332 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

přírodní kosmetika

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka B. (anonym)
Paní doktorko, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi přírodní kosmetikou a kosmetikou, která se dá běžně koupit v drogerii (ať jakkoliv levná nebo drahá)? Uvažuji o tom, že si koupím přírodní kosmetiku, protože jsem donedávn měla s pletí problémy (přecitlivělost, svědění, někdy mastná a z toho zase suchá a loupající se...), a poté, co jsem si přečetla některé Vaše články o přísadách v kosmetice apod., jsem veškerou kosmetiku vyhodila a moje pleť jako zázrakem po třech týdnech je úplně normální! Myslíte, že to může být kosmetikou, kterou jsem předtím používala? Momentálně používám pouze Jarishovu vodu a někdy v malém množství čistý mandlový olej (když je venku zima). Mohla byste mi poradit nějaké přípravky na mladou pleť (20 let), z těch které nabízíte, a také správný způsob ošetřování (co dělat ráno, co večer, jak často chodit na kosmetiku a co naopak nedělat...)? Velmi bych to uvítala, a myslím, že i ostatní holky, protože z toho, co čtu v časopisech apod., mám často pocit, že nabízené postupy jsou hlavně proto, aby výrobce prodal svou kosmetiku a že jsou zbytečné nebo složité. Moc Vám děkuju za odpověď a taky za zajímavý server. Štěpánka B.
4. Listopad 2000 - 17:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Voda na pleť patří. Problém může nastat pokud z vodovodu teče voda příliš chlorovaná a vysušuje pleť nebo je kůže na těle přecitlivělá a poškozená. V tom případě je možno na omytí obličeje používat např. Dobrou vodu bez bublinek nebo Jarischovu vodu. Vtiskávání krému má tu výhodu, že můžete krém rozdělit na pleť rovnoměrně a nedochází k vytahování kůže. Šampon Lavera se může nanášet v přiměřeném množství nejdříve na dlaň, kde se může naředit vodou a pak rovnomně do vlasů. Mořná zpočátku při přechodu na přírodní komsetiku budete potřebovat větší množství šamponu, než jste byla zvyklá, protože tyto šampony nejsou tak silné a nevysušují nadměrně vlasy. To však má za následek , že vlasy se přestávají časem mastit. Nadmšrné vysušování totiž zpětnou vazbou dráždí mazové žlázkyz k produkci mazu a člověk si musí vlasy mýt stále častěji až se dopracuje ke každodenímu mytí.
5. Listopad 2000 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Štěpánka B. (anonym)
Děkuji za Vaše rady, to jsem chtěla vědět. Je pravda, že šampon skoro vůbec nepění a asi to bude chtít trochu cviku, na druhé straně; je příjemný a jemný a vlasy se tak nemastí. Líbí se mi, jak jste napsala, že přírodní kosmetika neslibuje zězraky, ale postupně pleť harmonizuje. A taky kvůli své kráse nechci ničit přírodu a zneužívat zvířata.
5. Listopad 2000 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Ludmila (anonym)
Paní doktorko, také bych ráda přešla na přírodní kosmetiku. Je mi 38 let a mám suchou, napjatou, stahující pleť se sklonem k tvorbě vrásek. Také trpím rozšiřenými póry na lících. Prosím, poraďte mi, co mám používat. Děkuji. Ludmila
21. Prosinec 2000 - 10:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Paní doktorko,ráda bych věděla,kde dostanu koupit zmiňovanou kosmetiku Dr.Hauschka a zda se vůbec hodí pro mojí pleť. Jsem alergická na parfémy a konzervační látky v kosmetických přípravcích.Moje pleť je suchá,často se mi dělají šupinky,i přesto,že nejméně dvakrát týdně používám peeling(Vichy),je napnutá,svědí a téměř pořád se mi objevují nejrůznější červené skvrnky,zarudnutí,flíčky.Zároveň mám ale někdy i projevy lehkého akné.Prosím o radu a o doporučení nejvhodnějších přípravků. Děkuji.
11. Leden 2001 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Doporučila bych vám kosmetiku Dr. Hauschka. Pokud chce člověk přejít na přírodní kosmetiku a delší dobu používal kosmetiku nepřírodní, tak je nejlepší začít Pleťovou kůrou N (dosud byla prodávána pouze v kosmetických salónech, v nejbližší době jí uvedeme i do 001shopu), Čistícím krémem a denním přípravkem ( v zimě růžový krém nebo denní krém tónovaný, v létě pleťové mléko nebo tónovací emulze). Pleťová kůra N pomůže zejména odnaučit pleť od nutnosti používat noční krém ( v noci probíhají především vylučovací funkce kůže a není dobře je narušovat tím, že do pleti něco dodáváme ) a sníží i pocit suchosti a nutnosti nadměrného promazávání mastnými a hydratačními krémy. Ostatní přípravky od Dr Hauschka kosmetiky ( mimo Krémovou masku a Kdoulový krém)mají též funkci regulační - tzn. že upravují množství vody a tuku v kůži, aniž by pleť činily závislou na určitých látkách. K zlepšení stavu p?ovité pleti může přispět Pleťové tonikum či Regenerační maska.
11. Leden 2001 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
První radou, kterou bych vám chtěla dát je "Přestaňte používat jakýkoliv peeling!". Pleť po něm chvíli vypadá hladší,avšak z dlouhodobějšího hlediska peeling (zvláště u suché pleti) vede k vámi popisovaným příznakům a k zrychlenému stárnutí kůže (narušuje se přirozený cyklus obnovy pleti - 28dní). Jinak kosmetiku Dr. Hauschka bych vám doporučila, protože neobsahuje žádné konzervační látky ani parfemace. Ohledně jednotlivých přípravků si můžete přečíst můj předešlý příaspěvek k tomuto tématu. kosmetika se dá zakoupit na www.001shop.cz nebo na adrese Asketa, lékařská kosmetika, Polská 10,vchod z Blanické, Praha 2 - Vinohrady po předchozí telefonické dohodě na čísle 02/22254196 či v jiných kosmetických salónech po republice, kde s touto kosmetikou pracují (stále jich přibývá).
11. Leden 2001 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Chtěla bych se zeptat, zda nevíte o salonu pracujícím s přírodní kosmetikou někde na Moravě. A také v jaké ceně se pohybuje základní ošetření. Děkuji.
18. Leden 2001 - 21:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Chtěla bych upozornit také na další produkty, které jsou rovněž přírodní. Když mám tu možnost a ty finanční prostředky, snažím se použivat kosmetiku Dr. Hauschky (je to opravu skvělé, má pleť je velmi citlivá, ale již druhý den působí klidně a i se tak krásně potom člověk cítí, přípravky nádhěrn voní). Další výrobky, se kterými mám zkušenost jsou od firmy Lavera ale i Weleda, které jsou na českém trhu také k dostání. Další možností je kosmetika z konopí, od firmy Dupetit, šapmony a krém je absolutně senzační. Možný problém nastává jak všechny tyto výrobky "sehnat" např. na malých městech. Je to težké, lze objednat přes internet nebo obstarat při cestě do Prahy. A nebo potom je ještě jedna možnost, zkusit si vyrobit nějakou kosmetiku sami. Njejjdnodušší jsou různé pleťové masky a pleťové vody.
19. Leden 2001 - 8:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Já si teď koupila pleťový krém s propolisem a mateří kašičkou od Včelnexu. S včelími produkty se vyrábí šampony, krémy, masky a kdovícoještě. Zatím nemohu posoudit účinek krému, ale dám vědět. Jestli někdo má s firmou Včelnex, případně s jinou firmu vyrábějící podobné produkty zkušenost, dejte sem vědět.Paní doktorko, vlastně ani nevím, jestli to je také přírodní kosmetika. Vždyť i přírodní kosmetika musí jistě obsahovat nějaké ty chemikálie. Když se na obal podívám na složení, co by neměla přírodní kosmetika obsahovat a co je neškodné?
19. Leden 2001 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Přírodní kosmetika je právě ta, která NEOBSAHUJE žádné chemikálie, proto nám neškodí (alergické reakce, ekzémy a další hrůznosti, které se mohou objevit až časem, anebo si myslíme, že naše pleť je normálně citlivá, ale je citlivá právě proto, že ji většinou obohacujeme nejrůznějšími chemikáliemi, uznávám, že existují jedinci, kteří sjou jedinci, kteří jsou alergičtí na jakékoli vůně, ale např. Lavera produkuje výrobky, pro lid, kteří trpí velmi vysokými alergiemi). Lidé používali kosmetické přípravky celá staletí, v dobách, kdy žádná chemie neexistovala, tzn. že používali materiály rotlinného původu. Takovýmto způsobem si by měla vyrábět kosmetika i dnes. Jenže pro firmy je to velice nerentabilní. A i právě z tohoto důvodu stojí produkty od Dr. Hauschky tolik, kolik stojí. Když si přečteme nějaký ten obal na přírodné vyrobém krému, že to je chemie, ale to je jen ten název, měli bychom se naučit poznat, co je přírodní ingredience a co sysntetická. Nejsem chemik a dá mi to taky zabrat. Proto je lepší zůstat i firem o kterých jsem si jistá, že to dělají poctivě a nemusím nic dopodrobna studovat.Jen mě taknapsaá, na trhu je spousta produktů, které mají na etiketě napsáno např. že obsahují přírodně identické subsatance (vůně, barviva,.). myslíte, že je to přírodní? Samozřejmě že není, ale působí to tak, ne. A vsadím se, že na mnoho lidí to také zapůsobí.Pokusím se podívat na věci, které se normálně vyskytují v kosmetických přípravcích a které jsou chemické a naopak na ty, které jsou přírodní, ale zdají se nám laikům jako syntetické.
19. Leden 2001 - 15:44
Obrázek uživatele Návštěvník
doktorka (anonym)
u plno kosmetických značek, které se vydávají za přírodní, ale přírodní nejsou, naleznete různé parabeny (methylparaben, prophylpararaben...).Jedná se o syntetické konzervační látky, které mohou způsobovat alergické reakce.
19. Leden 2001 - 22:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Jde asi o to, že když přečtu padesát divných názvů na obalu, nepoznám, co je chemické a co snad přírodní. Dále je asi téměř jisté, že když si koupím bylinný šampón, nebude zcela přírodní. Je to tak? Ale obsahuje alespoň opravdové bylinné výtažky? Je tedy takovýto šampón menší zlo nežli například Pantene atd? Konkrétně mluvím třeba o šampónu od Ryoru s výtažky z břízy a myslím břečťanu nebo čeho. Nebo bylinné tonikum od Ryoru, které jsem si koupila? Je lepší než normální tonikum?
22. Leden 2001 - 8:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Ahoj, konkrétně o Ryoru nemám moc dobré mínění, a to jednak z vlastní nedobré zkušenosti, a také od několika známých kosmetiček vím, že před značkami Ryor, Oriflame nebo třeba Pond? varují. Třeba Ryor se tváří jako přírodní bylinná kosmetika, ale stačí se podívat na obal a zjistím že tomu tak není. Co se týče přísad v kosmetice, podívej se na www.doktorka.cz do sekce kosmetika, tam je článek o kosmetických přísadách, kterých je třeba se vyvarovat, podobně na serveru www.vegetarianstvi.cz. Další informace se dají sehnat také v časopisech zaměřených na zdravý životní styl (Vital má občas na tohle téma dobré články). Osobně jsem asi dva roky Ryor používala, a myslela jsem, že problémy které mám jsou otázkou pleti, až mě na to někdo upozornil a poté, co jsem Ryor vyhodila a začala používat kvalitnější značku, nestačila jsem se divit - spousta flíčků a vyrážek najednou zmizela. Od té doby, co se o tohle trochu víc zajímám, už běžně v drogérii kosmetiku nekupuji a čím dál víc oceňuji kvality těch opravdu přírodních. Při pohledu na obal běžných krémů, šampónů apod. mám totiž často dojem, že se jedná v podstatě jen o variace na stejné téma: pár základních přísad (taková "báze", "základ"), nějaké ty vitamíny, zvlhčující látky či bylinky, pak konzervační látky, parfém a v horším případě ještě nějaké "barvičky" - pak je třeba broskvový šampon pěkně oranžový, ale s broskví to podle mě nemá moc společného (bylo dokázáno, že mnoho syntetických barev a také vůní se podílí na vzniku rakoviny, některé jsou při kojení schopny dostat se do mléka a negativně ovlivňují dítě. Ostatně ani aromaterapie není bez rizika, jsou to také koncentrované látky a měl by s nimi zacházet odborník, laik obezřetně). Nedávno jsem se dost zasmála při prozkoumání složení pěkné modré vodičky proti padání vlasů - kromě výtažku z kopřivy všechny ostatní přísady byly konzervanty, vonné látky, barvy.... takže si myslím, že by si člověk mohl gratulovat, že mu po použití takového přípravku nezačnou vlasy padat ještě víc než předtím. Konkrétně u šamponu od Ryoru (maminka si jím i přes mé varování myje dál vlasy, holt je to "levné", takže ho mám teď po ruce) tohle jsou ty "špatné" přísady (které by v opravdu přírodní kosmetice neměly co dělat): Sodium Laureth Sulfate (pěnivá látka), Diazolidinyl Urea, 2-Bromo-2Nitropropane-1,3-Diol (konzervant, pokud se nepletu), Parfum,CI: SOOD YELLOW 4, CI: F.BL 2 (barvičky). Jsou tam ještě další sloučeniny, jejich závadnost ale neumím posoudit. O těch vyjmenovaných si jsem jistá, že škodí. Myslím, že paní doktorka má podobný názor, ostatně mnoho informací mám z jejího serveru a z 001shopu.
22. Leden 2001 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Terezko dík za informace. Víš seděla jsem si tak ve vaně a četla si obaly od šampónů a tak. Občas to dělám a vždycky se znovu zhrozím. Proto také kupovanou kosmetiku trochu vytlačuju samovýrobou. Musím říct, že s tím šampónem od Ryoru jsem byla spokojená, ale oni se tyhle věci vždycky vyrábí tak, aby člověk byl spokojen.Chci se tedy ještě obecně zeptat, jestli se opravdu přírodní kosmetika dá sehnat běžně v lékárnách nebo musím hledat speciální salóny a tak? No ale určitě mě napadne ještě spousta otázek. :-)
23. Leden 2001 - 8:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
Ahoj, já osobně už teď jinou než přírodní kosmetiku nepoužívám, protože jsem s pletí měla problémy a jednu chvíli jsem si už myslela, že nemůžu použít nic, aby z toho zase nebylo nějaké svědění, zčervenání... Kosmetiku si od loňského léta objednávám na 001shopu, a i když to vyjde dráž, výsledky jsou vidět, ostatně krému i šamponu stačí trochu, krémy pleť ovlivňují, ale nemyslím že jsou zázračné, nutná je i výživa zevnitř. Také je pro mě teď důležitější než dřív ekologická stránka věci. Určitě se ale i mezi syntetickou kosmetikou dají najít kvalitní přípravky, nechci svým zaujetím pro přírodu automaticky potírat vše ostatní. Čemu opravdu nevěřím, jsou zázraky do druhého dne propagované v reklamách.
24. Leden 2001 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Zcela s Terezkou souhlasím. Krémy opravdu vydrží dlouho a vyplatí se do nich investovat. Není např. nutné mazat se krémem na noc, protože pokožka potřebuje dýchat a krém tomu zabraňuje. Stav pleti hodně souvisí se stravou. Slyšela, jsem, že i když budete používat vhodné přípravky a správně se stravovat, bude to trvat až 4 týdny, než se to na pleti skutečně začne projevovat. Tak dlouho trvá tělu než se zbaví všech škodlivin.Také je pro mne důležité ekologické hledisko. K tomu patří i to, že výrobky jsou balené do těch správných obalů. Nejvhodnější je sklo, z plastu se uvolňují do přípravku nebezpečné látky. Skleněné lahvičky se po vypotřebení snažím recyklovat či ještě lépe znovu použít. V Anglii např. berou nazpět alespoň obaly z plastu na recyklaci.Dalším faktorem, je určitě to, že nic není testováno na zvířatech, neosahuje žádné ingredience, které jsou živočišného původu (jako např. většina komerčně vyráběných mýdel). A myslím, že ekologické je i to, že se budu snažit kupovat výrobky, které nemusely překonávat bůhvijak dlouhé vzdálenosti, aby se ke mně dostaly. Upřednsotím přípravek ze země EU než např. z USA. Lepší by bylo, kdyby byly výrobky českého původu. Myslím,že co se týče mýdel není situace tak špatná, je spousta výrobců, kteří vyrábějí glycerinová mýdla roslinného původu a ty jsou skvělá.Já se snažím ty svoje vždy na nějaký čas dát do prádla, prádlo voní, ale i mýdlo vydrží o mnoho de
24. Leden 2001 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s kosmetikou La chèvre s kozí syrovátkou. Narazila jsem na ni náhodou a tvrdí, že je to přírodní kosmetika. Koupila jsem si pleťovou vodu a zatím se mi jeví jako docela příjemná, ale myslím, že obsahuje parfém a je to docela znát. Řeknete mi paní doktorko, jak moc přírodní je tato kosmetika?
27. Únor 2001 - 14:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
paní doktorko,mám takový možná hloupý dotaz, už jste se o tom zmiňovala, pouze Vás chci požádat o upřesňující informaci. Píšete a já jsem toho samého názoru, že přírodní kosmetika neobsahuje žádné konzervanty a někdy proto hrozí žluknutí přípravku.Co mám dělat, když už to pravděbodobně žluklé je?Je mi škoda to vyhodit, mám tělové mléko od Lavery a už je asi trochu staršího data (ale ne zas tolik). Mohu si sním např. mazat aspoň ruce po práci, nebo nohy. Říkám si, že je to snad pořád lepší než něco "chemického", ale nechci to zase přehánět.Kdyby takto starší přípravek byl hodně špatný, napadlo mě, možná s tím aspoň natřít parkety.Co myslíte?Díky za radu.
27. Únor 2001 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Potrebovala bych poradit.Na pleť pouzivam jen hypoalergenni kosmetiku-krem Toleriane od La Roche-Posay(levandulovy od Hadka mi delal podrazdeni-cervene fleky,svedeni...),pak pletovou vodu levandulovou od Hadka,po ktere zadne problemy nemam.Odvykla jsem si delat i peeling,abych plet zbytecne nedrazdila.Jarishuv roztok rovnez nesnasim,nebot me take drazdi.Nejakou dobu jsem pouzivala tonovaci ktem od Dr.Hauschka,ktery me nyni zacal take palit,hlavne v okoli ust. Muj nejvetsi problem nyni spociva v tom,ze i pres pouzivani hypoalergenni kvalitni kosmetiky(kterou stejne pouzivam co nejmene,abych nechala plet dychat a odpocinout),se mi dela na rozhrani dolniho rtu a kuze brady palivy,svedivy ekzem.Mam pocit,ze pres noc i zmokva,protoze rano mam na tomto lozisku drobne zlute krystalky.Muze jit o projev perioralni dermatitidy? Co mam na plet aplikovat,kdyz uz dlouhodobe zkousim vami doporucovanou kosmetiku a ono to nepomaha,spise tyto projevy zhorsuje?? Dekuji moc za odpoved pani doktorky a budu rada i za radu ostatnich.
18. Duben 2001 - 12:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Soňo, nejsem odborník, ale být v tvé kůži, asi bych nejdřív zkusila nějaké bylinné oplachování. Třeba heřmánkový nebo řepíkový nebo měsíčkový nebo podobný výluh. Ale taky hlavně čistit organismus zevnitř.
19. Duben 2001 - 8:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
S velkou pravděpodobností jde o periorální dermatitidu. V takovémto případě může pleť dráždit jakákoliv chemická látka (i v hypoalergenních krémech) ale i určitá bylinka. Přesná příčina tohoto onemocnění není známa. v některých případech může mít souvislost s kvasinkovou infekcí - viz. diskusní téma periorální dermatitida v kategorii nemoci. Problém mohou způsobovat i zubní pasty s obsahem fluoru či máty. V případě periorální dermatitidy je vhodný Krém na obličej do Lavery, který je určen pro alergiky a obsahuje pouze jojobový a pupalkový olej, ne však bylinky. od této firmy je i speciální zubní pasta.
26. Duben 2001 - 20:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, co říkáte na kosmetiku Dr. Müller, především na řadu Tee Tree. Je to přírodní kosmetika, nebo taky jen podvod?Děkuji
26. Červenec 2001 - 16:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Doktorka (anonym)
Většinou se dá říct, že čistě přírodní kosmetiku poznáte tak, že na podrobném seznamu deklarovaných obsažených látek nenaleznete žádný paraben (methyl -, buthyl-, ethyl-paraben, přeložky jsou různé, podstatné je slovo paraben). Jedná se o syntetické konzervační látky, které jsou podezřelé ze vzniku alergií na kosmetiku. Tyto látky jsou často obsaženy i v tzv. přírodní kosmetice. Takováto kosmetika by se správně měla označovat - kosmetika s přírodními výtažky, protože ty jsou tam společně s chemickými látkami opravdu obsaženy, avšak nemůže být označována za čistě přírodní. Čistě přírodní kosmetika neobsahuje parabeny!
31. Červenec 2001 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Evka (anonym)
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, zda-li existují nějaké parfémy na bázi přírodní kosmetiky, nějaké přírodní vůně (třeba jasmín) a kde bych to mohla sehnat.Děkuji.
27. Srpen 2001 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolokoliv, kdo má zkušenosti s nákupem přírodní kosmetiky Dr.Hauschka, jestli je nějaký cenový rozdíl této kosmetiky koupené ve virtuálním shopu 001 a na Lužické 11 Praha 2 ve Studiu Accent. Jestli ano, tak jaký (kromě poštovného) a jestli se dá tato kosmetika koupit také na jiných místech Prahy. Děkuji za odpověď!
19. Listopad 2001 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Distribuji hypoalergenní kosmetiku s výbornými výsledky.Pošlu nabídku:ivahedlová"volny-cz
21. Listopad 2001 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Asi před týdnem jsem začala používat přírodní kosmetiku zn.WELEDA přesněji mandlové pleťové mléko a mandlový krém.Je to moje první zkušenost s čistě přírodní kosmetikou.Zdá se mi ale, že je má pleť sušší než před tím a dost napjatá.Je to normální reakce, než si pleť na kosmetiku zvykne? Nikdy jsem neměla žádné problémy s pletí.Po žádných krémech se u mne neobjevila alergická reakce.Je tedy rozumné používat tuto léčebnou kosmetiku? Jestli někdy přejdu zpět na běžnou kosmetiku, neobjeví se u mě alergická reakce? Myslím, aby se má pleť touto kosmetikou "nezhýčkala" a pak nesnesla jinou ne zrovna "čistě přírodní". Uvítám odpověď od paní Doktorky a od kohokoliv, kdo má zkušenosti s touto značkou! Děkuji!
22. Listopad 2001 - 22:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Natálie (anonym)
Ahoj, taky jsem začala používat Weledu. Rozhodně po jednom týdnu nevynášej soud. Určitě počkej minimálně měsíc, i déle. Začala jsem používat šampon Weleda a opravdu nějakou dobu trvalo, než moje vlasy byly schopny "se s ním umýt". Také používám pleťovou vodu Iris od Weledy a citrusový krém. S tím nemám problémy, ale rozhodně je mi to příjemnější než jiné věci. Myslím, že je také důležité, aby si zvolila ten správný typ krému. A co se týká zhýčkání, myslím, že naopak, kdo začne používat přírodní kosmetiku, buť už s ní nepřestane a nebo po nějakých letech pude pleť schopna správně žít i bez veškeré kosmetiky. To je asi cílem. Ale každopádně by návrat k běžné kosmetice neměl mít nějaké drastické následky, pokud nemáš problémy.
23. Listopad 2001 - 8:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
S kosmetikou Weleda mám dobré zkušenosti. V létě jsem používala kosatcový krém, který byl prima osvěžující a vůbec se po něm plěť necítila "zablokovaná". Šampony jsou bezva, zubní pasty moc nepění, na co já si tedy moc zvyknout nemohu. Rovněž jsem v létě používala krém na opalování, faktor č. 8 a ten mi připadal dobrý na celé tělo, ale ne moc na plěť. Ale úplně ze všeho jsou nejlepší deodoranty, vřele doporučuji! Např. citrusový.Mějte se K.
24. Listopad 2001 - 12:09

Stránky

Přidat komentář