40 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

rakovina močového měchýře

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
U mého dědečka byl diagnostikován nádor u močového měchýře, který nejde operativně odstranit.Teď čekáme na výsledky zda se nevyskytly metastázy na plicích nebo v kostech. Prosím všechny kdo by mohli poradit např. nějaké bylinky nebo své zkušenosti,aby na této stránce poradili. Děkuji
2. Březen 2002 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Vážená paní doktorko,můžete mi prosím říci, jak se projevuje (nebo by se mohla projevovat) rakovina močového měchýře u ženy ? Měřením mi bylo zjištěno, že objem močového měchýře mám asi jen dvoutřetinový proti normálnímu stavu, ale lékař nedokázal zjistit příčinu. Mohlo by jít i o poúrazový stav po dávném úrazu? K lékaři mne přivedlo příliš časté močení, jiné potíže nemám (ovšem tahle stojí za to) Díky za odpověď.
23. Září 2003 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Peťka (anonym)
Ahoj Jano, zajimalo by me, jakym vysetrenim Ti byl diagnostikovan zmenseny objem m.m. Ja totiz take trpim na velmi caste moceni, prosla jsem mnoho vysetreni, ale nic nebylo zjisteno. Moc.mechyr mi byl vysetren cystoskopii. Potom jsem uz jen dostala velke mnozstvi prasku,ktere jsem prestala jist, protoze nepomohly ani trochu.
24. Září 2003 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Peťko, to vyšetření se jmenuje cystometrie, není to nic strašného, nevím, jestli si to dobře pamatuju, ale myslím, že do Tebe nalejou vodu a pak změří, co vyčůráš. Nech si to předem vysvětlit. Ovšem příčina tak malého m. m. se takto nezjistí a myslím, že ji lze zjistit jen těžko. V zásadě jiné potíže, než že musím chodit často, nemám, ale dost to obtěžuje, třeba i v práci, musím neustále vědět, kam v případě nutnosti zamířit. Řeším to vložkou, to mi dodává klid, někdy si vezmu tabletku Mictonette, to jsou dětské dávky léku proti počůrávání, protože "dospělé "dávky mi způsobují zácpu a to se tedy raději po... - ne taková legrace to zase není. Myslím, že je taky velmi důležité hlídat se neustále, zda nemám zánět, ten totiž přijde ani člověk neví jak a myslím, že to věci rozhodně neprospěje. Čeká mně další vyšetření, potom napíšu.
8. Říjen 2003 - 11:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
A ještě otázku, Peťko, prosím Tě, jaká je ta cystoskopie? To je to vyšetření, co mně čeká. A jaký byl závěr toho vyšetření u Tebe ? A moje skromná rada, zkus si říci o jiné léky, protože prostě každému zabírá něco jiného, musí se to zkoušet, až spolu s doktorem najdete ty pravé. Držím palce, J.
8. Říjen 2003 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Peťka (anonym)
Ahoj Jano, tím nalili vodu, jsi myslela, že si třeba vypila 1 l vody ? Nebo nalili přímo do močáku ? Cystoskopie byla totiž taky, že do mne nalili vodu a doktor se pak díval do močáku a přitom mi bral stěr přímo z m.trubice, ale nic nezjistil. Vyšetření bylo v pohodě, horší to bylo, když jsem měla jít pak na záchod, jak to řezalo, ale to si asi zažila u tý cystometrie taky ne ? Jinak jsem brala Furantoin,Spasmex,Mictonorm a Mictonette, ale nepomohlo mi nic, takže jsem na prášky už zanevřela, protože do sebe nechci zbytečně cpát chemii. Zatím to řeším tak, že pokaždé když někam jedu nebo jdu, tak předem myslím na to, kam si budu moc odskočit a podle toho dělám pak plán cesty. Je to síla, ale je to tak.
8. Říjen 2003 - 12:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Peťka (anonym)
Ještě jsem chtěla dodat, že mě to trápí už 10 měsíců. Jak dlouho Tebe ?
8. Říjen 2003 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Peťko, nalili tak, jak píšeš, (ne napitím) do m. m., pak už jen po chvíli (myslím, že když už jsem to nemohla vydržet), měřili, kolik toho vyprodukuju zpátky. Nic mně pak nepálilo, spíš trochu pobolívalo a brzy přešlo. Myslím, že tohle vyšetření je méně náročné, než cystoskopie. Brala jsem taky Furantoin, dokonce 2x za sebou a pak Mictonorm (to je ten s tou zácpou) a teď mám ty Mictonette (to je dětská dávka Mictonormu) pro nejnutnější případy, třeba když jedu někam na celý den, kde to neznám, a taky ten den ráno piju raději míň, a celkem to funguje.Teď jsem šla na kontrolu a opět mám zánět, aniž bych měla nějaké potíže. Myslím si, že dlouhodobě mít zánět rozhodně není dobré, takže je dobrý se občas "vnutit" na kontrolu. Mně tohle trápí už několik let (je mi 45). Nejdříve jsem si stěžovala mojí gynekoložce a k mému překvapení to brala na lehkou váhu ( to se Ti jen zdá, to je psychický), až jsem jí řekla, co mám dělat, když se "psychicky" počůrám ? Tak mně poslala do gynekologicko - urologické poradny no a tam chodím asi rok a půl.Jednou jsem se tam bavila s jednou pacientkou, která si ušetřila na drahou operaci, tu nejmodernější, a stejně jí nepomohla, byla na tom stejně. Takže zatím se aspoň snažím mít tyhle věci v co nejlepším stavu, bez zánětů, nenastydnout, a taky cvičit speciální cviky, ale ty cvičím tak jako tak. Dotaz paní doktorce jsem napsala proto, že si myslím, že moje obtíže se můžou časem zhoršit, což už by moc legrace nebyla. Tak se raději zajímám. Ahoj J.
9. Říjen 2003 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
Taky to mám. Už 9 měsíců a teď mi diagnostikovali předrakovinové stadium močového měchýře. Zkusila jsem všechny ty léky a vyšetření. Nakonec to odhalili v urocentru na Karlově náměstí v Praze. Zítra jdu na odběr tkáně, jestli to je zhoubné nebo ne.
13. Říjen 2003 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Michalo, mohla bys, prosím Tě,trochu popsat svoje potíže a napsat adresu toho urolog. centra, kam chodíš ? Díky za odpovědi. Děsně držím palce, aby Tvoje vyšetření dopadlo negativně.
15. Říjen 2003 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jinými slovy, ve které části Karlova nám. se to urcentrum nachází, nejsem totiž z Prahy. Díky J.
15. Říjen 2003 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Mám rakovinu močového měchýře,jsem po operaci a mám zavedenou stomii.Po operaci mám půl roku a pořád u mně přetrvávají bolesti.CHtěla bych vědět jestli se těch bolestí někdy zbavím a co je způsobuje.
14. Březen 2006 - 22:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ahoj! Chtela bych se zeptat někoho na intravesikální chemoterapii. Teď mě tato léčba čeká a ráda bych věděla,co to obnáší.Nikoli však od lékaře,ale od zučastněného. Díky
28. Listopad 2006 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Hano kolik máš roků? Moje tchýně měla před 16 lety rakovinu močového měchýře. Neoperovali ji, napřech chodila na roztahování močové trubice (prý hodně bolestivé), až se dala roztáhnout na 1,5 - 2 cm, tak jí tamtudy vyndali ten nádor (pozitivní). Na chemoterapii nebyla, léčili ji ozařováním ambulantě tak, že do ní v leže močovou trubicí nalili nějakou tu radioaktivní látku,měla ji v sobě, v pravidelných intervalech se otáčela na všechny strany, potom šla vždy domů. Moc podrobnosti nevím, nechtěla o tom mluvit.
28. Listopad 2006 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Jo a asi léčba pomohla, žije dodnes. Má 69 roků.
28. Listopad 2006 - 11:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludvík (anonym)
Zajímám se o Východní medicínu. Přivedly mě k ní zdravotní potíže manželky, při kterých si naši lékaři nevěděli rady a já jsem hledal alternativu léčení. Při tomto hledání jsem se prokousával různými metodami a prostředky a nyní mohu říci, že jsem konečně našel léčebné postupy, které jsou opravdu unikátní a vymykají se běžným a ze všech stran do nás
9. Prosinec 2006 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
jachym (anonym)
Ludvíku, ono to asi nebude tak jednoduché. K takové léčbě musí být i patřičná víra v uzdravení a ta je pak hlavním faktorem úspěchu.Uznej sám, že by se to všelijak neprodávalo na webech, ale chopili by se léčby i lékaři. Joj, znala jsem člověka, ten vrazil tisíce do zaručeného vyléčení z rakoviny. Zemřel do roka, jen měsíčně zaplatili jeho příbužní asi 8000 kč na nějakých tobolkách. Můj otec zemřel na rakovinu močového měchýře. Od zjistění přesně za dva roky. Operovali ho, nepomohlo ani následné doléčování. Určitě to bude případ od případu, někdo se uzdraví, jiný ne.
19. Prosinec 2007 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Tohle vypadá docela dobře. Jak na rakovinu. Doporučuji. http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1384
7. Září 2008 - 16:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
cystoskopie,je velmi nepříjemné vyšetření,přiněmž se zavádí sonda s kamerou do moč.měchýře,po vyšetření máte pocit jak pří akutním zánětu moč.měchýře .je to síla!!!
8. Říjen 2008 - 23:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Cystoskopie, neboli není to vubec žadna bolest, jinak mamzlou nemoc, už po 5 krát mě operovali tet mi davají Micomycin, ja věřím že mě pomuže , věřím i na přírodní medicinu, bohužel mam malej duchod 5 tísíc nemohu si to dovolit, i když bych chtěla mam rakovinu moč, měchyře, zdraví markéta,
1. Prosinec 2008 - 8:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Ja přestala čurat , jednou v noci , rano jsem šla k urologovi a ten mi udělal Cystoskopické vyšetření ,, nebolí to vubec, a hnedka mi řekl že mam tumor na močovém měchyří , ale nemusíte to mít , muže to byt něco jiného ale je dobře jití včas, zdravím
1. Prosinec 2008 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
kristýnka (anonym)
prosím vás můj dědeček má rakovinu moč.měchýře.je mu 85 let a na životě ho drží jen přístroje...před 1 měsícem mu delali operaci tlustého střeva a před týdnem znova.na tlustem střevě mu udělali vývod....doktoři říkají ,že je už pozdě na to aby ho zachrnili je už moc starý a už se prý jen čeká kdy umře.... odpovězte mi někdo prosíííím a poradtě mi co mam delat... děkuju kristýna ( 12 )
15. Prosinec 2008 - 11:17
Obrázek uživatele Návštěvník
reeo (anonym)
Dobrý den chtěla bych se zeptat,jestli při rakovině močového měchýře je bolest v podbřišku trvalá,nabo jestli to bolí jen někdy.Moc děkuji za odpověď
8. Únor 2009 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
maik (anonym)
kristýnka, prosim Vás napíšte mi, napíšem Vám bližšie info. marek.1"centrum.sk, budem čakať.
8. Únor 2009 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
reeo (anonym)
ano, bolí to je ale dobré když bolí nesmí bolet moc, ja jsem operována 6krat davalí mi chemo , chcete si o tom povidat napíšte mi zrávím Makyta
11. Únor 2009 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Mám stejný problém,nádor byl sice na močovém měchýři,šel operativně odstranit ale byl zhoubný,poradily mě pít přesličku polní, má látky které zamezují tvoření buněk,dále kočičí dráp(vilca cora a omega 3-6-9,též doporučují metodu SU-JOK,viz,net
2. Červenec 2009 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirí (anonym)
Mám stejný problém,nádor byl sice na močovém měchýři,šel operativně odstranit ale byl zhoubný,poradily mě pít přesličku polní, má látky které zamezují tvoření buněk,dále kočičí dráp(vilca cora a omega 3-6-9,též doporučují metodu SU-JOK,viz,net
2. Červenec 2009 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirí (anonym)
I já mám bolesti a nejsem si jist jestli to tak má být či nikoli,jestli někdo ví poraďte prosím,a zda jde na toto použít chemoterapie nebo jiná léčba jedná se o močoví měchýř.Sem měsíc po operaci.děkuji.
2. Červenec 2009 - 11:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Né žadna chemo se neděje, dostava se vakcína mate zajem napíš, ..
22. Červenec 2009 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
lukáš hloušek (anonym)
U meho dědečka se uz jeden nador našel ale po sedmi mněsici našel dalši je ma špičce umřeni našel se nador na močovem mněchirí.a ted má metastaze na mučovem mněchiri
15. Leden 2010 - 19:42

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama