0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

prohlidka u dětského lékaře

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Aneta (anonym)
Dobrý den,chci se optat ostatních maminek jestli mají podobné zkušenosti z prohlídek svích ratolestí.Když bylo mému synovi deset let,byli jsme na preventivní prohlídce u dět. lékařky,od předcházejících prohlídek se tato trochu lišila.Nejdříve syna poslechla zvážila,změřila atd.Nakonec mu stáhla slipi a prohlížela mu přirození,prohmatávala mu penis až to syna trochu zabolelo.Nevím zda je takováto prohlídka normální a v pořádku.Problém je vtom,že syn se k této lékařce bojí chodit,poslední prohlídka mu byla velice nepřijemná.
21. Březen 2008 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
4x (anonym)
Sice nejsem maminka, ale můžu tě ujistit, že vyšetření genitálu patří k základnímu pediatrickému vyšetření. Spíše mě udivuje, že by mu dříve nikdo genitál nevyšetřoval, to se běžně dělá i u miminek.
22. Březen 2008 - 18:56
Obrázek uživatele Návštěvník
MUDr. (anonym)
Při každé preventivní prohlídce u dětského lékaře je nutné vyšetřit také genitálie(pohledem a pohmatem).Zda má sestouplá varlata,zda je možné předkožku volně přetáhnout a podobně.Postup paní doktorky je v pořádku.
31. Červenec 2008 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
No ja ze sveho pohledu vim ze je to normalni, kazde dva roky stejna prohlidka pohlavi, nejdrive pohledem, pak prohmatani varlat (sem hodne lehtivy takze sem se kroutil jak cerv v soli) a pak pretazeni predkozky a hura domu :) akorad v 6 letech co si matne pamatuji tak to trvalo trosku dele, protoze mi sla predkozka spatne pretahovat...
4. Září 2008 - 9:48
Obrázek uživatele Návštěvník
petr (anonym)
no to je určitě poviné vyšetření varlat a předkožky. jenže zřejmě to dělá málo doktorů a když se potom dítě dostane k doktorovi co to vyšetření dělá tak je v šoku že mu šahá do trenek. u nás to bylo sočástí snad každé prohlídky a co si pamatuji tak čím jsem byl starší tak to prohmatávání trvalo dýl a přetahování předkožky bylo taky takové důkladnější, né jen jednou a spátky do trenek, no šlo mi to trochu hůř, tak to doktorka vždycky skoušela nějak tu předkožku natahovat, na obřízku to nebylo no a dnes je to ok...
4. Září 2008 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
major (anonym)
Nesmíte hned být také maminky ze všeho vyděšené.Každý kluk podobné kontroly zažil a trochu nepříjemné to bylo ve 14,kdy už je většina kluků chlupatá a doktorka tam koukala,jinak myslím že je to normální...
5. Září 2008 - 7:07
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
no ja sem zazil ze u detske doktorky to bylo naprosto v poradku... pretahovani predkozky a sahani na varlata... jen co sem slysel od kamosu tak sem uvazoval, jako dospely, zdali sem nemel moc dukladnou doktorku... zajimalo jak ste na tom byli vy ostastni? zdali vam pretahovala predkozku kazde dva roky, i kdyz podle dokumentace musel vedet ze minule vam to slo... to nechapu... ja si jeste pamatuju do dneska jak mi ve 13 letech prohlizela penis pred mamkou ktera stala vedle me a koukala mi na nej... a to sem se od nejakych 10 let stydel pred rodici (byt nahy ne) ale pretahovat si predkozku atd... ja to beru porad ze je to neco intimnejsiho co by mel clovek provadet jen sam nebo s partnerkou...
26. Listopad 2008 - 23:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Naše doktorka nechá děti, ať si to přetáhnou samy. Maminka stojí opodál, nemám chuť uvádět dospívajícího do rozpaků. Samotné jako matce je mi to trapné. V době našeho dětství přišla doktorka do třídy a prohlížela a očkovala celou třídu. Pro změnu místo matky přihlížela prohlídce celá třída. Holky jen v kalhotkách, jedna se srovnávala s druhou (hrudník), taky nic moc. Měli jsme ve třídě holku, co měla jen jedno ňadro. Velké, ale jedno. Druhé se začalo vyvíjet až někdy na střední škole. Vzpomínám si, jak si holky při pohledu na ni šuškaly...to nebylo určitě příjemné...:-(
27. Listopad 2008 - 6:52
Obrázek uživatele Návštěvník
michal (anonym)
Mě doktorka pořádně prohlížela až v patnácti a tak mě dost překvapilo když mi řekla at si stáhnu slipy, že se mi podívá na pindíka,pak mě prohmatalapořádně varlata a poté my začla přetahovat předkožku a ptát se mě na různé otázky.Jak často si ho honím a tak a to u toho byla mamka která stála vedle mě takže mi to nebylo moc příjemné.Už bych to nechtěl znovu prožít, sem rád že to mám za sebou a tedka mě čeká sedmnáctiletá doufám, že už to nebude takové.
6. Leden 2009 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
JP (anonym)
Já byla se svým třináctiletým synem na prohlídce doktorka ho zvážila změřila a tak podobně pak mu sáhla do slipů řekla at zakašle a tak sme myslely že je to vše takhle to totiž dělala dříve pak mu řekla at se položí a prohmátávalamu břicho a přitommu stáhla slipy asi ho to překvapilo vícejak mě potému prohmatala varlat a to dosti důkladně.Pak mu uchopila pindua začla mu přetahovat kůžičku protože mu to moc nešlo tak to trvalo déle zdá se mi jestli to nebylo až přehnané.
6. Leden 2009 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Už jsem to psal jednou, buďto jsou blbé matky nebo doktorky. Nevím co tam matky při vyšetření pohledávají, to jim nedojde, že tím svoje syny ztrapňují. Svoji dceru také nedoprovázím na gyndu, vypadal bych jako úchyl kdybych při vyšetření stál vedle ní. Naopak je to asi normální, hlavně doktorky se v tom vyžívají.
7. Leden 2009 - 2:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Souhlasím s Janem,že matky s dospívajícími syny nemají v ordinaci co pohledávat.Pokud by bylo něco v nepořádku,lékař/ka/ už je vyrozumí.Vyšetření je nutné.Kdyby se něco zanedbalo,zase by se nadávalo na doktory,ale je fakt, že zneužívat mohou jak doktoři,tak doktorky.Hlavně nemohou matku vykázat z ordinace.Tak si to uvědomte a NELEZTE tam.
7. Leden 2009 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ono záleží hlavně na rozhodnutí lékaře. Taky jsem šel na vyšetření v 15 letech do ordinace sám, matka počkala venku. Doktor ale trval na přítomnosti rodiče s tím, že nejsem plnoletý a rodiče za mě mají odpovědnost. Takže přivolal mamku a vyšetřil mě v její přítomnosti. Sice mi nevyšetřoval penis, zato konečník (měl jsem podezření na slepák). Mamka se na to všechno dívala. Myslel jsem že se tam studem propadnu. Dodnes se mi dělá při té vzpomínce mdlo.
7. Leden 2009 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
alfréd (anonym)
Podobnou prohlídku jsem zažil roku 1986,kdy se vycházelo ve 14,tedy v osmé třídě. Kontrola za účasti matky byla povinností. Vzala nás tehdy doktorka do ordinace dva kluky. Svléknout do tehdy u kluků povinných červených trenek a vše šlo až na kontrolu penisu. Styděl jsem se také strašně,matka stála kousek za mnou a já musel stáhnout trenky a ukázat penis paní doktorce. Už jsem byl dost chlupatý a kamarád ještě víc a ten pocit studu byl děsný...
7. Leden 2009 - 13:38
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
Já byla se synem na třináctileté prohlídce a doktorka dokonce chtěla abych při tom byla stáhla mu trenýrky a prohmatala varlata a myslím že až moc důkladně a dlouho až se začal kroutit jak mu to bylo nepříjemné ale na penis se mu pomalu ani nepodivala.
7. Leden 2009 - 19:22
Obrázek uživatele Návštěvník
bára (anonym)
Našim klukum 13 a 15 běžně kontroluje pohlavní orgány a do 13 chtěla aby jms jim to kontrolovaly aby neměli problémy a to prohmatání varlat a přetahování předkožky,kontrola uzdečky.Dnes už jsi to ale oba chlapci dělají sami ale při kontrole to dělá přede mnou.
7. Leden 2009 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
michal (anonym)
chci se zeptat co mě čeká na patnáctileté prohlídce já jsem se nikdy nesvlékal jen mi strčila ruku dokalhot mě prohmatala a řekla at zakašlu a mamka stála vedle nic víc mi nedělala to se budu muset opravdu svlékat?Docela dost se toho obávám comi bude dělat děkuji.
7. Leden 2009 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
A vy to s úsměvěm sledujete o-))))
8. Leden 2009 - 6:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Může po tobě chctít, aby ses celý svlékl, ale to se dělá hlavně když potřebuje zhodnotit celkový tělesný vývoj (při anomáliích růstových atd.) Rozhodně není nutné být nahý po celou dobu preventivního vyšetření. Na prohlídku genitálií stačí sundat na tu chvíli spodní prádlo (slipy, trenky), protože ani na prohmatání břicha není nutné se zcela obnažovat, jak někteří páni doktoři s oblibou tvrdí. Prohlídka genitálu má též za úkol zjistit abnormality popřípadě nedokonalosti v jejich vývoji. Pakliže s tebou půjde matka ( můžeš říct i otci), řekni jí předem, že bys byl rád, aby tuto prohlídku nehltala očima. Pokud je trochu rozumná, pochopí to.
8. Leden 2009 - 8:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
To je vše normální, má se to dělat. Kontroluje se vývoj varlat a přetažitelnost předkožky. Tím zakašláním se zjištují případné kýly. Je to povinné vyšetření, pokud to doktorka nedělá, tak je špatná. Pokud respektuje soukromí a to, že jsou děcka po 10 letech puberťáci, tak se na vše musí minimálně poptat! Kdo jiný by asi vývoj varlat atd. měl kontrolovat, snad odborník, ne?
8. Leden 2009 - 12:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Což mi připomělo, že jsem nedávno viděla pacienta, který měl do 21 let zůženou předkožku a přišel se objednat na urologii c o s tím Kdyby měl pořádnou dětskou lékařku, tak se toto nemohlo stát a podchytilo by se to hned v začátku.
8. Leden 2009 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
kas (anonym)
Nechápu co máte stále proti přítomnosti rodiče - matky při prohlídce. 1. Matka už určitě nahého kluka v životě viděla.2 . při prohlídce musí být - je to ze zákona. 3. v životě jsou daleko horší věci - než tato banalita.
8. Leden 2009 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
dpk (anonym)
No právě, rodiče - matky, proč by se nemohl taky zapojit otec. Podle toho, co některé matky píší, tak ani nedokázaly předem svým synům vysvětlit, proč se ta prohlídka dělá a nechaly je v tom "vymáchat". Pokud by to udělaly, synové by se nemuseli cítit trapně. Stejně se s obdobnými prohlídkami budou setkávat celý život - pokud tedy narazí na důkladné lékaře. A doktorky by měly vědět, že v patnácti může klukovi vadit, že mu prohlíží penis a varlata a matka na to čumí. Moje máma bývala taktnější - stála vždy za mnou a tak jsem to nikdy nemusel brát jako tragédii, ale jako nutnost. Mimoto jsem od ní dopředu věděl, co mi budou dělat a proč. Toť vše.
8. Leden 2009 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
michal (anonym)
tak to mám za sebou dopadlo to podle očekávání jen mi delší dobu prošahávala varlata nějak se jí nezdála a pak mi přetáhla párkrát předkožku a to bylo vše a mamka stálaopodál takže celkem pohoda ani sem se nemusel tak obávat :-)
8. Leden 2009 - 16:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Podle mě není normální ztrapňovat patnáctiletého kluka tím, že se musí v ordinaci povinně svléknout donaha před mamkou. V deseti letech ano, to je ještě dítě, ale v patnácti? Mnozí kluci se před mámou stydí svléknout mnohem víc než před doktorkou. Měla by je vyšetřit bez přítomnosti rodiče (počkají v čekárně). Obvinění ze sexuálního zneužívání se dá předejít tak, že v ordinaci bude zdravotní sestra (která tam stejně je). Takže kdyby došlo k maléru, mohou si to navzájem dosvědčit. Pouze tehdy, pokud mladý pacient odmítá spolupracovat, nebo se odmítá podrobit některému vyšetření bych přivolal rodiče z čekárny. Jinak ne, opravdu nevidím důvod proč by matka měla sledovat vyšetření synova penisu a varlat. On s ní na gyndu přece taky nechodí.
9. Leden 2009 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří (anonym)
Já jen nechápu, jestli se tento problém týká jenom kluků, nebo i děvčat - ta jsou v patnácti letech na preventivkách také nucena se svlékat donaha? Žil jsem pět let v SRN a znám trochu tamní prostředí. Přítelkyně chodila s dospívajícími dětmi na prohlídky k pediatrům, ale nebyla vyšetření přítomna, jen seznámena s výsledkem prohlídky. Celou dobu seděla u sestry v recepci. Jak to probíhalo u děvčete nevím, neptal jsem se, ale hoch mi vyprávěl, že vyšetření intimních partií probíhalo za zástěnou a stačilo částečně svléknout spodní prádlo na dobu prohlídky. Protože s preventivní prohlídkou byla spojena i laboratoř a návštěva dalších odborných lékařů (ortoped, alergolog, dermatolog), domnívám se, že byla dost podrobná. Ze všech příspěvků, které jsem si prošel, se domnívám, že je to většinou problém žen - lékařek, které vysvlečení donaha vyžadují a je to jen netaktnost jejich a matek těch dětí, že si v podstatě vyhoví. Jako alibismus mi zní tvrzení, že rodič musí být přítomen z důvodu možného obvinění - nechápu z čeho. Je to problém českého zdravotnictví vůbec, že se na pacienta nedívá jako na člověka, ale kus masa, který musí v ordinaci držet hubu a krok a být rád, že se mu někdo věnuje. Stud, ostych se nepřipouštějí. Kdyby byly lékařky taktnější, prohlídka by probíhala za nějakou zástěnou, ale svlékání donaha u zdravých dospívajících dětí nevidím jako nutnost. Samozřejmě, lékař je lékař, ale jak už tady zaznělo, pokud vyšetřovaný nebude dopředu seznámen s obsahem prohlídky a ta nebude prováděna s ohledem na jeho přirozený stud, může se pak stát, že nebude chtít v budoucnu se jim znovu podrobovat, prostě se bude negativnímu zážitku vyhýbat. A to je to špatné. Lékař tím důvěru pacienta těžko získá. Ale, jak jsem pochopil, o to tady nejde.
9. Leden 2009 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
dana (anonym)
já jsem se prohlídky syna zúčastnila,ale taktick jsem stála u dveří a vůbec jsemsi kluka nevšimla,tedy raději jsem se ptala sestryv ordinaci na nějakou banalitu. A lékař synovi jen lehce stáhnul prádlo a bez problémů. Kluk se stydí dost ale zady kupodivu bez problémů. Doma sestydí víc,již v 11 měl ochlupení a bál se dost ,takže vše je o stylu a jednání
11. Leden 2009 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
martin (anonym)
tady se pořád řeší jedno a to samé vždyt je to jedno je to uplně normální a pokud jsou rodiče rozumní dobřejí potomkovy soukromí a vše proběhne rychle a bez problému....!
12. Leden 2009 - 6:59
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
Mě taky kontrolovala přirození mamka a to do 15 let. Myslím že na tom nebylo nic divného. Brácha měl fimózu, obřízku mu dělali v 11 letech (jak jsem se později dověděl měl ji i otec). Tak do osmi let mi to mamka přetahovala sama, potom už mi na něj samozřejmě nesahala rukou. Jen když mi v koupelně mydlila záda, tak mi řekla ""ukaž pimpulu"" a podívala se, jestli se tam správně myju. Předkožku jsem si stáhl samozřejmě sám. Pokud tam uviděla nějaké nečistoty tak jsem si to musel hned a před ní umýt. Naposledy se mi tam dívala někdy v 15 letech. A když si všimla že chodím s holkou, tak už se jen zeptala jestli je všechno v pořádku. A tím to skončilo. Nevím jak vy, ale mě i v těch 15 letech vadilo míň se svléknout a ukázat přirození vlastní mámě, než nevlastnímu otci (naši byli rozvedení). Toho jsem bral téměř jako cizího člověka.
12. Leden 2009 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
No ale na tom, Pavle, není nic neobvyklého, pokud ti to nevadí. Ale tady se řeší způsob vyšetření u pediatra a účast matek. Někomu to vadí, někomu ne, navíc některé dětské lékařky se chovají jako hovada.
12. Leden 2009 - 19:40

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama