19 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Proč Bůh dopouští přírodní katastrofy jako zemětřesení, hurikány nebo tsunami?

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
godsangels (anonym)
Proč Bůh dopouští zemětřesení, tornado, hurikány, tajfuny, cyklóny, zosuvy půdy nebo jiné přírodní katastrofy? Je to zarmucující když přírodní katastrofy jsou často označovány jako “Boží akce” zatímco za roky, dekády nebo dokonce staletí mírumilovného počasí nikdo nedává Bohu čest. Bůh stvořil celý vesmír a zákony přírody. Většina přírodních katastrof je výsledek těchto zákonů. Bible říká že Ježíš Kristus celou přírodu pohromadě. Mohl by nás Bůh zbavit přírodních katastrof? Samozřejmě! Zasahuje někdy Bůh do počasí? Ano, jak to vidíme i v Biblii. Bible nám ukazuje že Bůh někdy zapříčiňuje přírodní katastrofy jako soud hříchu. Je každá přírodní katastrofa Boží trest? Jistě ne! V mnoha případech, jako Bůh nechá zlé lidi páchat zlé činy, Bůh také dovouje zemi odrazit (jako v zrcadle) následky hříchu od stvoření. Pád lidstva do hříchu měl vliv na všechno, včetně zemi kterou obýváme. Všechno stvoření je předmětem “frustrace” a “hniloby”. Hřích je základní příčina přírodních katastrof přesně jako při smrti, chorobě a strádání. Můžeme pochopit, proč se objevují přírodní katastrofy. No nemůžeme pochopit, proč Bůh dopouští aby se objevili. Proč Bůh dovolil tsunami, aby zabila nad 225.000 lidí v Asii? Proč nechal hurikánu Katrina zničit domy tísíců lidí? Pro jednu věc: takové udalosti otřesou naši sebejistotu a přinutí nás myslet o věčnosti. Kostely jsou obvykle po přírodních pohromách plné – protože si lidé uvědomí jak křehké jsou ve skutečnosti jejich životy, a jak může být vzat život v jednom v okamžiku. Co my víme je toto: Bůh je dobrý? Mnoho úžasných zázraků se zjevilo v průběhu přírodních katastrof, které zabránily větším ztrátám na životech. Přírodní katastrofy zapříčinili aby se miliony lidí přehodnotilo svoje životní priority... Bůh může, a dělá; přináší velké dobré ze strašných tragedií.
18. Únor 2012 - 17:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
Přírodní katastrofa je vždy pouze přírodní katastrofa. Tzn. je to výsledek přírodních zákonů, nikoliv hříchů nebo božího trestu. Někdy zřejmě stojí za přírodní katastrofou lidé, pokud použili přírodní zákony nevhodným způsobem a jako reakce na jejich konání nastala katastrofa, ale to je tak celé. Tvé pánbíčkářství je legrační, Berossosi nebo godsangelsi nebo jak si to ještě říkáš... už jsem tě zahlédla i na gnosis-tam také neholáš reagovat na příspěvky?
22. Únor 2012 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
takže (anonym)
Proč Bůh dopouští...tím říkáš, že Bůh si hladí svoje ego přes katastrofy-po nich jsou plné kostely. Trošku přitažený za vlasy, nezdá se ti?
22. Únor 2012 - 11:12
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Já si zase říkám,proč ,,Boží následky,, tady, musíme komentovat zrovna my. Buďme rádi,že nemáme moře. Nevezmeš jméno Hospodina, Boha svého nadarmo! Ale v účinku jest to nejhorší ze všech přestoupení. Jest je přímo zhoubně rozšířeno mezi vším lidstvem, nejen u křesťanů, ale i u mohamedánů, židů a budhistů. Všude se to slyší ,až do omrzení! Čím může pak člověku býti ještě jméno „Bůh“? Jest znehodnoceno, nemá ani tolik vážnosti, jako nejmenší ze všech penízů! Jest na tom hůře, než obnošený šat. A člověk, který jinak chce býti tak moudrým, má to za nevinné a hřeší tím více než stokráte za den! Kde zůstává rozvaha! Kde nejmenší hnutí citů! I vy jste proti tomu příliš otupeni. Posloucháte klidně, když nejsvětější ze všech pojmů je tak strhován do špíny všednosti! Ale nemylte se! Dlužnická položka v záhrobí jest tím nemilosrdně zatížena u každého, kdo tak hřešil! A není tak lehko odpykati právě toto. Jsou tu dalekosáhlé špatné následky, které se vymstí do třetího a čtvrtého kolena, neobjeví-li se v této řadě jednou člověk, který v tom přijde k poznání a učiní přítrž tomuto zlému řádění. Ten druhý odstavec nejsou moje slova,ale asi jsme vzali Boži jméno nadarmo...
22. Únor 2012 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Čambavamba (anonym)
Bůh je dokonalý princip a když je někde nějaká nerovnováha, tak se jí snaží vyrovnat. Je to podobné, jako když špatně jíte a žijete nezdravě, tak dostanete třeba angínu - ten zánět vyrovnává nerovnováhu ve vašem těle. Přírodní katastrofy varovnávají nerovnováhy na naší planetě. A že mnohdy tu nerovnováhu svou nezodpovědnou činností vyvolávají lidé, je již jiná...
22. Únor 2012 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Bůh je dokonalý princip a.....je již jiná, ale úplně zásadní. :-)))Souhlas! Člověk nemůže být chytřejší a dokonalejší než příroda, bohužel se tak chová, dokonce proti ní bojuje! Logicky po akci následuje reakce, jednoduchý přírodní zákon.
22. Únor 2012 - 17:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Bůh neexistuje (anonym)
Proč Bůh dopouští...Tak nemá co dopouštět.
22. Únor 2012 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Zvědavec (anonym)
Proč Bůh dopouští přírodní katastrofy jako zemětřesení, hurikány nebo tsunami? Protože, pokud by existoval, tak je to pěkná svině! (Omlouvám se všem samicím prasat, že jejich jméno používám k označení tak odporného zjevu, jakým je biblický bůh.)
22. Únor 2012 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
poznání (anonym)
KARMA, KARMA, KARMA...
22. Únor 2012 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Zajímavý (anonym)
Tak nemá co dopouštět.Napsal jsem "Bůh neexistuje, idiote". Slůvko "i d i o t e" se samo vymazalo. Ale trvám na něm.
22. Únor 2012 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
pro poznání (anonym)
KARMA byla (a možná ještě je) značka kvalitních průtokových ohřívačů vody vyráběných v pražské firmě KARel MAcháček.
23. Únor 2012 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
ZVĚDAVÁ (anonym)
Proč Bůh dopouští...Tak krásně vystiženo souhlasím s vámi!
23. Únor 2012 - 14:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Eduard (anonym)
Proti přírodním katastrofám je ochrana proti cynikům a debilům na postech velvyslanců žádná.Tvůrce univerzálního záchranného systému v kterém lze přežít 100 m vlnu tsunami,tornádo a podobmé do ryclosti stupniceF5 atd.
18. Prosinec 2012 - 5:53
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Protože Bůh je sadista.
18. Prosinec 2012 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Protože žádný bůh není. Lidé si ho vymysleli.
18. Prosinec 2012 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Problémem je co si kdo představuje pod pojmem Bůh. Zda fousatého dědečka na obláčku, který se pečlivě stará o vše na světě, jak si ho představují dětičky první třídy pomocné školy po hodině náboženství, nebo jako věčnou sílu, která tvoří, udržuje a ničí světy ( Íšvara hinduistů, Tao taoistů, Zurván zoroastrovců......) a kterému je šumafuk, zda se k němu někdo modlí, nebo ho uctívá.
24. Prosinec 2012 - 14:35
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Problémem je co si kdo...A kolik ma ta vecna sila newtonu?
24. Prosinec 2012 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
asi 450 kN.
24. Prosinec 2012 - 17:45

Přidat komentář