52 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Příspěvek na péči

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
V lednu tohoto roku jsem si podal žádost o příspěvek na péči. Jsem v plném ID a mám ZTP. Tento týden jsem byl předvolán na sociálku a tam mi bylo sděleno, že moje žádost byla zamítnuta. Hodlám se však odvolat a třeba se kvůli tomu i soudit. Proto by mne zajímalo, jaké s tím máte kdo zkušenosti.
17. Srpen 2007 - 2:00
Obrázek uživatele Návštěvník
m (anonym)
Mám velmi podobnou skušenost má 4letá dcera nesmí do školky jelikož trpí vážnou chronickou chorobou jde o nadměrnou destrukci krevních destiček ale podle posudkové lékařky je dcera samostatná a tak nemáme na nic nárok ani na rodičovský příspěvek to že nemúžu nastoupit do zaměstnání z dúvodu nemoci dcery nikoho nezajímá podstatné je že umí samostatně sedět,stát,chodit atd.podali jsme odvolání a doufáme
24. Srpen 2007 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Ja mela to stesti,ze jsem na dceru pobirala POB,tak nam pak automaticky dali i prispevek na peci.Pristi rok budu ale zadat,tak mam strach,ze nam to neuznaji.Trileta dcerka ma psychomotorickou retardaci,ale chodi a dela pokroky,tak jsem zvedava,co ti nasi urednicci vymysli.Proc si myslite,ze nemate narok na rod.prispevek?To posuzuje jiny lekar,urcite to zkuste.
24. Srpen 2007 - 23:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Rekla bych,ze ma dlouhodobe nepriznivy zd.stav a to by vam rodicak meli uznat.Znama zadala take o prispevek na peci,ma dceru,ktera ma neco jako bezlepkovou dietu,ale jeste horsi,nevzpomenu si na nazev a te to take neuznali,i kdyz ji musi spec.varit a pect z drahych surovin,porad jezdi po doktorech.Ale je samostatna,tak maji smulu.
24. Srpen 2007 - 23:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Tak jsem včera byl u posudkové komise MPSV ?R v Praze, kde mne doktoři Šedivý a Černá zvážili a změřili, načež rozhodli, že na příspěvek na péči nemám nárok. Já to však nevzdám a opět se odvolám. A co Vy, jak jste u PK dopadli?
16. Únor 2008 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Ten zákon je tak postavený na hlavu.Už přes rok nefunguje a nic se s tím nedělá.Hlavně že poslanci řeší kdejakou blbost. Vůbec se třeba nepřihlíží,zda postižený bere nějaké léky,má dietu,záchvaty,jezdí často k lékaři,chodí na rehabilitaci nebo cvičí doma.Vždyť pro toho,kdo se o něj stará,je to větší zátež,než třeba úkon,jestli si postižený sám dvakrát denně vyčistí nebo ne zuby.
16. Únor 2008 - 16:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Také je velká chyba,že se nesmyslně přihlíží pouze k počtu úkonů a ne k diagnóze,přitom podle zákona by se mělo přihlížet k obojímu.
16. Únor 2008 - 16:16
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzana (anonym)
ten zákon vymysleli a schváli "naši nechytřejší" od zeleného stolu. Způsob jejich práce jsme teď mohli sledovat v televizi při volbě prezidenta, takže se není čemu divit. Když si přečtete seznam těch úkonů, tak jsou to hlouposti, stále stejné, akorát jednou v modrém a jednou v růžovém. Když někdo dokáže umýt pár kousků nádobí, dokáže si přeprat i pár kousků prádla, atd. Je to stále o jednom. Nejvíc mne rozesmál úkon- dokázat třídit odpad-. To je opravdu asi důležitá věc pro postiženého člověka. Základem by přece měla být jeho soběstačnost. Když žijete sám a nedokážete si nakoupit a uvařit, jsou to jen 2 úkony a přesto je s Vámi konec, jestli Vám někdo nepomůže. Někdo třeba může být slepý, ale spoustu úkonů dokáže zvládnout, když bude chtít a snažit se. Pokud to pak budou brát doslova, nedosáhne ani na tu spodní hranici. Všechno je to málo prokazatelné, připouští to různý výklad úředníka a zdravotní stav (diagnóza) se v ů b e c nebere v potaz. Schválení posudkového lékaře je formální záležitost a odvíjí se od posouzení referentky z městského úřadu, která Vás navštíví v bydlišti a udělá si na věc názor, přičemž nechce NIC vědět o nemoci dotyčného. Zajímá jí pouze, zda se obleče, napije ze sklenice apod- viz úkony. K odpovědím má výhrady, takže i když jí tvrdíte, že to dotyčný nedokáže, řekne třeba, že by to dokázal, kdyby chtěl, kdyby musel, kdyby jste mu to ukázali a stáli nad ním. Tak to také vykáže. Přitom jsou v tom, kdo příspěvek dostane a kdo ne a také v jaké výši, propastné rozdíly. Mnozí to dostanou i v těch vyšších stupních, protože se nějak "uměli dohodnout". Odvolávat se nemá cenu, většinou odvolací orgán potvrdí původní rozhodnutí. Kdyby se zákon měl brát doslova, neměl by na to nárok téměř nikdo, akorát tak nechodící a nebo ten, kdo má psychiatrickou diagnozu a naprosto se neorientuje. Nevím, jak je možné, že takto hloupý a formálně nepřehledný zákon stále ještě existuje, ale u nás, je možné asi všechno, jak ukazuje další vývoj- poplatky u lékaře a za recept, a kdo ví, co ještě bude následovat.
16. Únor 2008 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
už podepsaná Ev (anonym)
Máš pravdu,jedna blbost za druhou.Připadám si jak v Kocourkově.Nechápu,jak to nějaká referentka na sociálce může posuzovat,když k tomu nemá kvalifikaci,možná jen pár hodin školení.A pravda je,že výklad těch bodů je dvousmyslný a každá ref.to může posoudit jinak.Třeba ''schopnost sedět po dobu aspoň 30min'',referentka se třeba jen zeptá,jestli dotyčný sedí a neřekne,že musí vydržet tak dlouho.
16. Únor 2008 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Jak píšeš,že by se podle ref.dokázal napít,když by u něho někdo stál,tak i kdyby,je to také pomoc při úkonu,musíš přece dotyčnému to pití podat,dohlédnout,aby se nepobryndal,připadně nepolil něčím horkým nebo nezadusil.Nemůžeš ho tam nechat samotného.To je všechno dohled nad úkonem.
16. Únor 2008 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
V materiálech,které tu mám,se uvádí:Při posuzování stupně závislosti osoby vychází úřad práce ze ZDRAVOTNÍHO STAVU OSOBY doloženého NÁLEZEM OŠETŘ.LÉKAŘE,z výsledku soc.šetření a zjištění potřeb osoby,popřípadě z výsledků funkčních vyšetření a z výsl.VLASTNÍHO VYŠETŘENÍ posuzujícího lékaře. Já to tedy chápu tak,že by se nemělo přihlížet pouze k počtu úkonů,ale hlavně k zdrav.stavu.
16. Únor 2008 - 21:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Paní Zuzano, souhlasím s Vámi až na to, že nemá cenu se odvolávat. Právě na to oni spoléhají, že si na sobě rezignovaně necháme dříví štípat. Bude jen to, co si necháme líbit.
17. Únor 2008 - 1:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Daniel (anonym)
Chybička se vloudila, sorry. Také bych chtěl všechny pozvat k diskusi na http://diskuse.doktorka.cz/cinkali-jste-znovu-klicema/.
17. Únor 2008 - 1:38
Obrázek uživatele Návštěvník
zuzana (anonym)
Evě: ano v zákoně je formulace -...doplněného nálezem ošetřujícího lékaře.., ale to je míněno takto:- ošetřující lékař vypíše rozsáhlý eleborát, podpořený nálezy odborných lékařů. Dejme tomu, že to podpoří, jako, že to tak většinou je. Rozhoduje ale posudkový lékař úřadu práce, který se soustředí zase na ty úkony- tedy vazbu nesplněných úkonů, které vykázala příslušná referentka na zmíněnou nemoc, tedy zda je to trochu reálné. Nemoc se dle zákona neposuzuje, jen její dopad na zvládání vyjmenovaných úkonů. Dá se říci, že lékař se nad elaborátem ze sociálky zamyslí a třeba některé úkony škrtne, když by to dle jeho názoru neodpovídalo zdravotnímu stavu(např. někdo může tvrdit, že nemůže stát a neodpovídá to lékařské diagnóze a doloženým zprávám). Kde jsou ale v zákonu stanoveny problémy, se sháněním a vařením bezlepkové diety, jak bylo uvedeno výše a mnoho dalších? Je to uděláno pro staré lidi. Danielovi- však to zkuste, držím Vám palce. Já na to nemám nervy. Prostudujte si úkony dle zákona, zda opravdu dokážete s přehledem obhájit víc než 12- tedy 13 úkonů pro nejnižší stupeň.
17. Únor 2008 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom_x (anonym)
Ano,zuzano, vystihla jste popis nového zákonu přesně. Mám vážně nemocnou matku, která téměř nevychází z domu, k lékařům ji vozí otec, sama ujde tak 300 m, pak sebou sekne. Nenavaří, nevypere, přesně jak to píšete - sama by nemohla přežít. Ale protože má v pořádku hlavu, jemnou motoriku, když před ni dáte talíř, tak se nají - tudíž nedosáhne ani na 1. stupeň. Velmi podrobně jsem si všechno pročítal, přemýšlel, kde nahonit ještě nějaký bod, ale marná sláva. Ale musím konstatovat, že v jejím případě to zatrhnul revizák, protože sociální pracovnice se divila, sama se vyjádřila, že 1. stupeň bude jistý. Problém je, že některé úkony by měly mít třeba dvojnásobek, protože si osobně myslím, že mezi třeba 2. a třetím stupněm jsou to doslova nuance. Na druhou stranu, ale cílem tohoto zákona nebylo řešení sociálních problémů, tedy např. drahých potravin (bezlepková dieta, či jiné poruchy metabolismu). Atd, atd, bylo by to na elaborát.
17. Únor 2008 - 22:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Zuzano,takže ten posudkový lékař je skoro zbytečný,když si to stejně úředníček rozhodne podle svého.Zákon,ve kterém se nepřihlíží,jakou nemocí vlastně posuzovaný trpí,je nanic.Na NRZP.cz se rozčilovala maminka,jejíž dítě má Downův syndrom,ale tím,že se dítěti věnuje a to zvládá většinu úkonů,tak nedostali ani první stupeň. O moji babičku pečují rodiče,je těžce nemocná,ale udrží lžíci v ruce,
18. Únor 2008 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
tak nedostala nic. Koncem roku si budu žádat na holčičku s komb.postižením,která ale chodí,tak jsem zvědavá.Od pěti let má nastoupit do přípravky,kde si budeme částečně hradit asistenta.Obávám se toho,že přísp.na péči,pokud nám ho sníží,nám na pokrytí asistenta stačit nebude.
18. Únor 2008 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
marek (anonym)
Ahojte, Mam ted soc. peci na 4000, sem defacto skoro nevidomy, jen nekdy vidim svetlo a tmu. Zkousel sem si vyplnit ten dotaznik, no nektere otazky sou tak blbe polozne jako treba jestli zvladam higienu, ano zvladam, ale uz se mi parkrat stalo, ze me nekdo upozornil, ze treba nemam extra dobre umyte vlasy atd. nebo jestli umim sedet rovne tj. ano, ale jen chvili, holt pocitac nici ma zada :D. A tak sem se dostal na 25 bodu, vim, ze je to nefer asi vuci jinym, ale premyslim, ze si ji asi zvysim. Pulku veci zvladam, ale nekdy je potreba asistence vidiciho, coz sam treba nezkontroluji vyprane pradlo, je-li dobre, sparovani ponozek atd. Preii vsem hodne stesti, sam za postizene bojuji a nenecham se odradit nikym.
19. Únor 2008 - 0:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dobrý den.Potřebuji poradit.Mám péči na maminku 3 stupeň.Dozvěděla jsem se.že může manžel požádat o úlevu na dani,když jsem doma.Nevím zda je to pravda.Prosím poradí někdo?Děkuji.Jana
19. Únor 2008 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonička (anonym)
Odpověď pro Janu:úlevu na dani získáte, když podáte společné zdanění manželů. Jinak, jak se má babička? Chodí nebo jen leží? Potřebuje plínky? Já také pečuji, zatím tchyně má 2. stupeň, čekáme na schválení 3.
19. Únor 2008 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Toničko,Mamka sice chodí,má fr.hole ale nemůže chodit dlouho.Jinak si sama nic neudělá.Plínky používáme jen na noc.
19. Únor 2008 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonička (anonym)
Dik za odpověď, kolik má roků a jí sama? Ta naše měla 83, když byla nemocná, musela jsem ji krmit, teď zase jí sama. Když se odvodňovala, spotřebovala 5 plínek a ještě to teklo do postele. Jak často jezdíte k lékaři. My jen 4x za rok na kontrolu budíka, jinak obvodního voláme k nám.Bydlíme na vesnici.
19. Únor 2008 - 20:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Tak to já také bydlím na vesnici.Mamka má 85,Nají se sama.Jinak ale neudělá sama nic.Má sešroubované nohy po úraze,také i zapomíná,a jiné.K lékaři jezdíme každý 3 měsíce na kontrolu cukrovky.
19. Únor 2008 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Toni (anonym)
Tak to já ji vzorky na cukrovku odebírám sama. Zkuste říci o zkumavky a pak je zavezete, nemusíte babičku stěhovat. Ta naše totiž nikam nechce, ani na dvorek. O koupelně ani nemluvím, to se nesmí říkat, jinak by nesedla na vozík. Ale je s ní legrace. Máme 3 děti, chodí jí přednášet a zpívat, tak je veselo.
19. Únor 2008 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Tak to jsme skoro na tom stejně.Ta naše taky nikam nechce.Koupat jí také nemůžu,do vany jí nedám a sprcháč nemáme,Tak jí umývám jak se dá.To je dobře,že máte děti doma a máte veselo,jinak by se člověk z toho zbláznil.Já mám děti už z baráku tak jsem s mamkou sama a manžel.
19. Únor 2008 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonička (anonym)
Také nemáme sprchový kout, ale naštěstí konálek v podlaze. Pomohu jí přesednout na dřevěnou židli, celou namydlím a pak opatrně osprchuji. Židle je celá oprýskaná, nevím, jak dlouho ještě vydrží. A co vnoučata? Ještě nejsou?
19. Únor 2008 - 21:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dobrý den Toničko.Vnučku mám jednu ale ta moc nechodí,má hodně kroužků a učení.Taky jste s babičkou doma,nebo chodíte do práce.
20. Únor 2008 - 8:03
Obrázek uživatele Návštěvník
evelina (anonym)
dobry den,mam 3,5leta dvojcata,od narozeni jsou tezce nemocna,do dvou a pul let nam na uradech lhali,ze zadny prispevek neexistuje,manzel delal dve zamestnani,aby jsme meli na leky pro deti,pak nam jedna pani poradila,at si zazadame o prispevek na peci,deti dostali 3.stupen postizeni,ted po roce nam ho vzali,ale zdravotni stav deti je jeste horsi nez loni,ale podle lekarky se deti uzdravily,podavame odvolani,obvodni lekarku jsme uz po druhe zmenily,pokazde chcou vse smest pod stul,kritizuji vysledky vsech specialistu,deti berou silne leky,ale bez nich maji denne ctyricitky,zloutnou,bolesti atd,vse vypisovat nemuzu,byla bych u pocitace do vecera,nevim co si mam myslet,potrebovala bych najit normalni obvodni detskou lekarku v olomouci,ale uz jsem to u par obvodnich zkousela,slusne me odmitli,poradi nekdo...
20. Únor 2008 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Tonička (anonym)
OdpověĎ PRO jANU: Do práce nechodím, mame ještě malou dceru a s babí je hodně práce. Zaměstnání bych nezvládla. Zkuste si vnučku brát častěji, ať Vám něco čte. Naše dcera chodí babí hodně číst i hrát na flétnu.
21. Únor 2008 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
vera (anonym)
Pro Toničku požádej u neurologa nebo ortopede předepíše ti židličku do sprchovacího koutu uělohmotnou já jsem pořídila mamce umělohmotnou s odjimatelnýma bokama a dá se nastavit i na výšku postavy měj se hezky
22. Únor 2008 - 16:40

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama