76 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Přítel alkoholik?

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Symbelmyne (anonym)
Zdravím vás všechny,moc bych potřebovala poradit. Jsem s přítelem asi 3 roky.Je to barman, takže si třeba v práci dá 2-3 panáky za směnu a když má volno, chodívá na oběd, ke kterému si dá tak 3 piva a večer tak 5-6. (12stupnů)Možná se ptám asi zbytečně jestli je alkoholik, ví ,že mi to vadí,ale zatím mi nedokázal,že vydrží alespoň měsíc bez slzy alkoholu. Nejhorší je, že na něm nejde moc poznat,že něco pije, nemotá se, není agresívní, zatím bez zdravotních následků. Je mu 27 a já zvažuji,jestli mu mám dát nůž na krk a chtít aby mi dokázal,že bez alkoholu vydrží,anebo to tolerovat.Ale kam to povede třeba za 20 let? Nechci nad ním lámat hůl ,je to moc hodný kluk,který mě má rád.Máte někdo zkušenost s tím,nevím,jestli to popisuji dobře, že někdo může pít celý život bez výrazného zhoršní psychick. i fyz. stavu.Doma přítel nepije. Díky za odpověd...
3. Září 2005 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Serena (anonym)
No ono staci bez alkoholu tyden ne mesic. Ten nuz na krk mu dej a uvidis. Pokud je alkoholik, tyden nevydrzi.
4. Září 2005 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Alkoholik (anonym)
Když nevíš o co jde, tak neraď! Existuje alkoholizmus dvojího typu. Říká se mu gama a delta. Doufám, že neprohodím názvy v tom co napíšu. Alkoholik typu gama je vždy mírně podnapilý bez větších známek opilosti (má tzv. hladinku) a pokud alkohol vysadí, má těžké abstinenční příznaky. Alkoholikovi typu delta nevadí abstinence a dokáže sám abstinovat třeba i půl roku. Nemá žádné abstineční příznaky, nebo jen mírné. Ve chvíli kdy se však napije, ožere se, jak by řekl Izer, "na krupici". Pak má třeba i několikadenní tahy. Také se tomu říká kvartální piják.Takže, když vydrží týden, měsíc i déle bez alkoholu, neznamená to, že není alkoholik. Myslím si, že v jeho věku si je málokdo ochoten připustit svůj alkoholizmus. Pokud je to barman který nepřemýšlí o zmněně profese, utíkej od něj dokud je čas. Alkoholizmus je u těchto lidí prostě nemoc z povolání a odolat napití je nesmírně těžké.
4. Září 2005 - 15:59
Obrázek uživatele Návštěvník
mila (anonym)
Podle mě to ani nemusí být alkoholik, ale prostě mu to chutná a nehodlá se toho vzdát. Nevím, jestli zrovna nůž na krk, protože kdyby tebe něco bavilo a on řekl, buď to a nebo já, tak nevím...To je samozřejmě asi jiný případ než normální koníček, ale myslim, že pro chlapa by bylo asi nepřípustný přistoupit na takové ultimátum. Já bych mu asi řekla, co si o tom myslím, ale ne ve zlém, jako kdyby byl můj majetek, spíš jako, že se mi tohle na chlapech nelíbí a že mě to mrzí. No a pak bych chvíli počkala a kdyby se vůbec nic nezměnilo, tak bych si prostě hleděla svého, dokázala mu, že takového člověka k životu nepotřebuji a věnovala se svým koníčkům. Neměla bych na něj čas kdykoli má zrovna čas on na mě (jak my ženský někdy děláme:-) a kdyby u něj nenastal pocit, že tě má zase trochu dobývat, že tě nemá jistou, asi bych se na něj vykašlala. Protože na to,jestli chce tolik chlastat, si musí přijít sám, jinak to nemá cenu a stejně by znova začal, třeba z trucu. Třeba ho to přejde, já s tím mám taky zkušenost a taky bychom už spolu asi nebyli, ale my jsme byli v té době mladší a ono se to nějak samo vyřešilo, už přestal chlastat tolik, jen tak jednou týdně někam zajít s kámošema a stejně už málokdy chodí vyloženě pod obraz.
5. Září 2005 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ja chlast z duše nesnášim. Muj tata chlastal a chlasta vlastne furt ale ted uz jsem odstehovana takže už se me to tolik netýká. Alkoholik je bezpochyby protože nejradši pije sam doma. Né tajne ale proste sám. Otevře si vecer k filmu vino a behem hodky je pryč, pak dá jeste panáka, začne hledat duvod k hadce, a když vsechny nastve tak jde spát. Ted pije prevazne vino, ale dřve pil spíše whisku a jiny sračky. Znechutil mi to natolik, že když si muj přítel na Sylvestra trochu přihnul, 3 dni jsem s nim nemluvila a v ten moment mi byl uplne odpornej.Chudak. Ja osobne jsem dříve mela rada víno ale v posledni dobe si dám sklenku a už víc nemužu, nechutná mi to a zveda se mi zaludek. Taky nemam rada ten pocit "dobre nalady" kvuli kteremu jsem drive práve rada víno konzumovala.
5. Září 2005 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
symbelmyne (anonym)
Díky včera jsem se přihlásila do šermu a nebudu ho furt kontrolovat kolik piv má na účtence, člověk akorát zvažuje, jestli má čekat na to,až to bude problém,anebo to rozseknout dokud je to ještě relativně v pohodě - odejít se dá vždycky - říká si, a když jsou děti,tak je to složitější,ale jde to.Třeba to člověka donutí,zamyslet se nad tím,že kvůli chlastu ztratil rodinu...V rodině pije táta, jeho otec pil, matka si taky ráda dá a bratr se snad pro hospodu narodil:((Jen na dědovi,to bylo hodně poznat,nebudu vypisovat scény co se někdy doma děly. Já netvrdím,že jsem abstinent,ale můj smysl života není ve vysedávání po hospodách a poslouchání blbejch keců - někdy když s ním chodím na šipky, tak poslouchat ty ostatní je fakt síla...Mějte se hezky a zdar a sílu všem.p.s. mám dva niky,které používám,tenhle dotaz jsem vznesla i na tématu alkoholismus,myslela jsem,že mi tady nikdo neodpoví, tak vám moc děkuju
6. Září 2005 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ahojky, no, to máš tak. Dávky, které popisuješ, že Tvůj přítel konzumuje jsou velmi rizikové. Navíc si uvědom, že s ním nejsi (asi) 24 hodin denně, každou minutu a to kvantum může být daleko větší. Nelze usuzovat jen z toho, co vidíš, případně co Ti přítel přizná. Rizikové je i jeho povolání. Tohle v kombinaci může zadělat v budoucnu na pořádný problém. To, že se chová vcelku normálně, nemusí zatím naopak nic znamenat. Já za dob, když jsem vrcholově chlastal (jinak se to nazvat nedá) měl v sobě klidně flašku vodky a nepoznala to na mě ani vlastní matka. Takže mé doporučení je být opatrná, asnžit se o tom s přítelem mluvit, že tě to trápí, plánovat společné aktivity bez alkoholu.... Hned zpočátku dát nůž na krk myslím není moudré, chlap má pak pocit, že je manipulován (a jsme přeci jen dost ješitní :-o). Spíš ho zkus vyhecovat: "A doakázal byz být týden, měsíc, bez chlastu? To bys byl frajer...." A pokud nedokázal, je nesnadě, že již má asi problém....
17. Říjen 2008 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
TO Alkoholik: S tím hodnocením je to naopak: Typ Gama pije nárazově - u nás je tento typ v převaze (a v některých sverských státech), Alfa je stále tak trochu pod parou, ale nepadá po stůl - To většinou ve Frnacii a jižních státech. Taky se jim říká sociální alkoholici - normálně fungují, pokud mají "hladinku" - pokud ne a měli tuto hladinku po roky, můžou mít najednou i delirium, nebo minimálně velmi zaávažné abstinenční příznaky...
17. Říjen 2008 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
alena vávrová (anonym)
Zvíře Drsné Zoctovatělé víno hrdlo mu ovinulo Vyskočilo zvíře z něho Muž zápasí s lahví Vyhraje flaška...?
1. Listopad 2008 - 16:39
Obrázek uživatele Návštěvník
alena vávrová (anonym)
na rohu ulice pod lampou sám sebou zaslepen a tolik chtivý slávy už jenom kalně žlutou vodu dáví koně zlého nezkrotil jen drny polní trávy v brlohu postele rozevřená kniha: Nečinnost mysli je nejvyšším vrcholem meditace
1. Listopad 2008 - 16:42
Obrázek uživatele Návštěvník
alena vávrová (anonym)
Téma alkohiolismu mám zažité a zpracované v knize básní síť plná rybářů,vydalo nkladatelství NAVA PLZEŇ,pokřtil primář Popov od Apolináře zv Praze na Silvestrovském běhu 2OO6
1. Listopad 2008 - 16:44
Obrázek uživatele Návštěvník
sara (anonym)
Zdravím vás...Dobry den chtela jsem se jen zeptat.Muj vzdaleny pribuzny ja alkoholik a ted byl na 3 mesicni odvykaci kure.Vim ze vyleceny alkoholik se uz nikdy nesmi dotknout alkoholu.Jeho manzelka mu vsak chce davat pito jako nahrasku za pivo.Zjistila jsem ale ze pito take nejake procento alkoholu obsahuje.Neni velke riziko po podani pita,ze do toho zase spadne?
5. Srpen 2010 - 22:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro Sáru (anonym)
Máš pravdu,že tam nějaké množství je,ale hodně málo. Alkohol je taky třeba v nosních kapkách,nebo na kašel.Zeptej se přímo v léčebně,to bude jistě každý doktor vědět.
6. Srpen 2010 - 21:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
Kupodivu znám jednu vyléčenou alkoholičku, která se opatrně napít může a nespadne do toho. A ze závislosti ji dostalo to, že - začala psát básničky (dost špatné)
6. Srpen 2010 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Básníku, po mých zkušenostech s alkoholem v rodině vím, že pokud není 100% abstinent, tak do toho do konce života 100% spadne. Mám pročtěných milion studií a navíc bohužel jednu velice špatnou zkušenost. Já jsem odjakživa abstinent a tak to taky zůstane. Pito nedoporučuji, člověku zůstane chuť na pivo a jednou s ho dá doopravdy. Nejlepší je po léčení 100% abstinence bez jakýchkoliv vyjímek.
6. Srpen 2010 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
ANO (anonym)
Básníku, po mých...Vyléčený alkoholik neexistuje, jen abstinující.Alkoholikem zůstává do smrti.Pito se nedoporučuje,i chuť nabudí.
7. Srpen 2010 - 6:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Souhlasím, (anonym)
Vyléčený alkoholik...nedoporučuje se ani jíst třeba zákusky s rumem, punčáky atd. Byla by škoda do toho spadnout znovu.
7. Srpen 2010 - 8:23
Obrázek uživatele merlin108
merlin108
Zdravím vás...Bohužel Vás asi moc nepotěším. Zkušenosti mám však bohaté a neříkají nic, co by hovořilo o pozitivním vývoji vašeho vztahu. "Nůž na krk" - Vám jistě otevře oči. Alkoholik totiž nikdy a pro nikoho alkoholu nenechá. Další scénáře vývoje vztahu si jistě dokážete představit sama.
7. Srpen 2010 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
pane Málku, (anonym)
Bohužel Vás asi moc...co to tady plácáte? Nikdy a pro nikoho? A co takhle pro sebe? Vy neznáte nikoho, kdo by přestal pít? Samozřejmě, že je alkoholik do konce života, ale abstinující.
7. Srpen 2010 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
Pane Málku,souhlasím ve všem s vámi,žiju 33 let s alkoholikem,poslední 3 roky je to nesnesitelné,nevím proč jsem ještě s ním....
1. Září 2010 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
pokud je to barman a je to u něho v práci zvykem, tak proč ne. Pokud nemá žádné zdravotní potíže, nestupňuje dávky, nemá s alkoholem průšvihy.. Zřejmě to tak dělají všichni jeho kolegové a přijde mu to normální. Znám lidi, kteří mají pořád "hladinku" a nejsou znatelně opilí a jsou bez jakýchkoliv problémů. sama se snažím nepít denně, piju jen když je nějaká akce nebo jdeme s kámoškou na víno, ale o prázdninách to bylo skoro denně. Podle mě je rozdíl jestli člověk pije sám anebo jen ve společnosti. jo a to pivo někdo může brát jako normální nápoj, ty si dáš vodu, on pivo.
1. Září 2010 - 15:07
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
?
1. Září 2010 - 16:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
Pane Málku,souhlasím ve...Mám to doma,dřív jsem si také dala,ale jak vidím,co to s ním dělá,děkuji,nechci.A že někdo pije proto že:rodina je proti němu,nemůže najít práci...blabla jen omlouvá důvody. Když na mne vztáhne ruku,bojím se,moc.A pak o tom neví.Mám ho ráda,ale....už nemůžu
27. Září 2010 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavko (anonym)
Jen asi 5-7% konzumentů alkoholu je skutečných alkoholiků. Rozhodně se to nedá posuzovat podle častosti pití nebo spotřebovaného množství. Někdo může vypít 10 piv denně a alkoholilk není a někdo jenom 4 a alkoholik je. Poučka je, že pravý alkoholik se opije vždy, když se dostane k alkoholickému nápoji. To je jedna možnost. A druhá, že si nepřetržitě udržuje stejnou hladinu s minimálními znaky opilosti. Alkoholik neumí pít s mírou. To, že vydrží abstinovat, neznamená, že alkoholik není. Rozhodnutí je vždycky složité a může ho v konkrétním případě udělat vždy jenom odborník na závislosti. Laik to nemá šanci rozlišit.
27. Září 2010 - 18:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Veverka (anonym)
Ahoj souhlasim se vsim co je uvedeno.
28. Září 2010 - 8:13
Obrázek uživatele zanet81
zanet81
Když nevíš o co jde, tak...Tu gamu a deltu máš skutečně přehozenou.
28. Září 2010 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Jen asi 5-7% konzumentů...Čtyřicet nejmarkantnějších znaků alkoholismu podle Dr.Jellinka: Okénka (výpadky paměti na dobu v opilosti) s postupnou narůstající frekvencí Tajné pití Trvalé myšlenky na alkohol Překotné pití (nekontrolované) Pocity viny Vyhýbání se narážkám na alkohol Změněná kontrola pití (neschopnost přerušit nebo zdržet se pití) Vysvětlování důvodů k pití Sociální obtíže narůstají Velikášské chování jako kompenzace ztráty sebeúcty Nápadné agresivní chování Trvalý pocit zkroušenosti Období abstinence vynucené tlakem okolí Změny způsobu pití (k předcházení nepříjemnostem) Ztráta dosavadních přátel nebo rozchod s nimi Změna (změny) zaměstnání Konání se točí jen kolem alkoholu (podřizování zájmů) Ztráta zájmu o vnější svět Nápadné sebelitování Úvahy nebo realizace úniku z dosavadního prostředí Změny v rodinném prostředí - odcizení Bezdůvodné námitky alkoholika proti členům rodiny Vytváření tajných zásob alkoholu v domově, práci, aj. Zanedbání přiměřené výživy Hospitalizace pro poruchy na tělesném zdraví Pokles sexuálního pudu Alkoholická žárlivost Pravidelné ranní doušky Výskyt prodloužené intoxikace Etická deteriorace Postižení mentálních schopností Alkoholické psychózy Styky s morálně deprivovanými osobami U nižších společenských vrstev pití technického alkoholu (Okena) Snížení tolerance - lepší snášenlivost, pozdější opití Nedefinovatelné úzkosti Třesy Pití nutkavého rázu Zhroucení racionalizačních systémů - tj. debakl Lhaní, ev. i kriminální činy, krádeže
8. Říjen 2010 - 21:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jájina (anonym)
Teď tu spí,geroj udělal 4litránky vínečka... bodejť by se z toho chtěl...ale,to bych já musela uklízet,to ne.Včera večer mne chtěl zít,zabít,ráno jak měsíček. Léčit se nechce,prý radši chcípne. A přitom je to tak pěknej chlap.posiloval,makal,otec jeho se upil,tak to je dobrá vyhlídka.Ale co okolí a kolik to stojí,na vše kašle,jen když má naváto...
30. Říjen 2010 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jájina (anonym)
Ráda bych upozornila na...Ahoj,rozmarila-praha? Ta tam foto nema,,schvalne jsem se divala.
30. Říjen 2010 - 20:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Moje maminka je (anonym)
Můžete prosím poradit? Nevím zda moje maminka má deprese a proto pije a nebo pije a pak z toho má deprese...? Je mi jí tak líto...teď zrovna opilá leží vedle a z toho alkholu usnula :-( pije tajně, když se jí zeptám jestli něco pila, odvětí že jo - celou flašku rumu, 4 piva, 2 flašky vína atd...prostě dělá si z toho prdel, což mě vytočí ještě víc :-( Nechci aby se z ní stala troska :-( Nejhorší je, že když se napije, je uplně jiná - hádavá, kritická, sprostá, agresivní, hysterická, co s tím? protialkoholická léčebna? jenže jak ji tam dostat?
2. Listopad 2010 - 15:47

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama