8 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Problémy se zády- dá se s tím ještě něco dělat?

10. Září 2018 - 0:12

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
honzáááá (anonym)
Prosim vás, chtěl bych se zeptat na něco, ale chtěl bych slyšet tu nejprofesionálnější odpověd, tím bych chtěl předejít takovým odpovědím typu: ""To máš blbý,..."". Snad mě chápete. Takže, moje záda nepatří k těm chvály hodným, co se držení týče. Chodim docela zhrbený a navíc mám záda prohlá ještě v bederní části zad, ovšem žádné svaly zkrácené nemám, v pohodě se dotknu dlaněma v předklonu země, vinu dávám spíše tomu, že mám ochablé břišní svalstvo, i když to je pro mě docela k nepochopení, od dětství se dá říct, že se aktivně hýbu (něco na tom bude, ale za poslední rok a půl jsem vyrostl o 20 cm. Jo ted je mi 15, měřím 192 cm. A můj dotaz zní. Je možné, abych si pilným cvičením záda aspoň trochu napravil? Slyšel jsem, že po ukončení růstu s tvarem páteří nic neudělám, ale tomuhle já nechci uvěřit. Začal jsem cvičit na příkáz doktora, k tomu ale už nechodím a dělám si doma vlastní léčbu, Dělám kliky posiluju mezilopatkový svaly 5ti kg činkami atd..., tak prosim, řekněte, jestli se s tim dá ještě něco udělat i za předpokladu, že už nevyrostu nebo třeba jenom o dva cm.
16. Prosinec 2008 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Oskareta (anonym)
Pro profesionální odpověď by sis měl zajít k ortopedovi. Nejlepší jsou velké nemocnice, v Brně nebo v Praze, tam narazíš opravdu na odborníka. Možná by nebylo špatné to zkonzultovat ještě s někým na rehabilitaci, ti v tom mají praxi. Takhle po netu ti odpověď nikdo nedá, protože tě nevidí. Jinak z vlastní zkušenosti můžu říct, že mně páteř velmi vylepšila jízda na koni. Mám sedavé zaměstnání, ale v době, kdy jsem jezdila, jsem nevěděla, co to je mít problém se zády. Při jízdě na koni protáhneš a procvičíš prakticky všechny svaly. Musíš se naučit korektní sed, takže tě to nutí sedět rovně. Sama jsem po několika týdnech cítila, že chodím úplně jinak - rovně, neshrbená, na židli už jsem se nehrbila, protože svaly byly posílené. Popřemýšlej o tom. A dej pozor, ať se tou samoléčbou nepoškodíš, protože sám na sebe nevidíš a nemáš korekci, co děláš dobře a co ne. Opravdu si za někým zajdi, obvoďák tě objedná.
17. Prosinec 2008 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Doporučuji www.prirodnimedicinabrno.cz , účinné masáže proti bolestem pohybového aparátu.
3. Červenec 2012 - 17:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jakub (anonym)
Prosim vás, chtěl bych se...Zkus zdravorní židle, ty docela pomáhaji
20. Listopad 2013 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Sára (anonym)
Ahoj, chci reagovat na ty zdravotní židle. Dlouho jsem tomu nechtěla věřit ale záda mne opravdu hodně bolela tak jsem si jednu zdr. židli pořídila a je to bomba :) Mohu určitě doporučit! Zdravé sezení je velice důležité
9. Prosinec 2013 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Pokud mohu doporučit, tak rozhodně toto :). http://www.dornova-metoda.com/dornova-metoda-masaz-bolesti-zad-terapeute.htm#moravskoslezsky
3. Duben 2014 - 20:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Přiznat si svůj handicap a naučit se s ním žít.Žádný návrat k normálním zádů se konat nebude.Oprerace tak složitého orgánu je jen krajní řešení v naprosté nevyhnutelnosti a i tak může dopadnout špatně.Ok,každý máme nějaké problémy.
29. Červen 2018 - 15:52

Přidat komentář