14 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Pupálka dvouletá a ekzem

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel Kout (anonym)
Můj věrný přítel ekzem se v letošním roce dočkal experimentů. Nejprve ohromen vidinou avizovaných účinků nového japonského léku - Protopic, absolvoval jsem asi tříměsíční kůru, výsledkem bylo , že jsem se na ten čas zbavil kortikoidů / Lokoid / ale ne zlepšení. Pak přišly divné projevy v podobě vykvétání starých míst s infekcí a pak dost kruté a hlavně nové alergické reakce, např.na seno,úplně drastické..Po asi 3 měsíční pauze ve starém reřimu opět s Lokoidem jsem se dověděl o dobrém účinku Pupálky dvouleté u jedné známé, kterou téměř zbavil velmi úporného letitého exému /dostala na něj kdysi inval.důchod/. Teď po cca 4 měsících užívání 4 tablet denně se mi exém opět zhoršil, olupují se mi i dlaně,což nikdy nebylo. Prý je to normální průběh a zlepšení nastane až cca po půlročním užívání. Také mám vždy po asi 6 týdnech braní týden vynechat.Máte někdo s tímto vlastní zkušenost?
7. Listopad 2004 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Když tak experimentuješ, tak co zkusit koupit zrovna pupalkový olej a malý kousek namazat přímo ať vidíme co to udělá???
7. Listopad 2004 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Ahoj, já si kupuji pupálku ve formě tablet v lékárně (doporučila mi to homeopatka).Jinak firma Hartmann prodává mýdla, krémy apod. v kosmetické řadě Menalind Derm - obsahuje rovněž pupálku.Já mám ekzem od narození, vytrpěla jsem si svoje. Hlavně minulý rok jsem měla ruce na uříznutí.Pak jsem začala chodit na homeopatii a nyní mám ruce jako nové.Další doporučení - nejíst čokoládu nebo cokoliv s obsahem kakaa, ořechy, citrusy, nekouřit, nechlastat (nebo to omezit).Celý život mi doktoři cpali kortikoidy a mám od nich akorát zničenou kůži. Nyní používám krém Excipial na suchou a citlivou pleť.Navíc musím spát v noci v bavlněných rukavicích (původně prodávané jako pracovní rukavice:), abych se neškrabala. Sice vypadám vyloženě přitažlivě, ale to se nedá nic dělat.Přeji hodně zdaru v boji s ekzémem !!!
10. Prosinec 2004 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Doplnění:Pupálku užívám 1 tabletu denně. Tak bys měl možná snížit dávkování.Když to pomohlo i mě - a já jsem alergická skoro na všechno :)
10. Prosinec 2004 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
olej z pupálky ,brutnáku a vitamín Eobsahuje přírodní produkt české firmyZkušenosti a podrobně o něm najdete (paní z Uničova)nawww.webpark.cz/ddss/Po mé zkušenosti dnes vím ,že není drahý
29. Prosinec 2004 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuza (anonym)
Vim, ze tohle neni diskuze o ekzemech, ale treba to nekomu pomuze. Muj bracha trpel silenym ekzemem na rukach, mel je popraskane az do krve, nikdy mu nic nepomohlo, pak mu nekdo poradil, ze ma prestat pit mliko a od te doby ma ruce jako mimino. Asi to nebude fungovat na vsechny, ale zkusit se to muze, ne?
17. Květen 2005 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Pupalka je na spoustu kožních projevů fantastická! Kupuju ji už leta. Před rokem jsem v lékárně narazila na pupalku obohacenou o bifi kulturu a přírodní vitaminy. Ta je ještě lepší. Prodává se to pod názvem Pangamin bifi plus. A cenově to vychází líp než pupalkový olej bez ničeho.
2. Červen 2005 - 23:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Zdravim všechny s problémy s kůží. Pro mě to je také ,,boj". Jeden lékař mi poradil ať začnu každé ráno jíst nastrouhanou mrkev s dýňovými semínky a zakápnout olivovým olejem. Účinky se dostavily po půl roce a celková psychika se zlepšila. Můžu vřele doporučit.
5. Březen 2006 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Patricie (anonym)
Pupalky se nemusíš bát. U přírodních věcí to tak funguje, že se stav nejdřív zhorší, a teprve po nějakém měsíci zlepší. Jen antibiotika a podobné hrůzy fungují tak,že ten proces zastaví, druhý den je ti skvěle, ale problém to neřeší. Mám výborné výsledky stejně jako Markéta s pivovarskými kvasnicemi s pupalkovým olejem. Je to výjimečná nechemická kombinace. Tak to vyzkoušej.
14. Květen 2006 - 15:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
já jsme používala olej přímo na pleť, od Salusu. doporučuji některé výrobky ze Salusu: Citlivá pleť Kamilka
18. Září 2007 - 20:42
Obrázek uživatele Návštěvník
deda (anonym)
přečetl jsem si vaše příspěvky a tak reaguji. měl jsem podobné problémy s dlaněmi,když jsem ráno narovnal dlaň slyšel jsem jak mi praská až do krve. odlupovala se mi z dlaní kůže v síle více jak 2 mm. v nemocnici mi odebrali vzorek a bylo zjištěno že se jedná o druh lupenky a ne ekzém. dnes již tuto lupenku nemám, ale musím reagovat na jakýkoliv projev na dlaních a prstech.léčení je velice složité
18. Červenec 2010 - 21:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Anastázia. (anonym)
já jsme používala olej...Ja by som doporučila aloe vera. Mala som tiež eémy na rukách a pomohlo to. Veľa zdravia. pa.
17. Červen 2011 - 16:58
Obrázek uživatele Návštěvník
anna (anonym)
olej z pupálky ,brutnáku a vitamín E obsahuje přírodní produkt české firmy OK Omega www.okg-fit.cz/ds
1. Leden 2014 - 14:59

Přidat komentář