahuje cenný informační materiál, ke kterému se pacient běžně nedostane.Na straně 6 za obsahem knihy se sice doporučuje konzultace s lékařem, bohužel toto platí pouze spíše pro některá pracoviště v USA, což se nás asi nebude týkat. Pár informovaných lékařů máme sice u nás také, ale veřejně se k tomu asi nikdo hlásit nebude, protože lékařské postupy podléhají určitým léčebným šablonám. Nikdo si tedy nelajzne experimentovat., protože dnešní doba není v potápějícím se zdravotnictví pro experimenty zrovna vhodná.Radit se s naším onkologem nemá v tomto případě tedy vůbec žádnou cenu, protože:1. Většina lékařů nemá o existenci energetické medicíny sebemenší tušení.2. Pokud nějaké tušení má, jedná se o tušení velice mlhavé, protože EM se běžně na LF neučí. Naopak je tento obor většinou ortodoxních lékařů stále zesměšňován.3. Při slově makrobiotika často reagují jako býk na červený hadr, tak si můžeme u takového odborníka dost pohoršit ve vzájemných vztazích.
14. Listopad 2004 - 16:49
Marie (anonym)
Je mi 76 let. Koncem loňského roku jsem si nahmatala na levem prsu bulku a tak jsem se dostavila ke gynekologovi a od něj k odbornému lékaři kde mě vyštřili na ultrazvuku a protože se bulka potvrdila, odebrali mi vzorek tkáně na laboratorní vyšetření. Protože se karcinom potvrdil začala jsem od února 2004 užívat "Amiridex". Při kontrole ultrazvukem 8.listopadu bylo zjištěno, že karcinom se zvětšil a oštřující lékař mi odebral krev na další vyšetření. Čeká mě odebrání celého prsu, jenom jeho části, chemoterapie nebo ozařování ?
15. Listopad 2004 - 18:41
Jiimek (anonym)
dobrý den, je mi 18 let - jsem muž - nahmatal jsem si v levém prsu trochu bolestivou bulku (asi 80mm)....slyšel jsem že rakovina prsu je i u mužů....myslíte, že je to i můj případ?
30. Listopad 2004 - 21:59
Martina (anonym)
Možné to je, takže rychle k doktorovi (-: !
30. Listopad 2004 - 22:58
vera (anonym)
Informace o rakovine prsu sa daji najit i na strance www.koc.cz, jsou to stranky komplexniho onkologickeho centra..
6. Leden 2005 - 0:12
Martina Kročáko (anonym)
Vážená paní doktorko je mi 39 let mám 9-tiletého syna,dvě dospělé dcery.Jedna je ještě nezaopatřená před maturitou a manžela který se o mne hrozně bojí.,Již přesně rok se léčím s rakovinou prsu s metastází v játrech.Když mi nádor zjistili,plánovali operaci prsu.Poslali mne na další vyšetření a tam se zjistilo,že mám meta.do jater.Takže operaci vyloučily-vůbec mne neoperovali.Celý rok mi aplikovali chemoterapie.Celkem tři druhy.Ze začátku ABRIBLASTIN,potom TAXOL-který nezabral.V létě mi začali dávat TAXOTERE,jenomže když se začalo ukazovat,že TAXOTERE zabírá tak jsem již začala mít značné nežádoucí účinky.Takže mi ho nyní vysadili a mám si příští týden doktorce zavolat,jestli mi pojišťovna schváli jakési prášky,který maji chemoterapii nahradit.Nyní mám starosti aby mi pojišťovna ty tabletky schválila.A také mi dělá starosti jestli je to dobře když ten nádor v prsu nevyoperovali kvůli metastázi v játrech.Bojím se že se nevyléčím a syn je ještě dost malý a stále se mne ptá kdy se uzdravím i když asi neví co mi přesně je.Prosím odpovězte mi na můj dotaz a jestli je někdo takový ,že se s takto pokročilý nemoci prsu dostal.Předem děkuji za odpověď.Martina
13. Leden 2005 - 18:42
Martina Kročáko (anonym)
Vážená paní doktorko je mi 39 let mám 9-tiletého syna,dvě dospělé dcery.Jedna je ještě nezaopatřená před maturitou a manžela který se o mne hrozně bojí.,Již přesně rok se léčím s rakovinou prsu s metastází v játrech.Když mi nádor zjistili,plánovali operaci prsu.Poslali mne na další vyšetření a tam se zjistilo,že mám meta.do jater.Takže operaci vyloučily-vůbec mne neoperovali.Celý rok mi aplikovali chemoterapie.Celkem tři druhy.Ze začátku ABRIBLASTIN,potom TAXOL-který nezabral.V létě mi začali dávat TAXOTERE,jenomže když se začalo ukazovat,že TAXOTERE zabírá tak jsem již začala mít značné nežádoucí účinky.Takže mi ho nyní vysadili a mám si příští týden doktorce zavolat,jestli mi pojišťovna schváli jakési prášky,který maji chemoterapii nahradit.Nyní mám starosti aby mi pojišťovna ty tabletky schválila.A také mi dělá starosti jestli je to dobře když ten nádor v prsu nevyoperovali kvůli metastázi v játrech.Bojím se že se nevyléčím a syn je ještě dost malý a stále se mne ptá kdy se uzdravím i když asi neví co mi přesně je.Prosím odpovězte mi na můj dotaz a jestli je někdo takový ,že se s takto pokročilý nemoci prsu dostal.Předem děkuji za odpověď.Martina
13. Leden 2005 - 18:42
Katarína Bartoš (anonym)
Milá Martino. Dovedu se vžít do vaší situace. Před osmi lety, kdy mi bylo 42 let mi objevili rakovinu prsu a v tom samém roce jsem absolvovala i operaci rakoviny štítné žlázy. Odebrali mi obě prsa. ne však najednou, byly to asi tři operace, kdy lékaři zjišťovali, jestli ve zbylé tkáni ještě něco je. Nyní jsem zdravá nebo... jak se říká v remisi už osm let.Pět let jsem brala lék Tamoxifen, který je vynikající a velmi se osvědčil.Mít rakovinu prsu a ještě metastáze v játrech jako vy,je jistě vážná věc a pro vás hrozně stresující. Pamatuji se, že jsem v noci nespala a přemýšlela co bude dál, co mě čeká, jak dlouho ještě budu žít. Mým dětem bylo třináct a čtrnáct let.A potom...vlastně proto vám píši... jsem se dostala ke knihám, které pro mě znamenaly obrovskou vzpruhu.Najednou jsem pochopila, že rakovina ( apoznala jsem hodně žen s nemocí prsu) je vlastně odrazem dlouhodobých trápení, stresů a skrytých obav, v těle. v tom případě je ale nadějné, že s tím můžete něco dělat, že nejste jen bezmocnou obětí té nemoci. Je především velmi důležité věřit, nestresovat se a starat se o sebe a o svoji pohodu a pokud možno radostnou náladu.Jsou statistiky, které dokazují, že mnohem větší šanci na přežití mají lidé bojovného ducha, kteří se necítí jako oběti. Knížky které bych vám doporučila jsou:Mír, láska, uzdravení - (spojení těla a mysli, cesta a návod k vlastnímu vyléčení,) od amerického lékaře Bernieho S. Siegela.(vydala Pragma),další knížkou je Návrat ke zdraví od Carla Simontona a Cesta k uzdravení od Carla Simontona. Ty knihy vyšly začátkem devadesátých let, ale myslím že by mohly mít další reedice. ( V Praze je mívají v knihkupectvích s esoterickou a duchovní literaturou)Naučí vás jak zacházet se svým strachem, jak ovlivňovat svoji psychiku pozitivním směrem a tím napomáhat i vašemu tělesnému uzdravení. Některé rady můžou pomoci i vaší rodině. Na mnoha příbězích pacientů, kteří se vyléčili i když to už nikdo nepředpokládal pochopíte, jak důležitá je vůle, pohoda, plné prožívání jen toho okamžiku, který je právě teď a nemalovat si černou budoucnost, aní o ní nemluvit.Já věřím i na detoxikační kůry, u mnohých se osvědčila šťáva z Aloe vera, Ovosan je také dobrý a mrkvová šťáva každý den. ??Sťáva Aloe od jedné kanadské firmy je vynikající, ale poměrně drahá, asi 600 Kč a vydrží tak deset dnů. Potom je ještě jiná levnější šťáva Aloe, ale nevím jestli ta je stejně kvalitní. Každopádně Aloe doporučují i lékaři i když mnozí onkologové nejsou nijak zvlášt nakloneni alternativní medicíně a bylinám. Udělejte však to, co vy cítíte, že je správné. I při chemoterapii je potřeba brát nějaké podpůrné potravinové doplňky, které zmírňují negativní účinky chemoterapie např. Unilakt a lactobacilus. já jsem vše vyzkoušela. je to dobré, jen trochu nákladné, ale co by neudělal člověk pro svoje zdraví.Zní to pro někoho asi divně, ale nemoc může přinést do vašeho života určité zmoudření.Seznamte se s lidmi, kteří měli podobné problémy a zjistěte si co nejvíc informací a možností léčby a hlavně věnujte se sobě a dělejte si radost.Když jste věřící tak se modlete a když ne, tak se alespoň snažte myslet na pozitivní věci ve vašem životě. Jistě máte kolem sebe lidi, kteří vás mají rádi. A to je hodně důležité. Držím vám palce,neklesejte na duchu, ty knihy si určitě obstarejte a když tak mi napište jak se situace vyvíjí. Zdraví vás Katka.
21. Leden 2005 - 2:09
mirda (anonym)
zkuste se podívat na Léčba přístrojem Zapper
21. Leden 2005 - 20:19
jakýsi -milos- (anonym)
NEVIM, jestli tento prispevek prevzaty ze CNN patri do sekce "ZDRAVE VYZIVY," ale i tak hovori, jak si zeny mohou pomoci od rakoviny prsu.Clanek byl prelozen do ceskeho jazyka a naleznete ho zde:www.zvedavec.org/clanky_1165.htmClanek je nadepsany
16. Duben 2005 - 12:12
Jurek (anonym)
Domluvili jsme se s pritelkyni, ze zacnem kontrolovat jeji prsa. Budeme to brat i jako hru, ci milostnou predehru. Tak jsem dostal za ukol nastudovat to. Proto zde pisi a ptam se, jestli je nekde na internetu nejaky podrobny navot, jak provadet kontrolu prsou. Dekuji
17. Duben 2005 - 21:32
Ivana (anonym)
Radeji si precti prispevek od coronera ze 14.11.2004, aby tvoje pritelkyne neskoncila na jeho stole.Ze pritelkyni najdes nejakou bulku pri milostne predehre neni prevence, ale mozna dost velky prusvih.
19. Duben 2005 - 19:14
Jurek (anonym)
Díky za odpověď, ale neodpověděla si na otázku, na kterou jsem se ptal... Prevence je hodně důležitá - tvůj odkaz směřoval na coronora - jeho názor je spiš otázkou důvěry a přesvědčění v různé druhy lečebných či preventivních metod. Je to tedy spíš otázkou vkusu, výchovy, místa tvého pobytu, vzdělání, důvěry v něco jiného - ne příliš exaktního a běžného, etc... ale toť něco jiného... Tak jako prevence, je důležitá i kontrola. Někdy ta prevence prostě nestačí... A i ta kontrola se dá počítat za prevenci... Když najdu, dejme tomu při milostné předehře nějakou malou bulku v prsu přítelkyně, je to určitý signál, že něco nemusí být v pořádku... Když však tu kontrolu provádět nebudu, může se z té malé bulky stát pořádná boule a může se na ní přijít až příliš pozdě... Proto mě stále zajímá laická preventivní kontrola...a že budeme volit formu zábavy, tedy v podobě milostné předehry, jen dobře, alespoň se tak osobně domnívám. Díky za odpovědi.
20. Duben 2005 - 14:09
Ivana (anonym)
Jurku, ale rakovina prsu vznika radu let, tak kdyz partnerka neco najde, tak muze byt uz nekdy pozde.Co se tyce tveho dotazu, zadej si do nejakeho vyhledavace napr. heslo "samovysetrovani prsu".Vypadne na tebe aspon tak 100 odkazu na ruzne stranky vcetne zdravotnich instituci, kde to mas podrobne popsano.Napr. http://www.brantese.cz/index.php?www=sp_detail&id=33&navigation_id=-1&subnavigation_id=-1Mas to tam i s fotkama.Prevence je od toho, aby neco nevzniklo. Ta knizka, o ktere -c- pise je prave o prevenci.Prevenci neni totiz ani mamograficke vysetreni, protoze napr. v USA, kde s tim zacinali, studie ukazuji, ze mamograf muze v nekterych pripadech naopak rakovinu prsu zpusobit.U nas se o tom nesmi moc mluvit.Podotykam, ze tyto clanky vychazeji v serioznich lekarskych onkologickych casopisech.
20. Duben 2005 - 19:58
Ivana (anonym)
Mirne bych to jeste poopravila, protoze kdo pro sve zdravi nechce nic delat, pak muze za prevenci povazovat i odhalovani rakoviny v pocatecnim stadiu.Akorat to je trochu podivny zpusob prevence.Ovsem takto, rekla bych, scestnym zpusobem bohuzel uvazuji prakticky vsechna onkologicka spolecenstvi, ktera postizene sdruzují, nebo se snazi pacienty lecit.
21. Duben 2005 - 10:27

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama