82 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Punkční biopsie prostaty

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Máte někdo konkrétní zkušeností s punkční biopsií prostaty? Bolest při výkonu, komplikace, průběh výkonu - anestezie, bez ní??? Díky
24. Červen 2008 - 13:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Lezel jsem na boku a nejdriv mne naka technicka do zadku strcila nakou tyc, coz byl ultrazvukovej fotak a prostatu vyfotila a zmapovala. Pak mne doktor do rite pichl injekci proti bolesti a pak mne do ni zasunul aparat, z kteryho se pry vysune trubicka, ktera propichne prostatu a tim se odebere jeji vzorek. Kazdy vysunuti te trubicky cvaklo a pichlo, ale dalo se to vydrzet. Ty posledni ale bolely nejvic, celkem se bere mezi 6 a 12 vzorky, mne jich vzal 12. Pak jsem mel par dnu ruzovou moc, ale nekolik mesicu jsem mel krvavy semeno, coz pusobi dost strasidelne. Mel jsem to doktorovi rict, protoze normalne tak dlouho krvavy byt nema, ale bal jsem se nakyho dalsiho neprijemnyho zakroku. Ted uz je to dobry. Rakovinu nenasli.
29. Září 2008 - 18:47
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
při odebrani krevnich vzorku na prostatu naa me našli trochu zvětšene hodnoty prostaty mam jit na biopsii pry je to hodně bolestive jak dlouho to trva mam jit ambulantně
11. Únor 2009 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
__zaradara5 (anonym)
Netrvá to více než 10 minut. Dá se to vydržet. Užíval jsem předtím actimel a vitaminy. Byl jsem už podruhé. Poprvé jsem dostal teploty, ale teď jsem byl v pohodě.
28. Únor 2009 - 11:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Karol (anonym)
Právě jsem prodělal biopsii prostaty, netušil jsem co mě čeká, ale myslel jsem si že to tak hrozné být nemůže a je to tak. Nedostal jsem žádnou injekci, žádné umrtvení. Při leže na pravém boku a po natření vstupu do konečníku jsem byl předem informová, že bude do mě zavedena roura, byl jsem připraven a bylo to nepříjemné, trvalo to asi vteřinu, dvě, ale dalo se to vydržet. Dostal jsem 8 vpichů, VŮBEC to nebolelo, nic jsem necítil, jen slyšel cvaknutí přístroje. Asi do 5 minut jsem byl hotov. Trochu jsem cítil roztažený zadek, ale to do večera úplně přestalo a všechny funkce močení a stolice probíhaly normálně. Pánové, nebojte se !
19. Červen 2009 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef II (anonym)
Dobry den,biopsii prostaty jsem absolvoval ve stredu 19.8. v UVN (Ústředni vojenské nemocnici).Otec me uklidnoval,ze zakrok neboli.Pri vysetreni,tyden pred zakrokem jsem dostal recept na antibiotika a na klystyrek.Oboje jsem vzal vecer v utery a rano ve stredu Klystyr jsou 2 male lahvicky s trubickou.Musite hodne protrepat a predklonit.Samotny zakrok byl trochu neprijemny,ale bezbolestny.Urolog mi vse dopredu vysvetlil.Nejdrive provedl kontrolu prstem.Potom mi ukazal jehlu asi 25 cm dlouhou s ruznymi vybranimi.Umrtveni jsem dostal ve forme gelu do konecniku.Tou jehlou propichnul stenu tlusteho streva a nasel pomoci TV sondy misto odberu.Tam jehlu vpichnul a rekl mi ze streli.Bylo slyset cvaknuti a jehla se rychle "smrstila" (stahla).Pritom stazeni zustal v zarezu jehly vzorek z tkane prostaty.To jsem absolvoval 8x.Dnes je nedele.V moci mam trochu krve smichane s moci,vzdy na zacatku moceni.Dale je moc cista.Ve spermatu bvla krev tmavsi,v patek,v sobotu a dnes svetlejsia vic nez v moci.Po zakroku jsem mel chvili pocit jako po tuhe stolici,jinak do teto chvile jsem nikde uvnitr nic necitil.Ted uz jde jen o negativni nalez.Panove,opravdu se neni ceho bat.Josef II
23. Srpen 2009 - 11:21
Obrázek uživatele Návštěvník
fero11 (anonym)
mám jít taky na biopsii ,ale mám MST tak si dám tak 100mg a možná přežiju
21. Říjen 2009 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel Petr Voká (anonym)
Včera 3.12.09 jsem byl na biopsii prostaty v nemocnici v Městci Králové.Popisované příklady jsou sice zajímavé ale jsou na zmíněném tématu příliš hrubé. Po přijmu u sestry na urologickém oddělení jsem se dostal na pokoj ,kde jsem měl bydlet. Přesně ve stanovenou hodinu jsem byl odvezen na operační sál ,kde jsem byl dán do polohy rodičky,tedy s roztaženými nohami v jakýchsi držácích.Poté jsem dostal injekci do žíly ruky a tvrdě usnul.Nižádných bolestí jsem necítil,a preobudil jsem se po dvaceti minutách na pokoji.Tam jsem musel čekat asi 2 hodiny zda ze mě nepůjde krev s močí.Nešla a tak po pobytu v nemocnici trvajícím 5 hodin jsem spokojeně odjel domů.Pánové ,jestli jsou lékaři tak šikovní jako v citované nemocnici,nebojte se biopsie.
4. Prosinec 2009 - 7:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
I já chci uklidnit každého, kdo na biopsii má jít byl jsem v pátek 4.12.O9 tent odběr byl proveden ambulantně bez žádného umrtvení. Bylo mi odebráno 21 vzorků a do 10ti minu jsem byl hotov.Je to spíš trochu nepříjemné než bolestivé.Vše bylo provedeno v leže na levém boku. Takže všem čekatelům vzkaz není nejmenší důvod k obavám a strachu.
6. Prosinec 2009 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
I já chci uklidnit každého,...21 vzorku a za pouhych 10 minut?! To musi byt svetovy rekord a tva prospikovana prostata musi bolet a krvacet jako hrom.
6. Prosinec 2009 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
Možná je to světový rekord ale bylo to tak 10 vzorku na levéM laloku a 11 na pravém laloku nemám s tím naštěstí žadný problém mimo toho že se v moči objevuje krev, ale na to jsem byl uporozněn naštšstí necítím an žádnou bolest, která by to vše provázela.Den před tím jsem začal prát antibiotika a ty musím dobrat jedná se o xorimax 500 mg.Proto jsem překvapen různými příspěvky o tom jak to komu vadilo, ale je pravda,že každý má jiný práh bolesti anebo představu o bolesti.Ještě jednou žadný strachy hezký večer. Jo na začátku mi vpravil Dr do konečníku framikoinovou mast.
6. Prosinec 2009 - 18:16
Obrázek uživatele Návštěvník
duchodce (anonym)
Máte někdo konkrétní...Je mi čtyřiašedesát a dnes jsem absolvoval zmíněný zákrok.Na základě předchozího vyšetření a doporučení lékaře.Vlastní zákrok trval asi deset minut a díky zkušenému a šetrnému lékaři nebyl vůbec bolestivý.Tak teď už jenom čekám na výsledek.Doufám,že negativní.
7. Prosinec 2009 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Malý Bobeš (anonym)
Máte někdo konkrétní...V r. 2006 (56 let)jsem měl silné potíže při vyprazdňování moči. Tak trochu protekčně jsem skončil v nemocnici (místo neuvedu). Po všech vyšetřeních, přišla tak trochu sprcha, PSA 8,4. Následovala biopsie. Nebolí to, ale je to tak nepříjemné, že se to dá těžko popsat. V odebraných vzorcích, žádný nález. Byl jsem na tom celkem 4x 12 vzorků. Více prý jich neberou. Vše bez anestezie a jakéhokoliv znecitlivění. Dobré také je, že pacient před vámi, po třech odběrech omdlel (je jich dost). Takže jsem si pro ty další odběry, tak 30 min. předem vzal Ibalgim 200. Lépe se to snášelo. Potíž je v pomalejším srážení krve (naštěstí mám dobrou). PSA bylo vždy přes 8. Potíže s močením již značné. Takže jsem podepsal reverz a prostatu nechal vyfrézovat. Vyfrézovali toho údajně 115 gr. Proč to píši. Po biopsii je třeba se zbavit (ručně) krevních sraženin z chámovodu a podobně. Je toho pěkná kopice. Na to mě neupozornili. Byli jsme s manželkou více než překvapeni.
11. Prosinec 2009 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Koukám,že jsem co do množství odběrů opravdu světový rekord jak napsal pán na můj příspěvek můj odběr byl přesně před týdnem 21 vzorků do dneška mám několikrát za den krev v moči ,ale to prý je pořád po týdnu normální způsob odběru tedy bez umrtvení byl stejný jako u Vás,ale bez problémů nemusel jsem brát zádný prášek na bolest.Mé PSA 7.28 opět bez problémů močení atd..
11. Prosinec 2009 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
jaroslav (anonym)
dobrý den.Ijá jsem byl minulý týden na biopsii.Dalo se to vydržet i když to je dost nepříjemné.Hlavně ten tlak v konečníku a ty vpichy byly také cítit.Moč mám čistou ale ve spermatu je stále příměs krve,ale po týdnu to asi bude normální.PSA jsem měl 6,6. Nyní čekám na výsledky.
16. Prosinec 2009 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
JARIN (anonym)
Mám problém,boles v podbříšku - trvalá. Může to souviset s prostatou.
13. Únor 2010 - 7:46
Obrázek uživatele Návštěvník
radek (anonym)
Mám problém,boles v podbříšku...Může a jestli to trvá delší dobu tak bych to vůbec neodkládal a šel bych okamžitě k lékaři je to docela záludný problém dlouho nic a potom problém.Přeju Ti dobré zprávy.
15. Únor 2010 - 14:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Václav (anonym)
Byl jsem na biopsii,teď se provádí na gynekologickém křesle, což je nepříjemné.Vlastní zákrok není bolestivý, ale dost nepříjemný.Dá se to dobře vydržet.
26. Únor 2010 - 7:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlasta (anonym)
Před dvěmi dny jsem prodělal biopsii prostaty,ležel jsem na boku.malinko nepříjemné,ale dá se to vydržet.Po výkonu to chce brzo domů,mně to trvalo 3 hodiny a do té doby nemůžete uvolnit větry protože máte ve střevě plno krve. To trvá tak do večera.Horší to je se spermatem to mám stále červené, již třetí den.jinak bez potíží...
28. Květen 2010 - 22:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel Ryant Zno (anonym)
Máte někdo konkrétní...Biopsie na urologickém oddělení nemocnice Znojmo bez jakýchkoli potíží. Maximální péče. Ing. Pavel Ryant
29. Červen 2010 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
pavla (anonym)
dědovi je 88let,byl na biopsii prostaty a říkal,že to opravdu nic není,prý to jen štípne.A to měl velký strach,že ani nemohl spávat.Nebojte se toho chlapi.
19. Červenec 2010 - 13:11
Obrázek uživatele Návštěvník
martin (anonym)
pánové, dělá se biopsie ambulantně či si poležím v nemocnici několik dní? děkuji za odpověď
16. Říjen 2010 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
pánové, dělá se biopsie...Já jsem byl na biopsii v Novém Jičíně a to 3dni.Bylo to nepříjemné,hlavně proto,že jsem po zákroku dost krvácel s konečniku.Ale dá se to vydržet.
10. Listopad 2010 - 15:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Včera jsem prodělal už čtvrtou biopsii prostaty. Doktor tentokrát zvýšil na patnáct vzorků. Poprvé, ani nevím z jakého důvodu, jsen nedostal injekci proti bolesti. Zákrok byl tedy velmi nepříjemný a dost bolestivý. Následky již znám a tak mě nepřekvapují. Do tří dnů zatím vždy odezněly.
14. Leden 2011 - 8:38
Obrázek uživatele Návštěvník
milan (anonym)
pánové, dělá se biopsie...V Brně v nemocnici Bohunice dělají biopsii prostaty při hospitalizaci. V nemocnici u Svaté Anny pouze ambulantně. Také mne to čeká. ÚDAJNĚ SE NEMÁME BÁT!!!!
13. Duben 2011 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Lubomír Nehyba (anonym)
Před 2 hodinami jsem biopsii absolvoval a nebylo to nic tragického. Byl mi do konečníku aplikován nějaký znecitlivující gel a odběr vzorků bylo pouze nepatrné štípnutí. Takže pánové naprosto bez obav !!!
21. Duben 2011 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Před 2 hodinami jsem biopsii...A kde ti to dělali, taky mě to čeká.
2. Červenec 2011 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Jak dlouho trvá, než zmizí krev ze spermatu? Týden po zákroku mám sperma s tmavou krví.
20. Červenec 2011 - 10:14
Obrázek uživatele Návštěvník
pec (anonym)
Jak dlouho trvá, než zmizí...je to deset dní po zákroku a sperma mám taky nějaký hnědý
30. Červenec 2011 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub Ryba (anonym)
Absolvoval jsem biopsii ve Střešovicích. Nic příjemného to není, ale to asi nikdo ani neočekává. Vpichy samy trochu bolí, ale ne víc než injekce. V ÚVN to dělají bez umrtvení, za 10 minut jsem byl hotový. Pak mi bylo asi tak 45 minut podobně jako když dostanu ránu merunou do rozkroku, jinak ale úplně poho. Krev v moči a ve stolici ca tři dny, sražená krev ve spermatu zatím pořád (tři neděle od zákroku). Fakt je to spíš nepříjemné psychicky než fyzicky, zvlášť když přítomné sestry na ambulanci se nechovaly vůbec příjemně. Pokud jsou jinde lidštější, tak se není VŮBEC třeba čehokoliv bát!!
3. Srpen 2011 - 14:12

Stránky

Přidat komentář