7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

problémové zdravotnictví

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Pracuji v tomto oboru dost dlouho a bojím se, že péče o pacienty se v budoucnosti nezlepší a to díky nemotivujícímu hodnocení lidí, kteří musí zvládat každodenní zátěž psychickou, fyzickou, být empatičtí, loajální atd. Nevím v jakém oboru musíte mít tak vysoce odborné znalosti, ale poradit si zárove? s prací sanitářů, uklízečů, administrativní práce aj. Sestry vystudují a z oboru odcházejí jinam nebo lépe do zahraničí, kde je tato práce ceněna poněkud jinak. Tady to dopadne tak, že v nemocnicích budou stále častěji lidi z východu a z rozvoj. států.
27. Duben 2009 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
Ten odchod lidí na západ není zase tak velký. A lidi z východu mají v podstatě stejné vzdělání jako tady.
27. Duben 2009 - 16:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nemusí to být odchod zrovna na západ, ale jen pryč z oboru.
27. Duben 2009 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Já si myslím,že by se ve zdravotnictví mělo méně věnovat papírování a více si hledět klientů.Já sama jsem zdr. sestra a můžu vám říct,že strávím denně daleko více času u zbytečného papírování,než u lidí,kteří mě potřebují.Sestra nemá čas,vyslechnout pacienta,nemůže se u něj zdržet tak dlouho,jak by bylo potřeba. A přitom někdy jedno vlídné slovo,nebo vyslechnutí jejich problémů dělá někdy zázraky.Toto mě hodně štve a myslím si,že nad tímto by se měli tam na vrchu zamyslet. Někdy si myslím,že tyto pravidla dává někdo,kdo v nemocnici nikdy neležel. Měl by se prvně vžít do role pacienta,pak by to zdravotnictví jinak vypadalo.
28. Duben 2009 - 8:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
prasečí chřipka VŠE VYŘEŠÍ
28. Duben 2009 - 9:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk Svoboda (anonym)
Pracuji v tomto oboru dost...Je to složité. V průměru máme určitě zdravotníky na vysoké úrovni. Jsou samozřejmě extrémy. Setkal jsem se se špičkovou prací lékařů i sester a na druhou stranu mimo Prahu s přežívajícím socialismem v jednání zejména středního personálu. Také s přežívající přezíravostí lékařů se dá ještě občas setkat. Co je ale u nás jednoznačně špatné je systém. Pro dobré lékaře a sestry je určitě demotivující. Jeho jediným smyslem je zajistit vysoký zisk, ale bohužel ne zdravotníkům.
9. Červenec 2014 - 9:47

Přidat komentář

Reklama

Reklama