56 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Proděravění nosní přepážky - jaká je léčba?

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petra M. (anonym)
Ahoj, je tu někdo se stejným problémem? Léta jsem (zřejmě kvůli přetápěným místnostem) trpěla suchostí v nose, hůře se mi kvůli tomu i dýchalo...dělali se mi tam až krvavé stroupky...Bohužel jsem to nijak neřešila, protože jsem si myslela, že to je relativně normální jev...došlo to tak daleko, že se mi nosní přepážka proděravěla a značně ztenčila...a ztenčuje. Nevím, kam až to může vést, má někdo stejný problém? Moc se bojím. Máte někdo stejný problém, jak se to operuje/léčí?
4. Srpen 2008 - 10:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Najdi si v této diskusi "Perforace nosního septa".Přeji Ti,aby se vše co nejdříve a co nejlépe vyléčilo.Hezký večer
9. Srpen 2008 - 21:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Leny (anonym)
Ano mám to já.Zhruba centimetr a půl díra v přepážce.Téměř se to nedá operovat.
10. Srpen 2008 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Holky, dík za vzkazy. O této diskusi nevím. Leny: ty máš stejný problém? A co ti na to řekli doktoři a z čeho to máš? Používáš alespoň nějaký lék nebo sprej? Nevím, co s tím mám dělat, mám střídavě ucpanou levou nebo pravou nosní dírku, špatně se mi dýchá a mám pocit, že se stav zhoršuje (přepážka se mi mám pocit i dost ztenčila), trpím neustálou suchostí, nemůže to být přeci trvalý stav toto, hlavně to dýchání a o smrkání ani nemluvím:((( Bojím se, kam to může vést. P.
11. Srpen 2008 - 18:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Takytak (anonym)
Máte někdo po operaci?
22. Leden 2010 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
sona (anonym)
Máte někdo po operaci?Já mám po operaci a děs-katastrofa...nechodte na operaci do Karlových Varů!Operoval mě sám primář a zkazil vše co se dalo...končí to samozřejmě dírou v nosní přepážce...a vysvětlení_To nevadí,to stejně nejde vidět!Napravit to prý jde jen v Plzni nebo Praze.
29. Červen 2010 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Takytak (anonym)
Soňa: A tobě se tohle stalo po nějaké operaci - ta perforace? Máš ji jako následek operace? A jaké Ti řekli, že je řešení?
5. Červenec 2010 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Potřebovala bych se s někým poradit, který doktor či nemocnice má s tímto problémem nejvíce zkušeností, tak se ozvěte, ať dáme hlavy dohromady. Díky
9. Červenec 2010 - 8:17
Obrázek uživatele Návštěvník
May185 (anonym)
Ahoj, mám stejný problém. V pubertě mi jeden nejmenovaný doktor poleptal nosní sliznici oboustraně a naráz. Samozřejmě mi to stenčilo natolik nosní přepážku, až se mi vytvořila zhruba 1,5 cm dírka. Jeden pan doktor mi řekl , že se to léčit nedá a neví co s tím. Volala jsem tedy do Prahy. Paní doktorka mi řekla, že pokud mi perforace nečiní žádné problémy, není třeba operace. Prý se s tím někteří lidé i rodí a žijí s tím celý život zcela bez problémů. Řešit bych to měla pouze v případě, že po čase začnu huhňat, nebo špatně dýchat nosem. Nicméně, odkázala mě na pana doktora Slámu z Ústí, který je prý nejlepší odborník v ČR, tak jsem se tedy objednala. Hlavně ze strachu, že se perforace v přepážce bude postupem času zvětšovat. Pan doktor mi sdělil, že tomu tak s největší pravděpodobností bude. Také mi vysvětlil, že později, až byse mi perforae zvětšila, by se mi hůře dýchalo. Vzduch by totiž cirkuloval mezi nosními dírkami a onou dírkou, dýchat nosem by tedy už nešlo. Na operaci jdu 20. 10. 2010, do nosu mi budou vloženy silikonové obturátory (knoflíky). Celý zákrok bude prý probíhat v celkové anestezii. Nevím co si od této operace slibovat. Bojím se, zda bude úspěšná. Ani nevím, jak se tam ony knoflíky připevní, či se to jen secvakne. Ale předpokládám, že to bude trochu komplikovanější něž- li jen secvaknutí, na to by asi stačila jen lokální anestezie. Každopádně na internetu jsem nic nenašla.
11. Červenec 2010 - 23:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
silikonové implantáty-neboli knoflík jsem si měla sama objednat a zaplatit,lepší typ 4200,-,ale názory lékařů se na to liší,prý se pod tím ta perforace bude stejně zvětšovat...jinak mi řekli to samé co Tobě,pokud nečiní problémy-raději neoperovat a nechat být...je to 50 na 50,že se to odhojí.
13. Červenec 2010 - 15:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Díky za příspěvky. Lindo - co znamená 50 na 50, že se to odhojí? Jako že by perforace podle tebe mohla i zarůst? Tomu už nevěřím. Já bych také nějak předpokládala, že by se to vložením toho silikonu mohlo zvětšovat, ale nevím, třeba ne a bude to s tím dobré. Názory doktorů se na to ale opravdu různí. Každopádně se mi moc nelíbí přístup "nechte to být", protože problémy to fakt působí, zhoršené dýchání atd. May185: Prosím tě, dej vědět, jak to dopadlo. Držím palce. 1,5cm je opravdu dost, já mám cca 0,6mm, ale i tak mi to působí problémy. Co se týče netu, já našla na googlu toto: dr. Kridel nějaký americký specialista (pokud hodíte do google překladače) se na tento problém specializuje, vydal nějaké odborné publikace, leccos se dá na těchto stránkách dočíst, tady je odkaz už na přeloženou stránku:http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.septalperforations.com/&ei=zc0-TIDTHOjGOLPk3LIH&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dseptal%2Bperforation%26hl%3Dcs
15. Červenec 2010 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
A tady je nějaké video k operacihttp://www.youtube.com/watch?v=Q6WJLeXyqxE
15. Červenec 2010 - 11:15
Obrázek uživatele Návštěvník
May185 (anonym)
A proč s tím jedeš až do Ústí, odkud jsi? Někde v Praze ve fakultce by to neudělali?
15. Červenec 2010 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Poslední příspěvek 15.7.2010 z 11:23 jsem psala já - Jana, a byl pro May185:o)
15. Červenec 2010 - 11:24
Obrázek uživatele Návštěvník
May185 (anonym)
Tak ještě stále rozhazuji sítě i na plastických chirurgiích. Nějak s tím silikonovým obturátorem nejsem spokojená a nechci tohle, jako jediné řešení. Navíc mám v budoucnu strach, aby se mi nezničila celá nosní přepážka a tím by se mi viditelně zdeformoval nos. Já už těm doktorům zkrátka nevěřím, nebýt jednoho nejmenovaného pana doktora, tak tenhle problém ani nemám.Zatím mi napsal pouze jeden pan doktor z Ostravy, ale je to daleko,tak se koukám i na pražské plas. chirurgie a plzeňské. Budu průběžně dávat vědět, jaké informace jsem nasbírala.
27. Červenec 2010 - 23:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
May185:Díky moc, určitě dávej průběžně vědět, i pokud bys našla nějaké kontakty. Mě bylo řečeno, že je to práce spíš pro ORL specialistu, nevím, jestli by se do toho pustil samotný plastický chirurg, leda že by byl zároveň ORL. Každopádně už to chci nějak rozštípnout, smířit se s tím nehodlám.
3. Srpen 2010 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
May185 (anonym)
Tak jsem dneska byla v Plzni, je to plastická chirurgie, konkrítně je pan doktor ORL specialista. Na tzv. operaci, kde mi perforaci opraví knoflíkem nejdu. Jak jsem měla podezření, je to k ničemu. Navíc mi chtěli tenhle jednoduchý zákrok dělat v celkové narkóze, a jak mi bylo řečeno, je to zbytečné. Stačí částečná anestezie, v podstatě jde jen o knoflík který se do nosu nacvakne. Takže jde vidět, že jim jde opět jen o nasbírané body a o peníze. Navrhl mi jiné řešení, ale stojí 30 000. V podstatě takové řešení naleznete ná zahraničních stránkách. No ještě budu zjišťovat zda by něco částečně neuhradila pojišťovna, když mi to zavinil jeden pan doktor před 7 lety. Zkrátka neustále budu dávat vědět co se dějě ;)
16. Srpen 2010 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj May185:Moc díky, že sem dáváš info, nebylo by možné se s Tebou spojit a vyměnit si pár informací třeba přes mail? O tom nacvaknutí jsem se doslechla, ale také o tom nejsem příliš přesvědčená. Možná i tuším, kterého dr. myslíš, je možné se s Tebou spojit? Díky moc!
19. Srpen 2010 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Ten knoflík nedoporučuji,stejně se to pod ním tvoří dále a díra se mi velmi zvětšila,takže Vám časem vypadne...
19. Srpen 2010 - 18:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ten knoflík...Linda: Myslíš ten nacvakávací, že? Né ten, co se s tím musí na operaci v anestezii? Já právě také o tom nacvakávacím leccos slyšela a přesvědčená také nejsem. Jak moc se Ti to po tom zvětšilo a co na to doktor?
20. Srpen 2010 - 12:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
stál mě 4500,- objednala jsem to přes jednu firmu z USA a je to dvojité na zacvaknutí...z 0,6cm mám 1,5cm...operace téměř vyloučena kvůli mé nemoci
22. Srpen 2010 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Linda: Lindo, to mě opravdu moc mrzí. Můžu se zeptat, který v... Ti to doporučil? Ti orl doktoři jsou taky opravdu magoři! A proč sis to musela objednávat, copak si tohle doktoři neobstarají sami? Navíc bych tedy předpokládala, že tohle jde na pojišťovnu, jak operace s knoflíkem či bez něho - tedy to, co je na těch amerických stránkách nebo i toto obyčejné nacvaknutí. A není možné, že se Ti to zvětšilo jen kvůli nějaké té Tvé nemoci? Konzultovala jsi to s doktorem a co on na to? Je pravda, že ani já o tom nacvaknutí nejsem přesvědčená, kdesi jsem o tom něco četla, už nevím, kde a moc se mi to nepozdávalo, jako jediné korektní řešení mi přijde ta operace ale bez knoflíku. Díky Jana.
22. Srpen 2010 - 15:04
Obrázek uživatele Návštěvník
may185 (anonym)
Ahojík, tak už jsem se pevně rozhodla, že půjdu na tu operaci do Plzně. Sice asi ne letos, protože mi to časově nevychází ale půjdu. Stejně by se to za pár let muselo řešit a ještě víc razantněji. Co jsem od dubna vlastně vypátrala? Názory odborníků se liší. Někdo by to nechal být a nic s tím nedělal. Knoflík jsem zavrhla to je blbost. No a to poslední řešení je operace. Jak jsem pochopila existuje asi více variant, jak to opravit a výsledek je nejistý. Nicméně já jsem si vybrala toto: nechám si tam dát výstuhu z materiálu MEDPOR, přes kterou se dá má nosní sliznice. Po operaci, budu mít v nose 6 týdnů takové malé dlahy, které se vyndají. Je důležité, aby bylo nosní sliznice dostatek. Nechci tedy čekat na to, až jí budu mít díky zvětšující perforaci nedostatek. Mimo to, jak jsem i tušila může dojít ke zborcení nosu, u mě pravděpodobně do 20 let, což vede k tzv. sedlovitému nosu. Navíc, postupem času dojde i k huhňavé mluvě, neprůchodnosti nosu atd. Jestli má někdo zájem, vyměnit si se mnou nějaké info a postřehy, tady je můj mail- may185@seznam.cz
22. Srpen 2010 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Doporučil mi to lékař v nemocnici Olomouc a nechal mě to objednat a zaplatit a ještě mi řekl o finančí dar pro nemocnici,už nikdy více jsem tam nevlezla a pravdou je,že ani jinam,jsem otrávená a zhusená chováním některých lékařů a že jich musím navštívit několik a pravidelně....ale dojíždím až do Prahy a tam mám fajn lékaře.Nos neřeším,mám jiné problémy např.se mi rozpadá čelist....to co píše slečna nade mnou mě vyděsilo,zborcení nosu-hrozná představa,ale pak mi došlo,že za 20let už tady pravděpodobně nebudu,takže užívám a neřeším.Pevné nervy děvčata
23. Srpen 2010 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
may185 (anonym)
Taky jezdím neustále k doktorům, jako magor, ikdyž tak závažnou chorobu , jako Linda nemůžu mít. Jsem diabetička a všechno doktoří svádí na tuto chorobu. Bolí vás hlava? To je kvůli cukrovce. Máte tachikardie? Je to z cukrovky. Bolí vás klouby? No jak jinak že?....takže znám doktory, na co mi šáhli...to zkazili, opravdu všechno. Taky mám strach, ale věřím, že když snad pan doktor nepatří do státního sektoru, tak to bude lepší.
24. Srpen 2010 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Mám MCTD to je systémový lupus a Sjogrenův syndrom,takže Tvá cukrovka je podobná je to také autoumunitní onemocnění....
24. Srpen 2010 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
may185 (anonym)
To je sice fakt, nicméně průběh choroby máš drastičtější. Snad v budoucnu najdou nějakou lepší, učinnější léčbu. Imunita je mrcha, mělo by se jí věnovat víc pozornosti. Dneska má téměř každý nějaké onemocnění spjaté s imunitním systémem. No....držím pěsti, ať máš co nejmíň drastický průběh tvého onemocnění.
24. Srpen 2010 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
LUCKA (anonym)
Ahojky..chtela bych vedet kolik stoji tato operace, kdyz pouziji chrupavku a kde to u nas provadi??dekuju moc za nejkae info
12. Září 2010 - 1:20
Obrázek uživatele Návštěvník
may185 (anonym)
Tak 2. listopadu jsem konečně byla na operaci. Teď jsem doma v klidu a jen tak polehávám. K průběhu operace: Na sále jsem byla přibližně hodinu, pan doktor říkal, že vše šlo velmi dobře, lépe než by čekal. Po probuzení téměř žádná bolest, akorát je velmi nepříjemná tamponáda, kterou vám dají v průběhu operace, a kterou si musíte ponechat minimálně 24 hodin. Nejprve jsem si myslela, že tamponádu vydržím klidně tři dny, vždyť o co jde, máte jen silný pocit ucpaného nosu. Jenže zhruba 5 hodin po narkóze se začala projevovat moje špatná snášenlivost na narkózy a léky tomu podobné a nastalo zvracení. Bohužel natrávené krve. Na chvilku se mi udělalo líp, nos mi nekrvácel, a tak mě pan doktor ještě ten den propustil domů. I přes to, že se mi tedy moc nechtělo, protože nikdy nevíte, co se může po operaci dít.Na cestu mi dali jednu injekci, abych nezvracela a to byla chyba. Evidentně to mělo úplně opačný účinek, tělo se potřebovalo zbavit všech svinstev co do mě během operace a po ní narvali, ale tato injekce tomu bránila. Byl to hrozný stav. Říkala jsem si, že jestli nějak vypadá absťák u feťáka, tak asi takhle. Celá jsem se klepala. Nemohla jsem usnout ale byla jsem děsivě unavená, špatně pocit na zvracení ale zároveň nemůžete.... a ta cesta autem mi rozhodně nepřidala. Kdyby to šlo, nejraději bych si lehla do škarpy a nechala se tam sežrat vlky. Cesta mi přišla snad nekonečná a neustále jsem zvracela. Což byl další kámen úrazu. Byly to ohromné tlaky, a tak mi začal krvácet nos. Tamponáda byla nasáklá krví a já měla pocit, že nemůžu dýchat, už jen proto, že jsem byla celá zahleněná. Proto jsem zavolala panu doktory, když se mi udělalo lépe, že to bohužel dva dny s tamponádou nevydržím, že neustále polykám krev a následně ji zvracím. Pan doktor mi vyšel vstříc a druhý den jsem mohla přijet, aby mi tamponádu vyndal. Samotné vyndavání tamponády je nepříjemné,trochu zabolí, ale není to nic strašného. Opět mi trocha krve stekla do žaludku, ale ne moc. Pan doktor měl radost že jsem zhruba do 5 minut přestala krvácet. Tvrdil mi totiž, že někomu se řine krev, po odstranění tamponády i 2 hodiny.Třetí den po operaci už můžu lehce dýchat, jedna dírka mi lehce krvácí, ale opravdu jen zlehka, pravděpodobně záleží na umístění silikonových splintů. které se zhruba po týdnu vyndají. Z jedné nosní dírky mi je i kus vidět a zrovna ta se hojí lépe. Druhou mám asi natrženou z operace a tak si 2 krát za den vezmu brufen proti bolesti, abych mohla usnout. Ale opět podotýkám, není to žádná zničující bolest. Ještě musím dodat, že dva dny po operaci jsem měla zvýšenou teplotu, ale dnes už je vše v pořádku, dokonce jsem se i lépe vyspala.Teď jen musím čekat, zda se MEDPOR uchytí. Ale, jak říkal pan doktor, vypadá to dost slibně a je tu veliká šance :)Kdyby jste měli nějaké dotazy, jakékoli, tak mi klidně napište na mail. may185@seznm.cz
5. Listopad 2010 - 12:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Je tu někdo další, kdo má po zacelení? Kromě may185?
23. Březen 2011 - 17:54
Obrázek uživatele Návštěvník
agata (anonym)
Ahoj, všem,kdo berete kortikoidy doporučuji jako skoro-POVINNOU LITERATURU přečíst tyto články Vedlejší možné účinky kortikoidů:http://www.lupusinky.estranky.cz/clanky/lecba-lupusu/vedlejsi-ucinky-kortikoidu---prehled----.htmlChytré šestero u braní kortikoidů:http://www.lupusinky.estranky.cz/clanky/lecba-lupusu/chytre-sestero-u-brani-kortikoidu.html
7. Prosinec 2011 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
may185 (anonym)
Po dvou letech by mi MEDPOR měl být vyndán, kdo má perforaci radím, nechte to raději být s operací jsou daleko větší komplikace a potíže, než jen krvácení a vysychání nosu. Brzy mi má být MEDPOR vyndán a tzn. že perforace budse věgší a nic se tím nevyřešilo. Raději to nechtě být a vyčkejte až co se lety bude dít. Pokud to nehoří nehaste.
12. Březen 2013 - 10:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Souhlasim. Vyserte se na operaci. Já mám proděravěnou přepážku už 3 roky. Oddělala jsem si jí šňupánim nekvalitního pervitinu. Jen mě štve,že teť mi už nezbývá nic jinýho,než si to střílet. Žaludek si oddělat nehodlám. A při kouření sou velký ztráty a působý jen krátce.
12. Březen 2013 - 22:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Dawe (anonym)
Zdravím mám asi půl roku ucpaný nos a doktorka mi řekla že je to díra v přepážce mám si to prý mazat škvařeným sádlem nevím co tím myslela ale sádlo jsem nikdy neslyšel asi bude lepší ta operace
1. Srpen 2013 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana II. (anonym)
Ahoj. Chci se zeptat, zda tu má ještě někdo další (kromě Lindy) zkušenost s obturačním knoflíkem, jako možnou alternativou k operaci perforace? Údajně se nyní vyrábí tyto nacvakávací implantáty i z měkčího materiálu, takže v nosní dutině tolik nevadí a člověk nemá pocit cizího tělesa uvnitř? Máte někdo osobní zkušenost? A dále nezkoušeli jste někdo konzultaci u MUDr. Sičáka na Slovensku? Děkuji.
24. Září 2013 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
ano s tím knoflíkem takto-jelikož se proděravění neustále zvětšuje,tak je to pouze dočasné a na tu chvíli docela drahé...zkusit to můžete,ale ani operace není někdy konečné řešení
26. Září 2013 - 8:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana II. (anonym)
Pro Lindu: Tak pokud se někomu perforace zvětšuje, tak to jistě není řešení, je jasné, že pak knoflík může vypadnout, ale mě osobně se samovolně nejspíš nezvětšovala, zvětšila se po zákroku, před tím léta stejná a nyní zase - léta stejné (podstatně větší ale po zákroku). Máš pocit, že to může sám o sobě zvětšit ten knotlík? Jak říkám, mají se teď vyrábět z měkkých materiálů - to by v nosní dutině nemělo evokovat pocit cizího tělesa, to jednak, a jednak jak by to nebylo tvrdé, tak si nedovedu představit, že by to onu perforaci mohlo zvětšit. Ty jsi s tím tedy nebyla spokojená? Jaký přesně typ jsi měla? Pocitově Ti to vadilo? A příznaky se zmenšily - rýma atd.? Díky moc.
6. Říjen 2013 - 15:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Komen (anonym)
Zdravím chci se zeptat pokud mi ORL specialista pověděl že na operaci nemám jít protože to v našem kraji neumí může se nějak ta přepážka obnovit abych dýchal lépe?
3. Březen 2014 - 21:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Komen (anonym)
Zdravím chci se zeptat pokud...Ještě mi povídal že není vynalezená technologie která by mi pomohla
3. Březen 2014 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana II. (anonym)
Pro Komen: Pokud myslíš obnovit ve smyslu, že se ta perforace sama od sebe nějak zacelí, tak toto možné není. Nosní chrupavka se sama od sebe nezacelí.
8. Březen 2014 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Howard (anonym)
Co když nepůjdu na operaci může se stát že se mi uzavře celý nos a nebudu moct dýchat vůbec ? mám pocit že se mi dýchání zhoršuje
12. Březen 2014 - 22:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana II. (anonym)
Pro Howard: To je všechno individuální, záleží, jak velká ta perforace je, dále kde je, a jaké máš související problémy.
16. Březen 2014 - 20:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Pro Howard: To je všechno...No, mám stejný problém. V roce 2007 jsem byla na operaci v nemocnici Na homolce v Praze. Vzhledem k tomu, že jsem měla v zadní části nosu zhuštělou přepážku, tak mi jí rozkrojili a zalepili otvor. vydrželo to 5 let a pak se znovu začaly objevovat strupy,....... Teď mám opět otvor 1,5 cm a trnu hrůzou, kdy mi spadne noc, jak říká moje paní doktorka. Přece musí být možnost, jak to uzavřít. Jak to dělají lidem po těžkých autonehodách, plastikách obličeje,.... Prý seříznou kousek kůže za uchem a nahradí to. Specialista, který se zabývá pouze nosními přepážkami je v nemocnici v Banské Bystrici. Ale já jsem nechtěla jezdit tak daleko.
11. Červen 2014 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
No, mám stejný problém. V...Omlouvám se za překlep, samozřejmě spadne nos.
11. Červen 2014 - 16:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana II. (anonym)
Jano a jak se jmenuje ten specialista? Specializuje se přímo jen na perforace septa? Tomu se mi ani nechce věřit. Nikoho v ČR Ti asi už nenabídli, že? Zkušeností s tímto je málo..., vím.
27. Červen 2014 - 17:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jano a jak se jmenuje ten...Jméno lékaře si bohužel nepamatuji, ale nebude to problém najít. Kolik asi může být v BB odborníků na nosní přepážku. Podle mne s tím moc doktoři nechtějí nic mít. Je to takové buď a nebo.
1. Červenec 2014 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana II. (anonym)
Jano, osobně si nedovedu představit lékaře, ORL lékaře, který se vysloveně specializuje pouze na nosní přepážku. Spíš se bude jednat o lékaře, který má v oblasti řešení perforace o trochu více zkušeností než jiní (ve smutné praxi rozumějme, že to operoval alespoň 2x).
1. Červenec 2014 - 18:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jano, osobně si nedovedu...Prý jezdí i přednášet do zahraničí, tak bude zkušený a je taky starší.
3. Červenec 2014 - 13:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana II. (anonym)
Jano, zkus tedy vypátrat jeho jméno. Díky J.
10. Srpen 2014 - 11:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Mimochodem, má někdo další nějaké novinky ohledně řešení???
10. Srpen 2014 - 11:02

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama