56 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

PYCNOGENOL - silný antioxidant

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
zzz (anonym)
Máte někdo zkušenosti s tabletami Pycnogenol? Začala jsem nyní s užíváním (bývám často nemocná), i když je poměrně drahý. Nemyslím ale ten bioaktivní z lékárny, ale originál, který k nám dováží z Finska distribuční firma, nechci ji zde jmenovat, asi se tu nesmí dělat reklama. Lékařské výzkumy zní dvěryhodně (četla jsem ty na zahraničních serverech), působí na spoustu onemocnění. Vyrábí se z pobřežních borovic, které rostou jen v jižní Francii. Mám pocit, že o Pycnogenolu se u nás moc neví, protože jsem hledala na internetu marně nějaké diskuse v češtině.
3. Duben 2006 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
"Pycnogenol má několikanásobně silnější antioxidační účinky než vitamin C a E, je přibližně 20x účinnější než vitamin C a dokonce 50x účinnější než vitamin E. Chrání a regeneruje mimořádně rychle buňky organismu. Likviduje volné radikály, které způsobují poškození buněk a imunitního systému. Nejsou v něm obsaženy žádné složky syntetické povahy. Předními světovými dietology je doporučován jako nejúčinnější komplexní ochrana organismu". Další info na www.finclub.cz
6. Březen 2007 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Laura (anonym)
Pycnogenol je naprosto super. Užívám ho už 3 roky. Myslím, žže je jedno,od které firmy je. Je jenom potřeba dávat pozor na to, jaký je tam obsah. Vyskytují se i jenom s 5 mg. Já užívám dánský od PharmaNord, ten má obsah 40 mg a je potřeba užívat 2 tablety za den. Balení s 90 tbl. vyjde na Netu na 728. Finclub nelze doporučovat, je sice kvalitní, ale předražený, protože se prodává dealerským způsobem. Když objednáte od nich přes Net, vyjde to nastejno jako od dealera, všichni drží jednotnou cenu. Navíc obsah účinné látky je tam nižší.
10. Březen 2007 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Adela (anonym)
Lauro, dej prosim konkretni priklady, v cem je Pycnogenol super.
10. Březen 2007 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Laura (anonym)
Já to používám hlavně na imunitu, za poslední 3 roky jsem neměla neschopenku, předtím nejméně třikrát do roka. Kromě toho je to dobrý na pleť, mám jí mastnou a podstatně se to zlepšilo. Tyhle efekty ale nejde poznat po využívání jednoho balení. Mezi baleníma dělám tak 14 dní pauzu a pokračuju. 1 tabletu dvakrát denně.
10. Březen 2007 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
pacientka (anonym)
Mě by taky moc zajímalo, jak to s tím pycnogenolem vlastně je. Opakovaně mi jej doporučovala gynekoložka jako doplňkovou léčbu pro správné fungování ženského těla, ale nedokážu poznat, jestli to nějak pomáhá, protože beru ještě teď Sarapis. Nevím, jestli působí na imunitu, já jsem jej začala brát zrovna když se mi rozbíhala viróza, a stejně byla pěkně vleklá.. Jinak co se týká těch výrobců: výrobce, který má celosvětově registrovanou ochrannou známku pro pycnogenol, je jen jeden, a to firma Horphag Research Switzerland. Ten správný pycnogenol se pozná podle jejich znaku tří borovic v kolečku. No a na jejich stránkách (www.pycnogenol.com) jsem se dočetla, že v ČR mohou prodávat pycnogenol s jejich logem borovice pouze tři firmy: Pharma Nord, Finclub a LS-Zetis. Finclub je opravdu nejdražší, v 1 tbl. je 20 mg (krabička 60 tbl. stojí 826,-) a Pharma-Nord má v 1 tbl. 40 mg (krabička 90 tbl. stojí cca 725,-). Takže rozdíl je markantní. Já jsem zatím užívala Finclub, na základě doporučení doktorky. Že prý Finklub garantuje vysoký podíl přírodních látek s minimem syntetických, narozdíl od jiných výrobců. Ale příště zkusím Pharma-Nord, vždyť mají stejného dodavatele, a Horphag za kvalitu ručí. Nerada bych se dověděla, že vyhazuju peníze zbytečně.
26. Březen 2007 - 15:52
Obrázek uživatele Návštěvník
pacientka (anonym)
A ještě pár informací z odborných článků k výši denní dávky: *Jak velké dávky máme užívat? Je to velmi různé a závisí to na hmotnosti jedince. Terapeutické dávky jsou 1,5-3 mg Pycnogenolu na kilogram tělesné hmotnosti. To znamená, že průměrně těžký člověk by měl užívat denně mezi 100-200 mg Pycnogenolu R, aby dosáhl nasycení tkání účinnou látkou. Toho se dosáhne v období 7-10 dní. Pak může být tato dávka snížena na polovinu od 50 do 60 mg denně, aby bylo nahrazeno to množství, které je denně vyloučeno. *Jak dlouho je Pycnogenol R aktivní v organismu? Tři dny. Je aktivní v oběhovém systémů zhruba 72 hodin a potom je postupně vylučován močí a perspirací.
26. Březen 2007 - 16:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Taky si hodlám koupit p. od Pharma Nordu. Ale hlavně kvůli pleti, vrásky se začínají objevovat, mršky jedny :-))))
4. Červen 2007 - 9:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Mates (anonym)
Zdravím na těchto stránkách. S Pycnogenolem nemám dlouhodobé zkušenosti, ale doporučila mě jej lékařka pro mé oční potíže tzv.zákalky ve sklivci.Užívám jej spolu s přípravkem Selesan Multi. Nemáte prosím někdo zkušenosti s tímto problémem? Jak dlouho se mají přípravky užívat, v jakém množství,aby zákalky začali mizet, atd. Děkuji
18. Leden 2008 - 22:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavlína (anonym)
Tak nám do schránek zase "přiletěl" ŠŤASTNÝ ŽIVOT a díky článku o Pycnogenolu jsem tady. Musím přiznat, že jsem překvapená, protože tady v diskusi píšete hlavně o účincích na pleť a v článku v časopise je zase výhradně psáno jen o účincích na sennou rýmu. Máte někdo nějakou zkušenost s účinkem Pycnogenolu na sennou rýmu. Mnohokrát děkuji za odpověď.
12. Únor 2008 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mně ho doporučila alergoložka kvůli alergii, ale protože je pro mě hodně drahý, zatím jsem si ho nekoupila.
18. Únor 2008 - 8:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Hannah (anonym)
užívala jsem ho kvůli velké šupinatosti ve vlasech, po měsíci užívání ze dne na den můj problém zmizel,pycnogenol jsem přestala užívat kvůli vysoké ceně, ale po ukončení léčby se problémy vrátily. Od té doby jsem zkoušela na lupy kde co, ale nic nepomohlo, budu se muset vrátit k pycnogenolu a užívat ho trvale.
29. Květen 2008 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
SKLIVEC (anonym)
Zdarec,tady byla zmínka o sklivci,zajímalo by mne jestli to má opravdu účinek na ty"potvory"?Jinak co vím tak na to nic není asi jako na ŠUM,PÍSKÁNÍ v uších,jinak by to bylo na NOBELOVKU?!:-( Dík...!
29. Květen 2008 - 14:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Pycnogenol je dobrý bioflavonoid a není jen v borovicích z Biskajského zálivu i když zřejmě jej tyto borovice obsahují hodně. Proto je také tak drahý. Jako antioxydant je ale v mnohém ovoci. Mám zkušenosti s brusinkami, které velmi pomáhají při zánětech. Toho Pycnogenolu tam není sice zase tak moc, ale působí velmi účinně. Skoro tak dobře jako Kustkovnice čínská, která je ale také velmi drahá. Při detoxikaci hlavně urologických cest je pycnogenol skoro nezbytný. Zkušenosti jsem popsal na webu www.aloe-gel.cz
29. Květen 2008 - 23:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Darina (anonym)
Ahojky užívám léky z finclubu? Máte s tím někdo zlušenosti pomáhají Vám? Např Urisan, Pycnogenol, Betulic? Nevím jest-li mi pomáhají. Máte někdo zkušenosti s léčitelkou Irenou Pračkovou?? Děkuji
6. Září 2008 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza Králová (anonym)
PYCNOGENOL je obchodní název pro komplex asi 40 aktivních látek. Okolo 90% tvoří proamthocyanidiny (skupina bioflavonoidů s antioxidačními účinky), zbytek Pycnogenolu je tvořen především organickými kyselinami. Zajímavé by pro vás mohly být přírodní zdroje...jsou to se sestupným obsahem: francouzská borovice Pinus maritma, černý jeřáb, černý rybíz, ostružina, brusinka, borůvka, meruňka, ale např. i červené víno. P. působí jako vychytávač superoxidu i nitroxidového radikálu, kteréžto v těle dokáží napáchat mnohé škody ( diabetes, záněty kloubů, mozkové příhody, septický šok, poškození DNA-genová mutace, poškozování řady enzymů,...). Má pozitivní vliv na arterosklerózu. Organické kyseliny obsažené v P. brání přeměně nitrátů na nitrosaminy, ježto mají kancerogenní účinky. Zvyšují počet a účinnost T-lymfocytů. Tedy má pozitivní vliv na nádorová onemocnění. Na druhou stranu pozor při terapii zhoubných nádorů v progresi, může antioxidační účinek P. blokovat případnou terapii zhoubných nádorů pomocí volných radikálů. Což dává smysl, neboť právě tento rys celou dobu vyzdvihujeme. Zkrátka teoreticky se mi tento komplex zdá až zázračný, ale osobně jsem jej zatím neužívala. Pokud by vás zajímaly další biochemické účinky P., můžete si je detailněji prostudovat např. v článku: Bioflavonoidy a Pycnogenol, od MuDr. Václava Holečka, CSc. Přeju hezký den a pevné zdraví!
12. Listopad 2008 - 15:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Přírodní zdroj Pygnogenolu obsahuje Aloe Berry Nectar, více na www.aloe-gel.cz
12. Listopad 2008 - 22:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ahoj, také užívám Pycnogenol od firmy Pharma Nord, pomáhá mi na pleť - hodně se mi zlepšila (omládla :-) S účinkem na sennou rýmu nemám zkušenost - naštěstí mě netrápí, ale výrobce uvádí, že pomáhá na alergii, zvyšuje odolnost proti stresu a podporuje tělesnou odolnost. Zkuste se podívat na jejich stránky, určitě tam bude více informací pharmanord.cz
22. Září 2009 - 12:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Ahoj, uzivam take Pycnogenol od Pharma Nordu. Zacinam treti baleni a zda se, ze moje alergie se hodne zredukovaly. Zajimalo by mne ale, jaka je ucinnost na krecove zily a jestli muze pycnogenol opravdu ovlivnit pevnost pokozky na tele a napriklad taky jizvy nebo strije.
29. Září 2009 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
donny0007 (anonym)
Máte někdo zkušenosti s...Ahoj já příápravky od Finclubu používám již nekolim měsíců a velmi mi pomáhají, jsou na rlzné nemoci, mi například výrazně posílily imunitu, zlepšily pleť, už mě nebolí kolena. Pokud by Vás zajímaly jakékoliv bliží info, stala jsem se i jejich poradcem, ráda Vám sdělím, jaký přípravek je na jaký problém. Registrací je možno ušetřit, nyní je akce, registrace jen za 1 Kč a ještě vrýrobek zdarma, ušetříte až 560 Kč! donny0007@centrum.cz
9. Leden 2010 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Dík, dealere. (anonym)
S PYCNOGENOLEM se běž pycnout.
10. Leden 2010 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Přírodní zdroj Pygnogenolu obsahuje Aloe Berry Nectar, více na www.aloe-gel.cz
11. Leden 2010 - 20:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Drahuše (anonym)
Přírodní zdroj Pygnogenolu...Houby alooe, v denní dávce sotva 8 mg, Honza je známý dealer. Nejsilnější pycogenoly na čaském trhu jsou od fy. MEDI-AP 30 mg. PharmaNord 40 mg a Naturica 50 mg. Rozhodně nekupovat předražený od FinClubu, kde je ho jenom 20 mg a přitom je nejdražší.
12. Leden 2010 - 7:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Taky je nutno zdůraznit, že oficiální pycnogenol má na obalu symbol borovice. Jen to je pravý pycnogenol. Velkovýrobce je jediná farmaceutická firma a dodává ho jen 6 menším výrobcům v Evropě, jednomu v Austrálii a 3 v Americe. Ostatní výrobci jsou podvod.
12. Leden 2010 - 7:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Pro Drahuši, nebyla zde diskuse o tom, kolik která rostlina obsahuje pygnogenolu. Jistě, že v Aloe Berry Nectaru je toho málo, protože je to tam dodáno z brusinek. Aloe sama o sobě neobsahuje žáden pygnogenol. To, že je pygnogenol jedině v borovici a ještě z jednoho mořského zálivu, je jen pověra a dobrý obchodní tah. Je ale faktem, že Pygnogenol je "něco" hlavně na urologické cesty. A ještě milá Drahuše, jsem známým dealerem a poradcem zdraví. V tom máte pravdu. Zabývám se problematikou více než 30 roků a dovedu již rozlišovat co je dobré a horší pro výživu. A zde na "doktorce", která je především reklamním webem, se setkávají tři skupiny lidí. Jedná, která potřebuje informace, druhá, která poskytuje informace a třetí, kteří píšou hovadiny. Ale mám radost, že jste napsala o tom, že pokud chceme pořadný "úder" s pygnogenolem, tak zase máte přehled. Jen je škoda, že jste nezanechala svoji vizitku. Určitě to může mnoho lidí využit. Proto píši odkaz na web, kde je kontakt.Zkuste mi napsat. www.aloe-gel.cz
13. Leden 2010 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Pro Drahuši, nebyla zde...Problém je, Honzo, že propaguješ výrobky jen jedné firmy. Nikdy jsem tu nekritizovala Granvina, který ač je navázán na Calivitu, neváhá doporučit i výrobky jiných firem, pokud je to výhodnější. V problematice potravních doplňků je pro laika zhola nemožné a tak je s ním často manipulováno. A velmi snadno. A ani Drahuše, ač je vidět, že v problematice pycnogenolu se vyzná, nemá kompletní informace. Nejsilnější pycnogenol je od firmy Jarrow. Ten má dokonce 100 mg. A ještě je doplněn olivovým extraktem. Tato firma je u nás málo známá, ale v Americe je to trojka na trhu. A neprodává u nás systémem MLM jako FinCub, Calivita, Starlife, Amway a další, takže je pro spotřebitele levnější než dealersky prodávané produkty. Máš pravdu, že pycnogenol je reklamní tah. Jedna firma si ho nechala patentovat a ostatní musí od ní nakupovat anebo nesmí tento název používat. Ale lze to samozřejmě obejít. Výrobce může použít termín "standartizovaný extrakt z Pinus pinaster nebo Pinus maritima" a pak je vše O.K. Je to to samé. Ovšem většina spotřebitelů to neví. Já osobně používám od Australian Remedy a ten obsahuje dokonce 600 mg a k tomu ještě OPC z vinných zrníček. To je informace pro Soňu. Symbol borovice nám jen říká, že se jedná o pycnogenol nakoupený od jediné farmaceutické firmy. Je to stejné jako když si koupím Aspirin od Bayera za stovku anebo Anopyrin od Zentivy za dvacku. Rozdíl v účinku bude minimální, v ceně značný, protože si platím značku.
13. Leden 2010 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Pro Simonu, chci Vám poděkovat za podrobné vysvětlení problematiky okolo pycnogenolu. Pokud funguje to malé množství v nápoji o kterém jsem psal, jak musí potom fungovat ten produkt od Australian Remedy ? Podívám se, kde jej můžeme sehnat. Případně mi napište na email, kde jej kupujete. Ten odkaz zde píši ze dvou důvodu. Tím prvním je, že nechci být inkognito a  tak dávám nepřímý kontakt na sebe. A tím druhým je to, čím vlastně web Doktorka je. Především reklamou. www.aloe-gel.cz  
15. Leden 2010 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Se svou (anonym)
reklamou se di vycpat, debile.
15. Leden 2010 - 20:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Problém je, Honzo, že...Aspirin není Anopyrin. A i u léku Anopyrin je rozdílné využití. Nezlobte se na mne, ale zdejší web je spíše opravdu přetahovaná mezi jednotlivými obchodníky produktů MLM. Ani Pycnogenol není všemocný. Pomáhá, to jistě. Ale nelze jej brát za zázrak. Jde především o celkovou změnu životního stylu. Kdo se bude ládovat hranolkami, nemůže čekat, že jej Pycnogenol spasí.
15. Leden 2010 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Ještě doplnění (anonym)
Aspirin není Anopyrin. A i u...Když už, tak vyměnit za Acylpyrin. Obsahuje stejnou účinnou látku - kyselinu  acetylsaliciovou. Anopyrin má v mnoha případech zcela jinou indikaci - např. pro osoby se srdečním a cévním onemocněním
15. Leden 2010 - 23:42

Stránky

Přidat komentář