43 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

příprava na stáří

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
V Nerudovské době byl padesátiletý muž považován za "ctihodného kmeta" a dnes je v padesáti člověk zapřažený v pracovním procesu.Ale málokdy čtu,že s přibývajícími lety je člověk opotřebovaný,leckdy nemocný a ubývají mu síly.A to nemluvím o ženách,práce,domácnost přechod.Zajímalo by mě,jak se připravit na stáří,na nemoci,na opovržení společnosti starými lidmi.
31. Srpen 2001 - 23:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Káča (anonym)
Jano, nejlepší je se snažit nemocem předcházet, žít zdravě, udržovat se, relaxovat a zachovávat si sílu i do vyššího věku. Na přechod a podobné změny se připravit nemůžeš, snad jen že si o tom přečteš dost literatury a právě v té době se budeš sama sobě mnohem víc věnovat, dělat věci, které tě baví, které máš ráda, aby jsi třeba předešla depresi atd. A zbytek musí člověk prostě přijmout.Pokud jde o opovrhování starými lidmi, na to není lék. Snad jen sama si jich vážit, a pak hlavně si vážit sama sebe, a vědět, že čím jsi starší, tím jsi moudřejší, zkrátka vážit si sebe čím dál tím víc. Pokud si budeš vážit sama sebe, uvidíš, že si tě bude vážit celý svět.
3. Září 2001 - 11:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Souhlasim s Kacou,predevsim si vazit sama sebe.Pak Ti totiz nebude vadit ani okoli.Alena
1. Listopad 2001 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Miluše (anonym)
Z vlastní zkušenosti vím,že vážit si sebe sama je fajn,ale na stáří vás to opravdu nepřipraví.Je potřeba se na to opravdu důkladně připravit a to ještě v době,pokud je člověk při síle a zdravém rozumu.Takže:-vyměnit byt za co nejmenší-pořídit poslední vůli (závěť) a uložit ji u notáře-začít šetřit peníze na léky-zajímat se o hospice,nebo domovy důchodců v okolí,protože ani při té nejlepší vůli se děti nemohou o vás starat,jestliže zůstanete třeba po mrtvici ochrnutí a inkontinentní-dávat svým nejbližším při každé příležitosti najevo,jak jsou vám milí-říci svým dětem,že máte sami zájem řešit své stáří a nenechat to břemeno jen na nich,protože věřte, že i pro ně je to pak velmi těžké. Stáří je neradostná etapa života a chce to hodně optimismu a moc se nelitovat,protože dnes má těžký život skoro každý,ať je mladý,nebo starý.
27. Prosinec 2001 - 23:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Vybrali jsme si pro stáří špatné století.Babičce Boženy Němcové,když přijela na Bělidlo hlídat děti bylo 53 let a zkuste dnes říci padesátileté dámě stařenko!Ale-ruku na srdce dámy-nebylo by to pro nás lepší?Vždyť co to jen stojí peněz,abychom vypadaly čím dál mladší a v práci jak se štveme,abychom stačily těm mladším a pro muže je ten náš věk jak naše vstupenka div ne do krematoria!Jenže my přece jen máme nějakou devizu,kterou mladí nemají.Už dávno víme,co je pro nás nejdůležitější a na to se soustředíme a už nemusíme moc tápat a experimentovat.Ale stejně-být mladý je krásné a bohužel krátké.
2. Březen 2002 - 0:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
Mám dobrou zprávu pro nás,kteří jsme ve středním věku.My už do důchodu nepůjdem,protože se ho nedožijem.Přečetla jsem si totiž,že ministr Špidla přišel se zlepšovákem,jít do důchodu až v 65 letech,a také,že prý se důchodci musí sami zapojit do práce.To je dobré ne?Dnes není práce pro mladé a zdravé.Takže nejlepší bude -zařídit si svůj pohřeb a pak.....Nebude potřeba žádné důchody vyplácet,stejně nebude z čeho,protože peníze,co si sami důchodci naspořili pojištěním jsou dávno rozfofrované.
8. Březen 2002 - 22:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Souhlasím s Vámi a my v práci to bereme s humorem /protože to je nejlepší řešení/ do důchodu nepůjdeme. Do práce si pro nás přijede buď sanitka nebo rovnou černí havrani. Jinak neberte život příliš vážně, neboť to stejně nemůžeme přežít.Srdečně Vás všechny pozdravuji a díky, že jste.
2. Duben 2002 - 19:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Je to úplná blbost připravovat se na stáří, počítat své roky a řikat si, že za chvilku zemřeme, deprimovat se a tak dále...všichni lidé se takto strašně ničí.Za dob Františka z Assisi byla délka života něco přes čtyřicet, což byla příčina proč se ženili a vdávali ve dvanácti letech. V dobách Mojžíšovích to bylo kolem 600 let, za občanské války padesát, šedesát. A teď prostě a jednoduše osmdesát let. A lidi když se přiblíží tomu číslu v kalendáři tak sepíší svoje závěti a v důchodu pomalu čekají ža zemřou...
23. Duben 2002 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Emila (anonym)
Ahoj holky, je vidět, že toto téma trápí více ženy, než muže. Není tu ani jeden, aby nám řekl jak to cítí muži. Myslím si, že je to proto, že na nás to stáří více doléhá. Staráme se celý život o někoho a pak se musíme ve stáří starat o sebe. Já si myslím, že to tak hrozné není. Ale, jak už tu bylo psáno, je dobré se na to připravit. Zdravou výživou, pohybem a relaxací. Jsou mezi námi stařenky, které jezdí na kole a jsou i padesátileté ženy o hůlce a bezmocné. Prevence je to nejdůležitější a ne pláč, když už je pozdě. Je fajn mít sebevědomí i do pozdějšího věku, než lítost a zoufalost. Proto nedejme se - ještě žijeme a jak to je jen a jen na nás. Ahoj byla jsem tu s Vámi ráda. Emila
29. Květen 2002 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmara (anonym)
Ahoj všechny dámy .. sáti a méně leté, mám jeden prýma typ - řídím se citátem "Včera jsem byl chytrý proto jsem chtěl změnit svět, dnes jsem moudrý, proto měním sám(a)sebe. Od jistého věku odečítám, takže skončím na 00 letech a vezmu to zase od začátku. Souhlasím, sebevědomí a zdravý styl života je úplně to nejmenší co pro sebe můžeme udělat, dále žít s humorem a všechno je hned veselejší a jednodušší. Mám ještě jednu skvělou zkušenost - večer před usnutím si řeknu např: zítra bude ten nej den a on opravdu je. Tomu se říká sankalpa a takto naprogramované podvědomí funguje a daří se mu. Zkuste to.
30. Květen 2002 - 15:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Odečítám taky - a funguje to!
3. Červen 2002 - 9:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Co myslíte tím odečítáním? Není to něco jako regenerace buňek?
5. Červen 2002 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmara (anonym)
Já myslím odečítáním toto, prostě když kalendář hlásí 51 - já říkám 49 atd. Pokud se jedná o regeneraci buněk tak ta je skvěle zajištěná některými doplňky výživy a mění staré buňky za nové každých sedm let. I když některé se mění mnohem dříve a jiné později, ale to je na dlouhou řeč. Mládí v nás vydrží - my jim ukážeme - dagmara
6. Červen 2002 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Myslim že to je to nejlepší co člověk může udělat. Nenechat se ovlivňovat tím jak vypadají ostatní va stejném věku. všechno to je o psychice...
7. Červen 2002 - 14:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Domnivam se, ze proti opovrzeni spolecnosti starymi lidmi, nemocnymi a invalidy lze delat len jedno. Pomerne tvrde jim pripominat, ze stari ani nemoc se nevyhnou ani jim /rikam tomu male kurzy empatie/ rekla bych ale, ze clovek nema branit jen sebe, ale i jine. Opovrzeni druhych se vyskytuje jen proto, protoze jde o jisty spolecensky trend. Pokud tedy chceme byt pokladani za rovnocenne ostatnim, musime za sva zakladni prava na uctu a solidaritu bojovat. V tomhle nikomu nepomuze behani kolem bloku, vitaniny, plastiky ani jiny "styl zdraveho zivota". Budeme mit to co si dokazeme vybojovat! Chceme-li uctu, musime ji byt hodni, chceme-li soucit a solidaritu, musime ji sami poskytovat. Nikdo neni tak stary a nemocny, aby nemel druhym co nabidnout. Je nutne prestat spojovat stari s bezcenosti. Jde o dobu, kdy vetsina z nas nabrala dost zkusenosti a pri trose sebeduvery a odvahy je dokaze vyuzit. Jirina
17. Červen 2002 - 10:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Valinor (anonym)
Proč toto téma nezajímá muže ? - no my ve většině případů ani nedosáneme dospělosti (duševní) natožpak stáří. Už se těším jak v 70-ti budu plácat sestřičky po zadku ;o)
3. Červenec 2002 - 0:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Protože vy mužští si myslíte,že se vás toto téma netýká,protože muži prý nestárnou.Vidím to na příkladu mého tchána.Ten si v 80 letech koupil auto a řeknu vám,že při něm stojí všichni svatí,Protože on už špatně vidí a slyší a má zpomalené reflexy.Jenže liská práva platí i pro něj a my se bojíme,kdykoli vyjíždí(protože auto řve na celou čtvrť)aby někoho nezmrzačil.Jo a to má ještě milenku,takže za ní denně dojíždí a ten se tedy otázkou stáří nezabývá vůbec.
3. Červenec 2002 - 1:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina (anonym)
To je fakt. Muzi nestarnou, ti rovnou senilni.
15. Červenec 2002 - 15:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Muži prý nestárnou,ale léta jim nestojí.Proč by se také touto otázkou měli zabývat,že?Většinou mají doma prvotřídní servis a tak se mohou natřásat před kdejakou sukní.Protože oni se přece nebudou zabývat takovými prkotinami,jako je chod domácnosti,jídlo,prádlo,atd......A tak dědeček vyleze ráno z postele,snídani na vidličku má už připravenou,pak se oholí a jde na štrapáci.Oběd má zase nachystaný a ty trenky,do kterých si na vycházce jen trošku připrdl a malinko ucvrnkl si hned vymění za čisté.Poleje se nějakou voňavkou,(oni staří lidé moc nevoní),trochu ze setrvačnosti naštve babičku,a opět vyráží na lov.No a večer tak nějak nemůže usnout(asi má starosti) a chodí po bytě jak s keserem až do ranních hodin,kdy ho (i nás,jeho milující rodinu)vysvobodí spánek.Trošku si"drcne" a začíná to nanovo.A tý svý milence může jít zase natřásat peřinu.
15. Červenec 2002 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Myslela jsem tim spis, ze vetsina muzu se nejakym obdobim dospelosti vubec nezdrzuje a prechazi rovnou od puberty k senilite. Rozhodne je to zavidenihodne, pro okoli ovsem uz mene. Jirina
18. Červenec 2002 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
Ono se řekne-stárnout.Ale schválně si porovnejte třeba paní Květu Fialovou,která stárne a je nádherná s tím svým humorem a laskavostí i bez plastických operací a plastových výztuží.A třeba Helena Vondráčková,ta nechce zestárnout a dělá všechno proto,aby byla čím dál mladší.Někdo holt zestárnout nedokáže a chová se jak diblík a přitom je trapnej.Mládí je hezké samo o sobě,každý mladý člověk je krásný,ale čas nejde zastavit.Užívejte si život,poznávejte svět a lidi,moc rychle to uteče a stáří klepe na dveře.
27. Červenec 2002 - 22:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina (anonym)
Pani Kveta Fialova je totiz moudra a dokaze prozivat zivot se vsim co dava i ve stari, dokonce bych rekla, ze dokaze najit i v tomto zivotnim obdobi to, co muze vyrovnanemu cloveku dat: klid, porozumeni vecem i lidem, umeni radovat se s drobnosti kazdeho dne. Je umelkyne i v umeni zit.
28. Červenec 2002 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Já bych to řekla tím otřepaným: Každý je tak stár, jak se cítí.Můj manžel,kterému letos bude třicet,mi každou chvíli tvrdí,že neni nejmladší,že už ho bolí kolena,když bych nedejbože chtěla,abysme spali ve stanu o dovolené-v jeho věku to přece nejde,jsem přesvědčená,že ve čtyřicíti bude opravdu starý.Já jsem o rok mladší a připadám si někdy na dvacet,a tenhleten přístup bych si chtěla zachovat celý život.Umět se smát sám sobě,umět v sobě najít ono dítě a třeba utíkat loukou.I když se to v mém věku nehodí.Potkávám-li staré bezmocné lidi,kteří jdou pět metrů skoro čtvrt hodiny,zahlodá takové to,ježišmarja takhle nechci dopadnout,ale když to vemete kolem a kolem,zítra mohu jít,nějakej "závodník" to do mně napálí a můžu být o berlích už dneska.Takže to beru tak,že stáří je přirozenost sama a že staří lidé měli své důležité místo ve společnosti i u přírodních národů.
28. Srpen 2002 - 7:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmara (anonym)
Jano, na Vás musím reagovat, protože ve 30 letech říkat něco o staří to už je síla. Vždyť mi všichni co už od jistého data odečítáme .. se cítíme skvěle, ve stanu spím bez problémů a naopak jsem velmi romantická duše a to dítě ve mě si někdy pěkně zařádí. Zda se to hodí či ne neřeším, to je problém těch druhých. Moje ratolesti ve Vašem věku mi říkají, že mám třetí pubertu. Ale opravdu staří budeme až po sedmdesátce a více. A to si chci těch cca 20 let ještě pěkně užít. Řekněte muži ať si uvědomí, že mládí není dar jako stáří není outěžek, prostě musíme tam všichni a je to jediná spravedlivá věc na světě . Jednou holt budeme všichni staří, ale myšlením můžeme být mladí stále. Přeji hodně zdaru při zpracovávání chotě a hezký den.Dagmara
28. Srpen 2002 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Milá Dagmaro, ale přesně takhle nějak jsem to myslela.Prostě můj manžel a jemu podobní si připadají staří už v těch třicíti.Co bude dělat v padesátce,šedesátce atd. těžko říct.Spracovávat ho asi nemá smysl,má svojí hlavu.A že se nad tím zamýšlím už dnes,aby ne,když vidím jak se dnes kouká na lidi ve věku mé babičky a jak se k nim někteří mladí dokáží chovat,pak mně musí zákonitě napadat,jestli až já budu mít šedivý vlas a hůlku,jestli mně snad nějací osmiletí výrostci neutlučou za rohem,aby mi sebrali pár korun a nebo jen tak z hecu.Budou mít vůbec zájem o nějaká moudra a zkušenosti?
29. Srpen 2002 - 8:19
Obrázek uživatele Návštěvník
pepino (anonym)
Přečetl jsem si Vaše příspěvky a mohu pouze konstatovat. Nikdo není nesmrtelný a je nutné si užívat rozumně života plnými doušky, protože nemoci a smrt si nevybírají. Každému posléze zůstane pouze těch pár prkýnek. Takže, pán nepán ,všichni jdeme jednou cestou, tou poslední.
8. Září 2002 - 20:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Ema (anonym)
Jsem také pomalu ve věku,kdybych se měla začít stářím zabývat.Je pravda,že mládí má zelenou,ale to tak vždycky bývalo.Časem jsem přišla na to,že není dobré žít pro to,co jsem,nebo co mám.Může přijít úraz,nemoc,neštěstí a pak teprve každý zjistí,co je a co má.K životu mu stačí jedna postel,jedna židle a z těch přátel,kteří mu dnes klepou na rameno nezbude nikdo.Protože nemocní a staří lidé se berou jako společenský odpad,který by se snad měl ještě omluvit,že dýchá vzduch.Slyšela jsem názory,že až naše starší generace vymře,bude tady teprve ta správná demokracie,bytů bude také dost.Snažím se nevšímat si toho,ale někdy si říkám,na co jsem ještě tady?
12. Září 2002 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Se zájmem jsem si přečetla vaši diskuzi. Nesouhlasím s tím, že stáří je neradostné období. Je mi 50 let, tohle ještě určitě není stáří. Právě od loňského roku jsem v přechodu a od té doby se cítím stále lépe a lépe. Zhubla jsem 16 kg, začala jsem s manželem sportovat-hlavně jezdit na kole. Manželovi je 55let. Oba jsme přešli už před léty na vegetariánskou stravu a už 20 let cvičíme jógu. Těšíme se z každého dne, každého počasí. Prožíváme krásně každé roční období. Máme dospělé děti, příští rok budu babičkou. Starám se o své rodiče, s kterými prožívám jejich nemoci a bolesti.To, že si mladí lidé neváží starých, je bohužel výchovou. Myslím, že se ta vážnost stáří ztratila v době, kdy už rodiny nežijí spolu a mladí lidé nevidí denně, jak jejich rodiče a prarodiče stárnou. A oni jim nemohou denodenně předávat své životní zkušenosti a tím dokazovat, že i toto období života může být zajímavé a krásné.Vážím si každého starého člověka a obdivuji se těm, kteří i v 70letech dokáží chodit po horách, jezdit na kole, žít společenský život. Při svých toulkách přírodou se vždy zastavíme na kus řeči s těmito lidmi, které potkáváme. A stále si říkáme, že takto budeme také my žít. Příprava na stáří spočívá v tom, že si současným životním stylem /pohybem, stravou a pozitivním myšlením/ udržuji zdravé tělo i mysl. Pokud člověk mladě myslí, nezestárne. To, že mám vrásky a šedivé vlasy ještě neznamená, že jsem stará. Kolikrát potkám 20-ti leté, kteří mi duševně připadají starší, než mí rodiče. Těch je mi líto.Nebojím se stáří, věřím, že je to období, které patří k životu. A ten chci prožít až do konce naplno.
20. Září 2002 - 10:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Kaik (anonym)
Bohuzel, vetsina nas muzu se stari nedozije. Hlavni pricinou je nase zivotosprava. Ja mam jeste daleko do duchodu (jsem v Kristovych letech), ale myslim si, ze starnuti je prirozena soucast naseho zivota. Je nutne s tim pocitat a pripravovat se. Mit penize mimo penzi na konicky a volny cas, cestovani ci delani veci, ktere pro nedostatek casu nemohu delat v produktivnim veku. Predstavuji si v duchodu, ze bych mohl delat keramiku, ci malovat a cist. Hlavne se musime my muzi udrzovat. Nekourit, neopijet se, a vice sportovat a hlidat svoje zdravi. Tak budeme mit vice casu na hrani s vnoucaty.
21. Září 2002 - 6:23
Obrázek uživatele Návštěvník
bohumil (anonym)
Tak se ozvu jako 75lety muz.Stari?Co to je?Prece muzi nestarnou.Ja proste myslim stale jako mlady a ze moje kosti mysli jinak,proti tomu se nic neda delat.Kazdy z nas se musi zmiritze svim osudem.Prominte,jestli jsem udelal nejake chyby,ale po 52 letech v cizine clovek zapomene trochu,ze?Zpozdravem B.K.
10. Listopad 2002 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Holky, vy jste hrozné sexistky. Přece nemůžete ty chlapy takhle hodit do jednoho pytle a orazítkovat. Každá lidská bytost je originál - ať muž či žena. A proč muži se k těmto problémům nevyjadřují? Mají spíš tendenci se nesvěřovat.
10. Listopad 2002 - 20:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Emo, prosim, Te nevzdavej se nepropadej depresi kvuli par sobcum a pitomcum kteri siri nazory jake jsi popsala. Jsi pro sve zkusenosti cenny clovek, a nasmis se nechat otrvait hlupaky. Skoda ze neuvidime, az sami budou stari jak rychle sve nazory o zbytecnosti starych a nemocnych obrati.Jsem sama dost nemocna a podstatou toho aby se clovek dovedl s nevalnym fyzickym stavem( bolestmi dusnosti, ael i bezohlednosti a vysmecham nekterych hlupaku) vyrovnat je najit si neco co umim co me bavi cim mohu udelat radost jinym. Emo treba jsi dobra kucharka a muzes nekomu z pratel udelat velikou radost tim, ze si zvpomenes na jejich narozeniny a neco dobreho upeces. Muze to byt i maly cin ne vsichni jsem rozeni maliri, umelci ci vedic. Takze i Ty mas jako clovek velkou cenu a na hlupaky nehled. Jirina.
28. Květen 2003 - 17:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Ema (anonym)
Paní Jiřino,jsem ráda,že jste zase mezi námi,psala jste,že jdete na operaci,já jsem na doktorce také nějaký čas nebyla a jsem ráda,že jste to přežila,přeji Vám hodně zdravíčka.No,víte,s tím stářím se to má u mě asi tak.Na jednu stranu jsem ráda,že už nejsem zrovna nejmladší,protože jsem dost nemocná a opotřebovaná a tělo se dost hlásí.Ale na druhé straně se snažím být aktivní a ze všech sil pomáhám svojí rodině,také mám bohatý svůj vnitřní život a hodně čtu.Ale přijdou chvíle,kdy to na mě "padne"a s obavami se dívám do budoucnosti,co jen s námi bude a našimi dětmi a vnoučaty.A to si pak říkám,že není o co stát a jsem ráda,že u toho už nebudu.
28. Květen 2003 - 22:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Emo, omlouvam se, za nezdvorile tykani, na netu tykam vetsine lidi a rozhodne jsem se Vas nechtela dotknout. Jinak dekuji za vsechna prani zlepseni zdravi a dostatku sil do dalsiho boje. Jste moc hodna a jak uz jsem psala, jste skutecna osobnost a nemate zapotreby si kazit naladu s nejakym hlupakem, ktery bud zatim nic neprozil a mysli si, ze vsechno zna a vi, nebo je vyslovene zly a chce Vam ublizit. Jste cenny clovek a dovedete druhym pomoc dobrym slovem, ale jiste mate i nejake znavosti a vedomosti. Budte na to hrda a nenechte se srazet, mozna ze, umite skvele varit, mozna, ze pestujete krasne kvetiny atd. V tomhle je take hodne veci, ktere druzi tak dobre neumi. S nazory, ze by nas (duchodce) meli utratit, se nekdy setkam a ne vzdy je to jen nezdvorily zert. Ale skutecne by me zajimalo k jakym nazorum tihle "filosofove" dojdou, az budou stari sami. Takze si nenechte kazit naladu. Dobre zdravi a take hodne sily preje Jirina
2. Červen 2003 - 17:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
chlapi tady nejdou, protože nestezuji si furt, jako vy zenske.
17. Říjen 2003 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
Vis Petre, to neni mysleno ani jako stezovani, ale o snahu reseni problemu...chlap, kdyz me nejaky niterni problem, tak se vetsinou sesype...tady se clovek snazi bojovat a hledat reseni, aby mohl dobojovat svuj udel, vis? Nekdy to jde snaz, jindy je delsi vedeni a nekdy to chce moc a moc casu, nez se z hlavy vyhodi spatne myslenky a clovek zacne uvazovat tak, jak by mel. Ne kazdy ma nekoho, s kym se muze poradit, proto je tu net a proto se neznami lide navzajem podporuji, radi a nekteri maji zalibu a ublizuji jeste vice, protoze nepochopili, o co tu jde...Ty si myslis, ze kdyby clovek umel zvladnout svuj neresitelny problem, ze by si vyleval tady srdicko...ja myslim, ze ne. Clovek se tady snazi najit spasu a chce zase zit bez starosti a problemu, ale nevi jak...proto je tady...proto oslovuje a hleda. Ale toto muze pochopit asi jen clovek, ktery prosel nejakym velkym udesem...a nebo, ktery je vnimavy a tak
18. Říjen 2003 - 10:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
jo, máte pravdu, já se omlouvám, jen jsem žertoval.
20. Říjen 2003 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Pracoval jsem určitou dobu v pensionu pro důchodce. Hodně jsem od nich získal. Každý osud je zajímavý a každý život neopakovatelný. Od těch lidí jsem jen získal mnoho optimismu a síly. Přitom to byli lidi, kteří přežili hrozné věci. Protože - to bylo v Izraeli. Přišli o své rodiny. Měli štěstí, že přežili, ale museli tvrdě pracovat. Bez ohledu na to, jaké vzdělání kdysi měli. A ti lidé se uměli radovat z každé maličkosti. Mnozí z nich se začali učit něčemu novému teprve, když šli do tzv. důchodu. Nechápu to, že zde, tj. v Čechách, se čtyřicetiletý člověk bere jako starý. A - proč by se něčemu novému učil? /Tak to aspoň slyším od svých bývalých spolužáků./ Uvědomujete si, že když přijímáte jako hodnotné jen lidi kolem třiceti a ty, co se za ty třicetileté umějí úspěšně vydávat, tak přijímáte jako svou klasifikaci všech totalit? Co nacistická a stalinská ideologie se svým kultem mládí?! To by se pak dalo říct, že Hitler a Stalin zvítězili a tahle společnost se stala nelidskou. Pak by bylo lepší otevřeně říct, že tahle společnost přijímá za své hodnoty pana doktora Mengeleho a spol. A to snad ne! To závisí na každém z nás.
10. Březen 2004 - 4:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina Spurná (anonym)
Nevim proc lidi delit podle stari? To je prece nesmysl. A kazdy sam se musi naucit se spoustou veci vyrovnat, dokonce i s nemoci, se starim i s moznou smrti. Asi nejtezsi je si jen pripustit myslenku, ze by se stalo neco nekomu koho milujeme. Ale krome toho by se mel clovek umet prizpusobit a pripravit na moznost, ze muze onemocnet, ze muze i zemrit. Je to proste v kazdem okamziku naseho zivota a mnoho lidi zije jen castecne, jsou v dobe nemoci jakoby zmrazeni strachem z nemoci a smrti. Nevim odpozorovala jsem to na spolupacientech, nekteri jsou smireni a vi i o nehorsich moznych alternativach, jini jsou casto az zli i ke sve rodine, ktere uvadeji k zoufalstvi. Nijak to nesouvisi s inteligenci, ani oporou rodiny, s rodinou je to kupodivu spis naopak, cim vetsi oporu v ni clovek muze mit tim jako by byl sam slabsi... Mozna generalizuji, zas tolik jsem toho nevidela. Je zvlastni kolik lidi v mladsim a strednim veku čelí nemoci zcela osamele, casto umyslne neinformuji rodice ani zname, proste az chemo preziji, tvrdi ze byli pryc dokonce spolpac. tvrdila, ze byla na psychiatrii. Mela strach, ze budou mit strach, ktery se pak prenese i na ni( trochu zmatene, doporucuji si to tak 3x prerikat). je pro ne proste snazsi zapadnout zpet bez reci jako by ani nebyli pryc.( i u ambulantniho leceni je dobre si vzit jakousi pauzu, protoze nekdy to z pocatku nesete dobre a pak se to ovrati v unavu a pocit slabosti( drasticke zvraceni dnes uz nebyva prilis caste). Ja s toho jeste slizla smetanu, mela jsem nizkomaligni lymfom a po 2 letem chemu nastala 4 leta remise.Takze vse prichazelo velice pomalu a smirit se vzdy s dalsi omezenim neni zas tak tezke. Na druhe strane se bojim uz jen mala veci, je nejak otazka ceho a proc. Je par veci ze kterych pochopitelne strach mam, ale uz velice malo. Kdyz to porovnam, jak jsem se jako zdrava stale pred necim trasla...Tak jsem prodelala dost velkou zmenu. Asi i k horsimu, v nekterych veci jsem trochu tvrdsi a musim se krotit, pripadne omlouvat. Ale nejak nedokazu po n-te poslouchat pani, ktera popisuje jak byla pred lety na operaci zlucniku. Ja se na to snazim zapomenout a predevsim zit, mimo nemocnici a cas v ni vyuzivat hlavne ctenim odborne literatury atd. Ale nekdy bych jecela, kdyz slysim pacientky starsi a presto zdravejsi nez ja, jak vytahuji vsechny nemoci a prozkladaji je jako zbozi na trhu a prodrobne popisuji. Brrr.
21. Srpen 2004 - 10:20
Obrázek uživatele Návštěvník
korálek (anonym)
Myslím,že žádné plastické operace moc nezmohou (ale nejsem proti nim).Myslím,že nejdůležitější je psychická pohoda, mít pořád přátele, koníčky,pořád se něco učit a snažit se žít a pomáhat těm druhým.Sokrata se den před smrtí někdo ptal, proč se ještě něco učí, když ví, že zítra zemře a on odpověděl
22. Srpen 2004 - 7:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Dobrý den,možná si říkáte,že to sem nepatří,ale jak se říká všechno souvisí se vším.Peníze a zdraví a s tím spojená i ideální váha.V dnešní době plné stresů a žádných jistot v zaměstnání jsem našel ideální způsob na řešení těchto problémů a už bych neměnil.Podívejte se na tyto adresy a určitě nebudete litovat.www.hubneteuspesne.czwww.vydelavejtedoma.cz
12. Únor 2005 - 18:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Viky Bojíte se jak nám pomalu a jistě ubýhají roky a blíží se stáří.Není cesty zpět.
20. Červen 2009 - 22:39

Přidat komentář

Reklama

Reklama